Skocz do zawartości

VIVA Polska


Gość Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkie programy ,listy przebojow sa chyba dla jaj robione.Ja sie zastanawiam ,skad oni maja kase by pseudo prezenterzy mogli jezdzic a to do szwecji ,a to do szkocji ,w gory ,nad morze. Plus taki ze jako tako sie muzyka sama broni ,bo inaczej ta stacja zeszla by na psy totalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I które są (jak dla mnie) beznadziejne. Jacyś pseudo artyści np. Andy czy jakieś No!No!No! Nie wiem skąd oni się wzięli. 4fun.tv nie puszcza takich gniotów. Jak dla mnie VIVA wyprzedza pod względem jakości 4fun.tv, która jest okropna. Zresztą wg. mnie ona też się stoczyła. Kiedyś było mnóstwo programów, a teraz... Szkoda słów :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MTV Net. PL pracują sami experci i ludzie którzy znają się na rzeczy i mediach. Po co są puszczane takie i inne klipy w VIVA Hits Polska bo VIVA stawia na promocje polskich artystów jak to robiła od samego początku a w innych pasmach puszczają klipy do utworów jakie puszczają polskie stacje radiowe i nie tylko bo często jest tak że puszczają takie klipy których w Polsce się nie słyszy w radiu.

VIVA PL ma swojego Music Menagera i ta osoba wie co robi a zresztą jest to ta sama osoba która od samego początku wybiera klipy do playlisty VIVA PL. Obecny Senior Music Menager MTV Net. PL to dotychczasowy Music Menager VIVY PL sprzed przejęcia przez Viacom sieci VIVA.

Co do VIVY De to się mylicie w tym że puszcza różne gatunki i jest ich różnorodność. Muzyki Dance na VIVA De prawie że wogóle NIE ma! Tiesto, Armin Van Buuren, ATB, Michael Mind i inni teraz na VIVA De wogóle nie są pokazywani. Jak już coś puszczą z muzyki Dance to tylko wtedy gdy to już jest wielki Hit lub coś bardzo popularnego w Niemczech i na świecie np. David Geutta. Czy przed tym jak nagrał kawałek z Kelly Rowloand VIVA De puszczała jego klipy na playliscie po przejeciu przez MTV Net.? NIE!

Nawet ich rodzimy i bardzo popularny DJ ATB jest olewany przez VIVĘ De a przecież VIVA w Niemczech tak kiedyś go promowała i zawsze każdy klip jego był non-stop puszczany na ich antenie. Co się stało?

U nas na VIVA PL już leci dawno ATB - 9PM nowa wersja a na VIVA De wogóle go nie puszczają. OLEWAJĄ jego nowe klipy!

Wejdzcie sobie na stronę MTV Europe na zakładkę gdzie czatują widzowie MTV Europe i poczytajcie jak oceniają MTV Europe i jak chwalą VIVA Polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATB nie grają w Niemczech i w radio też nie puszczają, ponieważ kiedyś zjechał stacje radiowe, że nie puszczają w Niemczech muzyki Dance i się pogniewali na niego.

Totalna hipokryzja, zwłaszcza, że mówił prawdę i bardzo dobrze, że zrobił im burdę na ten temat. :brawo:

Wątpię, że ten sam koleś zna się na rzeczy, bo porównać klipy kiedyś wybierane do playlisty Vivy a teraz to były o niebo lepsze. Albo ci niby specjaliści to pseudospecjaliści, albo boją się o swoje tyłki posadzone na fajnych stanowiskach, bo mają taki odgórny nakaz od Viacomu czy Mtv w Stanach. Wiadomo kto tu rządzi i narzuca całej Europie co ma słuchać - ci co kasiorę z tego mają, tylko dziwne jest to ich zachowanie - jakoś mało ekonomiczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, że ten sam koleś zna się na rzeczy, bo porównać klipy kiedyś wybierane do playlisty Vivy a teraz to były o niebo lepsze. Albo ci niby specjaliści to pseudospecjaliści, albo boją się o swoje tyłki posadzone na fajnych stanowiskach, bo mają taki odgórny nakaz od Viacomu czy Mtv w Stanach. Wiadomo kto tu rządzi i narzuca całej Europie co ma słuchać - ci co kasiorę z tego mają, tylko dziwne jest to ich zachowanie - jakoś mało ekonomiczne

