Skocz do zawartości

Startuje POT


deejay.m
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mój odbiornik nie jest dość stary - to błyszcząca od nowości karta PC Pinnacle PCTV Hybrid Pro Card, która ma odbierać nawet HDTV.

 

Informacje o sofcie:

mediaCenter4, 4.24.855, kompilacja 855.

 

Pathfinder, sprobuj przeskanować jeszcze raz, zmieniono konfigurację multiplexera. I jeszcze jedno, POT nadaje 64QAM, a TVP 16QAM, może musisz ustawić to ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam forum tv i informuję że obraz polsatu i tvn w multipleksie na kanale 23 ze Sremu ,jest jak żyleta prawie doskonały. Największą niespodzianką jest jakość polsatu ,która przewyższyła jakość przekazów tvn z cyfry plus.

podaję również link do nie mniej ciekawego serwisu w którym doczytacie dlaczego stacja nadawcza w Górze k/Sremu nie ma jeszcze docelowego zasięgu

 

http://radiopolska.pl/aktual.php?subact ... om=&ucat=&

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już wolę żeby były tylko 4 programy na kanał tak jak w Niemczech .Wolę mniej ale o porządnej jakości. Jeszcze jednej rzeczy w tym wszystkim nie rozumiem . Dlaczego w innych krajach np w Niemczech mieści się w danym regionie 8 multipleksów po 4 kanały w mpeg2 ,a wPolsce z trudem [beep]li po 2 multipleksy na region?

 

Rozumiem że u nas działa jeszcze naziemna telewizja . i wojsko powoli oddaje kanały i porozumienia międzynarodowe . Ale patrząc na to widmo ponad 60 kanałowe przeznaczone dla tv naziemnej ,gdzie w danym rejonie jest w najwyżej 5 kanałów analogowych (i to tylko w większych miastach )mam nieodparte wrażenie że to jakaś nieudolność w planowaniu

obłożenia kanałami

 

wiem wiem jak w naszym łez padole wyłączą telewizje analogową ok roku 2024 to włączą w to miejsze jakieś nowe multipleksy.

Cha cha a ja wam powiem że jak dysydenci będą się tak zbierać do cyfryzacji kraju jak to robią do tej pory .To za chwile pojawi sie mpeg6 gdzieś w laboratoriach uniwersyteckich .I znów nam panowie z klanu nadawców powiedza że trzeba czekać bo tuż ,bo już wydajniejszy system kompresji wejdzie .Tańszy i z HDTV 2. Ach bedą zachwalać powiedzą ile to pożytku z tego będzie. A my zdążymy się zestarzeć oglądając [beep]iane analogowe przekazy na NASZYCH telewizorach LCD lub PLAZMACH. Śmiech . I pomyśleć że za naszą zachodnią granicą są od dawna DAB i wdrażają DRM i zapomnieli o trzaskach i szumach i zanikach sygnału na UKF I LW. .

ps:

Czasami czytam malkontentów którzy piszą że Dab jest technologią przestarzała że zaraz będzie można na swoim telefonie i telewizję zobaczyć i radia posłuchac . A ja wam mówię jako 33 letni człowiek który robił radyjka na fale średnie i długie w dzieciństwie że brakuje mi tego [beep]nego trzeszczenia na falach średnich . Radio jest radiem a magia jego zawsze polegała na tym że sie słuchało i wyobrażało i po prostu słuchało .Jest postęp jest technologia DAB tylko nie ma wizjonera prezesa Polskiego Radia który przekonał by tych darmozjadów politykierów Polskich że wdrażanie nowych technologi jest Polską racją stanu. A nie wywalanie pieniędzy na jakieś archiwa i grzebanie się w brudach minionych pokoleń. Jestem Pewien że gdyby Polskie radio zaczęło zmiany technologiczne .wszyscy szybciutko przestawili by się na technologię cyfrową . I wyobrażcie sobie że prowadzicie autko i nic nie szumi ,nic nie trzaska i ciągle muza o jakości płyty cd. NIe mówiąc juz o tym że takie np niszowe stacje ,jak moje ulubione TOK-FM mogło by być słyszalne w całej Polsce.. Niestety to tylko marzenia ponieważ politycy boją się że kultura i nowoczesność zagości pod strzechami ludzi na wsi. Oni musza do nich przemawiac przez sterowalne plujki typu telewizja publiczna i Polskie radio. Mówię nie pisowskim mediom .Mówię nie jakimkolwiek politycznym mediom . Dajcie nam wolność dajcie nam technologię

pozdrawiam.

