Skocz do zawartości

VIVA Polska


Gość Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po czwarte: W VIVA PL: serial o US5, Shibuya, Hot Or Not, Świeżunio. W VIVA DE: mnóstwo seriali (jak choćby Lotta In Love, Girls From The Playboy Mansion, Red&Stimpy) i programów "Fashion Trix" czy Feat., Vasta. Nie w kółko muzyka i listy przebojów typu "Tip-Top Lista".

 

No właśnie. Od seriali mamy MTV PL. O jej muzyce puszczanej przez tą stację też mówiliśmy wielokrotnie - jak każdy kanał z jednej stajni został zbudowany na polskim rynku. Więc nie chce mi się na nowo wszystkiego pisać, bo jest to umieszczone na forum.

 

Nie każda stacja będzie taka sama. A jeżeli chodzi o oprawę to od początku mówiono o wzorowaniu się na Viva De. Poza tym czy każdy polski widz ogląda Viva Gernany i kojarzy naszą z tą stacją i na odwrót? Nie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PokerFace

Po pierwsze: To centrala w Londynie podjęła decyzję o ujednoliceniu grafiki wszystkich kanałow VIVA w Europie tak jak MTV i wybrała właśnie grafikę VIVA Niemcy. Tą sama grafikę ma VIVA Węgry więc nikt tutaj nie ściaga na VIVA PL tylko to zarządzenie własciciela a grafiki dla kanałów VIVA zawsze przygotowywali niemieccy stylisci VIVY bo przecież np. grafiki MTV nie zrobią Niemcy tylko Anglicy bądz któryś z domów medialnych MTV w Europie.

Po drugie: Jeżeli ty chwalisz te nie mające nic wspolnego z muzyką serialiki miłosne, reality shows i kreskówki to chyba żartujesz? Właśnie nikt tego nie chce na kanale muzycznym. Zapomniałeś chyba na czym polega stacja muzyczna i co ma puszczac? Non Stop muze! TMF Nederland przejęty przez MTV też puszcza non stop muze i listy przebojów. Tam reality shows nei ma ani kreskówek. To wszystko jest na MTV NL. MTV Net. PL zapowiedziała że VIVA PL będzie w 100% muzyczna i dotrzymuje słowa.

Po trzecie: My to nie Niemcy! W Niemczech jest 2 kanały muzyczne z ? bo ja bym je nie nazwał music tylko rozrywkowe. MTV i VIVA tam są a u nas MTV, VIVA i VH1 PL. 3 anteny do obdzielenia klipami. MTV PL puszcza relity shows po to żeby VIVY PL sie rozwijała i puszczała klipy. Poza tym to VIVA PL jest FTA wieć prawa na klipy nie dużo kosztują dlatego muza non stop leci na VIVIE a serialiki na MT PL. Prawa na nadawanie tych produkcji reality shows, kreskówek kosztują i to sporo tak wieć lepiej wszystko nadawać na kanale zamkniętym czyli kodowanym MTV PL i nie tylko bo na VH1 PL też wieczorami nadają reality shows.

Po czwarte: Chyba juz zapomniałes co puszczała VIVA Niemcy zamin ją Viacom przejął. VIVA stawiała zawsze na Pop i Dance a teraz to co puszczają to masakra bo tylko Rcok, Hip Hop i Pop. nie mów mi że jest tam róznorodności gatunków skoro niemieccy DJ nie są tam promowani a znajduja miejsce na antenie VIVA Polska. Dancu tam wogóle nie ma na playliście. Szlak mnie trafia jak przełączam na VIVA Germany i leca ta usypiające kawałki. nie powiem już od długosci samej playlisty bo klipy czesciej sie powtarzają niż na VIVA PL.

Po piąte: VIVA i MTV podzieliły sie gatunkami i może jak zauwazyłes Rocka czy Hip Hopu nie zobaczysz na VIVA PL czyli klipu np. Green Day nie zobaczysz na VIVA PL normalnie na playliscie tylko na MTV PL. Tak samo MTV PL Dancu nie puści ci z wyjątkiem Partyzone ale tam i tak staraja sienie powtrzać tych samych klipów co na VIVA PL. Stacje mają nie konkurować ze soba.

