Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

HBO są dwa razy na liście, czy zawsze jest tak samo?

 

Możesz korzystać z trybu Czuwania zamiast Uśpienia.

W trybie Czuwania dekoder na pewno będzie cichy, a nagrania i tak się zrealizują.

W tym trybie jest nie tyle ciszej, co rzadziej słychać dysk (ale słychać). Nie zmienia to faktu, że gdy zacznie w nocy nagrywać to znów zacznie terkotać jak szalony. Żona myślała że mamy w sypialni świerszcza, a to tylko evobox :] . Tak szczerze to mam zamiar iść z tym do punktu i zareklamować. Wierz mi że nie przesadzam ale przy tym nie da się zasnąć a nie mam zamiaru wyłączać dekodera z prądu za każdym razem. Plus to co pisałem, oglądanie nawet na średnim poziomie głośności jest marną przyjemnością przy tej terkotce. Może to wadliwy egemplarz, albo po prostu wsadzony najtańszy dysk jaki był pod ręką ;).

 

Edit: Model dysku w moim evoboxie to WD5000LUCT-63C26Y0. Ktoś ma inny czy wszystkie dekodery mają taki sam dysk? Można to sprawdzić w menu Informacje/Szczegóły sprzętowe/Dyski.

Edytowane przez macmathys
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość użytkownik100

Radzę wam przed zakupem w stacjonarnych punktach CP dokładnie obejrzeć dekoder.Sam spotkałem się z sytuacją, że pracownik przyznał się, że do rozkręcenia dekodera (nie mają plomb) i dokładnego obejrzenia od środka, łącznie z próbą odłączenia dysku. Pewnie gdyby informacja o tym co jest wewnątrz, nie korciło by ich do takich "rozbiórek".

Edytowane przez użytkownik100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder po przejściu do trybu Czuwania ma wyłączony dysk. Źle sprawdziłeś albo akurat trwało nagranie. Jak dekoder jest w trybie czuwania to wyświetlacz jest wyłączony a led jest w kolorze białym.

 

Racja - w trybie czuwania dekoder jest cichy, ale przy okazji wyszedł inny problem - dekoder nie wchodzi w ten tryb niezależnie od wybranej opcji w ustawieniach (uśpienie/czuwanie). W obu przypadkach dekoder wyłącza się, led świeci na czerwono, a wyświetlacz pokazuje godzinę (nic się w tym czasie nie nagrywało). Z początku myślałem że dekoder potrzebuje chwili żeby wejść w tryb czuwania ale po około 2-3 minutach nic się nie zmieniło. W tryb czuwania musiałem go wprowadzić poprzez przytrzymanie na kilka sekund przycisku wyłączenia na pilocie. Wtedy faktycznie wyświetlacz zgasł a led zaświecił na biało. Co dziwne, rano wyświetlacz pokazywał godzinę (sam się włączył?) mimo że nikt przez noc nie dotykał ani pilota ani dekodera (led nadal świecił na biało).

 

Irytujący jest jeszcze inny problem, nie wiem czy ktoś jeszcze spotkał się z czymś takim - jeśli wcisnę przycisk EPG to pokazuje się lista programów ale równocześnie w tle dekoder sam przełącza się na inny kanał (zazwyczaj Polsat Sport), po wyjściu z EPG wraca do poprzednio oglądanego programu. Z początku myślałem że to jakiś problem z pilotem uniwersalnym (Harmony), ale przy użyciu pilota dołączonego do Evobox dzieje się dokładnie tak samo.

Edytowane przez macmathys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość użytkownik100

O tym fakcie poinformuj zatem CP, podając o jaki APS chodzi.

 

Nie jestem donosicielem. Poza tym sprawa pewnie nie dotyczy tylko jednego punktu. Jeśli faktycznie plomba jest wewnątrz (czy oby na pewno ???), to w takim razie skąd klient ma wiedzieć, czy czasem pracownik nie rozkręcał danego dekodera?? Miałby wtedy problemy w serwisie przecież.

Dlatego ja na wszelki wypadek wziąłem przez BOK i to po kilku dniach od wprowadzenia do sprzedaży.

Z drugiej strony dekoder wymienia się przecież od ręki w CP i nikt tam nie sprawdza czy ma wewnętrzne plomby czy też nie. 

Edytowane przez użytkownik100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

 

Od kilku dni mam EvoBoxa. Wszystko chodzi OK. Jedynie dysk jest bardzo glosny. Taki sprzet to sie wstawia do serwerowni a nie do pokoju z ludzmi. Z kanapy z ogleglosci 3m wyraznie slysze skrobanie. Nie mowie o zadnych nagrywaniach, uspieniach czy probie spania obok dekodera, ale po prostu o siedzeniu w dzien w jego poblizu, gdy jest wlaczony. Dysk skrobie bardzo glosno i zawsze gdy dekoder jest wlaczony, mysle ze jest to nie do zaakceptowania, chyba ze ktos mieszka w fabryce / wyzej wspomnianej serwerowni. Bede reklamowal w CP, tylko co to mi da? Wymienia na inny model z identycznym dyskiem? 