RAPIOTR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RAPIOTR: W Niemczech jest 8 multipleksow bo oni juz WYLACZYLI wiele stacji analogowych. W Polsce ani politycy ani nadawcy nie chca wylaczac zadnej stacji analogowej wiec testuje sie 2 multipleksy, a uruchomi sie potem 1. Jesli chodzi o liczbe programow: to Niemcy nadaja 16QAM i transmituja 4 programy (mogliby i 5 ale zostawiaja pojemnosc np. na MHP), Szwedzi transmituja 64QAM, pojemnosc multipleksu jest wtedy duzo wieksza moga transmitowac 7 programow. POT transmituje 64QAM moze wiec spokojnie w MPEG2 teraz zmiescic 7 programow a jak przejda na MPEG4 co najmniej 10. Ale widac nie starali sie o zgode na wiecej (w testach potrzeba jest zgoda na testowanie wydajnosci?) a coz to za testy bez proby sprawdzenia wydajnosci (liczby programow w multipleksie)? No chyba ze chca sie nauczyc nadawac DVB-T, ale wtedy takie "testy" ktore oni robia to na calym swiecie nazywane sa zwykla eksploatacja bo coz w nich nowego, odkrywczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie zdaję sprawę doskonale VIPERX1 że mamy analog i on zajmuje miejsce.Napisałem o tym powyżej , A co do transmisji w multiplexie mpeg2 to zapewniam cię że szwaby wiedziały dlaczego emitują 4 programy na kanał. Po prostu liczy się jakość . I wiem że zapas pasma przeznaczony jest na MHP. Co do 10 kanałów w mpeg4 to dopuki nie zobaczę tych przekazów to nie będę się wypowiadał w tym temacie o ich jakości . Choć jest to sprawa wielce dyskusyjna czy rzeczywiście nie ucierpi na tym jakość .

I nie chcę słyszeć znów teori wypowiadanych przez EMITELOWCÓW, że trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie .Czy jakość jest dostatecznie akceptowalna ?

Ja rozumiem że mpeg 4 ma również pomuc w wprowadzeniu hdtv.Pomijając to że nie ma w Polszy kontentu w takiej formie, i nie prędko się takiej formy przekazu doczekamy.To pewnie upchną tak jak napisałeś 10 kanałów o średniej jakości w taki multipleks mpeg4 . A ja proponuję panowie władujcie 8 zamiast 10 .Byle były w lepszej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet te 6 multipleksów w innych rejonach Niemiec to robi wrażenie. Nie wiem viperx1 czy widziałeś kiedyś przekazy DVB-T W BERLINIE .Ja widziałem w tamtejszym centrum sony .Zapewniam cię że gdybyś zobaczył jakość tego obrazu to wyśmiał byś telewizję Nowej generacjii w Polsce N

 

ALLELUJA I DO PRZODU szwaby już wszystko przetestowały. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pathfinder,

Wygląda na to, ze w twojej lokalizacji na razie tego nie odbierzesz. Według info z POT, nadajnik emisja DVB-T z PKiN nie idzie na docelowej mocy (takiej jak TVP, czyli ok 1,5kW EIRP) tylko na 1/4 mocy. Czekają na docelowy nadajnik.

 

 

Dzieki za info. (chociaż nie do mnie skierowane) - przywróciłes mi nadzieję na to, że jednak może coś z tych testów POT zobaczę - mieszkam dosyć daleko od Warszawy (wg. mapki - poza zasięgiem nadajnika DVB-T TVP) ale pakiet TVP odbieram bez większych problemów - mimo, że nadają ze śmieszną nawet jak na DVB-T mocą 1,35KW.

 

Może ktoś wie, kiedy może dojść do zwiększenia mocy nadajnika POT ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ja odp na Twoje pytanie

 

Wyższa moc nadajnika POT w Warszawie

POT - Polski Operator Telewizyjny podał informację, że moc eksperymentalnego nadajnika DVB-T w Warszawie została podniesiona do docelowej. Od 29 czerwca emisja POT na kanale 55 ma moc promieniowaną 1,3kW EIRP.

Przypomnijmy, że od 30 maja operator POT prowadzi testową emisję DVB-T na kanale 55. Do tej pory emisja była prowadzona z wykorzystaniem tymczasowego nadajnika o małej mocy. Teraz emisja na tym kanale ma większą moc - 1,3kW EIRP.

satkurier.pl

 

masz odp, moc jst zwiekszona, a więc większy zasięg.

pozdrawiam james_b :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...