Skocz do zawartości

Startuje POT


deejay.m
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ZeTek napisz gdzie mieszkasz na południe czy na północ od Góry k / Śremu.

Największa wuchta pójdzie na północ w stronę Poznania Na południe pewnie będzie trochę gorzej. z doświadczenia myślę że jeśli będzie to 50 kW i kanał 23 to zasięg nie musi być wcale taki mały. Pewny i stabilny sygnał przy antenie zewnętrznej bez wysiłku na byle siatce w promieniu ok 40 km ,Jeśli mieszkasz dalej to dobra kierunkowa Yagi na kanał 23 telkom telmor lub dipola nie zaszkodzi . Mieszkańcom którzy mają w tej chwili skąplikowane zwrotnice strojone na kanały dostępne w Poznaniu z różnych kierunków przypominam że kanał 23 będzie silnie przez nie tłumiony. Może się okazać że trzeba będzie trochę zmodyfikować ten bajzel w puszkach. Reasumując jeśli będzie to mpeg 2 to w stronę północną na dobrej kierunkowej antenie yagi zrobionej na kanał typ 21do25.i antenie umieszczonej wysoko na dachu będziecie odbierali spokojnie 70 km od nadajnika. Dalej to juz loteria. Mieszkańcom w promieniu 30km polecam taką zewnętrzną antenkę kathreina BZD 40 :którą widziałem u sąsiadów w Berlinie .Pewnie i u nas się sprawdzi .Ja mieszkam W Luboniu 20 km w lini od nadajnika. Z dachu widzę maszt nadawczy od samej podstawy przetastuję tą antenkę w praktyce w najbliższych tygodniach w połączeniu z bravią v2500.

:

pozdrawiam maniaków radiowo telewizyjnych zadając pytanie do tej śmiesznej radzie telewizyjnej -kiedy DAB W POLSCE przetestujemy zamiast upychać ten ukf [beep]ianymi nadajnikami analogowymi ????

 

fajna antenka:

http://www.kathrein.de/en/sat/products/ ... 22_046.pdf

 

ps:jest godzina 13 ta . Srem na kanale 23 milczy. W powietrzu lataja tylko f-16 strasznie głośne paskudztwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie sensacja Testować miał POT na kanale 23. A tu wyprzedzili ich inżynierowie z centrum nadawczego w Górze koło Śremu i testują transmisje DVB_T w MPEG2 stacji TVP1 I TVP2 na kanale 39.

 

Mój telewizor BRAVIA V2500 WYSZUKUJE 2 KANAłY TELEWIZJI POLSKIEJ .Na razie sam dźwięk . Po przełączeniu w telewizorze z tunera analogowego na cyfrowy różnica dźwięku jest oszałamiająca.. No Panowie z Potu czakamy na was

 

Widać że będą coś kombinować i zmieniać bo właśnie wyłączyli nadajnik na kanale 39 .Pewnie tak będzie przez jakiś czas .ale mimo to dobra dla nas wiadomość że coś się zaczyna dziać w temacie DVB W Wielkopolsce.

_14:45 znowu nadają

 

Edycja Mr. Orbita: Nie pisać post pod postem - regulamin!

 

pewnie mnie administrator wywali bo piszę post pod postem ale spieszę poinformować gawiedż z całej polszy że na kanale 23 również rozpoczęto testy .Tym razem POT . Telewizor identyfikuje 3 serwisy TVN ,POLSAT,TV4 narazie nie ma dżwieku ani obrazu . No cóż zaczęło sie .Sygnał jest [beep]nie silny mimo że na zwrotnicach w moim układzie antenowym zarówno kanał 23 jak i 39 są stłumione o 8 dB.

 

COFDM AGC 51

PRE VITERBI: 4.46 e-4

 

Edycja pitter: połączone dwa posty, nadal braki w lekturze Regulaminu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie sygnał bardzo silny na wskażniku sygnału 20 km od nadajnika maxymalna wartość mimo tłumików. Obraz kryształ zero pikseli normalnie jak studio .Wszystkie widziane prze ze mnie przekazy satelitarne nawet te z mpeg4 w n HD przy szybkich scenach pikselują nie mówiąc już o cyfrze nawet te scpc chowają się przy tym . No to jest coś i wygląda na to że oprucz tvn ,tv4,polsatu widzowie w Wielkopolsce zyskają również TVP1 I TVP2. No to będzie można wywalić te wszystkie skąplikowane układy antenowe do kosza i tylko jedną szerokopasmową antenkę na 4 i 5 pasmo założyć i będzie git.

