Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, chciałem się zapytać o najnowsza aktualizację oprogramowania. Po pobraniu i zainstalowaniu nic się nie dzieje? Nie ma takich przygód jak przy poprzedniej, dekodery wszystkim nadal działają? Można spokojnie ją pobierać bez obaw, że dekoder już się nie włączy itp?

 

U mnie po aktualizacji oprogramowania tuner sie wyłączył i nie daje żadnych oznak życia :(

 

Jutro jade do serwisu, mam nadzieje że jest rzeczywiście tak jak pisał ktoś wyżej i dadzą nowy bez żadnego problemu i czekania na reperację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że ktoś sprzedaje PVRa nie znaczy, ze nie jest jego właścicielem i wtedy sprzedać może

Masz w podpisie, że jesteś dystrybutorem Cyfry+ a kompromitujesz się na całego takim tekstem.

Twoja wiedza jest żenująca. Oczywiście jestem dystrybutorem i oczywiście istnieje legalny sposób zakupu tego dekodera, a że jest to nie opłacalne to inna kwestia. Ale są osoby, które legalnie zakupiły i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Niestety nie ma żadnego sposobu legalnego zakupu PVR'a :? Jeśli nawet zgłosi się zniszczenie lub zagubienie dekodera i zapłaci 800 zł to nadal nie jest się legalnym właścicielem tego sprzętu :?

 

C+ wystawia notę ksiegową na kwotę 800 zł, jest to kwota odszkodowania za utracenie sprzętu, klient płaci odszkodowanie nie stając się właścicielem, niestety niektórzy mylnie myślą, że dostali fakturę za zakup (czyli przeniesienie własności) ale to już wynika z ich niewiedzy :? Bo C+ nigdy nie wystawi faktury na postawie której klient stał by się właścicielem PVR :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ale co z ta aktualizacją? Jedna osoba napisała, że już jej się dekoder nie włączył, jedna, że jakby lekko przyśpieszył. Gdyby było tak jak przy poprzedniej aktualizacjo to pewnie byłoby mnóstwo wpisów na temat tego co ludziom się porobiło z dekoderami, więc chyba można ja pobrać bez większego ryzyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja aktualizację pobrałem, podobnie jak poprzednią (dekoder, który otrzymałem od dystrybutora miał jeszcze "czerwony" pasek info). Zarówno pierwszy jak i drugi update przebiegł bez problemów. Dekoder działa bez zarzutu. Czy szybciej? Trudno powiedzieć. Moium zdaniem nie zauważyłem różnicy albo dlatego, że jej nie ma, albo dlatego, że jest niezauważalna :)

Generalnie nie rozumiem ludzi, którzy wzbraniają się rękami i nogami przed aktualizowaniem czegokolwiek. Skoro pojawia się aktualizacja, to znaczy, że wprowadzane są jakieś poprawki i udogodnienia, a jeśli po aktualizacji coś nie zadziała, oddajemy sprzęt do dystrybutora i dostajemy drugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja aktualizację pobrałem, podobnie jak poprzednią (dekoder, który otrzymałem od dystrybutora miał jeszcze "czerwony" pasek info). Zarówno pierwszy jak i drugi update przebiegł bez problemów. Dekoder działa bez zarzutu. Czy szybciej? Trudno powiedzieć. Moium zdaniem nie zauważyłem różnicy albo dlatego, że jej nie ma, albo dlatego, że jest niezauważalna :)

Też pobrałem najnowszą aktualizację. Mam takie wrażenie, jakby dekoder teraz sprawniej "słuchał" poleceń z pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po aktualizacji przestały nagrywać się programy :evil: To znaczy niby się nagrywają, bo świeci się kontrolka nagrywania, ale w bibliotece ich nie ma :evil:

Czy oni do kur.y nędzy nie potrafią przez tyle lat stworzyć softu, który by dobrze działał? Jak ich technicy nie mogą sobie dać rady, to niech zatrudnią kogoś kto potrafi.

