Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Źle mnie zrozumiałeś. Chodziło mi o serwis Cyfry. Ty masz dekoder kupiony na wolnym rynku (czytaj wyłudzony i sprzedany Tobie), więc serwis Cyfry Ci tego nie naprawi. Możesz go używać jako podstawkę na kwiatek ew. czekać, ze ktoś, gdzieś zrobi piracki soft do tego tunka (na co specjalnie nie liczyłbym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... filipsy :P jak narazie maja sie dosc dobrze AZ sie DZIWIE :) , z tego co obserwuje u siebie do czego mozna sie doczepic to

 

- notorycznie zla godzina na panelu po wylaczeniu dekodera :) ktora wraca po chwili do normy

- dosc czesta informacja " BRAK INFORMACJI " po wcisnieciu klawisza pilot

- dosc wolne dzialanie funkcji PILOT I PROGRAM :twisted::twisted: ( dekodery ADBpvr w INEA sa jak piorun NAPRAWDE )

- funkcja PROGRAM żenujaco wolna , ograniczenia w sterowaniu , wolne przemieszczanie sie po menu programu na 7 dni, ktos kiedys pisal np czytasz program TV kanalu nr 4 i chcesz przeczytac program kanalu 53 to trzeba cala liste przeskakiwac BUUUUU strasznie dlugo to trwa dla mnie to MEGA ZONK , czyli brak opcji wpisania nr kanalu zeby przeskoczyc odrazu wlasnie do niego !!!!!

 

z reszty jestem zadowolony

dekoder nagrywa doslownie wszystko - zaplanowalem 16 pozycji w ciagu dnia = NAGRAL CO DO SZTUKI :brawo::brawo:

 

pozdrawiam ALL :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnich dniach uzywania stwierdzam, ze tragedia.

Soft napisany jest ladnie i pewno ladnie by chodzil, ale sprzet nie wydala go obslugiwac.

Dziala tak jak Windows XP na laptopie sprzed lat 10.

Poprzednie oprogramowanie, ktore bylo czysto tekstowe, chodzilo znasnie. Obecne, ladne, oparte na grafice zatyka sprzet zupelnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś taki problem , że podczas oglądania Polsatu HD z NTC wyświetla się komunikat brak sygnału ? Nie mogę skorzystać na tym kanale z cofania ani zatrzymania programu , bo natychmiast wraca do stanu na żywo . Chyba jakiś błąd tego nowego oprogramowania .

Edit : Ponowne wyszukanie programów naziemnych pomogło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Z moim niesfornym dekoderem mam dwa,dajace sie we znaki problemy i bylbym bardzo wdzieczny za pomoc w ich rozwiazaniu.

Problem nr.1 polega na tym,ze podczas gdy ogladam telewizje,sprzet samoczynnie sie wylacza i nastepnie wlacza ponownie.Dzieje sie tak,powiedzmy,kilka razy w ciagu dnia i jest irytujace,szczegolnie gdy ogladam cos interesujacego.Ktos poradzil mi,bym wgral nowy soft,wiec chcialem go recznie wyszukac na dekoderze,ale pojawia sie komunikat,ze nie ma dostepnych aktualizacji.Dodam,ze mam wersje 98,wiec powinien mi znalezc wersje 111.jest jakis sposob,zeby to wgrac samemu,czy musze jechac do punktu CYFRY+ - mojej ulubionej platformy!?

 

Problem nr.2 to to,ze pomimo,iz oplacam kanaly HD,to i tak dekoder ich nie odbiera.Poczatkowo wszystko bylo ok.Po jakims czasie po przelaczeniu na kanal HD,pojawial sie komunikat o braku sygnalu i zawsze wtedy dekoder tracil sygnal,ale po restarcie odbieral kanaly HD.Teraz za kazdym razem pokazuje mi,ze jest brak sygnalu,ale sygnalu nie traci i na innych kanalach odbiera ok.Dodam,ze sygnal mam zawsze na poziomie 4.Dzwonilem z tym problemem do tych fachowcow z Cyfry i nie umieli mi pomoc.Powiem tylko,ze gdyby nie fakt,ze nie mieszkam w Polsce,to juz dawno bym odniosl ten dekoder do najblizszego punktu Cyfry i dal sobie swiety spokoj z nimi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kanałów HD to ewidentnie źle ustawiona antena. Kanały HD są czulsze na jakość sygnału a poziom 4 to żadna rewelacja zresztą ten wskaźnik nie jest za dokładny ponadto pokazuje sygnał na transponderze nie HD. Ustaw na satelita inny i parametry jakiegoś transpondera z którego nadają HD i podejrzewam, że sygnał będzie 0. A co do aktualizacji to oni wysyłają tylko kilka razy w tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już raz aktualizowałem dekoder z tym najnowszym oprogramowaniem. Pobrał OK.