 

ZeTek powinieneś odebrać te przekazy sygnał jest bardzo silny .pozdrawiam

 

update godz 17:40 :

 

DLACZEGO MPEG-2

 

Pytanie dość zasadne ,ale odpowiem tak : W wielkopolsce sprzedano wiele tysięcy odbiorników Lcd i plazm z tunerami DVB-T w mpeg 2 nie licząc prywatnego importu z Berlina . Tak więc uruchamiając taki przekaz właśnie w mpeg2 nadawcy podnosza drastycznie jakość odbioru w takich TELEWIZORKACH.Niewiem czy wiesz ale jest już produkowana taka karta cam transkodująca sygnał mpeg4 na mpeg2 firmy neotion. Także właściciele tych telewizorów nawet gdyby w Polsce nastał DVB-T W MPEG 4 za jej pomocą będą mogli na swych telewizorach oglądać te przekazy. także od przybytku głowa nie boli .Sprawdzałem dziś właśnie jakość tych przekazów opisując je na forum . tvp1 i tvp2 testowały tylko dżwięk na kanale 39 .teraz jnadajnik jest wyłączony.. POT natomiast na kanale 23 testuje cały czas telewizory identyfikują tvn, polsat i tv4 ,natomiast aktywny jest tylko tvn.Zaręczam ci że przekaz jest tak doskonały że od 17 lat odkąd interesuje się tv-sat nie widziałem dotąd tak czystego przekazu (pozbawionego pikseli i szatkowania) Sygnał jest bardzo silny i prognozuje dość duży zasięg tego nadajnika.(choć widać że grzebią wciąż w parametrach) No cóż to wkońcu testy.

 

Jest za to ważniejsze pytanie do TVP czy rzeczywiście pójdą za ciosem i włączą na stałe swoje programy czy to co dzisiaj było na kanale 39 to tylko fantazja inżynierów z RTCN Góra k/ Sremu takie próby sprzętu???.

 

Pozdrawiam wszystkich zapaleńców nie tylko tvsat.

RAPIOTR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja niestety nic ze Śremu nie łapię. Niecałe 100 km w linii prostej na północny wschód. Wszystkie kanały analogowe ze Śremu odbieram po przestawieniu anteny. Słabo ale są. Najlepiej TVP3 Poznań. Nawet kolor jest i śnieżenie da się znieść. Więc albo mam pecha, albo ten cyfrowy nadajnik nie jest taki mocny. W ostateczności może ten mój tv Sony z DVB-T ma za słabą głowicę. Cóż sprawdzę za kilka dni jak wygląda sytuacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arsenal

nie załamuj się to są testy od jakiegoś czasu oba nadajniki wyłączyli .także z mocami dzisiaj jeżdzili więc nic dziwnego że nie odbierasz. dam znać na forum jak parametry będą stałe i nie będą już za dużo kombinować

Jeśli nie odbierzesz na Bravi to na żadnym tunerku zewnętrznym nie odbierzesz gwarantuje . seria v sony to hit w Berlinie. ludzie tam zmieniają telewizory by nie dokupować kolejnych tunerów żeby nie dostać na łeb od tych wszystkich pilotów

 

pozdrawiam

 

update wiesz tvp3 poznań ma nadajnik 200 kW a ten z DVB będziemiał gdzieś 50 kw tak więc będziesz musiał i tak postarać się o antenę kierunkową yagi z wzmacniaczem .Najlepiej telkom telmor i wywal zwrotnice po drodze

 

 

i jeszcze spostrzeżenie przy strojeniu bravi w automacie nie łapała kanałów dvb Natomiast przy ręcznym wpisaniu kanału 23 telewizor wykrył serwisy. kanał 39 wyłączyli na razie

 

update2: godz 18:50 Oba nadajniki działają ten na 39k jest na razie o

 

wiele słabszy

 

 

update3 : godzina 19:00 zmęczyli się już i wyłączyli wszystko . pewnie jutro się znowu pobawią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi raczej o kanał 55 - mieszkam w Warszawie :-) I jednak jakby mi ktoś podał takie rzeczy, które są w moim oprogramowaniu określone jako "Indentyfikator usługi" i "identyfikator PID PMT", to byłbym wdzięczny.

Przy przeszukiwaniu automatycznym system nie znajduje innych kanałów cyfrowych oprócz TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati nie wpisuj żadnych pidów tylko kanał 23 ręcznie a potem 39 ręcznie

Z Sremu w tej chwili leci : TVP1 --DŻWIĘK TVP-2 DŻWIĘK TVP-3 DŻWIĘK POLSAT I TVN ---- OBRAZ I DŻWIĘK KRYSZTAŁ TV4 --- CZARNOTA

 

Ze Śremu nie odbierzesz TVP, bo to idzie w MPEG-4/AVC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, zanim zaczniesz bluzgać, to poczytaj sobie trochę teorii i zaglądnij w inne miejsca w internecie. TVP nadaje w standardzie DVB-T, czyli używa TS MPEG-2 (TS = Transport Stream). Ale w ramach TS MPEG2 poszczególne serwisy video mogą używac dowolnych kodeków. W przypadku Śremu zastosowano kodeki video MPEG-4/AVC, więc w uproszczeniu mówi się, że nadają w MPEG-4.