Jakoś w nce dekoder działa bez problemu, naciska się przycisk i dekoder od razu reaguje, a w Cyfrze chodzi jak by łaske robił :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie rozumiem ludzi, którzy wzbraniają się rękami i nogami przed aktualizowaniem czegokolwiek. Skoro pojawia się aktualizacja, to znaczy, że wprowadzane są jakieś poprawki i udogodnienia, a jeśli po aktualizacji coś nie zadziała, oddajemy sprzęt do dystrybutora i dostajemy drugi.

 

Ja się nie wzbraniam nie wzbraniam przed aktualizacją. Dysk mam prawie w 90% zapełniony nagraniami, w większości nieobejrzanymi a nagrywałem to wszystko po to, żeby w wolnym czasie obejrzeć, więc jakby dekoder padł i musiałbym go wymieniać to wszystko przepada.

Dlatego tak jak napisał Pawop, jak nie potrafią sami napisać czegoś co by działało, to niech zatrudnia kogoś, kto będzie potrafił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz taką sytuację jak ja. Jeżeli ponagrywałeś ciekawe filmy, które już nie lecą w TV to lepiej nie aktualizuj dekodera. Czytając opinie wydaje się, że dekoder niekiedy ma problem z aktualizacją software i może się już nie włączyć. Co innego jak nagrywasz dla picu nic nie znaczące programy, a co innego jak zależy Ci na obejrzeniu dobrego filmu czy dokumentu, który najczęściej leci o porze anormalnej - stąd zmuszony jesteś go nagrać. Ja np. mam kilka perełek w HD, które liczę, że jeszcze obejrzę zanim dekoder padnie na dobre. U mnie trochę było inaczej, gdyż po odmówieniu nagrywania przez dekoder zaplanowanych pozycji liczyłem, że aktualizacja pomoże - stąd zaryzykowałem (było mi wszystko jedno). Jeżeli dekoder działa u Ciebie jak należy to ja bym nie zaktualizował. Ale warto też zmusić się i obejrzeć to co się ma na tym dysku :P . Ze stabilnością Philipsa jest chyba trochę lepiej niż u Pace'a, ale jednak ryzyko jest zawsze.

 

----------------------------------

Jednak nie zdawało mi się. Po aktualizacji dekoder lepiej reaguje na zachowanie pilota - przestał być taki mułowaty. Innych zmian nie zauważyłem.

 

Dekoder w najbliższym czasie oddam w punkcie Cyfry - muszę wpierw obejrzeć to co zostało w nim na dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz taką sytuację jak ja. Jeżeli ponagrywałeś ciekawe filmy, które już nie lecą w TV to lepiej nie aktualizuj dekodera. Czytając opinie wydaje się, że dekoder niekiedy ma problem z aktualizacją software i może się już nie włączyć. Co innego jak nagrywasz dla picu nic nie znaczące programy, a co innego jak zależy Ci na obejrzeniu dobrego filmu czy dokumentu, który najczęściej leci o porze anormalnej - stąd zmuszony jesteś go nagrać. Ja np. mam kilka perełek w HD, które liczę, że jeszcze obejrzę zanim dekoder padnie na dobre.

 

Nie mam nagranych żadnych wybitnych pozycji, w HD mam chyba tylko "Autora widmo", głównie nagrywam coś, co chciałbym obejrzeć ale nie ma mnie w domu albo po prostu nie mogę a potem odkładam to i odkładam a dysk się zapełnia. Chciałbym jednak to obejrzeć, w końcu po to nagrywałem, ale też boję się, że ktoś włączy dekoder gdy mnie nie będzie, nie będzie wiedział co zrobić, więc naciśnie OK a dekoder po tym już nie wstanie.

Naprawdę nie rozumiem jak można wypuszczać aktualizacje, po których mogą ludziom padać dekodery :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie rozumiem jak można wypuszczać aktualizacje, po których mogą ludziom padać dekodery :?

Problem nie leży w aktualizacji tylko w sprzęcie. Gdyby winne było oprogramowanie, to wszystkim, którzy pobrali update, dekodery nie powinny się podnieść. A z tego co czytam to większości wszystko działa ok. Jeśli są takie problemy to lepiej od razu wymienić dekoder i nie będzie problemu.

