Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krzysiek11:)

Doradźcie mi co do zakupu konwertera unicable. Brać czy nie brać??

 

Mam konwerter uniwersalny golden interstar quad. Ma już 6 lat. Patrząc na turboboxie i mydelniczce poziomy sygnałów są nieco różne na poszczególnych wyjściach konwertera ale zawsze BER jest prawidłowy. Nigdy nie ma żadnego szatkowania, nawet gdy są najczarniejsze chmury. Wskazania jakość/siła jakbym tak wyciągnął ogólną średnią mają się 80/80 procent.

Antena 115/105 offset aluminiowy- nieco potłuczony przez grad (w małym stopniu). Stara, ale daje radę.

 

Czy będę miał WYRAŹNY zysk w działaniu dekodera na tym unicable?? Chodzi mi tutaj bardziej o "bezproblemowe pomykanie" softu niż o jednoczesne nagrywanie 3 kanałów.

@filolog- dla prawidłowego działania wszystkich funkcji dekodera, w tym prawidłowe działanie softu polecam Ci zakupić ten konwerter. Przeszedłem z podłączenia uniwersalnego na Unicable w tym dekoderze i nie ma porównania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest szansa żeby w przyszłych aktualizacjach wprowadzić prędkość przewijania x8? Bardzo często brakuje tej pośredniej prędkości pomiędzy x4 a x16 (przynajmniej mnie ). Chodzi mi oczywiście o przewijanie do przodu, do tyłu prędkość x8 jest dostępna.

Edytowane przez macmathys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie. Wiem, że już było pisane o pracy dysku Evoboxa tzn. jego głośności. Chciałem tylko zapytać czy wasze tez słychać podczas normalnej pracy bądź w trybie uśpienia (widoczny godzina na wyświetlaczu)? Mój nie wydaje jakichś baaardzo głośnych dźwięków tylko takie jakby ciche zgrzytanie, cykanie w różnych odstępach etc. nie wiem do czego porównać...pytam ponieważ nie wiem czy warto fatygowac się do punktu CP i wymieniać na inny bo może okazać się ze kolejne tez będzie słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie. Wiem, że już było pisane o pracy dysku Evoboxa tzn. jego głośności. Chciałem tylko zapytać czy wasze tez słychać podczas normalnej pracy bądź w trybie uśpienia (widoczny godzina na wyświetlaczu)? Mój nie wydaje jakichś baaardzo głośnych dźwięków tylko takie jakby ciche zgrzytanie, cykanie w różnych odstępach etc. nie wiem do czego porównać...pytam ponieważ nie wiem czy warto fatygowac się do punktu CP i wymieniać na inny bo może okazać się ze kolejne tez będzie słychać.

 

Do czego to porównać? Chociażby do pracy dysku w komputerze! To przecież jest twardy dysk klasyczny (z głowicą i wirującymi "talerzami"), a nie dysk typu SSD. Więc to normalne, że będzie wydawać jakieś dźwięki, głównie tzw. "ćwierkanie".

Jeśli w przypadku twojego egzemplarza EvoBoksa nie jest to dla ciebie dokuczliwe to może lepiej daj sobie spokój z jego wymianą. Bo kto wie, czy nie trafisz na egzemplarz, gdzie dysk będzie pracował na prawdę, jak "traktor"? I wtedy co? Będziesz tak biegał co chwilę z dekoderem do APS-u? Jak dla mnie, bez sensu... :roll:

Jak już wcześniej wspominałem w niniejszym wątku, dekoder EvoBox, który mają moi rodzice na dole w salonie, a konkretnie jego dysk, pracuje praktycznie bezgłośnie. Jeśli się do niego zbliżyć to też słychać lekkie "terkotanie", ale to jest, jak już wspomniałem, zupełnie normalne. Dla porównania, dysk zewnętrzny na USB, podłączony do mojego Fergusona Ariva 202E, też "ćwierka" podczas pracy, ale wcale mi to w żaden sposób nie przeszkadza. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego to porównać? Chociażby do pracy dysku w komputerze! To przecież jest twardy dysk klasyczny (z głowicą i wirującymi "talerzami"), a nie dysk typu SSD. Więc to normalne, że będzie wydawać jakieś dźwięki, głównie tzw. "ćwierkanie".

