Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z lg - model 47lg6000 - zadnych problemow. Pilot philipsa hd pvr bez problem obsluguje, po wczesniejszym zaprogramowaniu, glowne funkcje tegoz tv'ka. Z samym tunerem takze nie mam wiekszych problemow. Raz na tydzien wymaga wylaczenia z gniazdka :P , po tym na tydzien mam spokoj.

 

Pozdrawiam

 

Nie wiecie jaki jest kod dla lg lh 5000 bo nie moge trafic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@twonk70

 

ja mam model "najdroższy" bo kupiony ze 3 lata temu za ....

to TH42-PV60E a tam trybu hotelowego nie widziałem ;(

ok. poszukam na googlie, z innej strony to dziw, że stary sprzęt wymuszał na tv jego przełączanie

już chyba nawet starszy phil 6010 dawał radę ale to chyba biega o zlącze HDMI czy EURO

 

znalazłem ;)

-/V na TV + 3xAV na pilocie i mamy menu hotelowe ;)

 

Po zmianie z jakim sygnałem ma się włączać TV na np. HDMI

telewizor ze standby włącza się w tym trybie,

 

do pełni szczęścia jednak brakuje mi opcji gdy:

włączam TV i mam obraz z naziemnego analogu (choć to tylko do 2012 r, - :read: )

załączam Cyfrę i automatycznie przeskakuje mi obraz z naziemnego np. Polsatu na np. HBO

wyłączam tuner, TV zostaje z obrazem np. Polsat

 

tak miałem gdy zwykłe video było podpięte ale pod EURO (tu chyba jest wymuszanie)

a tu mamy nowa technologię - i daje ciała!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie

Posiadam sharpa lc dh77e i pojawia się probelm, pvr mam połaczonego kablem hdmi z lcd. Jak się odpala pvr to jest dźwięk natomiast brak wizji, wtedy lcd nie reaguje w zaden sposob na pilota. Trzeba wyłaczyć go z prądu - zjawisko to pojawia się co jakiś czas, obecnie korzystam z kabla euro. Czy ktoś z Was miał lub ma podobny problem?

Wysłałem pytanie do c+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lg - model 47lg6000 - zadnych problemow. Pilot philipsa hd pvr bez problem obsluguje, po wczesniejszym zaprogramowaniu, glowne funkcje tegoz tv'ka. Z samym tunerem takze nie mam wiekszych problemow. Raz na tydzien wymaga wylaczenia z gniazdka :P , po tym na tydzien mam spokoj.

 

Pozdrawiam

 

Nie wiecie jaki jest kod dla lg lh 5000 bo nie moge trafic?

 

448 w moim przypadku

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam małe pytanko :)

Na czym można uzyskać lepszy obraz na kanałach HD i SD na opcji 720 czy 1080??

Ustawiałem na obydwa ale nie widze za bardzo różnicy :smile:

Z tego co ja zauważyłem to lepszy jest na 1080, ale oczywiście każdy powinien sam odpowiedzieć na to pytanie ponieważ to jest rzecz indywidualna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam plazmę panasa i raczej widać kłopoty ;(

 

Mnie tylko irytuje, że jak włącze TV potem satkę to na TV muszę przyciskać AV aby wskoczył obraz,

kurde zwykłe video wymuszało na TV przejście w tryb AV z automatu - ale to pewnie przez EURO

po HDMI niestety muszę cierpieć ;)

zobacz pare stron wstecz podawałem jak zrobić aby automatycznie tv przechodził w tryb AV z sat po hdmi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfra+ kończy z Philipsami HD PVR Obrazek Najstarsza platforma satelitarna na polskim rynku przestanie udostępniać dekodery Philips HD PVR. Niedługo będzie można zamawiać jedynie nowy sprzęt, który zapowiada się o wiele lepiej niż jego poprzednik. Nowy Pace HD PVR HDS7241 (500GB), to duża swoboda w gromadzeniu biblioteki własnych nagrań. Nowy graficzny interfejs obsługi i nowa aplikacja EPG. Cyfra+ planuje zoptymalizować szybkość pracy dekodera. Należy zauważyć, że w tej chwili soft tunera jest w fazie testów, na co wskazuje dopisek "RC1" i nie powinno się od niego wymagać cudów.

