Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś, pewnie przez przypadek, jak leciał mecz Lazio- As Roma, to po przełączeniu na oryginalny dźwięk nie było komentatora - BÓSTWO !!! Dlatego cieszyłem się, że chociaż od 40 do 44 minuty nie było słychać komentarza, choć nadal szkoda, że dźwięk nie jest w formacie 5.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam następujący problem. Mam plazmę PANASONIC TH-42PY800P i 2 tygodnie temu stałem się szczęśliwym (a raczej nieszczęśliwym) posiadaczem dekodera philips pvr. Wziąłem 13-sto miesięczną umowę z pełnym pakietem HD. Po podłączeniu dekodera do tv kablem hdmi okazało się, że są problemy z przełączaniem kanałów i ogólnie z komunikacją pomiędzy pilotem i dekoderem. Zrzuciłem to na karb niesprawnego pilota, więc poszedłem go wymienić. W sklepie okazało się, że pilot działa. Zdziwiłem się, ale zabrałem go i wróciłem do domu. Tu jeszcze bardziej się zdziwiłem bo pilot (lub dekoder) nadal nie działały. Zabrałem więc pilot z dekoderem do sklepu chcąc go wymienić i tu przeżyłem już prawdziwy szok bo i dekoder i pilot działały i sprawnie przełączały programy. Miła pani pewnie uznała mnie za wariata, więc zabrałem cały sprzęt do domu i zacząłem eksperymentować. Po podłączeniu do innego tv wszystko działało ok, gdy ponownie podłączyłem dekoder do panasa znowu ten sam problem. Gdy wyłączam tv to wszystko działa, jak tylko pilotem włączę tv znowu jest ten sam problem. Czasem do przełączenia kanału potrzebuję 10 razy nacisnąć klawisz na pilocie. Powoli zaczynam już wychodzić z siebie. Powiedzcie czy coś z tym da się zrobić czy przez 13 miechów jestem skazany na stukanie po pilocie?

 

Takie problemy mogą występować ze wszystkimi telewizorami które mają czujnik oświetlenia, po wyłączeniu czujnika w tv pilot c+ działa jak należy. Mam LCD LG42LH4000 i też myślałem ze to pilot lub dekoder a okazało się inaczej, info uzyskane z centrum C+ Auchan Sosnowiec super obsługa, infolinia rozkładała ręce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trudno nazywać ich fachowcami skoro od pół roku wiedzą o problemie i nic w tym kierunku nie zrobili aby ten problem rozwiązać :!::!: plazmy panasonica to dość popularny telewizr nie jakiś tam no name więc jeśli byliby fachowcami to problem przy okazji nowego softu pvr powinien być rozwiazany; jak napisałem wczśniej - użytkownicy panasów powinni w ramach przeprosin otrzymać jakiś specjalny bonus od cyfry za to ze od tylu miesięcy musimy męczyć sięz tym g...nem :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jako użytkownik plazmy Panasa mam również znany problem z niedziałającym pilotem.

Wyłączanie czujnika światła nic nie daje bo to nie on zakłóca prace pilota tylko sam ekran plazmy.

Im jaśniejszy obraz tym gorsze działanie pilota.

Pomaga zaklejenie całego wyświetlacza ale to chyba nie tędy droga.Mam pod telewizorem kupę innego sprzętu na pilota i tylko tuner cyfry ma takie problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz włączoną funkcję "energooszczędność" która też współpracuje z czujką światła.

Jest to identyczna czujka, jak w dekoderze Philipsa/Cyfry, produkowana przez Philipsa i sprzedawana do LG, Panasa, Sharpa i jeszcze kilku, których teraz nie pamiętam... globalizacja :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączanie funkcji energooszczędności również nic nie daje (przynajmniej u mnie).

Poprawa jest dopiero widoczna albo po znacznym obniżeniu poziomu jasności co jest nie do zaakceptowania bo nie po to kupiłem plazmę aby oglądać ściemniony obraz albo po wspomnianym już całkowitym zaklejeniu wyświetlacza.

 

Ja zakleiłem go częściowo żeby chociaż widzieć jaki kanał jest odbierany.Niestety kuleje wtedy wybieranie kanałów 1xx,2xx itd (nie zawsze zaskoczy za pierwszym razem).

Generalnie wziąłem ten dekoder na okres próbny na 3 miechy i jedynie darmowa dzierżawa możne wchodzić w rachubę przy dłuższym korzystaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

słuchajcie jak się wyłącza ten dekoder? Hehehe głupie pytanie, już mówię o co chodzi: "wykryłem", że jak raz nacisnę czerwony przycisk to PVR przechodzi w stan czuwania, ale dysk się kręci. Po naciśnięciu jakiegoś kanału obraz pojawia się po kilku sekundach. Jak przycisnąłem czerwony przycisk dłużej - dekoder przeszedł w stan czuwania, wyłączając HDD i wentylator. Godzina się świeciła. Fajnie - dobry sposób na noc.