 

Niestety ale nie jest to normalne. Moze bylo 10 lat temu, ale dawno przestalo. Pracuje w IT, mam na codzien dostep do dziesiatek laptopow, dyskow nie slychac, wszystkie zwykle talerzowe HDD. Na pewno w laptopach pomaga w pelni zamknieta obudowa (Evobox ma mnostwo dziur - do wentylacji), ale jakosc dysku rowniez ma ogromne znaczenie. Najlepszym dowodem niech bedzie to, ze mam juz trzeci dekoder Evobox i kazdy slychac bylo inaczej. Aktualny cyka bardzo rownomiernie, z duza czestotliwoscia i dosc cicho, ale z odleglosci 2-3 metrow jak najbardziej go slychac.

 

Bez sensu jest tez pytac ludzi o to czy jest glosny. Ludzie nie maja punktu odniesienia, nie maja porownania, nie maja wiedzy, a w naturze ludzkiej jest chec dzielenia sie opiniami... ktore w wiekszosci przypadkow jedynie wprowadzaja w blad. Halas jest wielkoscia wzgledna.

 

Mnie np rozsmieszyl do upadlego pan w punkcie sprzedazy CP, gdy wymienialem dekoder wlasnie ze wzgledu na glosny dysk... rozpakowal reklamowany produkt, podlaczyl i powiedzial, ze nic nie slychac... moze ukmnelo mu ze w sklepie pracowal jakis agregat, obok ktorego rozmawiac bylo ciezko przez halas... no szok :) ale takie wlasnie opinie mozna czesto uzyskac, ze komus nie halasuje, a stoi np obok lodowki :P Albo przy otwartym oknie przy ruchliwej ulicy... Albo obok komputera z glosnym wiatrakiem na procesorze albo w zasilaczu...

 

Ze swoich doswiadczen powiem jedynie tyle:

1. Dysk HDD nie powinien byc kompletnie slyszalny z odleglosci 2m.

2. Dyski HDD w Evobox sa slyszalne z ogleglosci 2-3m, przynajmniej wszystkie 3 egzemplarze z ktorymi mialem doswiadczenia.

3. Na pewno waznym czynnikiem jest dziurawa obudowa Evoboxa.

Edytowane przez StormBlast
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, a ja oglądając nagrania z turbodekodera słyszę, kiedy evobox zaczyna nagrywac jakąś audycję. Dysk słychać nawet przy włączonym komputerze stacjonarnym, gdzie bliżej siedzę komputera, niż dekodera.

Ale nie o tym chciałem.

 

Opcja zaplanowania serii nagrań używając opcji nagraj serię jest lekko niedopracowana. Ustawiłem taką serię na "Grze o tron" i przy niespełna 3 sezonach mam juz nagrane około 50 odcinków (a powinno być niespełna 30).

Dekoder nagrywa zdublowane odcinki w tej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 3 dni posiadam Evoboxa i oto kilka spostrzezeń.

1.Obraz bardzo dobry, piewrwsze wrazenie że nawet lepszy od Turboboxa którego posiadałem od 4 lat. Napewno nie gorszy, ale w TV (plazma panasonica) mam powyłączane wszystkie filtry obrazu.

2.Menu- rewelacja, super grafika, duże napisy, szybkość działania. Może nie tak intuicyjne jak w  Nbox, ale bardziej wyraźne. 2 dni i można przywyknać i smigać bez problemu

3 Dysk- praktycznie niesłyszalny

4 WiFi- tu niestety trochę miałem problemu, nie potrafi sam znaleźć nowego IP w przypadku gdy inne urządzenie w domu mu go zajmie. Trzeba wpisać na sztywno wysoki numer IP routera i wtedy jest ok.