Po szóste: VIVE PL prowadzi dobry programer do muzyki i wie co podbija stacji oglądalność. Obecna jego polityka muzyczna przynosi stacji same korzysci bo słupki oglądalności rosną cały czas a wpływy z reklam juz potroiły się wciagu ostatnich lat.

To umca umca jak widac podoba się większości widzów a sama stacja dociera do okreslonej grupy wiekowej.

Co do VIVY Niemcy to ja sam nie jestem wstanie określić do jakiego widza ona ma trafic czy do starszego czy do nastolatków? U nich VIVA to bardziej polskie VH1 chyba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Viva to viva, mtv to mtv zawsze cos innego musi byc aby zachecac widzow do ogladania. Dla mnie Viva jest kanalem muzycznym a Mtv jest kanalem dla mlodzierzy. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PokerFace

Po pierwsze: To centrala w Londynie podjęła decyzję o ujednoliceniu grafiki wszystkich kanałow VIVA w Europie tak jak MTV i wybrała właśnie grafikę VIVA Niemcy. Tą sama grafikę ma VIVA Węgry więc nikt tutaj nie ściaga na VIVA PL tylko to zarządzenie własciciela a grafiki dla kanałów VIVA zawsze przygotowywali niemieccy stylisci VIVY bo przecież np. grafiki MTV nie zrobią Niemcy tylko Anglicy bądz któryś z domów medialnych MTV w Europie.

Po drugie: Jeżeli ty chwalisz te nie mające nic wspolnego z muzyką serialiki miłosne, reality shows i kreskówki to chyba żartujesz? Właśnie nikt tego nie chce na kanale muzycznym. Zapomniałeś chyba na czym polega stacja muzyczna i co ma puszczac? Non Stop muze! TMF Nederland przejęty przez MTV też puszcza non stop muze i listy przebojów. Tam reality shows nei ma ani kreskówek. To wszystko jest na MTV NL. MTV Net. PL zapowiedziała że VIVA PL będzie w 100% muzyczna i dotrzymuje słowa.

Po trzecie: My to nie Niemcy! W Niemczech jest 2 kanały muzyczne z ? bo ja bym je nie nazwał music tylko rozrywkowe. MTV i VIVA tam są a u nas MTV, VIVA i VH1 PL. 3 anteny do obdzielenia klipami. MTV PL puszcza relity shows po to żeby VIVY PL sie rozwijała i puszczała klipy. Poza tym to VIVA PL jest FTA wieć prawa na klipy nie dużo kosztują dlatego muza non stop leci na VIVIE a serialiki na MT PL. Prawa na nadawanie tych produkcji reality shows, kreskówek kosztują i to sporo tak wieć lepiej wszystko nadawać na kanale zamkniętym czyli kodowanym MTV PL i nie tylko bo na VH1 PL też wieczorami nadają reality shows.

Po czwarte: Chyba juz zapomniałes co puszczała VIVA Niemcy zamin ją Viacom przejął. VIVA stawiała zawsze na Pop i Dance a teraz to co puszczają to masakra bo tylko Rcok, Hip Hop i Pop. nie mów mi że jest tam róznorodności gatunków skoro niemieccy DJ nie są tam promowani a znajduja miejsce na antenie VIVA Polska. Dancu tam wogóle nie ma na playliście. Szlak mnie trafia jak przełączam na VIVA Germany i leca ta usypiające kawałki. nie powiem już od długosci samej playlisty bo klipy czesciej sie powtarzają niż na VIVA PL.

Po piąte: VIVA i MTV podzieliły sie gatunkami i może jak zauwazyłes Rocka czy Hip Hopu nie zobaczysz na VIVA PL czyli klipu np. Green Day nie zobaczysz na VIVA PL normalnie na playliscie tylko na MTV PL. Tak samo MTV PL Dancu nie puści ci z wyjątkiem Partyzone ale tam i tak staraja sienie powtrzać tych samych klipów co na VIVA PL. Stacje mają nie konkurować ze soba.

Po szóste: VIVE PL prowadzi dobry programer do muzyki i wie co podbija stacji oglądalność. Obecna jego polityka muzyczna przynosi stacji same korzysci bo słupki oglądalności rosną cały czas a wpływy z reklam juz potroiły się wciagu ostatnich lat.

