Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy już ktoś miał już taki problem, ale u mnie po zmianie softu potrafią się poprzestawiać kanały. Np. na kanale 105 (Viva Polska) pewnego pięknego dnia zaczęło mi wskakiwać Tele5 :P, dodam że w pasku i na wyświetlaczu widniał nr kanału 105 i było podpisane Viva Polska ;] Miałem już tak ze 2 razy, pomogło przeskanowanie kanałów. Podejrzewam że taki myk występuję czasem w momencie korzystania podglądania EPG z poziomu innego kanału (w tym przypadku Tele5) na innym (czyli Viva Polska) i wciśnięciem przycisku OK w celu przejścia na ten ostatni kanał.

Pomijam już fakt że na moim dekoderze już z 5 razy musiałem skanować listę kanałów bo wyskakiwał cudowny komunikat "brak sygnału, sprawdź antenę" albo po prostu czarny obraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi też pomijając zanik po paru dniach niektórych kanałów i brak działania PORGRAM co naprawiam ponownym wyszukiwaniem kanałów dekoder chodzi OK , soft najnowszy , filmy nawet w HD zapisują się i odtwarzają bez najmniejszego problemu

 

poprzednio miałem CP wg mnie tam bardziej logicznie ustawione są kanały .. może kwestia przyzwyczajenie

natomiast prawdziwym dramatem w Cyfrze jest EPG :shock: takiego [beep]o to już chyba nwet chińczycy nie byliby wstanie wymyśleś jak ktoś uzywał CP to wiem , że tam sprawdzenie z 20 kanałów zajmuje max kilka sekund i do tego masz podgląd w tle na kanale na którym to wywołałeś tu te kwadraciki i to przewijanie góra , dół to największy [beep] , który mi nie odpowada w cyfrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd ten optymizm, że za pół roku nastąpi jakis przełom? Nowy soft przeciętnie wychodzi i owszem co pół roku, ale wprowadzając poprawki w jednych miejscach psuje inne. Dodaje funkcje, które niby mają skusić nowych abonentów (VOD, DVB-T), a psuje podstawowe, oczywiste fukncjonalności jak np. działanie eurozłącza czy zapamiętywanie ustawionych parametrów.

Po co Cyfra+ miałaby inwestować w jakiś przełomowy nowy soft? To nie ma znaczenia dla potencjalnych nowych abonentów. Oni kierują się promocjami i ofertą programową, a Ci co czytają fora i tak nie wierzą, że to oprogramowanie to aż taki [beep], że nie potrafi nawet zapamiętać nastaw parametrów, a wizualnie przypomina bardzo wczesne oprogramowanie na ZX Spectrum sprzed 25 lat. Bo faktycznie w 2009 roku trudno coś tak badziewnego spotkać gdziekolwiek indziej. Np. moja analogowa nagrywarka z dyskiem Philipsa sprzed 6 lat to pod względem oprogramowania absolutny szczyt techniki w porównaniu z PVR-em Cyfry+ (no może nie ma HD).

Trzeba zobaczyć, żeby uwierzyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd ten optymizm, że za pół roku nastąpi jakis przełom? Nowy soft przeciętnie wychodzi i owszem co pół roku, ale wprowadzając poprawki w jednych miejscach psuje inne. Dodaje funkcje, które niby mają skusić nowych abonentów (VOD, DVB-T), a psuje podstawowe, oczywiste fukncjonalności jak np. działanie eurozłącza czy zapamiętywanie ustawionych parametrów.

Po co Cyfra+ miałaby inwestować w jakiś przełomowy nowy soft? To nie ma znaczenia dla potencjalnych nowych abonentów. Oni kierują się promocjami i ofertą programową, a Ci co czytają fora i tak nie wierzą, że to oprogramowanie to aż taki [beep], że nie potrafi nawet zapamiętać nastaw parametrów, a wizualnie przypomina bardzo wczesne oprogramowanie na ZX Spectrum sprzed 25 lat. Bo faktycznie w 2009 roku trudno coś tak badziewnego spotkać gdziekolwiek indziej. Np. moja analogowa nagrywarka z dyskiem Philipsa sprzed 6 lat to pod względem oprogramowania absolutny szczyt techniki w porównaniu z PVR-em Cyfry+ (no może nie ma HD).

