Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

sluchajcie nagralem sobie ciekawy program na pvr'rze z discovery. Chcialbym skopiowac go sobie na komputer. W jaki latwy sposob to zrobic? Wiem ze normalnie nie da sie tego zrobic, ale przeciez skoro nagranie jest wysylane z dekodera do telewizora to chyba jest jakas mozliwosc go przechwycenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podzielony obraz i dźwięk - obraz oczywiście hdmi, a dźwięk przez coaxial do telewizora, gdyż tylko wtedy generowany jest dźwięk dolby digital 2.0 bądź 3.2, sam hdmi daje mi tylko "cyfrowe stero"

 

To jest celna uwaga. Dziś właśnie to spostrzegłem. Połączenie HDMI nie przenosi dźwięku DD, jest tylko PCM. Trzeba dodatkowo połączyć coaxialem. Tylko że w takim amplitunerze, jak np. Yamaha RX-V765 pojawia się problem: wejścia są przypisane do gniazdek, i nie można zdefiniować, że obraz jest po HDMI, a dźwięk po coaxialu. Nie ma po prostu takiej możliwości. Albo wybierasz wejście HDMI, albo AV2 (z obrazem component), albo AV3 (z obrazem composite). Ale PVR HD _nie_ _ma_ wyjścia component wideo. Ani nawet composite (może jest w SCART, nie wiem. Ale jeśli nawet, to już nie nadaje się do HD).

 

I nie można tego obejść w sposób prosty. Potrzebny jest przynajmniej switch wejść HDMI (jeśli TV ma jedno wejście HDMI), ale to już jest rozwiązanie mało eleganckie. Nie mówiąc o tym, że komplikuje się programowanie pilota uniwersalnego. I nie są wykorzystane możliwości amplitunera.

 

Zatem uważam, że największą wadą PVR HD jest to, iż nie ma DD przez HDMI. Dodatkowo, nie ma wyjścia component wideo. Właściwie to uważam, że to jest wada całkowicie dyskwalifikująca ten dekoder.

 

A tak oprócz tego, wszystko inne w PVR HD mi działa. Tym bardziej jestem zniesmaczony, że to jest takie badziewie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mam ciekawą przypadłość na moim "super" dekoderku. Mianowicie, wyłączenie dekodera z pilota (lub przyciskiem z dekodera) nie zawsze skutkuje wyłączeniem twardego dysku :brawo: (dysk cały czas się obraca), choć wyświetlacz gaśnie i dioda robi się czerwona. Ciekawe co jeszcze nas czeka z tym sprzętem (softem) :>

Pozdrawiam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem i jestem ciut wkurzony bo nie nagralo mi dwoch pozycji :-(

Do rzeczy.

Tydzien temu zmienilem telewizor na Full HD i zaczely sie problemy.

Po nocy dekoder caly czas sie kreci i wtedy nie chce nagrywac. Kiedy zalacze TV (np do konsoli) dekoder sam z siebie przechodzi restart i sie uspokaja.

Ciekawe, co?

Czy ma na to wplyw jakosc kabla HDMI? czy moze on wymaga zdublowanego podlaczenia po EURO takze?

Ze starym TV chodzil bez zarzutu, tylko po upgrade do wersji 90 zalaczanie trwa wieki.

 

Dekoder jest tak czy inaczej do wymiany, bo w moim nie potrafie wypozyczac filmow. Kod podany w VOD nie jest rozpoznawalny przez system. Wyjasniane z BOK'iem i jedyna szansa to wymiana dekodera, ale to musi jeszcze chwile poczekac, bo na razie mam "nie po drodze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)zmienilem telewizor na Full HD i zaczely sie problemy.

Po nocy dekoder caly czas sie kreci i wtedy nie chce nagrywac. Kiedy zalacze TV (np do konsoli) dekoder sam z siebie przechodzi restart i sie uspokaja.

Ciekawe, co?

Czy ma na to wplyw jakosc kabla HDMI? czy moze on wymaga zdublowanego podlaczenia po EURO takze?

Ze starym TV chodzil bez zarzutu, tylko po upgrade do wersji 90 zalaczanie trwa wieki.

 

Jeśli to telewizor od LG, to podłącz dekoder pod gniazdo hdmi nr 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)zmienilem telewizor na Full HD i zaczely sie problemy.

Po nocy dekoder caly czas sie kreci i wtedy nie chce nagrywac. Kiedy zalacze TV (np do konsoli) dekoder sam z siebie przechodzi restart i sie uspokaja.

Ciekawe, co?

Czy ma na to wplyw jakosc kabla HDMI? czy moze on wymaga zdublowanego podlaczenia po EURO takze?

Ze starym TV chodzil bez zarzutu, tylko po upgrade do wersji 90 zalaczanie trwa wieki.

Jeśli to telewizor od LG, to podłącz dekoder pod gniazdo hdmi nr 3.

Dziekuje sprawdze chociaz to TOSHIBA, linia REGZA, model 37RV635 - niedawno go fabryka wypuscila.

Po testach sprawa wyglada tak: gdy TV jest na czuwaniu dekoder ani nie potrafi sie prawidlowo uruchomic (zielona dioda i zegar, dopiero po wlaczeniu TV wskakuje numer kanalu) ani prawidlowo zamknac (wskakuje czerwona dioda i zegar przy krecacym sie dysku, dopiero po wlaczeniu TV nastepuje caly cyrk z dyskoteka lampkami).

W kazdym badz razie mam odpowiedz z CYFRY, tam z kolei poradzili mi:

odpowiadając na e-mail, uprzejmie wyjaśniam, iż przyczyną powstałych utrudnień

może być uruchomiona w telewizorze funkcja sterowania pracą innych urządzeń

poprzez złącze HDMI, w związku z tym, proszę o jej wyłączenie zgodnie z

instrukcją dołączoną do odbiornika telewizyjnego.

Z kolei w ustawieniach TV mam tylko mozliwosci ustawien HDMI takie:

Lip Sync

INSTAPORT TM

RGB RANGE

Posprawdzalem ustawienia i probowalem na wszystkich.

Przy okazji zauwazylem, ze w instrukcji zalecaja kabel CAT2 o dlugosci dokladnie 2 metrow (a ja mam baardzo tania metrowke). Nie wiem, czy to ma jakies znaczenie, ale zamowilem juz nowy kabel i jak tylko dojdzie, to sprawdze.

I napisze, bo jak widze sprawa jest nietypowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie podłączyłem to badziewie( I po 1 minucie widzę wyższość nboxa recordera). Moje pytanie brzmi ile to badziewie aktualizuje oprogramowanie ? Bo zero paska zero nic tylko dioda na czerwono miga ładne 5 minut

 

Edit. Nie mam jeszcze tv narazie podłączony przez Euro, czy opcje hd tak samo działają jak w N przez Euro? Bo na kanałach HD pokazuje się brak sygnału a na kanałach SD których nie mam brak dostępu? Tak powinno być do momentu az uaktywnia mi moją opcje C+ HD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...