To umca umca jak widac podoba się większości widzów a sama stacja dociera do okreslonej grupy wiekowej.

Co do VIVY Niemcy to ja sam nie jestem wstanie określić do jakiego widza ona ma trafic czy do starszego czy do nastolatków? U nich VIVA to bardziej polskie VH1 chyba?

 

 

Wedle uznania. Oglądając kanał oczekuję od niego czegoś więcej niż muzyki puszczanej w parotach, planet Viva'ch czy VIVA Hits Polska. Bo to jest bardyo dla nich wzgodne - nadać przez jakieś 5h/day gry SMS i ww programy. 0 problemu. Klipy się wylosują. reklamy polecą. A gdzei listy przebojów z prawdziwego zdarzenia, czytaj. "VIVA TOP 100". Gdzie prezenterzy którzy zapowiadają konkretne miejsce na liście lub jakiś nowy ("NEU") utwór? A program VIVA Spezial, gdzie każdy kawałek jest zapowiadany i prezenter o nim coś konkretnego powie, nie w stylu "Zapraszam na miejsce 5"... Ja chcę wiedzieć co będzie na tym miejscu 5 i o artyście, który zaraz wystąpi. OK, kanał muzyczny, ale czy naprawde dzieki temu musimy słuchać losowo wybranej muzyki przez większość dnia, programów muzycznych, które nota bene nie mają nic wspólnego z muzyką, List najczęściej ściąganych dzwonków 3 razy w tygodniu (Download, Net, Ringtone Charts), Street Charts, gdzie praktycznie przechodnie nie mogą powiedzieć jaka naprawdę piosenka im sie podoba, bo akurat stacja nie ma tego (często obecnego w zbiorach MTV Networks) utworu na playliście i pani prezenter i tak wmawia im, że lubię jakiś inny utwór (który VIVA posiada)... Chdzi mi o te niby małe elementy, które dzielą nas od "tamtej" VIVY. Jeżeli jest jakiś program, lista czy cokolwiek, to powinien być dopracowany w każdym calu, być ciekawy oraz być nomen omen o muzyce. Jak będę chciał połuchać muzyki to włącze YT. W TV chcę zobaczyć to, czego nigdzie indziej nie zobaczę. Dlatego sądzę, iż VIVA DE to kanał lifestylowy bardziej, a VIVA PL -kanał muzyczny.

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co wam chodzi . Ja uważam , że VIVA PL jest lepsza od VIVY DE . A jak ktoś nie chce słuchać w kółko muzyki to niech przełączy na np. Polonię 1 , tam muzyki nie ma :D . W sumie jakoś bardziej od VIVY PL lubię ESKĘ TV , którą oglądam czasami w internecie , ale jeśli miałbym wybierać pomiędzy PL a DE , to wybrałbym PL . Ja nie rozumiem , jak inni Polacy mogą tak narzekać , cokolwiek by ktoś nie robił :shock: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze na kablówce była VIVA. Na początku VIVA DE potem Polskie pasma kilku godzinne. Z czasem VIVA PL stała się całodniowa a w konsekwencji całodobowa. Na początku byłem wiernym widzem VIVY bo jak chciałem posłuchać rocka to w włączałem odpowiedni program i leciało to samo w przypadku innych stylów muzycznych . Po pewnym czasie jednak VIVA poleciała w różową komercję... Pierwsze możliwość głosowania na utwory a potem wysyłania życzeń... W chwili obecnej kanał ten już całkowicie zagubił się w pogoni za pieniądzem! Programy typu "Kocha nie kocha" czy inne bzdety które zasłaniają połowę obrazu całkowicie mi przeszkadzają. :shock:

4funTV muszę to przyznać że też idzie w tym kierunku. Na początku puszczali dobrą muzykę i fajnie się to zapowiadało... Obecnie też zaczynają się "nachalne zasłaniacze" ekranu i muzyka na jedno różowe kopyto!