 

Abonenci zastanawiają się co z wyświetlaczem alfanumerycznym, na którym miały być wyświetlane nazwy kanałów. Nie ma się czego obawiać, taka funkcja na pewno będzie dostępna. - Stosowne rozwiązanie jest już zaimplementowane i aktualnie przechodzi testy - powiedziała portalowi mojehdtv.info Katarzyna Her-Czerwieniec z Biura Prasowego Canal+ Cyfrowy. Dodatkowo, co może wydawać się najważniejsze operator rozważa podłączenie dekodera do sieci IP, jednak na tym etapie jest za wcześnie, aby mówić, jakie usługi miałyby dzięki temu zostać udostępnione.

 

Wraz z wprowadzeniem dekodera Pace HD PVR, zaprzestano produkcji Philipsów HD PVR. Decyzja jest spowodowana między innymi wymogami Unii Europejskiej nakazującej na mocy stosownej dyrektywy produkcję sprzętu o niskich poborach mocy. Nowy Pace w trybie stand-by pobiera mniej niż 1W energii.

 

Wiadomość pochodzi z serwisu www.dvbnews.pl

Źródło: www.dvbnews.pl / mojehdtv.info

 

 

wiec nie wymagajmy od nowego sprzetu cudow bo cuda dopiero beda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam małe pytanko :)

Na czym można uzyskać lepszy obraz na kanałach HD i SD na opcji 720 czy 1080??

Ustawiałem na obydwa ale nie widze za bardzo różnicy :smile:

 

Jedyną łatwo zauważalną różnicę zauważyłem kiedyś na nagraniu z zawodów lekkoatletycznych z Eurosport HD. Wcisnąłem pauzę na obrazie ze zbliżeniem bieżni i zauważyłem, że linie lekko drgają. Sprawdziłem w menu i miałem ustawione 1080i, czyli z przeplotem - drgania były jego efektem. Po przełączeniu w menu na 720p drgania linii zniknęły. Co do samej jakości obrazu - mam telewizor 37" "HD ready", czyli z rozdzielczością 1366x768. Ponieważ niewiele się ona różni od 720p (czyli 1280x720) to przełączanie między 720p a 1080i tak naprawdę niewiele zmienia, więc moim zdaniem na telewizorach "HD ready" 720p może być bardziej optymalne ze względu na brak przeplotu.

Co do telewizorów "full HD" nie wypowiadam się, bo nie miałem okazji sprawdzić czy jest jakaś różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Vod liczy się do obliczenia wolnego miejsca na dysku dekodera? Od jakiegoś czasu stale mam zajęte ok. 70%, czyli chyba coś się pomieszało dekoderowi. Trochę to denerwuje - parę bajek, klika filmów i po miejscu.

Wydaję mi się, że przy braku nagrań powinno być 0% - jak jest u Was

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale philips jest z tej samej fabryki co pace i przez pace robiony, więc co za różnica? ważne ze jest napisane na nim philips? poza nazwą to nic Ci nie daje..

 

mi pace chodzi ok, problemy sa tylko z nagrywaniem i epg... tak działa identyko jak philips...kwestia poprawienia tych dwóch błędów i może nie będzie taki syf

 

 

dodam że używałem philipsa półtora roku i pace od tygodnia mam...więc nie piszę rzeczy zmyślonych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PVR mam podłączongeo przez EURO i HDMI.Jeśli wybiorę typ telewizora 720p lub 1080i to nie przełącza się automatycznie w tryb AV tylko trzeba wybrać AV1 albo HDMI.

Przy wyborze typu telewizora SD przełącza się autoamatycznie w tryb AV.Czy można zrobić tak żeby przy 720p lub 1080i również przełączało się w tryb AV.

Wersja softu 96

nie wiem jakiego tv dotyczy to pytanie ale podaje rozwiązanie dla plazmy panasonica:

1. nacisnąć V/- na tv

2. 3x av na pilocie

3.ustawić hotel mode na on

4.initial input ustawić na HDMI (zgodnie z podłączeniem do dkodera u mnie hdmi2)

5. można jeszcze ustawić poziom głośności -initial VOL level

po tym zabiegu problem przełączania przestał istnieć - zawsze przełącza się automatycznie

 

Tak już zrobiłem i nie do końca wyszło co bym chciał, czyli załączam TV mam z naziemnej, włączam dekoder

wpada mi obraz z satki. Wyłączam tuner obraz na TV wraca do naziemnej - tak było by "normalnie"

 

Po przełączeniu w trybie hotelowym otrzymałem jedynie, iż po załączeniu TV nie wskakuje mi naziemna tylko czarny

obraz z sygnałem z HDMI2, tu jak włącze tuner pojawia się obraz, aby oglądać naziemną trzeba wymusić AV

 

Co to tam jeszcze ciekawego można pomieszać w trybie hotelowym lub innym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...