Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś włączyłem nagrywanie podczas oglądania filmu. Nagrywało się ok. 3min. i wyskoczył napis: "Karta abonencka uszkodzona lub źle włożona". Nagrywanie trwało dalej tzn. świeciła się czerwona dioda, ale ekran był czarny i na jego środku widniał właśnie ten napis. Pomogło zatrzymanie nagrywania i ponowne uruchomienie dekodera. Gdy próbowałem odtworzyć to co się nagrało z dysku, wszytko ponownie się zawiesiło w momencie pojawienia się napisu o karcie abonenckiej. Jak myślicie, czym ta sytuacja była spowodowana, czy mój dek. powoli umiera ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam najnowszy soft z którym o dziwo większych problemów nie mam tzn. ilość wad które posiada, nie jest większa swojego czerwonego poprzednika. Od czasu wystawienia tego komentarza problem już więcej się nie pojawił, więc może rzeczywiście dziecko mi kartę lekko wysunęło. Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

Od kilku dni podczas ogladania TVN po kilku godzinach pvr250gb samoczynnie sie RESTARTUJE !!

 

Rozumiem ze dekoder zaczyna wariowac czy to wina softu ?? Wczesniej tzn od kilku lat nie mialem z nim żadnych problemow ?! Restarty zdarzaja sie tylko na tvn i po kilku 2-3-4 godzinach , sygnal antenowy mam doskonaly , wszystko inne dziala OK ...

 

isc wymieniac dekoder ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Od wczoraj jestem (chyba) szczęśliwym posiadaczem Philipsa PVR. Chciałem co prawda wziąć Pace PVR ale dystrybutorowi system nie chciał przyjąć numeru seryjnego:) Ostatecznie został Philips. Po podłączeniu wszystkiego dekoder chciał zaktualizować soft do najnowszej wersji na co mu pozwoliłem. Mam kilka pytań odnośnie obsługi.

1. Ile czasu trwa aktualizacja biblioteki VOD/C+ Na życzenie/HBO OD i kiedy te aktualizacje są przeprowadzane?

2. Czy to normalne, że dekoder podczas wyłączania do standby czasami sygnalizuje błąd dysku? Wygląda to tak: wyłączam dekoder, dioda zaczyna świecić na czerwono, wyświetlacz pozostaje czarny, po chwili zaczyna świecić na pomarańczowo, a potem na czerwono, dioda od dysku, po chwili wszystko gaśnie, a na wyświetlaczu zostaje jedynie zegar i czerwona dioda od zasilania.

3. Czy jest jakaś możliwość usunięcia wyszukanych wcześniej kanałów DVB-t? Podłączyłem dekoder do anteny naziemnej tylko na chwilę żeby sprawdzić działanie ale na co dzień nie będę korzystał z NTC i chciałbym te kanały jakoś usunąć.

4. Poprzednio korzystałem z Sagemcoma, który przeniósł się teraz do innego pokoju. Była w nim opcja przywracania wszystkich ustawień dekodera do ustawień fabrycznych. Tu takiej opcji w menu nie widzę, czy jest na to jakiś inny sposób? Wyczytałem gdzieś, że trzeba przytrzymać włącznik przez 20 sekund ale u mnie powoduje to jedynie ponowne pobranie oprogramowania, a wszystkie ustawienia pozostają bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do bycia szczęśliwym abonentem C+ to nie wiem bo ja byłem szczęśliwy przez 2 lata a od roku już totalny zastój i od 30 czerwca mnie pożegnali w Cyfrze +

 

No ale nie mniej jednak postaram się pomóc, bo mam trochę doświadczenia z Philipsem :)

 

1. Szybkość ściągania bibliotek VOD zależy od wielu czynników min. od tego czy masz podłączone 2 kable antenowe do dekodera. Pozycje do biblioteki najszybciej ściągają się w trybie Standby tzn. zegar na wyświetlaczu. Pełna zawartość powinna się ściągnąć w około 2 tygodnie, choć pozycje często się zmieniają i zawsze będzie gdzieś napis "dostępne wkrótce".

