Skocz do zawartości

VIVA Polska


Gość Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem VIVA może już nie odzyskać dawnej pozycji, ponieważ mocno zepsuła swój wizerunek, króry bardzo trudno naprawić. Jest to związane z tym, że wielu stałych widzów przekonało się do kanałów konkurencji po tym jak VIVA zrezygnowała z muzyki, a wśród nich są pewnie tacy, którzy nawet nie wiedzą o tym, że VIVA jest pobownie muzyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z drugiej strony też wiele niezorientowanych osób nie zauważyło, że VIVA przestała być na jakiś czas muzyczna i mimo wszystko nadal jest to synonim Eski, kanału muzycznego i tak dalej. VIVA nadal ma to coś, czego 4fun.TV długo mieć nie będzie, jest jednak marką kultową.

Tutaj wspominkowy post Gośki z VIVY, bardzo miłe do poczytania:
https://www.facebook.com/halberster/posts/10154071322599054?__mref=message_bubble

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc VIVA jest od roku muzyczna, tylko problemem jest to, że w każdym paśmie powtarza się klika klipów na krzyż, natomiast w kwestii szołów i seriali, to dobrą decyzją Viacomu było przeniesienie Miłości na bogato, Puk, puk, to my oraz innych programów do MTV.

 

VIVA mogłaby pomyśleć nad pasmem z inną muzyką niż tylko dance. Po co muszą się lenić? Trzeba nad tym po prostu pomyśleć i już. Do dzieła!

 

Notowanie TOP 10 w tv - byłby to strzał w dziesiątkę! Tematyczne TOP 10 może na ich stronie internetowej zostać. Ale potrzeba też na VIVIE. Liczyłbym na jakieś fajne tematy i nie tylko.

 

TY WYBIERASZ - tu widzę w tym paśmie coraz większy niedosyt. Ciągle tylko ELECTRO DANCE MUSIC, te same utwory, tylko że w innej kolejności. Pora emisji jakoś nie bardzo mi odpowiada, bo o godzinie 8:00. Na początku swojej emisji w 2013 roku ten program był emitowany o 11:30, bardziej mi ta godzina odpowiadała, niż później 7:45, 8:00, itd.

 

CLUB CHART - zawsze lecą nieprawidłowe wyniki. To taka bardziej ''sztuczna'' lista, którą układa VIVA, a widzowie głosują. Ja w tym żadnego sensu nie widzę.

 

VIVA POWER DANCE - mogliby zostawić to pasmo, bo przecież jest imprezowe! Zawsze można usunąć VIVA DANCE, 100% DANCE i VIVA DANCE MIX, w których powtarzają się do bólu piosenki, bo to jest męczące. Jeszcze przydałoby się coś z ''ostrzejszymi kawałkami''. Tu jest nie lada mowa o PARTY HARD, który leci też na węgierskiej VIVIE.

 

Powrót do dawnych pasm - w latach 2000-2002 Viva Polska za czasów, kiedy nie była Viacomu, miała pasmo VIVA HITS, które wróciło do ramówki w 2009 roku, ale było przez jakiś tam czas i zdjęli. Niech wrócą do Mega Top 10, Power Listy, European Top 10 i innych programów! Będzie git!

 

Zatrudnienie kogoś - ja bym chciał, żeby byli prezenterzy, montażyści, realizatorzy i operatorzy kamer.

 

Co do obecnej oprawy i loga - niech zostanie, nie trzeba zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TY WYBIERASZ: TOP 50: ELECTRO DANCE MUSIC - 16.04.16. (08:00 - 12:05)

#50. BREATHE CAROLINA - BLACKOUT (2011)

#49. BRIDGIT MENDLER - READY OR NOT (2012)

#48. LA ROUX - BULLETPROOF (2009)

#47. SAM & THE WOMP - BOM BOM (2012)

#46. TEN WALLS - WALKING WITH ELEPHANTS (2014)

#45. YLVIS - THE FOX (2013)

#44. AFROJACK FEAT. SPREE WILSON - THE SPARK (2013)

#43. DEV - BASS DOWN LOW (2010)