Nie wiem jak Was ale mnie to strasznie drażni i chcąc pooglądać nawet cały teledysk nerwowo nie wytrzymuje jak coś wyskoczy z rogu (np"Net Czarts" na VIVIE). Wrrrrrrrrrrr Okropne! :crazy:

Dobrze że jest alternatywa jak VH1, MTV2 czy nawet Włoski ALL MUSIC :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś Viva była zupełnie inna. 4fun.tv też. Teraz jedyną piosenką rockową, którą można tam zobaczyć jest Linkin Park - New Devide, ale tylko dlatego, że jest piosenką do transformersów. Nie ma polskiego, dobrego kanału muzycznego. Chyba, że dla kogoś Lady Gaga czy Feel lub Doda to dobra muzyka, podziwiam. Viva PL, Mtv Polska, 4fun.Tv [chwała Bogu za kartony..] i nowa Eska.TV. Totalne porażki. Dziękuje Cyfrze za MTVTwo, które mogę oglądać 24 godziny na dobę. Niech żyje normalna muzyka! A nie [beep]turuptup, albo ociekające bezsensownością i półnagimi kobietami teledyski z badziewnym podkładem dźwiękowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trutek122: Zgadzam się z Twoją wypowiedzią w 100% 8) Pokazuje to doskonale jak komercja i pogoń za pieniądzem może zniszczyć telewizje. Myślałem że 4fanTV to będzie telewizja całkowicie inna od tych różowych ale widać czas też ją zmienił. Wielka szkoda! Co do VIVY to było pewne że po pewnym czasie tak się stanie bo wszystko na to wskazywało.

 

Obecnie jestem w CP z pakietem MINIwszystkiego-MAXpolsatu i muszę kombinować z FTA żeby coś normalnego pooglądać. Oczywiście Kartony na 4funTV z zespołem SKURCZ na czele wypas!!! Ale już muzyka puszczana pomiędzy niefajna. :/

Oddał bym wszystkie kanały produkcji Polsatu za jeden kanał VH1 lub MTV2! Ale to tylko marzenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś Viva była zupełnie inna. 4fun.tv też. Teraz jedyną piosenką rockową, którą można tam zobaczyć jest Linkin Park - New Devide, ale tylko dlatego, że jest piosenką do transformersów. Nie ma polskiego, dobrego kanału muzycznego. Chyba, że dla kogoś Lady Gaga czy Feel lub Doda to dobra muzyka, podziwiam. Viva PL, Mtv Polska, 4fun.Tv [chwała Bogu za kartony..] i nowa Eska.TV. Totalne porażki. Dziękuje Cyfrze za MTVTwo, które mogę oglądać 24 godziny na dobę. Niech żyje normalna muzyka! A nie [beep], albo ociekające bezsensownością i półnagimi kobietami teledyski z badziewnym podkładem dźwiękowym.

 

 

Viva Polska to jest lepszy kanał od MTV2. Sam go nie mam, ale VIVA jest lepsza. A ja dziękuję MTV, za to że są Włatcy Móch.

 

Czekolada z biedronki jest lepsza od czekolady Wedla. Sam jej nie jadłem, ale wiem, że jest lepsza. Człowieku zastanów się co piszesz 5x przed wysłaniem. I proszę, nie odpowiadaj na moje posty, bo Twoja inteligencja jest już poniżej poziomu zera. Przełącz się na MTV i oglądaj 'Włatców Móch', na pewno Ci pomogą :)

 