 

2. .Co do tej diody to u mnie po wyłączeniu dekodera jest czarny wyświetlacz, świeci dioda od dysku i po chwili pojawią się zegar. Mam tak od 3 lat i wszystko działa więc to chyba tak ma być :)

 

3. Co do 3 to nie wiem, bo nigdy nie korzystałem z DVB-T. Może poprostu zrób wyszukiwanie samych kanałów satelitarnych a tamte znikną ??? Nie wiem naprawdę.

 

4. Patrząc po internecie piszą rzeczywiście piszą że brak takiej opcji. Może spróbuj na włączonym dekoderze wyjąć wtyczkę z prądu, przeważnie ja tak resetuję sprzęt :)

 

Jak byś miał jeszcze jakieś pytania to chętnie odpowiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. Wojt@s, mam dla Ciebie pomyślną wiadomość :). Dzisiaj, po ponad rocznej przerwie ponownie podłączyłem do gniazda antenowego tunera cyfry: Philips PVR HD Philipsa (DSR 7201/91) z 250 GB dyskiem, - 12 elementową antenę (o ile dobrze pamiętam) typu Yagi: prod. nie istniejącego już wrocławskiego POLKAT-u, a tuner zaprogramował mi kanały 2 MUX-u na końcu listy programów tj. : nr 980 – Polsat, 981- TVN ,,, itd.

Ale uwaga !!! tuner ma chyba jakąś „kłódkę programową”, ponieważ całkowicie pominął i nie zapisał kanałów MUX-1, 2 i 3 czeskiej NTC. Takie skanowania DVB-T tunera robiłem już ponad rok temu, kiedy nie było jeszcze w eterze sygnałów polskiej NTC, dlatego byłem przekonany, że tylko cyfra może łaskawie przez satelitę zaprogramować darmowe kanały NTC polskie i naszych południowych sąsiadów. Na tej samej antenie bez problemu odbieram od ponad roku, czeskie MUX-y na tunerze DVB-T telewizora LCD. Pozdrawiam i życzę powodzenia w programowaniu :)

I jeszcze jedno: kod dostępu przy programowaniu tego dekodera to 1111 o ile nie zmieniałeś na inny, oraz porządny (taki jak do talerza) kabel koncentryczny od anteny TV do tunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd będziesz miał ten dekoder bez karty? Na pewno nie z legalnego źródła.

 

Nie wpadłeś na pomysł, że można mieć stary zabytek typu strong i nowy. 2 niezależne instalacje antenowe i 1 kartę z nowej umowy?

Kartę niosę do stronga bo nie mam multirooma, a na pvr chce obejrzeć naziemną i już nie ma możliwości. Sygnał można jeszcze

podzielić splitterem, ale jak ktoś nie ma?. Poza tym na znanym portalu aukcyjnym można kupić, mogę sobie pożyczyć od kolegi, który ma cyfrę itp.

Jest wiele możliwości... Czy na Philipsie DSR 6201 bez dysku NTC również nie działa bez karty? Jeżeli tak, to po co odbiorniki są wyposażane w takie cuda?

Komuś kończy się umowa dekoder zostaje i co ? klops.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd będziesz miał ten dekoder bez karty? Na pewno nie z legalnego źródła.

 

Nie wpadłeś na pomysł, że można mieć stary zabytek typu strong i nowy. 2 niezależne instalacje antenowe i 1 kartę z nowej umowy?

Kartę niosę do stronga bo nie mam multirooma, a na pvr chce obejrzeć naziemną i już nie ma możliwości. Sygnał można jeszcze

podzielić splitterem, ale jak ktoś nie ma?. Poza tym na znanym portalu aukcyjnym można kupić, mogę sobie pożyczyć od kolegi, który ma cyfrę itp.

Jest wiele możliwości... Czy na Philipsie DSR 6201 bez dysku NTC również nie działa bez karty? Jeżeli tak, to po co odbiorniki są wyposażane w takie cuda?

Komuś kończy się umowa dekoder zostaje i co ? klops.. ?