#42. BASSHUNTER - ALL I EVER WANTED (2008)

#41. T.A.T.U. - ALL THE THINGS SHE SAID (2002)

#40. USHER - MORE (REDONE JIMMY JOKER REMIX) (2010)

#39. FAITHLESS - WE COME ONE (2001)

#38. PAUL VAN DYK - WE ARE ALIVE (2000)

#37. GROOVE COVERAGE - POISON (2003)

#36. JUTTY RANX - I SEE YOU (2012)

#35. CAPITAL CITIES - SAFE & SOUND (2012)

#34. ASAF AVIDAN & THE MOJOS - ONE DAY / RECKONING SONG (WANKELMUT RMX) (2012)

#33. LEONA LEWIS - COLLIDE (2011)

#32. ROGER SANCHEZ - ANOTHER CHANCE (2001)

#31. PSY - GENTLEMAN (2013)

#30. JUSTIN BIEBER - WHAT DO YOU MEAN? (2015)

#29. FAR EAST MOVEMENT - LIKE A G6 (2010)

#28. ROBERT MILES - CHILDREN (1995)

#27. BAKERMAT - ONE DAY (VANDAAG) (2014)

#26. ALESSO - TEAR THE ROOF UP (2014)

#25. KLINGANDE - JUBEL (2013)

#24. DJ ANTOINE - BELLA VITA (2013)

#23. ALEX GAUDINO - I'M IN LOVE (2010)

#22. HARDWELL FEAT. CHRIS JONES - YOUNG AGAIN (2014)

#21. MICHAEL GRAY - THE WEEKEND (2004)

#20. KARMIN - HELLO (2012)

#19. RIHANNA FEAT. DRAKE - WORK (2016)

#18. ELLIE GOULDING - BURN (2013)

#17. MR. PROBZ - WAVES (ROBIN SCHULZ REMIX) (2014)

#16. LYKKE LI - I FOLLOW RIVERS (THE MAGICIAN REMIX) (2011)

#15. CHRIS BROWN - DON'T WAKE ME UP (2012)

#14. SIA FEAT. SEAN PAUL - CHEAP THRILLS (2016)

#13. ARONCHUPA - I'M AN ALBATRAOZ (2014)

#12. BLACK EYED PEAS - I GOTTA FEELING (2009)

#11. NICO & VINZ - AM I WRONG (2013)

#10. ROBIN SCHULZ & J.U.D.G.E. - SHOW ME LOVE (2015)

#9. AVICII - WAITING FOR LOVE (2015)

#8. ROUTE 94 FEAT. JESS GLYNNE - MY LOVE (2014)

#7. KLANGKARUSSELL - SONNENTANZ (SUN DON'T SHINE) (2013)

#6. BRITNEY SPEARS - I WANNA GO (2011)

#5. JASON DERULO - THE OTHER SIDE (2013)

#4. RUDIMENTAL - NEVER LET YOU GO (2015)

#3. KID CUDI VS. CROOKERS - DAY 'N' NITE (2008)

#2. TIËSTO & OLIVER HELDENS FEAT. NATALIE LA ROSE - THE RIGHT SONG (2016)

#1. FLO RIDA - WHISTLE (2012)

===========================

100% DANCE - 16.04.16. (14:00 - 15:00)

DIMITRI VEGAS, MARTIN GARRIX & LIKE MIKE - TREMOR (2014)

ABOVE & BEYOND - SUN & MOON (2011)

SIGMA - STAY (2016)

ROBIN SCHULZ FEAT. ILSEY - HEADLIGHTS (2015)

DUA LIPA - BE THE ONE (2015)

DUKE DUMONT FEAT. A*M*E - NEED U (100%) (2013)

JONAS BLUE FEAT. DAKOTA - FAST CAR (2016)

BLASTERJAXX & DBSTF - BEAUTIFUL WORLD (2015)

SIA FEAT. SEAN PAUL - CHEAP THRILLS (2016)

R.I.O. - SHINE ON (2008)