Sigi bierz Cyfre na kartę, albo pakiet MTV Unlimited, uciekaj z polsatu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PokerFace tak niemiecka VIVA to nasze VH1 PL. Kanał główny VIVA czyli VIVA1 jest dużo starsza od naszej VIVA PL więc u Niemców ma charakter VH1 czyli takie VH1 Germany. Nawet jak u nas by zlikwidowali VH1 PL to i tak VIVA PL nadawała by to co teraz plus starsze klipy Pop i Dance. U nas muzyka taneczna jest bardziej popularna teraz niż w Niemczech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta czcionka jest świetna! Pasuje do stylu VIVA TV, ale niestety też nie wiem jaka to... Z resztą, gdy pojawia sie ten owalny prostokącik z adresem strony WWW VIVY PL to czcionka jest inna (jakiś Arial ;) co nie bardzo pasuje...A niby miało być ujednolicenie grafiki i tekstu... Ale to tak BTW. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mnie, mam wrażenie, że VIVA pl jest niedopracowana. Oglądam tą stację chyba od samego początku. Zawsze pojawiały się błędy, w belce z tytułami nie mieściło wszystko, a do tego ta jakość. Od samego początku oddział w Polsce kopiował wszystko z Niemiec, jednakże wyglądało to gorzej. Pamiętam jak w 2005 (chyba) zmieniono oprawę. Nadal było mnóstwo błędów, emitowanie co godzinę tego samego klipu. Jeśli się jakiś szczególnie lubiało to pół biedy, ale jeśli jakiś się przejadł to...gorzej. Irytuje mnie jeszcze to, że na emisję wielu klipów VIVA decyduje się dopiero kiedy ma się już ich dość i stają się niemodne (np. Arash - Arash) teraz niestety też tak jest (np. Ayo Technology w wykonaniu Katerine). Nie podoba mi się też to, że niektóre klipy puszczane są jedynie w godzinach nocnych, a w ciągu dnia nie. Kto ogląda TV np. o 2 w nocy? Raczej nieduża grupa. Nie wspomnę już o serialach typu Big in America, czy Chaotic. Ponadto widzę, że stacja usilnie ignoruje prośby telewidzów. Niejednokrotnie pisano petycje do stacji o emisję klipów zespołów rockowych, gwiazd Disneya, czy innych, Viva De posiada różnorodną ramówkę. Usłyszycie tam piosenki artystów Disneya ale także Michaela Jacksona czy gwiazd Rocka. Jednak polska stacja zalewa nas najbardziej tandetną muzyką. Jednak najgorsze są programy typu KOCHA, NIE KOCHA, Parot. Ile ja bym dał żeby przywrócono GET THE CLIP. Ale to niewszystko kiedyś lubiałem oglądać PERSONALITY, jednak teraz tego nie oglądam. Program ma ukazywać dorobek gwiazd na przestrzeni lat. Czy 5 klipów z tego samego albumu można nazwać "dorobkiem na przestrzeni lat"? Zgadzam się z Pokerfacem, który twierdzi, że w VIVA De wszystko jest takie ładniejsze, bardziej dopracowane. Belka z napisami jest o niebo ładniejsza. Nie zgadzam się z tym, że nie było tam czegoś widać. Wszystko jest tam czytelne, a dane są pełniejsze. Polska Viva leży na tym gruncie. Stacja do tej pory "nie wie" jakie tytuły mają albumy polskich artystów. To jest śmieszne. Wystarczy sprawdzić na wikipedii. Jeśli chodzi o plusy stacji to podoba mi się czcionka, której używają. Bardzo dobrą decyzją było upodobnienie się do Vivy De. Chociaż ja bym belkę z tytułami zrobił tak jak w Niemczech, ale mimo to jest dobrze. Zegar podczas reklam to także dobra decyzja. Nie jestem pewien tylko, czy bardziej mi się podobało kiedy były podpisy z małych liter czy z dużych. Podsumowując Viva PL posiada chyba niedouczonych grafików skoro popełniają tyle błędów. Wystarczyłoby trochę dobrych chęci a byłoby jeszcze lepiej, chociaż nie jest najgorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że większość ogląda telewizję tylko dla tych bajerów graficznych. Dla mnie mogłoby tego w ogólnie nie być a grafikę ograniczyć do prostego jingla reklamy i prostego loga. Jakoś by mnie to nie wzruszyło. Tak samo jeśli chodzi o te beleczki, które jeśli nie byłoby emitowane to również bym nie płakał. :]

 

Większość młodych widzów do których skierowana jest Viva PL nie zwraca na to uwagi. Na te ucięte podpisy itp. Powtarzam żeby nie było - większość. Ale jak widać i w tej kwestii coś robią a to również było prośbą od widzów - np. poprawa jakości obrazu i dźwięku czy też... zmiana oprawy, która to poprzednia się przejadła.

 

Viva PL zawsze wzorowała się na Viva De. No może prawie zawsze. Nie mniej jednak Ci, którzy nie widzieli nigdy Vivy Germany nie dostrzegają różnicy z Viva PL. To dość istotne i mówi to samo za siebie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...