 

No faktycznie. Bez karty te dekodery nie działają wcale (ani sat.FTA ani DVB-T), natomiast z nieaktywną kartą działają tylko kanały sat. FTA. DVB-T działa tylko z aktywną kartą cyfry+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, chciałem się zapytać o najnowsza aktualizację oprogramowania. Po pobraniu i zainstalowaniu nic się nie dzieje? Nie ma takich przygód jak przy poprzedniej, dekodery wszystkim nadal działają? Można spokojnie ją pobierać bez obaw, że dekoder już się nie włączy itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do osoby powyżej: nie zauważyłem zmian po aktualizacji. Wydaje się, że oprogramowanie chodzi trochę szybciej, ale to może być tylko złudzenie:-)

 

Niestety mam inny problem - jest on znany raczej osobom posiadającym Pace'a PVR 500gb, a ja mam Pace'a DSR 7201/91 250gb. Od jakiegoś czasu dekoder zaczął mieć problem z nagrywaniem zaplanowanych pozycji. Np. kiedy wybrałem 2 filmy do nagrania to nagrał się tylko 1. Od kilku dni jest jeszcze gorzej, gdyż dekoder nie nagrywa w ogóle zaplanowanych nagrań (zostają one jednak nadal jako zaplanowane w "moich nagraniach", a jak wejdę w jedno z nich i potem kliknę OK to dekoder zawiesza się i muszę przytrzymać przycisk power aby się zresetował), a także funkcja nagrywania "na żywo" (wyskakuje komunikat o nagrywaniu, ale dioda nie świeci się, a po "zakończeniu" nagrywania nie ma tego co nagrałem w "moich nagraniach"). Wg mnie to nie jest wina dysku, gdyż wszystkie filmy, które nagrałem nadal mam, mogę je oglądać i kasować. Jestem zmuszony teraz używać "sztuczki" z time shifting'iem, która na szczęście działa, a film jest tam gdzie powinien - jednak jest to denerwujące, gdyż planowanie nagrań to najważniejsza funkcja.

 

Co może być powodem? Oprogramowanie mam najnowsze 113 (dzisiaj pobrane). Konwerter mam Twin, 2 kable są podłączone (tak jest od początku i nie było problemów do teraz), LCD Sharp połączony jest z dekoderem za pomocą HDMI, zajęcie dysku trochę powyżej 70%.

 

Będę wdzięczny za każde cenne wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abonament płacę regularnie (dzierżawa zapewne jest w to wliczona), wszystkie programy w HD chodzą idealnie. Na razie muszę się wstrzymać z oddaniem im dekodera z racji tego, że mam ponagrywanych trochę ciekawych filmów i muszę je wpierw obejrzeć. Jak pisałem moim zdaniem wygląda to na oprogramowanie. Co ciekawe to nie stało się po aktualizacji (nawet specjalnie ją dzisiaj zrobiłem aby sprawdzić czy to nie wyeliminuje tego problemu). Na szczęście mam kupiony od ponad roku taki sam dekoder, który mogę podłączyć na okres oddania im tego "głównego" na gwarancji. Dzisiaj się cieszę, że to zrobiłem, gdyż przyda się jako zapasowy. Ktoś powie, że nie powinienem go kupować, gdyż to piractwo itp., ale prawda jest taka, że to Cyfra olewa klientów i dzięki ich cudownemu dekoderowi i oprogramowaniu takie cyrki się dzieją. Za dużo ludzi ma problemy żeby móc nazwać to przypadkiem. Swoją drogą Cyfra mając takie niestabilne dekodery powinna od razu dawać 2 "w razie czego" :wink:

 

Przypomniało mi się także, że od dość dawna występuje u mnie sporadycznie problem z kablem HDMI. Wygląda to tak, że czasami podczas seansu obraz zniknie i mam czarne tło. Muszę wtedy wyciągnąć i włożyć z powrotem kabel i wtedy wszystko jest OK. Czy to może też powodować problemy z nagrywaniem? Tylko, że mimo tych zaników dekoder działał jak powinien, do czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...