Od dwóch dni prosi o to samo. I dziś się zlitowałem. Pobrał znowu bez żadnego szemrania.

Wszystko odbyło się w najlepszym porządku. Działanie bez jakichkolwiek uwag i nic lepszego nie zauważyłem. A ponieważ oglądam teraz mecz Man. United – Chelsea, to nie mam czasu na zabawę z "Philipkiem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam philipsa pvr oraz sagema - połączone ze spliterem. Gdy oglądam coś na philipsie to w momencie gdy ktoś włączy sagema philips gubi uprawnienia, które po chwili znajduje, nieraz włącza się czarny obraz i trzeba od nowa włączyć dekoder. Jest to denerwujące ponieważ często planuje nagrywanie, które prawie za każdym razem nie nagrywa się w pełni ponieważ ktoś włączył drugi dekoder. Teraz będę przedłużał umowę i nie chcę płacić 15 zł za dekoder, który nie działa jak powinien. Może ktoś zna przyczynę tego gubienia uprawnień. Dodam że przez rok problemu nie miałem, pojawił się kilka miesięcy temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... filipsy :P jak narazie maja sie dosc dobrze AZ sie DZIWIE :) , z tego co obserwuje u siebie do czego mozna sie doczepic to

 

- notorycznie zla godzina na panelu po wylaczeniu dekodera :) ktora wraca po chwili do normy

- dosc czesta informacja " BRAK INFORMACJI " po wcisnieciu klawisza pilot

- dosc wolne dzialanie funkcji PILOT I PROGRAM :twisted::twisted: ( dekodery ADBpvr w INEA sa jak piorun NAPRAWDE )

- funkcja PROGRAM żenujaco wolna , ograniczenia w sterowaniu , wolne przemieszczanie sie po menu programu na 7 dni, ktos kiedys pisal np czytasz program TV kanalu nr 4 i chcesz przeczytac program kanalu 53 to trzeba cala liste przeskakiwac BUUUUU strasznie dlugo to trwa dla mnie to MEGA ZONK , czyli brak opcji wpisania nr kanalu zeby przeskoczyc odrazu wlasnie do niego !!!!!

 

z reszty jestem zadowolony

dekoder nagrywa doslownie wszystko - zaplanowalem 16 pozycji w ciagu dnia = NAGRAL CO DO SZTUKI :brawo::brawo:

 

pozdrawiam ALL :D

 

Jest tak jak piszesz, ciągle czekam na jakąś aktualizacje bo jak wcisnę przycisk pilot to reakcja jest dokładnie.. uwaga! po 10 sekundach :P to nawet nie tyle co śmieszne ale żałosne ze strony cyfry+, wolałem jak mi program nie grał w tle, jak biło po oczach czerwienią itp. ale przynajmniej reakcja była natychmiastowa.

Nie tylko muli pilot ale i wiele więcej funkcji, na dodatek hehe właśnie parę minut temu już po raz kolejny w tym miesiącu po zaplanowaniu nagrań i wyjściu z funkcji pilota dekoder się zawiesił, tylko odłączenie z prądu pomaga inaczej by do jutra się nie odwiesił [komputery się wieszają ale prawie zawsze po chwili się odwieszą xD].

 

