Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja niestety nadal nie umiem zmusić by evobox zaczął odtwarzać cokolwiek przez dlna. Testuję Serviio jak i Universal Media Server. Czasami dekoder widzi jakiś serwer (ale więcej nie widzi żadnego niż widzi jakiś i nie ma przy tym żadnej prawidłowości), ale i tak nie da się do niego wejść (czy to serviio czy universal). Pojawia się "pasek" ładowania, trochę mieli i na tym koniec. Sprawdziłem na telefonie instalując pierwszy z brzegu klient DLNA i telefon od razu widzi 4 serwery (windowsowy, serviio, universal i plex) i do każdego bez problemu można wejść i wszystko odtwarzać. Oczywiście telefon, laptop i evobox są w tej samej sieci wi-fi. Router to Asus DSL-N55U.

 

 

Ja u siebie na lapku zainstalowałem PS3 Media Server 1.90.1, po zainstalowaniu wystarczy uruchomić program i Evobox widzi całą zawartość kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja niestety nadal nie umiem zmusić by evobox zaczął odtwarzać cokolwiek przez dlna. Testuję Serviio jak i Universal Media Server. Czasami dekoder widzi jakiś serwer (ale więcej nie widzi żadnego niż widzi jakiś i nie ma przy tym żadnej prawidłowości), ale i tak nie da się do niego wejść (czy to serviio czy universal). Pojawia się "pasek" ładowania, trochę mieli i na tym koniec. Sprawdziłem na telefonie instalując pierwszy z brzegu klient DLNA i telefon od razu widzi 4 serwery (windowsowy, serviio, universal i plex) i do każdego bez problemu można wejść i wszystko odtwarzać. Oczywiście telefon, laptop i evobox są w tej samej sieci wi-fi. Router to Asus DSL-N55U.

 

Ja bym się czepiał tylko i wyłącznie pliku. Sprawdź czy odtwarzacz odpali ci mp3 128kb/s.

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS3 media server też próbowałem i nie działa z Evoboxem.

Wina nie jest w plikach, bo Evobox albo w ogóle nie widzi serwerów DLNA (inne urządzenia w tej sieci widzą bez problemu), a jak już jakimś cudem zobaczy to i tak nie da się wejść na taki serwer, by zobaczyć co jest udostępnione. Czyli nie ma nawet możliwości, by spróbować cokolwiek odpalić. 

Edytowane przez Barti
Poprawiono pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam od kilku dni mam problem z dekoderem nie chce przełączać kanałów . Pokazuje że zmienia kanał ale dalej jest ten sam co przed przełączeniem ?? Próbowałem robić reset bez prądu oraz kabla antenowego oraz powrót do ustawień fabrycznych. Poprawa jest chwilowa cały dzień jest ok ale czasem nawala znowu. Oprogramowanie jest aktualne nie uśmiecha mi się jazda do salonu ( za dużo mam ciekawych rzeczy nagranych  na dysku) ktoś ma lub miał podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, wiecie, czy coś się dzieje z aktualizacjami, w sensie ich udostępniania?

Tutaj w zasadzie cisza, niby padło hasło, żeby nie pisać o problemach z 1.7.3, no ale kwestia, ile tygodni może potrwać aktualizacja (bo na dni, jak widać, nie można przeliczać)?

 

Pytam, bo bardzo interesuje mnie serwer DLNA z racji tego, że mój TV się zbuntował i przestał widzieć serwer, choć serwer widzi TV i teoretycznie wszystko jest dobrze poustawiane...

 

Nie wiem, czy mogę pytać (mając 1.7.3), ale EPG "od zawsze" mam na maks. 3 dni do przodu mimo bardzo dobrego sygnału i bardzo dobrej jakości połączenia internetowego. To przypadłość mojego dekodera, czy to gdzieś się ustawia? Pytam, bo widzę, że niektórzy mają na 9 chyba dni naprzód...  I tak mam na wszystkich kanałach.