 

Piszą o tym zarówno tu:

http://digital-tv.pl/index.php?option=c ... &Itemid=32

 

Jak i tu:

http://www.emitel.pl/forum-dyskusyjne/n ... /739237411

 

W tym osatnim linku JarekM to Jarosław Mroczkowski, pracownik TP Emitel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jajestem nienormalny bo moja Bravia DVB-T MPEG2 odbiera w tej chwili z kanału 39 sygnał 3 kanałów tvp bez obrazu ale z dżwiękiem

identyfikowane jako tvp1 tvp2,tvp3 .W przypadku transmisji w mpeg4 to nie było by możliwe. po prostu odbiornik by ich wcale nie widział

 

 

a w uproszczeniu to ja tak nie rozumuję .Napisz na przyszłość mi dokładniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dlatego nie masz obrazu, bo twój telewizor nie potrafi go zdekodować. Masz dekoder video MPEG-2, a oni używają kodera video MPEG-4/AVC. Ale... zapewne masz slot CI w tej Bravii. Więc jeżeli kupisz np. takie coś"

http://hollex.pl/index.php?page=prod&kat=10&id=735

i włożysz do tego slotu, to odbierzesz. Nie, źle mówie, zdekodujesz... Bo już teraz odbierasz, tylko nie dekodujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest własnie ta karta @RAPIOTR. Ma w sobie chip MP4 i akurat tu jest w wersji Conax.

Wracając do mojej anteny to oczywiście jest to Telkom-Telmor ASR 860 więc nie taka kiepska. Zobaczymy czy coś złapie w ciągu tych testów. A tv to nie seria V tylko KDF 50" 8):lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arsenal dajesz głowę że ten moduł jest odpowiedni ? i będzie działał ? w slocie telewizora ?

Ja raczej wybrał bym ten pierwszy z lewej transcoding module: na tej stronie :

 

 

http://neotion.com/products/modules.php

 

Ale gdzie je kupić ?. w Sat kurierze 2 z 2007 roku na stronie 26 jest opisany inny moduł HD MPEG4 Z WYJŚCIEM HDMI . Może wiecie gdzie to cudo kupić ?

 

Jestem nowy na tym forum .jeśli gdzieś jest już na forum rozmowa o tych modułach to prosze o pomoc. Nie chciałbym kupic nieodpowiedniego gadżetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi raczej o kanał 55 - mieszkam w Warszawie :-) I jednak jakby mi ktoś podał takie rzeczy, które są w moim oprogramowaniu określone jako "Indentyfikator usługi" i "identyfikator PID PMT", to byłbym wdzięczny.

Przy przeszukiwaniu automatycznym system nie znajduje innych kanałów cyfrowych oprócz TVP.

 

Pathfinder: napisz na p.linard@tvn.pl , ten człowiek ci pomoże.

 

Edtcja Mr. Orbita: T.Stone - włącz BBCode w profilu, bo nie działa bez tego cytowanie - już trzeci Twój post muszę poprawiać. Albo włącz BBCode, albo nie cytuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ten zrzut z pecetowego odczytu coś pomoże:

Warszawski kanał 55:

PMT PID 16 (0x0010) - Network

PMT PID 240 (0x00f0) - Program 101 TVN

PMT PID 241 (0x00f1) - Program 201 POLSAT

PMT PID 242 (0x00f2) - Program 202 TV4

 

0x0201 MPEG-2 Video for program 201

0x0202 MPEG-2 Video for program 202

0x0200 MPEG-2 Video for program 101

0x02c8 Dolby AC3 Audio for program 101

0x0241 Teletext/VBI for program 201

0x0242 Teletext/VBI for program 202

0x1fff MPEG-2 NULL Packet

0x0265 MPEG-2 Audio for program 201

0x0266 MPEG-2 Audio for program 202

0x0264 MPEG-2 Audio for program 101

0x0240 Teletext/VBI for program 101

0x0000 MPEG-2 Program Assocation Table

0x0001 MPEG-2 Conditional Access Table

0x00f2 MPEG-2 PMT for program 202

0x00f1 MPEG-2 PMT for program 201

0x00f0 MPEG-2 PMT for program 101

0x0011 DVB Service Definition Table

0x0010 DVB Network Information Table

0x0014 DVB Time Definition and Offset Tables

 

Na razie Panowie z POT nie żałują pasma i leci średnio 6, 7 Mb na program, szczytowo nawet i 9. A Emitel od 2 tygodni usilnie bada jak wygląda TVP1 przy 2 Mb, niekiedy w porywach 3 - efekt żałosny w porównaniu z tym co było przy 6 Mb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr.Orbita: zrobiłem, dzięki za info, nie wiedziałem jak to zrobić żeby działało.

Pathfinder: sprobuj wklepać na pierwszej pozycji "2" a w drugiej "16".Ttwój odbiornik chyba jest dość stary i potrzebuje tzw. Single PMT, czego już dziś się w zasadzie w DVB-T nie nadaje. Tak czy inaczej ludzie z TVN (którzy obsługują muxa POT) powiedzieli, że sprobuja zrobić tak, zeby starsze odbiorniki też odbierały, ale nie dają gwarancji. Jeśli powyższe nie zadziała, to sprobuj w poniedziałek jeszcze raz przeskanowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...