Skocz do zawartości

VIVA Polska


Gość Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

przemyslaw-broc ile razy trzeba ci pisać że VIVA PL jest od muzyki Pop-Dance-Club. Jeżeli by spełniali prośby widzów wypisujących prośby o Rocka to by szkodzili tym MTV PL. To MTV PL jest od puszczania Rocka, hip hopu i tych klipów Pop-owych które nie mozę puszczać VIVA PL. Stacje się podzieliły jak wiesz że nie wchodzić sobie w paradę. Co do tych wpisów na forum VIVY to nie przekłada się to do realiów niestety. Jeżeli stacja by traciła widzów i swoją pozycję na rynku a ma pozycje lidera tylko dlatego że fani rocka mają do niej pretensje że nie puszcza gatunku muzyki który dla niej jest nie przeznaczony w grupie MTV Networks PL to by napewno już dawno to zrobiła czyli zmieniła playlistę.

Przecież każdy lubi całkiem inny rodzaj muzyki a VIVA PL chce dotrzeć do widzów-fanów muzyki tanecznej.

Co do samej muzyki tanecznej to polityka MTV Networks Europe jest jednolita i to co jest puszczane na VIVA PL czyli duża muzyki dance i pop tak samo jest w zagranicznych oddziałach MTV Net. Co do Niemiec to zobaczycie że i tam będzie więcej muzyki tanecznej. Tam jest odwrotnie dlatego bo MTV Germany realizuje swoja dziwną politykę ignorowania lokalnych DJ tworzących muzykę taneczną w Niemczech czego VIVA Germany kiedyś zanim ją przejął Viacom nie robiła. MTV Rumunia wygląda identycznie jak VIVA PL czyli co drugi klip to dance i club. Trzeba też pamiętać że rynki lokalne poszczególnych krajów się różnią ode siebie tym co jest popularne.

Ja nie lubię VIVY niemcy bo nie trzyma się tradycji i nie puszcza już muzyki dance! Jest NUDNA jak falki z olejem.

Co do emisji VIVY PL i zawieszania się to normalne skoro przeszli na nowy system emisji. Co do tytułów płyt w belakach to to uzupełnia główna playlista MTV Networks w Londynie skąd nadają VIVĘ PL. VIVA pobiera klipy z archiwum MTV Networks Europe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VIVA Polska gra szeroko rozumianą muzykę POP. Co do tego czy gra dance i club to bym się kłócił. Jednak niezmiennym faktem jest to, że VIVA nie będzie grać rocka, bo jest na MTV. Ale x drugiej strony na MTV jest mało jakiejkolwiek muxyki, tak więc rock na VIVIE w małych ilościach na pewno by nie zaszkodził

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan [beep] Dance i Club też są puszczane na VIVA PL i to dużo. Nie chodzi mi o house czy trance bo czasem i te kawałki można spotkać. Puszczają Dance Classic, Dance Light, Dance, Club Light i Club. Nie ma tam ostrego techno bo i na MTV Dance UK nie ma techna. Techno kiedyś leciało na MTV2 Pop Germany i VIVA Plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzykę rockową podałem dla przykładu. Ogólnie podoba mi się styl muzyki na VIVA PL, ale twierdzicie, że VIVA ma dostęp do tych samych klipów co inne stacje, to dlaczego wybiera tylko część z nich i wałkuje na okrągło? Przykładowo, gwiazdy z wytwórni Disneya Miley Cyrus, Ashley Tisdale, Demi Lovato, Jonas Brothers można spotkać bardzo często na niemieckiej Vivie. U nas bardzo rzadko i jedynie stare ich piosenki. A nie jest to muzyka rockowa. Chcąc nie chcąc, do naszego kraju też dotarła moda na gwiazdki ze Stanów, ale u nas ograniczają się do minimum.

Czy ma ktoś jakiś kontakt do VIVY pl? Na ich stronie jest tego tyle, że nie wiem który wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i poco Ci to ?? Tylko się [beep]sz na darmo. Już tak robiłem pytając się kiedy przejdą na 16:9 i dlaczego grają to co leci w największych rozgłośniach.