Edytowane przez Barti
Poprawiono niechlujną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do serwerów DLNA. Postawiłem takowy miniDLNA na FreeBSD 10, drugi na Windows 10 Universal Media Serwer 6.5.1 i dwa na Androidzie: Media Server i BubbleUPnP. Dekoder Evobox widzi wszystkie i odczytuje poprawnie udostępnioną zawartość. Obojętnie, czy jest podłączony do sieci przez kabel, czy przez Wi-Fi. Wszystko chodzi OK. Ja jednak preferuję wszystko na kablu (lepsze szybkości), Wi-Fi tylko dla Androidów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam od kilku dni mam problem z dekoderem nie chce przełączać kanałów . Pokazuje że zmienia kanał ale dalej jest ten sam co przed przełączeniem ??

 

Jest coś dziwnego w kanale 178 na liście "wszystkie". U mnie to ten kanał (8 muzyczna) powoduje zawieszenie dekodera, który przełącza kanały na belce informacyjnej, a nie powoduje realnego przełączenia kanału. Pomaga tylko gruntowny reset. Unikam go i nie mam zwiech evoboksa.

Edytowane przez teddy58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do serwerów DLNA. Postawiłem takowy miniDLNA na FreeBSD 10, drugi na Windows 10 Universal Media Serwer 6.5.1 i dwa na Androidzie: Media Server i BubbleUPnP. Dekoder Evobox widzi wszystkie i odczytuje poprawnie udostępnioną zawartość. Obojętnie, czy jest podłączony do sieci przez kabel, czy przez Wi-Fi. Wszystko chodzi OK. Ja jednak preferuję wszystko na kablu (lepsze szybkości), Wi-Fi tylko dla Androidów.

Witam wszystkich.

Dekoder widzi pliki filmowe z serwera na Uniwersal Media Serwer, ale nie widzi filmów, do których napisy są w osobnym pliku (u mnie .srt). Na telewizorze z obsługą DLNA jest OK. Jak usunę z folderu plik z napisami to film jest widoczny i odtwarza. Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest coś dziwnego w kanale 178 na liście "wszystkie". U mnie to ten kanał (8 muzyczna) powoduje zawieszenie dekodera, który przełącza kanały na belce informacyjnej, a nie powoduje realnego przełączenia kanału. Pomaga tylko gruntowny reset. Unikam go i nie mam zwiech evoboksa.

 

Problem z tym, że ja tego kanału w ogóle nie używam. Czy ktoś spotkał się z takim problem na innych kanałach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam darmowy Uniwersal Media Serwer do pobrania z http://www.universalmediaserver.com/

Potrzebna jest instalacja Java z https://www.java.com/pl/download/

 

Poniżej link do rekomendowanej konfiguracja Uniwersal Media Server pod Windows dla Evobox PVR.

https://drive.google.com/open?id=0B4_IgzITSAPHRUZkanhjWEgxaTA

Folder zawiera plik Evobox-PVR.conf dla poprawnego renderingu, który należy wgrać do folderu renderers w folderze instalacyjnym Uniwersal Media Serwer.

Ponadto po instalacji warto skorzystać z gotowej konfiguracji serwera w pliku UMS.conf który należy wgrać do folderu Program Data / UMS po tym należy wykonać restart serwera.

Po restarcie, pozostaje na dole w zakładce Ustawienia nawigacji / udostępniania skonfigurowanie ścieżek do folderów z plikami multimedialnymi.

 

Witam od kilku dni mam problem z dekoderem nie chce przełączać kanałów . Pokazuje że zmienia kanał ale dalej jest ten sam co przed przełączeniem ?? Próbowałem robić reset bez prądu oraz kabla antenowego oraz powrót do ustawień fabrycznych. Poprawa jest chwilowa cały dzień jest ok ale czasem nawala znowu. Oprogramowanie jest aktualne nie uśmiecha mi się jazda do salonu ( za dużo mam ciekawych rzeczy nagranych na dysku) ktoś ma lub miał podobny problem?