TIËSTO & OLIVER HELDENS FEAT. NATALIE LA ROSE - THE RIGHT SONG (2016)

ALAN WALKER - FADED (2015)

ERIC PRYDZ - PROPER EDUCATION (2007)

===========================


===========================

CLUB CHART - 16.04.16. (15:00 - 16:05)

#15. CHARLOTTE DEVANEY FEAT. SNOOP DOGG - FLIP IT (THE EDIT) P (2015)

#14. THE CHAINSMOKERS - ROSES -3 (2015)

#13. DNCE - CAKE BY THE OCEAN -6 (2015)

#12. ZARA LARSSON - LUSH LIFE =  (2015)

#11. SIGMA - STAY N (2016)

#10. MIKE POSNER - I TOOK A PILL IN IBIZA (SEEB REMIX) N (2016)

#9. KLINGANDE FEAT. DAYLIGHT - LOSING U N (2016)

#8. TINIE TEMPAH FEAT. ZARA LARSSON - GIRLS LIKE N (2016)

#7. DUA LIPA - BE THE ONE N (2015)

#6. YEARS & YEARS FEAT. TOVE LO - DESIRE N (2016)

#5. SYNAPSON FEAT. BROKEN BACK - FIREBALL N (2016)

#4. MARGARET - COOL ME DOWN N (2016)

#3. MAJOR LAZER FEAT. NYLA & FUSE ODG - LIGHT IT UP (REMIX) N (2016)

#2. JONAS BLUE FEAT. DAKOTA - FAST CAR N (2016)

#1. ALAN WALKER - FADED N (2015)

===========================

I znowu fałszywe wyniki.

 

Jak zapewne widzicie na Vivie są dzisiaj i jutro grane co godzinę utwory Martina Garrixa. O 14:00 była okazja zobaczyć utwór "Tremor", który leciał tylko w TY WYBIERASZ. Wcześniej między 12:00 a 13:00 leciał utwór "Wizard", a po 13:00 utwór "Animals". Nie wiem jakie utwory Martina Garrixa leciały przed 8:00.

 

EDIT: Teraz, czyli o 16:36 leci utwór "Don't Look Down".

Edytowane przez kacper130700
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując dzisiejsze notowanie CLUB CHART: na plus nowości, mimo że się pojawiły utwory, które pozostały w głosowaniu(Charlotte Devaney ft. Snoop Dogg - Flip It(The Edit), The Chainsmokers - Roses, DNCE - Cake By The Ocean i Zara Larsson - Lush Life). Na minus zasługują wyniki, które były dzisiaj nieprawidłowe. Zawsze jest tak w CLUB CHART. Widzowie głosują, a VIVA układa listę. To tak zwana ''sztuczna'' lista że tak powiem.

 

 

Ja bym chciał być prezenterem na VIVIE :D Więc jak będą Castingi na prezenterów to się zgłaszam!!!

Nie wiadomo, czy będą castingi... Jak pojawiła się w 2012 roku obecna do dziś oprawa i logo, to zostawili Kasię Kępkę, Daro Rusina i Justynę Kozłowską, a zwolnili Natalię Jakułę, która obecnie prowadzi w 4FUN.TV Top tygodnia i 4Fun Express oraz Olka Sikorę(nie wiem, co teraz prowadzi i w jakiej telewizji), a jeszcze wcześniej Gosię Halber. W 2012 albo w 2013(nie pamiętam dokładnie) ze stacją pożegnali się Justyna i Darek, a została Kasia aż do 2014 roku.

 

VIACOM musi pomyśleć nad castingiem na prezenterów VIVY!! Jak konkurencyjna Eska TV zamieni się w rozrywkową Ósemkę TV, to zawsze można zatrudnić tych, co obecnie pracują, a wkrótce będzie ''wcześniej pracowali'' w Eska TV. Teraz VIVA bez prowadzących to nie to samo, co się działo w najlepszych czasach(2000-2012).