5 Multiroom- kartę wyjąć z dekodera graniczy z cudem, najlepiej szczypcami. Jutro będzie wiercona dziurka we wszystkich kartach i przetkany sznureczek do wyjmowania.

6. Pierwsze uruchomienie- wiadomo, polsat i trzeba wszystkie dekodery przywrócić od razu do ustawień fabrycznych, pierwszy dzień rzecz jasna wszystkie kanały i usługi nie działają i dekoder przez to potrafi się zawiesić.

 

Na koniec, żadnych problemów z hdmi, CEC mam wyłaczone bo uzywam i tak pilota Philips Prestigo.

Narazie jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 3 dni posiadam Evoboxa i oto kilka spostrzezeń.

[...]

5 Multiroom- kartę wyjąć z dekodera graniczy z cudem, najlepiej szczypcami. Jutro będzie wiercona dziurka we wszystkich kartach i przetkany sznureczek do wyjmowania.

[...]

 

Tak gwoli przypomnienia. Karta kodowa Cyfrowego Polsatu jest własnością tegoż operatora i wszelkie jej modyfikacje (również fizyczne) są niedozwolone. W razie późniejszej wymiany, bądź zwrotu karty (po rozwiązaniu umowy), możesz potem zostać obciążony kosztem nowej karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 WiFi- tu niestety trochę miałem problemu, nie potrafi sam znaleźć nowego IP w przypadku gdy inne urządzenie w domu mu go zajmie. Trzeba wpisać na sztywno wysoki numer IP routera i wtedy jest ok.

 

 

Przypadkiem w routerze nie masz ograniczonej puli adresów nadawanych przez DHCP? Albo inne urządzenie ma przypisany na sztywno, któryś adres z puli i pojawia się konflikt adresów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miał ktoś może problem z pilotem? Uruchomiłem bez problemu. NET na kablu chodzi OK. Na starej antenie 60 cm kanały działają całkiem dobrze. Dysk też wg mnie niesłyszalny ale w domu mam dzieci a obok dekodera TV więc i tak bym nie usłyszał( no i żona często mówi że jestem głuchy :D)

ale własnie po niecałej godzinie przełączania po kanałach i różnych opcjach nagle pilot przestał reagować :( Można wymienić sam pilot?

Edytowane przez pesymik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz aparat/komórkę/kamerę? to przyłóż diodę do obiektywu i patrz na ekran,naduś jakikolwiek guzik na pilocie-jeśli będzie widać świecącą diodę na ekranie to pilot jest ok,jeśli nie to coś w nim padło-wtedy do APS i wymiana pilota (samego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc to normalne, że będzie wydawać jakieś dźwięki, głównie tzw. "ćwierkanie".

Może warto zastanowić się skąd się bierze to "ćwierkanie"? Wynika ono z pracującej głowicy, skaczącej po różnych obszarach dysku. Czy w czasie pracy głowica powinna tak często i w tak znacznym zakresie pracować? Być może problem z hałasem nie wynika z wady urządzenia/dysku a ze złej organizacji danych na dysku. Być może dysk jest podzielony na kilka partycji i trakcie aktywnej pracy (np.: zadane nagrywanie + zapis Live) dane zapisywane są na różnych partycjach (np.: dane Live na początkowej partycji na początku dysku a normalne nagrania dalszej partycji) przez co głowica w ciągu sekundy musi ustawiać się wielokrotnie.

Takie ćwierkanie przypomina mi kopiowanie/przenoszenie danych pomiędzy partycjami w komputerze, gdzie głowica na początku odczytuje porcję danych z jednej partycji a potem kopiuje na drugą i potem znowu kolejna porcja. W ciągłym zapisie dwóch strumieni nagrań obok siebie na dysku chyba nie powinno być aż takich przeskoków.

P.S. Dlaczego forum zamienia mi wyraz pozyc_jonować (pisane bez podkreślenia) na spamować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...