Odp. na pytanie 1:

"Na razie nie mamy tego w planach" - i tu się nasuwa kolejne pytanie - a czy np. za 50 lat planują?? :lol2:

Odp. na pytanie 2

"Gramy szeroko rozumianą muzykę POP"

 

Co do tych gwiazd, które wymieniłeś to wg. mnie jest to punk-rock - a od rocku jest MTV - ponoć "żeby nie konkurowały ze sobą" :lol2:

Ktoś tu kiedyś napisał, że VIVA PL jest stacją sprofilowaną - A GUZIK PRAWDA! - grają to co leci aktualnie w stacjach radiowych i mało co innego.... Sprofilowana VIVA była w latach 2000-2005

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MTV Networks Polska Sp. z o.o.

Ul. Targowa 24

Centrum Milenium IV piętro

03-728 Warszawa

Tel: +48 22 334 23 00

Fax: +48 22 334 23 01

Specjalista ds. PR :e-mail: Ludz.Karina@mtvne.com, Sprawy handlowe, umowy, karty kodowe:Broszkiewicz.Marta@mtvne.com

To są przykładowe namiary. Musisz wybrać sobie dział,o który Ci chodzi, pełny wykaz jest tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się to, co gra VIVA Polska nie podoba. Ile można słuchać kawałków muzyki dance, które są do siebie tak podobne i praktycznie jeden od drugiego niczym się nie różni. Denerwuje mnie też muzyka naszych polskich pseudo-gwiazdek typu Paulla, Gosia Andrzejewicz czy inne. Wszystkie panie śpiewają ciegle o tym samym zanudzając przy tym. Ja rozumiem, że temat miłości dobrze się sprzedaje, ale bez przesady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak w Polsce powinny powstać dwa kanały MTV Base (dla fanów rapu) i MTV Rock (dla fanów rocka) i wtedy każdy miał wybór co chce słuchać, a Viva mogło by wtedy puszczać tego swojej taneczne kawałki i nikt nie miał do niej o to pretensji, a tak jesteśmy zmuszeni w polskich stacjach muzycznych takich jak VIva słuchać po raz setny Ania Wyszkoni - Czy ten pani czy ta pani, albo co dwie godziny Dody , już nawet Feel tak nie katują (ba nawet teraz wogule go nie puszczają)jak tej Doduni.

Niestety jeśli chcesz posłuchać czegoś innego niż plastikowe gwiazdy to musisz włączać You Tube.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kazik29, MTV Rock nie musi powstawać ponieważ dla fanów mocniejszego grania jest MTV Two :> .Szanse, że w Polsce powstanie MTV Base są nikłe, gdyż muzyka rap/Hip-Hop & r&b nie cieszy się już taką popularnością jak kiedyś. Medzy innymi to było powodem wycofania kanału MTV Base z Europy i zastąpienie go MTV Dance.Teraz na topie jest muzyka dance. A poza tym tu mówimy o VIVA Polska więc nie odchodźmy od tematu 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i poco Ci to ?? Tylko się [beep]sz na darmo. Już tak robiłem pytając się kiedy przejdą na 16:9 i dlaczego grają to co leci w największych rozgłośniach.

Odp. na pytanie 1:

"Na razie nie mamy tego w planach" - i tu się nasuwa kolejne pytanie - a czy np. za 50 lat planują?? :lol2:

Odp. na pytanie 2

"Gramy szeroko rozumianą muzykę POP"

 

Co do tych gwiazd, które wymieniłeś to wg. mnie jest to punk-rock - a od rocku jest MTV - ponoć "żeby nie konkurowały ze sobą" :lol2:

Ktoś tu kiedyś napisał, że VIVA PL jest stacją sprofilowaną - A GUZIK PRAWDA! - grają to co leci aktualnie w stacjach radiowych i mało co innego.... Sprofilowana VIVA była w latach 2000-2005

 

Znam całą sprawę dzięki jednej redakcji internetowej. ;) W tym momencie zdradziłeś swoją dawną, usuniętą już tożsamość z forum. :P

 

Po pierwsze - nie wszystkie stacje przechodzą teraz na 16/9. Nie muszą się przecież dostosowywać do Twoich jakże zacnych rad. Wiem, że Ty jesteś osobą raczej władczą, ale sorry - nie będą słuchać pojedynczego widza. Zresztą to, że nie przechodzą już teraz nie oznacza, że nie przejdą. Zresztą ja za tym jakoś nie płaczę szczególnie.