 

Czy tobie trudno zrozumieć, że VIVA jest stacją kierwonaną do młodzieży?! Jak młodzieżowe stacje radiowe typu Eska lub RMF Maxxx (Planeta jest marginalną stacją - w niektórych miastach, gdzie nadają, właściwie nie są dla młodzieży) puszczają muzykę taką jak one, z pewnością posiłkuje się też badaniami fokusowymi. VIVA gra w formacie Top 40 - nadają jedynie największe przeboje ostatniego czasu (bo w CHR mamy także największe przeboje tego formatu - w VIVIE, niestety tak niema). Kiedyś VIVA była dla młodzieży - teraz też taka jest, ale nie jesteście już młodzieżą :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacja dla mlodziezy?! A gdzie tu niby sa gwiazdy mlodziezowe? Nie ma w ogole artystow mlodziezowych, poza Miley Cyrus (1 piosenka, ktora normalnie promowali, pozostale 2, ktorych sie doliczylem, puszczali przy okazji). Aktualnie najwieksze gwiazdy teen w Polsce to gwiazdy Disneya, Justin Bieber, Paramore, Tokio Hotel i inne grupy z Niemiec. Sorry, ale jakos nie widze tego w ramowce. Brakuje rowniez polskich gwiazd typu Nefer czy Ala Boratyn. No chyba, ze piosenki dla mlodziezy to David Guetta, Doda i Inna. Tego jest pelno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przemyslaw-broc. Jeżeli wyuzdane teledyski Lady Gaga, Inna czy innych podobnych gwiazd są dla młodzieży, to behemoth jest dla przedszkolaków;) Obecnie na topie w Polsce wśród młodzieży jest Justin Bieber, którego Viva nie próbuje nawet zauważyć. Tokio Hotel wydali miesiąc temu 'World behind...' a Viva również ignoruje ten fakt (co jest bardzo dziwne, gdyż 'Automatic' puszczali bez przerwy oraz reklamują i są patronatem dla koncertu, który odbędzie się w marcu). Moim zdaniem ta stacja jest właśnie dla ludzi starszych, tak mniej więcej w wieku 16-29 lat mając na uwadze to co Viva prezentuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę zgodzić się z Bytesize. Kiedyś VIVA grała duuużo lepiej - przede wszystkim była różnorodność gatunków. Dzisiaj to w 90% Pop no i może ODROBINA DANCE'U. A jeżeli ktoś uważa, że niby Akcent to dance to znaczy, że mało co słyszał o tym gatunku muzycznym. Mi ogólnie w ostatnim czasie nie podoba się to co leci w Esce - wg. mnie 90% to totalna chała - a przecież jeszcze rok temu potrafiłem słuchać tej stacji dzień i noc.... No i VIVA się na nich wzoruje.

