Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja obecnie mam twina ale 1 kabel poszedl na hd7000 obok do pokoju a 1 do evo.

Nie jest zle.

Nagrywanie i ogladanie z tego samego transpondera dziala lala.

Nawet sam evo przeskakuje sam kanaly jak jest inny transponder.

Poki co brak kasy na quada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie są niedogodnościprzy używaniu EVOBOX na jednym kablu konwerter single?

U mnie czasem dekoder sam przełącza kanał na polsat sport w momencie gdy wejdę w epg. Po wyjściu do epg wraca na poprzednio oglądany program. Z tego co pisał kolega support458 to jest to spowodowane ustawieniem w opcjach konwertera jako "uniwersalny". Ja niestety musiałem taki konwerter w opcjach wybrać, mojego nie było na liście. Aktualnie mam jakiś twin, nawet nie wiem jaki. Jeden kabel do evo, drugi do hd7000. Po weekendzie montaż unicable :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość użytkownik100

Czy u Was też karta z dekodera tak ciężko się wysuwa? Mam 3 MR i niestety dość często muszę przekładać kartę. Na MR karta wchodzi i wychodzi lekko na evobox prawie jak zaklinowana. Bez trzymania dekodera mocnym dodajmy uchwytem nie sposób karty wyciągnąć. Dysk za to jest bardzo cichy. Jak wymienię i dostanę jakieś dziadostwo, to trochę się wkurzę... 

Co do HBO go, to na telewizorach z funkcją smart obraz jest idealny, w dekoderze faktycznie gorszy. Czyli to wina dekodera a nie nadawcy.

Edytowane przez użytkownik100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie czasem dekoder sam przełącza kanał na polsat sport w momencie gdy wejdę w epg. Po wyjściu do epg wraca na poprzednio oglądany program. Z tego co pisał kolega support458 to jest to spowodowane ustawieniem w opcjach konwertera jako "uniwersalny". Ja niestety musiałem taki konwerter w opcjach wybrać, mojego nie było na liście. Aktualnie mam jakiś twin, nawet nie wiem jaki. Jeden kabel do evo, drugi do hd7000. Po weekendzie montaż unicable :).

Przy podłączeniu tylko jednego kabla z konwertera uniwersalnego dekoder przełącza się na kanał 13 aby zaktualizować epg.
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkcje PIP mam na myśli zobacx po lewej stronie masz tvp info i polsat news ten polsat wkracza na linię tvp info poprostu przycina sie kawałkiem polsat a na drugim screenie juz jest wszystko odzielnie ;)

Edytowane przez tomekb1976
Usunięto zbędne cytowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale po co? Przecież jak chcę włączyć potem sprzęt pilotem to on nie działa bez zasilania

 

To, że bez zasilania sprzęt nie działa to jest przecież oczywista oczywistość. :D

W ogóle na noc wyłączamy w domu z prądu wszystko. Na "chodzie" pozostaje tylko lodówka i baza stacjonarnego telefonu bezprzewodowego :P

To tak głównie dla bezpieczeństwa.

 

To tak na marginesie, bo nie o tym jest niniejszy wątek. :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Mam pytanie do użytkowników dekodera EVOBOX. Ponieważ zamierzam zrezygnować z usług NC+ mam pytanie o jakość kanałów TV np czy HD to HD czy pseudo HD ...Jakie są Wasze spostrzeżenia? Być może ma ktoś porównanie jaka jakość była na turbo a teraz na EVOBOX? (pomijam różnice w funkcjach bo o tym już czytałem) Czy jesteście zadowoleni z jakości kanałów oferowanych w Polsacie?
Jawrob

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja, chyba jako pierwszy na tym forum, przeżyłem wczoraj awarię evoboksa. Podczas oglądania nagranego filmu tuner nagle "zamroził się" i przestał reagować. Dopiero wyłączenie z prądu pomogło ale tuner zgłosił się do pierwszej instalacji co wzbudził moje niejakie podejrzenia. Musiałem przejść całą instalację z ustawieniami konwerterów i instalację kanałów. Gdy evobox wrócił do zycia okazało się, że brak w nim zakładki "nagrania" - cała reszta pracowała normalnie.  Od razu przyszło mi do głowy, że padł dysk. Zadzwoniłen do centrum obsługi, ta przekierowała mnie do kogoś kto zajmuje się obslugą evoboksów. Przeszliśmy wspólnie procedurę wywoływania ustawień fabrycznych ale tuner w informacjach o sprzęcie nie pokazywal dysku. Diagnoza była jedna - padł hd. 

 Zapakowałem sprzęt i udałem się do najbliższego punktu CP (na szczęście mam go 300 metrów od domu).  Tu baaardzo miły pan wymienił mi go od ręki na nowy egzemplarz. Jeden podpis i wróciłem do domu. Dysk padł koło godziny 14 a o 15 instalowalem już nowy tuner. 

 Przy okazji tej awarii przyszlo mi do głowy, że evobox powien mieć możliwość zapisywania ulubionych i ustawień na pendriva na usb lub do chmury. Wtedy wymiana sprzętu byłaby banalna.

 

Kilka informacji, żeby uprzedzić pytania. Tuner używałem od trzech tygodni. Dysk był cichy, podobnie jak ten w nowym egzemplarzu evoboksa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I może jeszcze nagrania które sam zrobiłeś żeby można było z chmury udostępnionej przez Polsat ściągać na swój dekoder po wymianie na inny model po awarii ;)

 

Poza tym to tylko złośliwość rzeczy martwej psuje się w najmniej oczekiwanym czasie.

 

Chcesz mieć swoje ustawienia i nagrania zainwestuj w swój prywatny dekoder do tego NAS i masz wszystko w jednym.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co ta złośliwość. Nic nie pisałem o nagraniach tylko o ustawieniach i i ulubionych - to plik zapewne o wielkości kilku kilobajtów. Przy okazji - mam dwa NAS-y Zyxela i Synology i prywatny dekoder również. A nagrania, które mi są potrzebne zapisuję na wlasnym dysku za pomoca grabbera hdmi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze coś takiego jak ustawienia użytkownika (rodzaj konwertera, jakie satelity, zawartość ulubionych i dodatkowych list stworzonych przez użytkownika.) Skoro zwykła przeglądarka potrafi się synchronizować na kilku urządzeniach to dlaczego nie tuner skoro jest podłączony do internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekornie napiszę żeby nie było złośliwości z mojej strony.

Do tego to trzeba sztab ludzi zatrudnić - programistów i do obsługi chmury a to kosztuje a polsat nie jest skory do wydawania bez sensu pieniędzy ;)

 

Do tego trzeba jeszcze dodać, że mało osób ma upload do internetu na tyle szybki aby przesyłać dane do chmury w czasie rzeczywistym i jakości źródła. Jeden odcinek serialu w HD to około 3 GB.

W miastach dostęp do Internetu jest realizowany zazwyczaj kablem. Na tzw. prowincji nie jest tak różowo, często jest to lokalny operator i WiFi z upload do 1Mb/s.

Na opakowaniu dekodera pisze "możliwość odtwarzania materiałów audio-wideo z dysków zewnętrznych".

Ktoś tu łamie prawa konsumenta, bo usb nadal nieczynne.

 

Nie ma powodu do niepokoju, lepiej dostać dobrze przetestowaną usługę. Kolejna aktualizacja i będzie pan zadowolony. :wink:

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...