Ale zdziwiłem się rano - dekoder znowu zaczął lekko szumieć - HDD i wentylator pracował, a przecież nikt w nocy nie dotykał dekodera. Duchy? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automatycznie nagrywa biblioteke programow. Ten typ tak ma, raczej nie da sie spac w tym samym pomieszczenie, kiedy preferujesz cisze. Chociaz moj drugi PVR jest o wiele cichszy niz ten pierwszy.

 

Pytanie do osob majacych problemy z pilotem: na jakim dystansie pilot przestaje poprawnie wspolpracowac z zestawem? U mnie jest to ok 4m, tylko, ze ja mam malutki salonik, wiec jeszcze numerow z tasma nie musialem uskuteczniac. Pilot jest OK, bo poprawnie potrafi sterowac telewizorem (przydatna funkcja - nie powiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niema znaczenia z jakiej odległości pilot odmawia współpracy - czy jest to 50 cm czy 5 m jest tak samo czyli do :censored: . Wszelkie triki z wyłaczaniem trybu energo i zaklejaniem nie działają. Zamierzam w wekend zaprogramowć logitecha 525 i mam nadzieje że uwolnię się tym sposobem od pilota cyfry :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj zakleić cały wyświetlacz trzema warstwami taśmy (najlepiej czarnej bo jakoś to wygląda) u mnie chodzi pilocik bdb od jakiegoś czasu, dla pewności zastosuj nowe baterie i zresetuj pvr szrota, tak na marginesie: pewnego razu włączyłem najpierw TV a potem dekoder po dluzszej chwili, śmigało jak marzenie bez taśm na wyświetlaczu, może to był przypadek, sam nie wiem :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Long long time temu :) miałem podobny przypadek i okazała sie ...... że problem była lapmka nocna stojaca w poblizu, a w zasadzie jej klosz(abażur). Pilot świetnie działał za dnia ale wieczorem głupiał - wyłaczenie lapki poprawiało jego sprawnośc do 100% - moze masz cos podobnego u seibie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automatycznie nagrywa biblioteke programow. Ten typ tak ma, raczej nie da sie spac w tym samym pomieszczenie, kiedy preferujesz cisze. Chociaz moj drugi PVR jest o wiele cichszy niz ten pierwszy.

Nie no, pracuje cichutko, ale nie da się tego wyłączyć?? Nie dość, że pożera prąd to jeszcze zużywa się... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomóżcie!!! mam Philipsa HD PVR i od pewnego czasu gdy jest wlaczony i ogladam na nim tv co jakies 1,5 - 2 godz. wyłącza mi sie i włącza! (restartuje) czy macie na to jakas rade (odlaczylem go nawet na cala noc z pradu i bez efektow) nie mialem z nim jak do tej pory problemow! problemy te zaczely sie jak uaktywnilem sobie HBO DIGITAL (to tylko moje przypuszczenie :( )

z gory WIELKIE dzieki za jaka kolwiek pomoc!!! :smile::smile:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomóżcie!!! mam Philipsa HD PVR i od pewnego czasu gdy jest wlaczony i ogladam na nim tv co jakies 1,5 - 2 godz. wyłącza mi sie i włącza! (restartuje) czy macie na to jakas rade (odlaczylem go nawet na cala noc z pradu i bez efektow) nie mialem z nim jak do tej pory problemow! problemy te zaczely sie jak uaktywnilem sobie HBO DIGITAL (to tylko moje przypuszczenie :( )

z gory WIELKIE dzieki za jaka kolwiek pomoc!!! :smile::smile:

pozdrawiam

 

Wejdź w parametry techniczne ,ustawienia anteny i zmień zasilanie LNB na "nie" i wyjdź z menu.

Jeżeli nie będziesz miał obrazu to powtórz wszystko jeszcze raz tylko z ustawieniem LNB na "tak"

Powinno pomóc problem będzie wracał ale raz na 3 m-ce.

Wymiana dekodera w moim przypadku nic nie dała,jest to wina oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co własciwie w tym philipsie są dwa wejscia sat ? Dystrybutor mówił , że bez drugiego kabla nie bede mogł nagrywać czy korzystac z timeshifta jednak te opcje działaja , myślałem , że może to do VOD i HBO Digital jednak i one działaja , wiec pytanie po co ? by móc oglądać i jednoczesnie sciągał sie VOD i HBO Digital ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...