Co do gromadzenia nagrań - sam czasem nagrywam to i owo żeby później obejrzeć ale staram się nie odkładać tego zbyt długo w czasie. Do tych, którzy tak "kolekcjonują" nagrania żeby je później oglądać mam jedno pytanie: co zrobicie jeśli dekoder od tak sam z siebie padnie i będziecie musieli go wymienić? Oddacie do punktu C+ i powiecie żeby wam dysk wymienili? Nie popadajmy w przesadę. Zawsze są wypożyczalnie, VoD, Internet...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ból z biblioteką nagrań to coś co znam z autopsji. Dłuższy czas męczyłem się z padającym dekoderem, bo za dużo miałem na nim nagrań. W końcu udało mi się ostatnio to obejrzeć i testuję kolejny egzemplarz. "Nowy" to tak jak poprzedni Philips, na Pace nie chciano mi wymienić.

Niby jest lepiej, bo wreszcie przestał gubić sygnał na kanałach HD. Ale dalej nie jest tak różowo. Po pierwsze muszę mieć go podpiętego do przedłużacza bez żadnego filtra prądu i to razem z telewizorem, inaczej co jakiś czas obraz dziwnie smuży lub czasem na chwilę gubiony jest sygnał. Nie mogę go również podłączyć do wzmacniacza, efekt jest ten sam. Swoją drogą, może ktoś wie czym to może być spowodowane? Kolejny problem to spóźniający się zegar, rzędu 5 min/12 godzin. Pewnie znowu wybiorę się po wymianę dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie Belkin PureAV PF40, ale ten sam objaw jest jeśli zamiast tego podłączony jest zwykły Acar.

Cała instalacja jest dwużyłowa, więc uziemienie jest robione przez podłączenie do "zera".

Sądzisz, że tu jest pies pogrzebany? Na czym polegałby problem i jakie byłoby rozwiązanie? Przerobienie całej instalacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wezwij elektryka z właściwym sprzętem pomiarowym, aby Ci sprawdził instalację elektryczną. Opisane przez Ciebie zjawiska nie są normalne i raczej wskazuja na problemy z "elektrycznością" w Twoim domu.

 

Poza tym jeśli nie masz uziemienia z prawdziwego zdarzenia to listwa też nie działa w pełni sprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nagranych żadnych wybitnych pozycji, w HD mam chyba tylko "Autora widmo", głównie nagrywam coś, co chciałbym obejrzeć ale nie ma mnie w domu albo po prostu nie mogę a potem odkładam to i odkładam a dysk się zapełnia. Chciałbym jednak to obejrzeć, w końcu po to nagrywałem, ale też boję się, że ktoś włączy dekoder gdy mnie nie będzie, nie będzie wiedział co zrobić, więc naciśnie OK a dekoder po tym już nie wstanie.

Naprawdę nie rozumiem jak można wypuszczać aktualizacje, po których mogą ludziom padać dekodery :?

No to jak nie masz wybitnych pozycji to masz sprawę ułatwioną. Nawet "Autor Widmo" nie jest aż tak cennym nagraniem, gdyż często leci Na C+ i C+Film. Z tymi dekoderami to loteria (jednym chodzą długi czas, inni mają któryś egzemplarz z kolei). U mnie Pace PVR 250gb nie nagrywa zaplanowanych filmów. Ten który użytkuję teraz to to samo tylko, że na naklejce jest napisane Philips:-) Okazuje się, że niby wszystko działa (zainstalowane najnowsze oprogramowanie), ale ma tendencję do resetowania się przy dłuższym oglądaniu "na live". Przy oglądaniu nagrań chodzi bez problemu. A użytkuję go dopiero od ok. 2 tygodni! W "wersji" Pace znacznie dłużej działał bezawaryjnie. Te dekodery są niewypałem jak widać. Do tego wprowadzenie C+ na życzenie nie ułatwia mu stabilnej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć, jeśli zapłacę 800 zł za dekoder PVR niby zgubiony to jak go "odnajdę" mam go zwrócić do punktu, a pieniądze zostaną zwrócone.?

Chciałbym ponowić pytanie bo jest to dla mnie ważne. :|

Bardzo dobre pytanie :brawo: może coś odpowiedzą wszystkowiedzący dystrybutorzy C+, jakoś dziwnie nabrali wody w usta i milczą :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...