Trzeba zobaczyć, żeby uwierzyć...

To wszystko prawda steku, jedyna nadzieja, że już nie będą niczego dodawać a zajmą się tylko poprawą błędów. Choć jeszcze coś niecoś można w tym sprzęcie uruchomić np. USB, gniazdo internetu...ups lepiej nie wywoływać wilka z lasu, bo eurozłącza całkiem przestaną działać a obraz będzie tylko czarno-biały! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za kilka miesięcy kończy mi się umowa i zastanawiam się czy ją przedłużać. Mam w sumie ważniejsze wydatki i mimo ze oglądam od 10 lat to już mi tak na tym nie zależy za tą cenę. No chyba że do tego czasu Cyfra+ mnie jeszcze jakoś szczególnie zaskoczy np. funkcjonalność oprogramowania o odpowiedniej grafice menu oraz sposobu z jego korzystania na miarę obecnej technologii. Bym się przekonał ze jest na to warto jeszcze wydać 200 złotych co mieciąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem z krakowa i moje spostrzeżenia są takie... dvb-t chodzi świetnie tylko polsat czasami przycinał ale szło na kawałku druta :lol2: tak więc doszedłem do wniosku że terminal ma bardzo słabą głowice skoro w Sanoku moja Bravia odbiera dvb-t z Suchej góry a PVR nie... trzeba poczekać na mocniejszy sygnał z nadajnika naziemnego i będzie super.Nie wiem czy to tak testowo czy nie ale TVN szedł w 16:9 z Chorągwicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem dotyczy nagrywarki HDD Panasonic ale moze tez dekodera HD 6201 Philipsa stad moje zapytanie tutaj od niedawna programy nadawane w 16/9 caly ekran sa nagrywane i odtwarzane z pasami u gory i dolu ekranu przekopalem wszystkie ustawienia nagrywarki tv [panasonic plazma] i dekodera nic nie pomaga wczesniej wszystko gralo a teraz nie jesli ktos moze mi pomoc lub wytlumaczyc co zle robie bede bardzo wdzieczny

 

Mialem podobny problem, ale bylo to dosyc dawno temu i nie pamietam dokladnie jak to rozwiazalem. Bylo to zwiazane z PVR. Uzywam nagrywarki DMR EH68, a telewizor LG (ale to raczej nie ma znaczenia). Nagrywanie przez scart-a. Nic nie zmienialem w TV. PVR-a i nagrywarke wylaczylem z pradu na pewien czas (dla PVR-a to czesto ma zbawienny wplyw). Grzebalem tylko w ustawieniach PVR (rozdzielczosc). O ile pamietam, jedno z ustawien nie dzialalo, ale po zmianie na inne, resecie, oraz powrocie do tego samego ustawienia, problem zniknal (pare miesiecy temu). Wnioski: zmieniac tylko ustawienia w PVR oraz robic pelen reset po zmianach (czyli przelaczyc w standby, odlaczyc od pradu, itp.). Niektore zmiany parametrow daja efekt dopiero po dwukrotnym resecie (np. A->B, reset, B->A, reset). Ta ostatnia wlasciwosc jest najbardziej mylaca i utrudniajaca znalezienie wlasciwego ustawienia.

 

 

 

Myślałem, że już tylko ja jestem jedynym człowiekiem na tym globie, któremu sprawnie działa Philips PVR

 

Od czasu ostatniego update'u oprogramowania, tez dolaczam sie do (tymczasowo) "zadowolonych".

 

"Zadowolony" wymaga jednak zdefiniowania. Po 1.5 roku przeklinania na dekoder i na cyfre, jestem zadowolony, ze resetuje sie "zaledwie" raz na 4-5 dni (poprzednio, co 20-30 min.).