 

Żeby zostać prezenterem, liczy się doświadczenie i zdobywanie wiedzy na temat muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głosowanie Ty Wybierasz od wczoraj gdzieś po 22:00 jest ciekawsze niż poprzednie. Kilka jest utworów Lady Gagi, Daft Punk, Calvina Harrisa i Davida Guetty ( od lutego 2015 "Little Bad Girl" nie widziałem na Vivie). Wrócił "Sting - Desert Rose" czy "Benny Benassi - Satisfaction".

 

EDIT: o 17:08 poleciał kolejny utwór Martina Garrixa - "Virus".

 

EDIT: Teraz o 18:00 "Gold Skies".

 

Około 3-minutowy materiał programu "The Ride: Martin Garrix":

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10154092709057008&id=84672377007

 

EDIT: No i znowu "Wizard". Jakby nie mogli mieć więcej utworów Msrtina Garrixa

 

EDIT: Martin Garrix - Animals o 20:00. I tak będzie w kółko, czyli później "Tremor" itd. Myślałem, że więcej utworów Martina Garrixa puszczą.

 

A jednak się myliłem. Po 23:00 puścili Afrojack Feat. Martin Garrix - Turn Up The Speakers :)

Edytowane przez kacper130700
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując dzisiejsze notowanie CLUB CHART: na plus nowości, mimo że się pojawiły utwory, które pozostały w głosowaniu(Charlotte Devaney ft. Snoop Dogg - Flip It(The Edit), The Chainsmokers - Roses, DNCE - Cake By The Ocean i Zara Larsson - Lush Life). Na minus zasługują wyniki, które były dzisiaj nieprawidłowe. Zawsze jest tak w CLUB CHART. Widzowie głosują, a VIVA układa listę. To tak zwana ''sztuczna'' lista że tak powiem.

 

 

Nie wiadomo, czy będą castingi... Jak pojawiła się w 2012 roku obecna do dziś oprawa i logo, to zostawili Kasię Kępkę, Daro Rusina i Justynę Kozłowską, a zwolnili Natalię Jakułę, która obecnie prowadzi w 4FUN.TV Top tygodnia i 4Fun Express oraz Olka Sikorę(nie wiem, co teraz prowadzi i w jakiej telewizji), a jeszcze wcześniej Gosię Halber. W 2012 albo w 2013(nie pamiętam dokładnie) ze stacją pożegnali się Justyna i Darek, a została Kasia aż do 2014 roku.

 

VIACOM musi pomyśleć nad castingiem na prezenterów VIVY!! Jak konkurencyjna Eska TV zamieni się w rozrywkową Ósemkę TV, to zawsze można zatrudnić tych, co obecnie pracują, a wkrótce będzie ''wcześniej pracowali'' w Eska TV. Teraz VIVA bez prowadzących to nie to samo, co się działo w najlepszych czasach(2000-2012).

 

Żeby zostać prezenterem, liczy się doświadczenie i zdobywanie wiedzy na temat muzyki.

Pod koniec VIVY z prezenterami był jeszcze jeden duży casting na Nowe Twarze VIVY, wygrały go fajne osoby, jednak wtedy na antenie został już tylko In&Out i te osoby tam się pojawiły. Później In&Out wyleciał z anteny i wszyscy wiemy co z VIVĄ było dalej. Tamten casting był naprawdę długi, to nie było badziewie jak Hot or Not, tylko osoby w nim występujące przez kolejne tygodnie prezentowały newsy, sondy uliczne, teledyski i dalej w ramach polskiej listy przebojów, więc VIVA mogła wybrać na podstawie faktycznych umiejętności i tak zrobiła, jednak niestety później przyszły cięcia i się skończyło.

 

Po tym jak Katarzyna Kępka odeszła na stałe z VIVY, jedną z tych imprez MTV Pre Party prowadziły jakieś pomioty youtube'owe (moim zdaniem specyfika YT jest troche inna niż TV i "gwiazdy" sieci może i przyciągną widownię, ale w wieku 10-15, a to nie jest nawet muśnięcie grupy komercyjnej - gale pre party prowadził koleś, który ma kanał o nazwie "Z [beep]" i faktycznie chyba tylko tam się nadaje) - piszę o tym, bo JEŻELI miałaby wrócić do VIVY jakaś gadająca głowa to jest duża szansa, że wezmą sobie jakiegoś jutubera, co zresztą też często robi 4fun.tv - z marnym skutkiem, ale w 4funie - jak już kiedyś pisałem - trudno tych ludzi nazwać prezenterami, ostatnio oglądałem słowiankę robiącą pranie z Eurowizji jak "prowadziła" jakąś listę, masakra :P Niestety reszta prowadzących tam ma ten sam poziom merytoryczny.

