Skocz do zawartości

VIVA Polska


Gość Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam kineskopowy crt 29 cali i nie widzę jakieś żylety w obrazie vivy jaki jest taki był viva ma dobre bitrate , obraz o wiele lepszy od 4 fun tv lub eska tv nawet trace ma gorszą jakośc niż viva , ale niby viva nadaje w tej samej jakości do viva de ale obraz na vive de wydaje mi się ostrzejszy . (O co kaman ma nową szatę graficzną ale belki oczywiście ze starej cała vivaaa..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na VIVIE właśnie leci Top50 Imprezowy Weekend i jestem pod wrażeniem bo widzę dużo klipów Dance i Club których dawno nie widziałem ale playlista już dobrana widzę pod format 16:9 bo klipów w 4:3 nie widzę. Obraz na VIVIE jak żyleta po podniesieniu roz. do 720x576. Bitrate spr. i średni wychodzi mi 3,5 MB/s :-) Niestety grafika im się sypie cała czas i coraz coś znika. nie panują już nad nią. :-(

Jeden szczegół - tylko VIVA PL na HotBirdzie ma podniesioną roz. na razie do 720x576 inne nadal mają 544x576. VH1 PL już nadaje 16:9 i nadal 544x576. Dziwne. Co to na pokaz tylko dla kanału FTA? Kanały MTV Germany i MTV France wszystkie po przejściu na 16:9 roz. podniesioną mają na 720x576. Niestety stacje tematyczne MTV UK z Astry nadal 544x576 i obraz się czasami robi jak mydło przy emisji 16:9 :-(

Pewnie brak miejsca na transponderze, aby zwiększyć jakość innych kanałów. A że VIVA jest najważniejszym kanałem dla Viacomu, to polepszyli akurat jej jakość. W Niemczech jest to samo. Tam VIVA DE i Nick mają rozdzielczość 720x576, a MTV Germany oraz Nicktoons Germany (czyli płatne i zarazem mniej ważne kanały) mają nadal 544x576.

Ciekaw jestem, czy VIVA zmieni w najbliższym czasie logo i oprawę na niemieckie, czy pozostaną przy starym. Bo pamiętam, że gdzieś pisali, że pozostaną przy starym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kineskopowy crt 29 cali i nie widzę jakieś żylety w obrazie vivy jaki jest taki był viva ma dobre bitrate , obraz o wiele lepszy od 4 fun tv lub eska tv nawet trace ma gorszą jakośc niż viva

Mylisz się bitrate obrazu VIVY PL dopiero teraz poprawili na lepsze wraz ze podniesienie roz. do 720x576 ale najlepszy bitrate obrazu ma z polskich stacji music Eska TV i sięga nawet 3.8 MB/s :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eska TV i najlepsze bitrate dobre! juz 4 fun tv wygląda lepiej . Pewnie jak by przeszli na 16:9 to całkowicie , dobrze jak stacja nadaje w formacie zmiennym (ale nawet się nie dziwie bo ludzie co mają LCD albo plazmy to się wkurzają że ogladają obraz w 16:9 w leterboxie (np. hot or not ) i mają pasy na górze i dole ale lepiej miec pasy na górze i dole niż po bokach a tak bedzie jak viva będzie całkiem nadawac w 16:9 np. teledyski w 4:3 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eska TV i najlepsze bitrate dobre! juz 4 fun tv wygląda lepiej.

Chłopie jak nie masz warunków do pomiaru i spr. tego to nie kpij. Ja opieram się na faktach technicznych a nie tak jak Ty na ocenie wzrokowej przekazu.

Polecam Tobie serwis www.linowsat.de i inne podobne które na bieżąco monitorują średni bitrate każdego kanału z satki.

Ostatni pomiar 4Fun.TV to 3.15 MB/s a Eska TV 3,69 MB/s! VIVA PL ma 3.23 MB/s. Poza tym 4 Fun.TV nadaje jak na kanał music słaby dźwięk jakościowo bo 192 KB/s a konkurencja Eska TV i VIVA PL 256 KB/s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MTV PL ma gorszą jakośc obrazu niż VIVA .

Pomyśl? Przecież żeby poprawić jakość przekazu i zwiększyć roz. na VIVA PL musieli komuś zabrać trochę przepustowości! Jak myślisz komu zabrali? Innym stacjom na transponderze.

