Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Okej, mając wyjściową rozdzielczość 720p, u mnie pomaga wejście do ustawień terminala, zmiana rodzielczości na 1080i, wciśnięcie A żeby zmieniło, po czym nie wychodząc z menu (!) zmiana z powrotem na 720p i A. Dopiero wtedy wychodzimy z menu. Czasem może zwiesić się dekoder. Po tym zabiegu działa idzie jak woda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo sie renegocjuje kanal i prametry transmisji??? Byc moze - w laczach cyfrowych rozne cuda dziac sie moga. Np moj poprzedni PVR za diable nie chcial "wstawac" kiedy TV byl w trybie Stand-By. Wylaczony przyciskiem zasilania lub wlaczony - zaden problem. A tak to dekoder sobie w zwisie siedzial i nie nagrywal nic. Po wymianie dekodera ustalo :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dekodery są bardzo czułe. Nie wolno wypinać przy włączonym dekoderze łącza zasilania, kabla euro lub HDMI czy też kabla satelitarnego bo dekoder przestanie poprawnie działać. Należy o tym pamiętać i obchodzić się z nim jak z dzieckiem :)

 

To już jest jakaś paranoja! Żeby odłączyć dekoder od telewizora trzeba mu wyłączyć zasilanie? Nie bardzo rozumiem powód.

Rozumiem, że nie można go odłączać z kontaktu zanim się go najpierw nie wyłączy z pilota, no bo w końcu tam pracuje w środku dysk i nagła utrata zasilania w czasie pracy jest dla niego szkodliwa, tak jak i w komputerze.

Ale odłączanie od telewizora? Przecież wtedy się nic nie dzieje :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sens takiego postepowania jest.

Chcialem zauwazyc, ze zarowno telewizor jak i dekoder sa zasilane przewodami dwuzylowymi (bez uziemienia) w zwiazku z tym ich "zera" faktycznie moga miec rozne potencjaly. I to tym bardziej kiedy sa zailane zasilaczami impulsowymi, bo stare transformatory zapewnialy galwaniczna separacje a w przypadku impusowek nie jest to juz takie pewne.

Ponadto do TV z reguly jest podlaczony kabel anteny naziemnej, a do dekodera satelitarny - moga byc one czasem calkiem dlugie i zbierac czasem wysokie napiecia statyczne - czyli takie ktore powoduja przeskoki iskier - podobne zdarzaja sie np podczas chodzenia po dywanie.

Uklady scalone moze "dobic" wlasnie taki przeskok napiecia statycznego podczas laczenia jednego urzadzenia do drugiego - zwlaszcza jesli te urzaczenia nie byly ze soba wczesnie polaczone (np kablami audio do wzmacniacza).

Kiedys w bardzo podobny sposob "zalatwilem sobie" generator dzwieku SID w maszynie Commodore 64, podczas polaczania go do bardzo duzego wzmacniacza estradowego.

Bardzo bolalo :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Problem jest nastepujący , nie mogę wejść w listę nagrań dekodera, wszystko było ok do momentu kiedy chciałem ręcznie zwolnić trochę miejsca.Przy usunięciu kolejnego nagrania tuner sie zresetował i od tego mamentu nie mogę wejść tylko w moje nagrania reszta oferty działa tj. hbo digital i vod.

 

Druga sprawa to gdy wyłaczm tuner na noc to jak wstaję rano to coś w tunerze chodzi albo wiatrak albo dysk,tuner wygląda na wyłączony ale coś pracuje ,czy to jest normalne?

 

Problem z aktualizacją , mam oprogramowanie 90, a jest juz dostępna wersja 96 od poniedziałku do środy i niby tuner pobiera coś ale gdy sprawdzam wersję ciagle jest 90 zaznaczam że w wersji 90 mam dostepne wyszukiwanie kanałów telewizji naziemnej.Proszę o parę rad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...