Wie ktoś czy w najbliższym czasie będzie jakiś update? Albo możliwość powrotu do poprzedniego firmware?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mial ktos podobny problem po aktualizacji. Juz kilkadziesiat razy nie moglem wejsc do biblioteki nagran (pojawial sie ekran powitalny biblioteki na sekunde i nastepowal powrot do ogladanego kanalu), albo podczas ogladania nagranej audycji nagle przerywalo odtwarzanie i wyrzucalo mnie z biblioteki. Wczoraj dodatkowo zaprogramowalem nagrywanie i gdy mialo sie rozpoczac pojawil sie komunikat, zebym przelaczyl na ten kanal, aby nagrywanie moglo sie rozpoczac. Doszedlem do wniosku, ze cos z ustawieniem konwertera. I faktycznie, wprawdzie byl ustawiony na TWIN, ale nie moglem zmienic na pojedynczy, funkcja zmiany konwertera nie byla aktywna. Pomaga dopiero wyjecie wtyczki z gniazka. Cos z dekoderem, czy moze konwerter?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem kiedys sytuacje, ze nie nagrywal zadnego programu, bez zadnych przyczyn. W ustawieniach anteny wszytko bylo OK, sygnal wysoki. Niby wszystko OK, ale nie nagrywa. Po dokladniejszym pogrzebaniu okazalo sie ze przyczyna bylo zwarcie na jednym przewodzie antenowym. Konwerter sprawdz podlaczajac najpierw jeden, a potem drugi kabel antenowy do tego samego wejscia przy dekoderze ustawionym na pojedynczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy miał ktoś z Was problem z częstym zawieszaniem się Philipsa 250 g przy włączaniu??? nie wiem czy tylko ja mam takiego pecha czy to jest już standardem w tych dekoderach,to mój drugi dekoder z wcześniejszym też był taki problem, dlatego nie wiem czy kolejny raz go wymienic ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od trzech tygodni mam podlaczone dwa dekodery 250 GB Cyfry i Nki.

Pozwole sobie zrobic porownanie obydwu dekoderów. Moze ulatwi to komus podjecie decyzji.

Jakosc obrazu: na LCD Topshiba Regza 37" nie zauwazam specjalnej roznicy na korzyc jakiegokolwiek dekodera. Ustawienia 1080i

 

PVR Cyfry, Pace 250.

+ cichy

+ 2 godziny na timeshifting

+ mozliwosc nagrywania dwoch audycji jednoczesnie

+ dekoder nie jest przypisany do jednej tylko karty

+ oddzielny przycisk do zmiany formatu obrazu

+ satelitarne kanaly radiowe

+ wyrazna sygnalizacja nagrywania

+ wbudowany tuner telewizji naziemnej

 

- dlugi czas uruchamiania i wylacznia (on - standby), przypadkowe wylaczenie powoduje strate poltorej - dwoch minut programu. uruchamiana po wylaczeniu z sieci - tyle samo.

- fatalna obsluga pilotem, zwlaszcza przewijania

- strasznie wolny EPG, zniechecajacy do uzycia

- problematyczne programowania nagran (ze wzgledu na EPG)

- rozbicie listy nagran na dwie: nagrane i zaplanowane

- EPG oraz funkcja pilot nie dzialaja na wszystkich kanalach

- brak wyraznej sygnalizacji poziomu sygnalu antenowego na poszczegolnych wejsciach

- wieszajace sie HDMI (harczacy glos, czy brak obrazu - mozliwe, ze to tylko przypadlosc mojego egzemplarza)

- "Obligatoryjne" restarty o polnocy. Czasami nawet podczas ogladania programu.

 

PVR N, dekoder CLRA funkcja turbo nieodblokowana

+ szybke przejscia stadby - on, uruchamianie z braku zasilania trwa podobnie jak w pace

+ bardzo cichy

+ rewelacyjne dzialanie pilota

+ dzialajacy dostep do internetu

+ mozliwosc zarzadzania nagraniami przez internet (do tej pory moge jedynie dodwac, zmieniac, czy usuwac nie moge, moze jest to problem z moim internetem)

+ wielofunkcyjny wyswietlacz

+ ciekawe EPG, szybko dzilajace

+ funkcja pilot podaje informacje o trzech audycjach do przodu

+ indformacja o zarezerwowanym miejscu na dysku przez zaplanowane nagrania

+ mozliwosc zakupu filmow w VOD przez dekoder (konieczne polaczenie z Internetem)

 

- jedna godzina na timeshifting

- brak wbudowanego tunera TV naziemnej

- brak radia satelitarnego

- brak "belki przewijania" podczas przwijania, informacja na wyswietlaczu moze byc malo czytelna z dalszej odleglosci

- ograniczona ilosc przyciskow na obudowie, w przypadku awarii pilota niemozliwym jest uruchomienie dodatkowej funkcji.

- brak "skokowego" cofania o 15 sek przez jednokrotne nacisniecie przycisku "wstecz". Ta funkcja w dekoderze cyfy byla naprawde wygodna.

 

Jak dla mnie przegladanie Internetu na ekranie telewizora jest niewygodne, mam konsole WII ktora to umozliwia. Wpisywanie tekstu za pomoca pilota jest niewygodne. Do szybkiego dostepu do Internetu najlepszy jest jednak tablet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...