MTV PL ma bitrate obecnie na poziomie 2,6 MB/s więc albo to chwilowy spadek bitrate średniego albo technicy coś jeszcze zmieniają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kineskopowy crt 29 cali i nie widzę jakieś żylety w obrazie vivy jaki jest taki był viva ma dobre bitrate , obraz o wiele lepszy od 4 fun tv lub eska tv nawet trace ma gorszą jakośc niż viva

Mylisz się bitrate obrazu VIVY PL dopiero teraz poprawili na lepsze wraz ze podniesienie roz. do 720x576 ale najlepszy bitrate obrazu ma z polskich stacji music Eska TV i sięga nawet 3.8 MB/s :-)

 

Przecież Eska TV ma przeważnie 3,4 Mb/s, czasem jest 3,3 Mb/s, a VIVA Polska i MTV Polska ma 2,8 Mb/s. źródło: digitalbitrate.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście mogliby wykupic wiecej miejsca na transponderze i miec wszystkie kanały jak żyleta ale to kosztuje . VIVA HUNGARY zmieniła szybciej oprawę graficzną niż my a zawsze my wprowadzaliśmy drudzy po niemieckiej , warto dodac że viva węgry emituje teraz więcej muzyki niż niemiecka i ma nowe bloki muzyczne takie jak viva karaoke,chilatzone, Uk charts fajnie to zrobili tam zaszły spore zmiany a u nas jedno i to samo 100%Viva i mega top 10 :/ .Może przed wakacjami będzie zmiana grafiki i przede wszystkim ramówki dodanie np.takich bloków muzycznych jak na vive hu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrekk Przecież ja nie piszę że Eska TV ma ciągle 3,8 MB/s czy VIVA PL ma non stop 3,5 MB/s? Co do VIVY PL to pomiary obecnie nie są relatywne do obecnej przepływności kanału na TP Viacomu po zmianie roz. na 720x576. Nie które serwisy obliczają średnią statystyczną bitrate czyli to jest średni bitrate wszystkich dotychczasowych pomiarów średniego bitrate. Czyli np. pierwszy pomiar 3,5 MB/s drugi 2,8 MB/s a trzeci 3.01 MB/s i biorą z tego średnią jeszcze. No i teraz oblicz sobie średni bitrate z danych sprzed zmiany roz. obrazu z danymi po zmianę roz. dopiero za jakiś czas to się wyrówna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viva węgierska fajne wprowadziła bloki muzyczne, typowe dla dawnego MTV. U nas też mogliby wprowadzić ChillOut Zone, UK,US Top10, European Top 20, Base Top10, Greatest Hits (lub So'90's) nie doczekamy się,bo jest VH1. PartyZone by się przydało, ale mamy już coś w tym stylu czyli DJ Night, ale więcej klipów niech dadzą, więcej godzin i bez smsów!!!!!! Zobaczycie, że do wakacji nowa oprawa będzie, liczę na tą w Vivy Hungary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby tylko nie logo lustrzane !! A ciekawe jak będzie wyglądac bumper reklamowy pewnie dadzą ten z vivy germany ale bez ,,all eyes on" tylko odrazu reklama . Trochę szkoda tych clip creatorów (bumperów) na vive geramny w starej oprawie to fajnie wyglądało bo na polskiej to nie doróbki i aktualizacje co pół roku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się kłócicie o głupie bitrate. Czy to jest 0,5 MB/s mniej czy więcej nie gra wielkiej roli. Jak by było o 2-3 MB/s więcej, no to już można by było o czym rozmawiać ;)

Co do oprawy, co wy tacy wszyscy pewni jesteście, że będzie zmiana? W końcu nasza VIVA miała pozostać przy starym logo, z tego co słyszałem. Czy mylę się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do oprawy, co wy tacy wszyscy pewni jesteście, że będzie zmiana? W końcu nasza VIVA miała pozostać przy starym logo, z tego co słyszałem. Czy mylę się?

 

Też nie byłbym pewny co do zmiany oprawy. Powód? Chociażby czołówki takich programów jak Viva Clubbing czy zapowiadanej nowej odsłony Kolejno odlicz, czyli Viva 10 naj, gdzie w logah samych programów widoczne jest obecne logo Vivy a nie logo Vivy niemieckiej. Czy jeśli mieliby w planie rychłą zmianę loga to do nowego sezonu programu pakowali by stare?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej zmienią bo tylko polska VIVA została z tą oprawą . A czy ktoś może mi wytłumaczyc skąd nadawana jest VIVA z warszawy czy z londynu tak samo inne kanały (Bo kiedyś to zawsze coś robili z logiem , każdy program miał swoją belkę do podpisu klipów a teraz nic nawet nie ma tego zapa ,,za chwilę planet viva"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z innej beczki może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego VIVA emituje teledysk Nickelback - Lullaby w jakiejś okrojonej wersji ?! Dlaczego powycinany został ten wątek wdowca z dzieckiem? Dlaczego VIVA zawsze musi uprawiać jakieś eksperymenty zamiast puszczać oryginalny materiał... -.-'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...