Ale dosyć OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z moimi przedmówcami! Muzyka dla młodzieży na Vivie. Justin Bieber nie leci wogóle, nawet nie wiem kto to jest. Miley Cyrus czy Jonas Brothers Viva wogóle nie puszczała, a jak zaczęła to nagle po 2 klipy, bo zapomnieli wcześniej. A właśnie ich słuchają młodzi. Tak samo robią teraz z Jasonem Derulo - oba klipy puszczają, bo "Whatcha Say" wcześniej nie puszczali, a koleś popularność zdobył. Czyli jak zwykle Viva jest do tyłu. Poza tym pierwsze słyszę, że młodzież słucha tego co jest na Vivie czyli niby tylko dance czy pop. Uwielbiają też alternatywną i rockową muzykę! Od kiedy ta muzyka jest dla starszych? Wystarczy poczytać forum Viva Polska i odczasu czasu obejrzeć Street Charts i posłuchać, co młodzież chce posłuchać! Błagają o Paramore, Mika, The Killers, Green Day, Linkin Park, 30 Seconds To Mars itp. Raz w specjaliście zrobili temat Emo i ludzie się rozpisywali że chcą jeszcze. Scooter jest na rynku już prawie 20 lat i też go nie puszczają, a młodzież go zna i prosi o puszczanie częściej i wszystkich klipów z nowej płyty. A tu nic. Taka gwiazdka Disneya Demi Lovato - sorry ale tylko MTV puszczało ją codziennie (w nocnym paśmie oczywiście). Viva uwielbia puszczać pierwszy klip danego wykonawcy (czy to ktoś nowy czy wydał pierwszy singiel z nowej płyty) i potem wałkuje przez rok go w kółko - a kolejne klipy nie lecą. Ok, lubię muzykę która leci na Vivie, super, że mamy jakiś kanał muzyczny gdzie muzyka leci 24h, ale z chęcią posłuchałbym innej muzyki. I nie świadczy to o tym, że jestem starszy, tylko uważam to za rzecz oczywistą. Ten kto wybiera klipy do playlisty kiedyś wybierał 12 klipów z różnorodnych gatunków co tydzień w programie Nowe na Vivie, a teraz to są przeważnie 2 nowości (no ostatnio wyjątkowo doszło do 5). WOW!! Kiedyś nikt nie narzekał, bo były jakieś alternatywy dla widzów - stację się uzupełniały gatunkowo i były do wyboru, wystarczyło pilotem włączyć na VIVĘ, MTV, VIVA PLUS, MTV CLASSIC i na każdej stacji co innego o każdej porze. A już nie wspomnę o programach tematycznych na tych stacjach - po prostu miodzio! Nie zmienia to faktu, że Viva jest o wiele gorsza od tej sprzed lat i wiadomo czyja to wina - Viacomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

en kto wybiera klipy do playlisty kiedyś wybierał 12 klipów z różnorodnych gatunków co tydzień w programie Nowe na Vivie, a teraz to są przeważnie 2 nowości (no ostatnio wyjątkowo doszło do 5).

To przecież nie jego wina... Oczywiście Viacomu...

Mnie tez wpienia Street Charts, gdzie młodzieży wciska się jakiś szajs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy oddział MTV Net. ma swój Zarząd i osoby które kierują polityką muzyczną stacji. Niemiecki oddział MTV nie ma wpływu na to co się dzieje w polskim oddziale MTV Net. i na odwrót. To normalne że VIVA Niemcy puszcza co innego niż VIVA PL i na odwrót. To dyktuje polityka regionalna MTV Net. a VIVA jest stacją lokalną tak jak TMF w przeciwieństwie do MTV czy VH1.

Music Menager patrzy na to co jest popularne w radiu polskim i co pokazują badania rynku.

żaden pojedyńczy lub grupa widzów z forum VIVY nie odzwierciedla prawdziwych realiów rynku.

Kto jest po szkole ekonomicznej lub Zarządzaniu i miał przedmiot taki jak Marketing lub Badania Rynkowe będzie wiedział o co biega!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chce sie zobaczyc co jest naprawde na topie wystarczy popatrzyc na forum VIVY, zobaczyc co ludzie pisza pod glosowaniem na Personality, lub w ostatecznosci zerknac na nasze forum. Wiekszosc osob nie zgadza sie z polityka VIVY. MTV jakie jest, takie jest, ale w rannych programach puszczaja naprawde roznorodna muzyka, w tym duzo kawalkow dla nastolatkow. Widzialem tam Demi Lovato, Jonas Brothers, Tokio Hotel i moja ulubiona byla gwiazde Disneya: Ashley Tisdale. Nie zdziwie sie jesli niedlugo zaczna puszczac Justina Biebera. Juz nawet TeleExpress odkryl Justina, tylko polskie czolowe stacje muzyczne milcza. Mozna go nawet na Esce uslyszec. Jesli tylko MTV zdecydowaloby sie na 2-3 godz po poludniu z muzyka, napewno nie przegapilbym tego. Na MTV czesto jest Lady Gaga (ktora ja akurat lubie), Timbaland i David Guetta, ale nie tylko. Czesto puszczaja kawalki, na ktore dopiero po jakims czasie decyduje sie VIVA, kiedy sa one juz hitami. Ogolnie podoba mi sie to, ze VIVA ostatnio ma wiele nowosci, ale niech dadza kilka mlodziezowych kawalkow wspomnianych przeze mnie artystow. Jesli jest tu ktos, kto wspolpracuje z nimi, to prosze niech im to przekaze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pablo21 - już myślałem, że nikt mnie nie wesprze :]