 

Moim zdaniem to wszystko to jest gdybanie, faktycznie VIVA mogłaby się trochę zmienić po tym, jak Eska zaczęłaby znikać i wrócić do prezenterów, mogliby podpytaćtych, co już kiedyś byli na antenie, ale nie za długo (w końcu sami ich wybrali) ew. poszukać zupełnie nowych, bo te wszystkie migracje między Eskami-4funami i VIVAmi mi się nie podobają, ciągle te same twarze. VIVA jednak zawsze miała nosa to najciekawszych osób (no, prawie), więc nie powinna zbierać resztek po Esce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec VIVY z prezenterami był jeszcze jeden duży casting na Nowe Twarze VIVY, wygrały go fajne osoby, jednak wtedy na antenie został już tylko In&Out i te osoby tam się pojawiły. Później In&Out wyleciał z anteny i wszyscy wiemy co z VIVĄ było dalej.

Z tego ostatniego castingu na Vivie wyłonili m.in. jakąś Ninę (nazwiska nie pamiętam) która teraz jest w 4fun.TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VIVA miała fajniejszych prezenterów. 4fun.tv zatrudnia osoby ze środowiska YT, co nie raz to udowodniono, bo Ajgor Ignacy miał swój własny program AJGOR SAM W DOMU. Natomiast jeżeli chodzi o ''słowiankę'', to ma na imię Ola(jej nazwiska nie podam, dlatego że brzmi dziwnie. Ono jest na literę C) i prowadzi na 4fun.tv Best Of Ten Top oraz na 4fun Fit & Dance Top 50 Dance Chart. Według mnie nie nadaje się na prezenterkę, tylko dlatego, że gada ciągle plotki ze świata show-biznesu na samym 4fun'ie. W 4FUN FIT&DANCE gada ciekawostki na temat muzyki tanecznej i mi to aż tak bardzo nie przeszkadza, ale to nie jest temat o niej, więc dalej o Oli wypowiadać się nie będę.

 

Wróćmy zatem do VIVY. Jeśli chodzi o tę, która została wyłoniona jako Nowa Twarz VIVY, to raczej nie jest Nina Cieślińska(Lady Nina), tylko Nina Kozieradzka i nie była prezenterką 4fun.tv, tylko VIVY, gdzie prowadziła zdjęty z anteny program In&Out.

Edytowane przez ad_am
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, widziałem, ona jest DJ-em i prowadzi tam jakiś elektro-program dot. takiej muzy. Pamiętam finał tego castingu na VIVIE, w którym były 4 osoby (3 dziewczyny i 1 chłopak) i prawdę mówiąc byłem zaskoczony, że ją wybrali a nie którąś z tych pozostałych dziewczyn, bo one lepiej radziły sobie podczas zadań (wywiadów, zapowiedzi i tak dalej). Nie chcę być brutalny, ale fakt, że to była jakąs tam Miss Egzotyczna i ma urodę a'la prezenterka pogody z TVN Meteo Omenaa jej pomógł i dlatego wygrała + tego chłopaka też zatrudnili do In&Out, bo widziałem, że miał parę relacji solo i z Kasią Kępką razem w programie (wcześniej on był jednym z uczestników "Polskiej Stówy"). Ale później program In and Out  poleciał i były Kardashianki czy coś tam. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@manieq, Ja kojarzę tą Neen. Oglądam czasami program ''Nowe!'' na 4fun.tv. Neen prowadzi też z Aminem program Electronic Beats. Nie wiem, jakie nazwisko ona ma.