 

Ciesze sie, ze inni tez to zauwazyli. Podobalo mi sie porownanie do swierszcza ;)

 

Tak na marginesie, z technicznego punktu widzenia, czy moge ten dysk samodzielnei wymienic np na SSD? Albo na inny HDD?

Edytowane przez StormBlast
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Irytujący jest jeszcze inny problem, nie wiem czy ktoś jeszcze spotkał się z czymś takim - jeśli wcisnę przycisk EPG to pokazuje się lista programów ale równocześnie w tle dekoder sam przełącza się na inny kanał (zazwyczaj Polsat Sport), po wyjściu z EPG wraca do poprzednio oglądanego programu. Z początku myślałem że to jakiś problem z pilotem uniwersalnym (Harmony), ale przy użyciu pilota dołączonego do Evobox dzieje się dokładnie tak samo.

U mnie po wciśnięciu EPG nie zdarzyło się aby przełączył się na inny kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

 

Od kilku dni mam EvoBoxa. Wszystko chodzi OK. Jedynie dysk jest bardzo glosny. Taki sprzet to sie wstawia do serwerowni a nie do pokoju z ludzmi. Z kanapy z ogleglosci 3m wyraznie slysze skrobanie. Nie mowie o zadnych nagrywaniach, uspieniach czy probie spania obok dekodera, ale po prostu o siedzeniu w dzien w jego poblizu, gdy jest wlaczony. Dysk skrobie bardzo glosno i zawsze gdy dekoder jest wlaczony, mysle ze jest to nie do zaakceptowania, chyba ze ktos mieszka w fabryce / wyzej wspomnianej serwerowni. Bede reklamowal w CP, tylko co to mi da? Wymienia na inny model z identycznym dyskiem? 

 

Tak na marginesie, z technicznego punktu widzenia, czy moge ten dysk samodzielnei wymienic np na SSD? Albo na inny HDD?

Myślę, że osoby, które mają problem z głośną pracą dekodera muszą go reklamować. 

Z moim evoboxem nie ma tego problemu, więc myślę, że jest to kwestia wadliwych dysków.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że osoby, które mają problem z głośną pracą dekodera muszą go reklamować. 

Z moim evoboxem nie ma tego problemu, więc myślę, że jest to kwestia wadliwych dysków.

Damian, a tak z czystej ciekawości - czy możesz sprawdzić czy masz taki sam model dysku w dekoderze jak ten który podałem parę postów wyżej? Można sprawdzić wchodząc w menu Informacje/Szczegóły sprzętowe/Dyski.

Edytowane przez macmathys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian, a tak z czystej ciekawości - czy możesz sprawdzić czy masz taki sam model dysku w dekoderze jak ten który podałem parę postów wyżej? Można sprawdzić wchodząc w menu Informacje/Szczegóły sprzętowe/Dyski.

Jasne, postaram się to zrobić, jak tylko będę w domu. Może będę miał też możliwość zmierzenia hałasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irytujący jest jeszcze inny problem, nie wiem czy ktoś jeszcze spotkał się z czymś takim - jeśli wcisnę przycisk EPG to pokazuje się lista programów ale równocześnie w tle dekoder sam przełącza się na inny kanał (zazwyczaj Polsat Sport), po wyjściu z EPG wraca do poprzednio oglądanego programu. Z początku myślałem że to jakiś problem z pilotem uniwersalnym (Harmony), ale przy użyciu pilota dołączonego do Evobox dzieje się dokładnie tak samo.

Taki jest efekt podłączenia dekodera do konwertera uniwersalnego jednym kablem.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit: Model dysku w moim evoboxie to WD5000LUCT-63C26Y0. Ktoś ma inny czy wszystkie dekodery mają taki sam dysk? Można to sprawdzić w menu Informacje/Szczegóły sprzętowe/Dyski.

Mam ten sam model. Chodzi bardzo cicho, z odległości 1 metra niesłyszalny.

Dekoder po przejściu do trybu Czuwania ma wyłączony dysk. Źle sprawdziłeś albo akurat trwało nagranie. Jak dekoder jest w trybie czuwania to wyświetlacz jest wyłączony a led jest w kolorze białym.

Ta funkcja nie zawsze działa poprawnie. Na początku dekoder przechodził w stan czuwania po około 30 sekundach. Po kilku dniach zaczęły się problemy, trzeba było czekać nawet kilka do kilkunastu godzin. Problem rozwiązałem przez wyłączenie funkcji hdmi-cec - przechodzi w stan czuwania najdalej po kilku minutach. Edit: po wgraniu softu 1.5.2 problem chyba rozwiązany - przeszedł do trybu czuwania po około 1 min.

UWAGA!!!  Tuner ściąga nowa wersję oprogramowania. Pojawił się komunikat o dostępności nowej wersji oprogramowania, zatwierdziłem aktualizację i czekam. Ekran tv czarny, na wyświetlaczu jest nr ostatnio oglądanego kanału.

Edytowane przez werysoft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość użytkownik100

O tym fakcie poinformuj zatem CP, podając o jaki APS chodzi.

Nie jestem donosicielem. Poza tym sprawa nie dotyczy tylko jednego punktu. Co do plomb, to czy oby na pewno ma wewnętrzne???;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...