 

To przecież nie jego wina... Oczywiście Viacomu...

 

To wina targetu, pod który trzeba dostosować program. Z badań wychodzi, że zamiast Hanki target woli słuchać Gagi i D.Guetty - to ich puszczają. Tak po prostu robi się radio czy muzyczną telewizję (za pomocą badań) - żaden ruch nie jest przypadkowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polkit oczywiście bo widzę że znasz się na rzeczy i rozumiesz to tak jak ja :-)

Nie rozumiem nadal dlaczego inni nie mogą tego przyjąć do wiadomości?

Wiem że ciężko się z tym pogodzić ale VIVA PL przedtem była nadawana prze innego właściciela a teraz nadaje ją kto inny.

Poprzedni właściciel miał inną politykę i plany co do stacji a obecny ma inną. Kupił stacje i inwestuję w nią więc robi co mu się żywnie podoba bo nikt mu tego nie zabroni robić. To jego własność przecież!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jakby zaczęli nadawać Get The Clip z różnymi rodzajami muzyki, dajmy na to godzinę dziennie, zobaczyliby czego naprawdę chcą słuchać widzowie. Po prostu byłoby widać na co ludzie najczęściej głosują. A nawet takie posunięcie z ich strony jak przykładowo nadawanie na przykład pasma Viva Rock o godzinie 23 na pewno zwiększyłoby ich udziały i kasę za reklamy, bo jednak o tej porze mało kto ogląda Vivę, oglądalność jest nikła, a jakby zrobili takie pasmo, dotarłoby to do większego grona widzów. którzy potrzebują takiej muzyki i tym samym oglądalność by poszła znacząco w górę. Mówicie o jakichś badaniach i profilu stacji, a spójrzcie, że takie radio eska niby nadaje ciągle to samo, a jednak nocą ma pasmo z polską muzyką, która nie jest dance, podobnie radio zet i pasmo o godzinie 23 chill zet, gdzie leci muzyka inna niż zawsze. Również 4fun tv ma nocne pasmo z innego rodzaju muzyką. Więc pytam, co zależy Vivie, żeby zrobić takie pasma o późniejszych godzinach, przecież wtedy i tak nikt tego praktycznie nie ogląda. I niech nikt nie pisze, że od rocka jest rebel tv, bo to nie jest żaden argument.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jednak nocą ma pasmo z polską muzyką, która nie jest dance

Wymóg koncesyjny nakazuje granie minimum 33% polskiej muzyki dobowo. Polskie stacje nie chcą grac tej muzyki w dzień to całość wrzucili do nocnej playlisty....

Nie oszukujmy się.... VIVA jak i największe stacje radiowe są bardzo [beep]e na kasę płynącą z wytwórni muzycznych za promowanie określonych artystów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z dodik z tobą pasma o 23 . Np w poniedziałek hip hop wtorek rock środa muzyka polska czwartek alternatywa piatek Techno /dance(tak jak kiedyś Viva plus ) ....itd. Ale niestety muszę się zgodzić z forumowiczami z poprzedniej strony że vive kupił viacom i se robi z nią co chce.

 

JEDNYM WIELKIM HIPER WRĘCZ PLUSEM TO TO ZE MUZYKA JEST CAŁĄ DOBĘ :P Niemcy i Brytyjczycy mogą nam zazdrościć bo ich vivy to stacje już raczej...ROZRYWKOWE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...