 

Co do sprofilowania... z tego co piszesz jednak jest. Obecna Viva jednak jest sprofilowana tak jak mówię. :P I moja opcja nie wiele różni się od tego co napisała się Karina Łudź. poza tym obserwując choć trochę kanały MTV można przecież odpowiedzieć sobie samemu dlaczego Viva PL gra to co leci w największych rozgłośniach. ;)

 

A na sensownie postawione pytania - odpowiedzą. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno przejścia na 16:9 chciałoby tysiące innych sób posiadający nowoczesne telewizory.

Ale na pewno pozostaniu przy 4:3 chciałoby tysiące osób, które nie chce na razie kupić nowego telewizora :]

Bo może nie masz telewizora HD....

Czyżby wyrastał nam na forum nowy "specjalista" od HD :> *

 

*oczywiście te pytanie to żart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo może nie masz telewizora HD....

Jak to fajnie, że wszystko wiesz, nawet na mój temat. :) To cudowne. Mam, o czym kilka razy pisałem, ale nie lubię się tym afiszować jak co poniektórzy. A po drugie - od Vivy nie oczekuje się formatu 16/9 aż tak w szybkim tempie. Eska TV go ma, bo jest nową stacją, stworzoną od podstaw.

 

Ale na pewno pozostaniu przy 4:3 chciałoby tysiące osób, które nie chce na razie kupić nowego telewizora :]

To pokazuje, że @Pan [beep] użył dziwnego argumentu. A prawda jest inna, ale po co o tym pisać 50 razy skoro już o tym była mowa tyle samo razy. Wystarczy poczytać nie tylko o formacie 16/9, ale i jego wdrażaniu do stacji TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z drugiej strony przecież i tak te "czarne pasy" są wszechobecne na VIVIE. To co by im szkodziło "obniżyć logo" no i włączyć 16:9. Posiadacze starszych telewizorów i tak oglądają te "czarne pasy". Co innego byłoby gdyby VIVA robiła pełny Pan&Scan teledysków do 4:3...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) i innym jezykiem. :mrgreen:

 

Jak to językiem? Chyba nie powiesz , że w Austrii nie mówią po niemiecku , choć taki jest ich język urzędowy :lol: . Ja tam nie porównywałem tych kanałów , bo wyszedłem z założenia , że pewnie oba kanały różnią się tylko nazwą i może jakimś jednym programem ( choć tak naprawdę tego nie sprawdzałem) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VIVA Niemcy i jej austriacka i szwajcarska mutacje są nadawane w jeżyku niemieckim. Różnią się tylko spotami reklamowymi oraz tym że VIVA Niemcy nadaje 24h a VIVA Austria i VIVA Swiss dzielą czas emisji z NICK Austria i NICK Swiss (od 6 do 20.15 NICK a potem od 20.15 do 6 VIVA). Całkiem inne są wersję VIVY na Polskę i Węgry. Kanały są produkowane przez osobne oddziały MTV Networks. Na VIVA Austria i VIVA Swiss są też ich lokalne produkcje. Chyba 2-3 programy a resztę ramówki wypełniaj teledyski i produkcja VIVY Niemcy. Repertuar muzyczny taki jak na VIVA Niemcy plus parę klipów lokalnych odpowiednio z Austrii i Szwajcarii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pablo21 - jak patrzę na twój post to jednak zaczynam się cieszyć, że mamy w całości POLSKĄ Vivię ( już mniejsza oto jaką wartość sobą reprezentuje)

Swoją drogą dziwię się takiemu posunięciu ze strony MTV NETWORKS. W czym są gorsi Austriacy, że nie mogą mieć Vivy dla siebie w całości... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...