 

Ci ktorzy twierdza, ze dekoder dziala sprawnie, prawdopobodnie nie daja mu takiego wycisku jak ja. Wszystkie resety maja miejsce przy operacjach pilotem. Jezeli puscic film, to moze leciec godzinami i nic mu sie nie stanie. Ja przewijam i kombinuje co najmniej raz na 3-4 min. Jedyny wyjatek od Reguly Pilota, jest ... reset w przypadku kiedy nagranie dobiegnie konca (1-2 przypadki na rok).

 

p.s. nagrywarka Panasonic z 2004 (DMR E50), uzywana codziennie 1-2 godziny, nie zresetowala sie ani nie zawiesila ANI RAZU przez 5 lat. Takiego standardu oczekiwalbym od Philipsa. Ale ... na bezrybiu pijawka to tez ryba.

p.p.s. podobnie jak Steku, chcialem uniknac update'u oprogramowania (brak zaufania!!!), ale nacisnelem OK przez pomylke. No i dobrze sie stalo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są różne przypadki. Tych co jeden guzik naciskają i stale im gra. I takie jak pisze @piotroaza2008. Ja jestem tym drugim. Jak tak dalej pójdzie. A nie pójdzie! Zdecydowanie coś innego wybiorę. Coś niestresującego. Przecież na przykład Polsatu twardziel jest w drodze. Tak, że nie tylko n-ka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że w tym temacie powinno też zacząć padać rozróżnienie z jakim modelem PVR-a. Philips, Pioneer ... może są do tego jeszcze jakieś wersje? Mój na nalepce ma Philips DSR7201/91.

Może skończy się przekomarzanie w stylu "a u mnie działa". Działa bo to inny model z innymi błędami.

Być może na tym polega problem Cyfry+? To samo oprogramowanie ma działać na modelach różnych producentów i w ten sposób programiści mają dodatkową łamigłówkę?

Po grudniowej aktualizacji softu zacząłem mieć problem z kanałami HD. Przy różnych operacjach potrafiło na nich wyskakiwać "brak sygnału". Po jakimś czasie wiedziałem już mniej więcej przy jakich, więc starałem się ich unikać. Nie wymieniałem PVR-a, nie dzwoniłem do tego kto robił u mnie instalację w kamienicy. Czekałem na kolejną wersję softu. No i faktycznie, problem zanikiem sygnału po przełączeniu na kanał HD zniknął jak ręką odjął.

Żeby nie było tak różowo, miałem nagranych parę filmów i na nich zniknęły mi napisy. Co nie jest regułą, moi rodzice też mają PVR-a i u nich napisy na nagranych filmach pozostały na swoim miejscu (na razie zapomniałem sprawdzić jaki mają model).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie miałem problemu z zanikaniem jakichkolwiek nagrań w bibliotece PVRa. Dekoder działa dobrze tylko troche powolne ruchy ma choć z oprogramowaniem 90/DTT jakby szybsze co nieco. Mój problem z dekoderem polegał jedynie na zaniku sygnału na niektórych kanałach. Rozwiązaniem było wyszukiwanie i ładowanie od nowa listy kanałów w zasadzie codziennie. Było to bardzo uciążliwe.

Problem ten już został rozwiązany i obecnie poza troszkę wolnymi ruchami dekodera oraz staroświeckim menu w 4/3 wszystko działa bez zarzutu.

Posiadam dekoder od Pace. W Centrum Cyfra+ dowiedziałem się ze Philipsy DSR 7201/91 od Pace są najlepsze także jezeli ktoś z was posiada PVRa od innego producenta niż Pace to polecam wymienić. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój problem z dekoderem polegał jedynie na zaniku sygnału na niektórych kanałach. Rozwiązaniem było wyszukiwanie i ładowanie od nowa listy kanałów w zasadzie codziennie. Było to bardzo uciążliwe.

Problem ten już został rozwiązany i obecnie poza troszkę wolnymi ruchami dekodera oraz staroświeckim menu w 4/3 wszystko działa bez zarzutu :]

 

a propos znikania sygnalu, co zrobiles ze problem ustapil?

mi dopiero teraz po aktualizacji na nowy soft pojawila sie taka nowa funkcjonalnosc i teraz codziennie musze ladowac listy kanalow, juz mam dosc!! co i rusz brak sygnalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...