 

@T.A. Music, ten program reality-show z Kardashiankami nazywał się ''U Kardashianów''. Wracając do In&Out - szczerze mówiąc, wolałem poprzednią odsłonę tego programu za czasów starej Vivy, która dotyczyła w większym stopniu muzyki oraz puszczane były teledyski. Natomiast odsłona za czasów tej VIVY miała mniej związku z muzyką, a więcej z szeroko pojętym show-biznesem. Szkoda, że zdjęli ten program z anteny i zwolnieni zostali prezenterzy :(

Edytowane przez ad_am
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VIVA jest teraz w korpo VIACOMIE, a tam się mało liczą autorskie pomysły. Kiedyś to był kanał dla młodych, a teraz to w sumie nie wiadomo w kogo oni celują. Jak były szoły to pamiętam, że celowali w "młode kobiety". Dopóki VIVA służy za stację, gdzie reklamuje się inne kanały VIACOMu to długo nic z tego nie będzie... może VIVA grzeje miejsce dla innego kanału? (Tak jak było z VIACOM blink!). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Na Vivie kiedyś było fajnie. Fajne pasma, fajni prezenterzy i fajna gala VCA. Były lepsze imprezowe hity z satelity i nie tylko imprezowe. Pamiętam jak to było z "In&Out. Kiedyś to było godzinny program z muzyką, a, np. w 2014 roku to półgodzinny program, gdzie były newsyniej muzyczne i brak muzyki.

 

Na razie utrzymującym pasmem jest TY WYBIERASZ, ale szkoda, że jest ten sam temat. Spójrzcie na niemiecką Vive. Przerwali ten program (YOUR CHOICE) i w najbliższą sobotę powraca z tematem o słodkich chłopcach. Tylko, że tam jest tylko granych 25 utworów.

 

Chciałbym starą Vivę. Po co na taki głupi pomysł z szołami wpadli w 2012 roku. I tak im to nie pomogło tylko pogorszyło.

Edytowane przez kacper130700
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni tych autorskich pomysłów na VIVĘ mało co mają. Pomysł na nazwę pasma, jak 100% DANCE jak dla mnie jest do bani. To ''100%'' używali kiedyś, jak były 100% VIVA oraz zdjęte z powodu niskiej oglądalności 100% HIP-HOP, 100% ROCK. Nazwy pasm, jak TY WYBIERASZ albo VIVA PARTY(nie jest już emitowane) wolałem i wolę bardziej. Mogę powiedzieć, że(przepraszam, że będę trochę przesadzał) VIVA DANCE i 100% DANCE to pasma ''ogólne'' grające elektroniczną muzykę taneczną.

 

Wcześniej jak było In&Out, to ten program strasznie popsuli newsami. Nie było muzyki i skrócili do pół godziny. Tylko TY WYBIERASZ zostawili, a inne to zdjęli z anteny. Stara VIVA była lepsza. Po co była ta decyzja o wprowadzaniu do ramówki szołów? Lepiej muzę 24h!

Edytowane przez ad_am
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Viva to już czysta rozrywka'' - to ja nawet wiem, dlaczego skrócili muzykę do 10 godzin(02:00-12:00). To wszystko przez tę większą ilość programów rozrywkowych i hasło: GRAMY PROGRAMY! PROSTE!

 

,,obie stacje się od siebie różnią'' - już wcześniej się różniły, jak w wakacje 2012 Viva zaczęła puszczać szoły i seriale idąc śladem MTV. VIVA gra od lutego 2015 roku muzykę 24h na dobę, a MTV przez cały dzień, całe popołudnie i cały wieczór reality-show's oraz seriale, a muzyka leci tylko w nocy w Night Videos.

 

,,Viva jest kanałem lokalnym'' - Lokalna to jest brytyjsko-irlandzka wersja VIVY, która ma inne logo i inną oprawę graficzną.

 

 

Ostatnio częściej na stronie internetowej VIVY pojawia się tematyczne Top 10. Może powrót do emisji Top 10 w tv? Nie muszą grać cały czas muzyki EDM. Niech zaczną grać też piosenki z innych gatunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...