Odłącz od dekodera internet i sprawdź czy się poprawi. Czy masz konwerter Unicable czy zwykły? Edytowane przez swojadroga
Połączyłem dwa wpisy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, wiecie, czy coś się dzieje z aktualizacjami, w sensie ich udostępniania?

Tutaj w zasadzie cisza, niby padło hasło, żeby nie pisać o problemach z 1.7.3, no ale kwestia, ile tygodni może potrwać aktualizacja (bo na dni, jak widać, nie można przeliczać)?

 

Drugą partię aktualizacji puścili po tygodniu od udostępnienia nowego oprogramowania (od 11.10). Tak więc wychodzi, że 18.10 dostanie aktualizację kolejna partia dekoderów ( oby się sprawdziło  :smile: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg tej informacji: https://satkurier.pl/news/152283/evobox-pvr-aktualizacja-oprogramowania-193.html Soft 1.9.3 rozpoczęto wysyłać 6 października. Drugą partię 11-tego. Czyli co 5 dni,a nie jak sugerujesz co 7. Jeżeli Polsat byłby konsekwentny, powinien wysyłać dzisiaj.

Ps. Coś mi się cytowanie nie wkleiło. Dotyczyło wypowiedzi użytkownika miras000

Edytowane przez Kristoff13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam darmowy Uniwersal Media Serwer do pobrania z http://www.universalmediaserver.com/

Potrzebna jest instalacja Java z https://www.java.com/pl/download/

 

Poniżej link do rekomendowanej konfiguracja Uniwersal Media Server pod Windows dla Evobox PVR.

https://drive.google.com/open?id=0B4_IgzITSAPHRUZkanhjWEgxaTA

Folder zawiera plik Evobox-PVR.conf dla poprawnego renderingu, który należy wgrać do folderu renderers w folderze instalacyjnym Uniwersal Media Serwer.

Ponadto po instalacji warto skorzystać z gotowej konfiguracji serwera w pliku UMS.conf który należy wgrać do folderu Program Data / UMS po tym należy wykonać restart serwera.

Po restarcie, pozostaje na dole w zakładce Ustawienia nawigacji / udostępniania skonfigurowanie ścieżek do folderów z plikami multimedialnymi.

Wielkie dzięki @support458. Teraz działa idealnie. Drobna uwaga: plik UMS.conf jest w głównym folderze C:\Program Files (x86)\Universal Media Server, a nie jak pisałeś Program Data / UMS.

Pozdrawiam.

Edytowane przez trybal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plik UMS.conf w folderze C:\Program Files (x86)\Universal Media Server to domyślny plik konfiguracyjny.

Plik UMS.conf, który zwiera zmiany wprowadzone przez użytkownika jest w C:\Program Data\UMS\UMS.conf

Tak przynajmniej jest w Windows7.

BTW zaktualizowałem kosmetycznie obydwa pliki. Warto podmienić Evobox-PVR.conf


Problem z tym, że ja tego kanału w ogóle nie używam. Czy ktoś spotkał się z takim problem na innych kanałach?

Jaką masz wersje oprogramowania? Menu Ustawienia / Informacje / Dostęp warunkowy

Czy przywracałeś ustawienia domyślne z usuwaniem nagrań?

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plik UMS.conf w folderze C:\Program Files (x86)\Universal Media Server to domyślny plik konfiguracyjny.

Plik UMS.conf, który zwiera zmiany wprowadzone przez użytkownika jest w C:\Program Data\UMS\UMS.conf

Tak przynajmniej jest w Windows7.

BTW zaktualizowałem kosmetycznie obydwa pliki. Warto podmienić Evobox-PVR.conf

 

@support458, masz rację. W Windows 10 folder Program Data był ukryty, dlatego go nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam zainstalowany Uniwersal Media Server, dekoder Evobox podlaczony po kablu do routera Huawei, a laptop po Wi-Fi. Oczywiscie w tej samej sieci. Czy bede mogl ogladac pliki z komputera w telewizorze LG PQ 2000? Dekoder podlaczony przez HDMI do telewizora.

Edytowane przez Barti
Post napisany dość niechlujnie. Poprawiono fatalną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...