Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość filolog

Dać możliwość wyłączenia timeshift (oraz dysku) w menu i przenieść oprogramowanie niezbędne do działania dekodera do pamięci wewnętrznej. To chyba by nie było zbyt trudne. Dekoder pewnie ogólnie coś by zwolnił ale kosztem zmniejszenia się poboru energii, no i dysk by miał lepszą żywotność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeniesienie systemu z dysku do oddzielnej pamieci wewnetrzej bylo by oczywistym rozwiazaniem i ogolnie szok, ze nie zostalo ono zaimplementowane od poczatku. Teraz pewnie jest za pozno, bo pewnie nie ma takiej osobnej pamieci wbudowanej. Dysk powinien byc niezaleznym, najlepiej wymienialnym czy nawet latwo wyjmowalnym komponentem, tak jak bylo w Sagemcomie. 

 

W tej bardzo niefortunnej sytuacji, zaczal bym od dodania opcji wylaczania timeshiftingu. Powinno to byc banalne w implementacji i potencjalnie wyciszyc przynajmniej czesciowo dysk (ktory moze i jest przeznaczony wdg WDC do audio/video, ale ja bym go przeznaczyl do 20-letniej serwerowni, albo do warsztatow samochodowych). Poza nagrywaniem, nie wiem co system jeszcze na nim robi. Zakladam, ze wieksza czesc systemu i tak siedzi w pamieci operacyjnej, a dysku uzywa jedynie jako pamieci np na jakies tla, loga itp... ale to moje spekulacje.

 

W kazdym razie, tlumaczenie ze cos jest zle bo zostalo zle zaprojektowane, to zadne tlumaczenie. Wezwijcie wszystkich abonentow do zwrotu dekodera i zaoferujcie poprawiona wersje.

 

Aktualnie uzywam trzeciej wersji dekodera, po 2 wymianach. Dysk ma chwile calkowitej ciszy, ale to powiedzmy 25% czasu. W standardzie jest cykanie zagluszajace filmy.

Edytowane przez StormBlast
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne... dysk chrobocze i jest głośny.

Mój pierwszy box był tak głośny, że nie szło zasnąć.. i nie ma co się oburzać ( przedstawiciele p2c czy adb) panowie.. klient Wasz Pan!!!

 

Jeśli to nie zostanie poprawione to pogadamy za rok.. co zostanie po zachwytach z evoboxa :)

 

Bo jakoś nie wyobrażam sobie oglądania telewizji wieczorem przy tym boxie :)

 

Prawdą jest, że wymiana deko pomaga ale na ile? ja wymieniłem i ten box co mam  teraz jest zdecydowanie cichszy.... pytanie jak długo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzostwa będziesz oglądał na nowym sofcie :)

 

A czy przycięcia na nagraniach też będą wyeliminowane?

Obejrzałem 2 sezony GoT nagrane z HBO3, i szlag mnie trafiał, jak co kilkadziesiąt sekund miałem zacięcie obrazu i dźwięku.

Wcześniej myślałem, że to przypadłość tylko mojego egzemplarza (+ głośny dysk i piski z dekodera, nawet, jeśli jest uśpiony i nie działa), ale z tego wątku widzę, że przycięcia zdarzają sie tez innym i jest to spowodowane softem.

 

Dziwne macie te przypadłości. Mój egzemplarz jest niesłyszalny

 

To daj na mszę, u mnie jest bardzo głośny. Jak wyczyszczę backlog nagrań, to lecę go wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość użytkownik100

Dekoder miałem chyba jako jeden z pierwszych, bo od  razu gdy był dostępny.

Jak każdy ma wady (i admin nie powinien od razu usuwać postów osób które wykazują błędy) ale i oczywiste zalety.

Mnie osobiście trafił się chyba super egzemplarz, bo dysk z przepisowej odległości jest wręcz niesłyszalny (i nie jestem głuchy). Nagrania też mi się nie zacinają.

Denerwujące jest jednak  przekombinowane menu oraz brak możliwości wyłączenia dysku (ekologia się kłania i rachunki). Co do menu to powiem tak,.. dobre jest wtedy gdy przez telefon potrafisz wyjaśnić starszej osobie jak ma coś poprawić, zaprogramować lub włączyć, w sposób prosty i tak by ona to zrozumiała. (tak np. jest z 5500s).  W Evo boxie jest totalny dramat i skomplikowanie nawet najbardziej oczywistych spraw (i niech tu admin nie pisze, że ktoś do sprzętu nie dojrzał, bo to brednie). Pozostaje mieć nadzieje, że nowy soft wprowadzi odpowiednie poprawki, bo to naprawdę dekoder z potencjałem.

Inna sprawa, że nie można wymagać za dużo, gdyż przecież zgodnie z zapowiedzią mają się pojawić inne wersje  (lepsze ???) tego dekodera. Na razie wciąż jednak czekam na nowy konwerter, o którym admin pisał, że w lutym-marcu na pewno się pojawi.. A niedługo czerwiec...hehehe ;)

Edytowane przez użytkownik100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość filolog

Znam dokładnie interfejsy Carbo, Graphyne (w Evobox) oraz ten w dekoderach CP (serii HDxxxx) i muszę stwierdzić, że dla Evoboxa najlepszy byłby Carbo - oczywiście z uwolnioną listą kanałów.

Porównując Carbo i Graphyne widać wyraźnie, że Carbo jest elastyczny - tzn. będąc w danej pozycji menu można różnymi skrótami w menu czy też wprost przyciskami na pilocie natychmiast znaleźć się w oczekiwanym miejscu interfejsu, bądź wywołać żądaną funkcję. Goni się jakby "w kółko" i można przeskakiwać w różne miejsca menu. Świadczy to o dobrym przystosowaniu softu do sprzętu i operatora świadczącego na tym sprzęcie swoje usługi.

 

W przypadku Graphyne widać, że wgrano jakąś "podstawę" tego systemu, która nie jest przystosowana do oczekiwań operatora. Nie opracowano żadnych "smaczków" które ułatwiałyby poruszanie się po menu czy służyłyby do wywoływania często używanych funkcji albo zrobiono to nieudolnie.

Skutkuje to koniecznością każdorazowego przeklikiwania się po "schemacie" systemu by dojść do żądanej funkcji. Nie ma żadnych mądrze pomyślanych skrótów. Dlatego musimy się naklikać lewo-prawo-góra-dół całkowicie niepotrzebnie. System nie jest przyjazny dla użytkownika, przynajmniej jeszcze na obecną chwilę.

 

Sorry- ale zaimplementowanie Graphyne do Evoboxa jak na razie przypomina wrzucenie gołego windowsa  bez sterowników, bez ustawień na kilka komputerów w jakiejś małej firmie z powiedzeniem-- dobra teraz se radźcie ....jakoś....

 

I nie ma się co obrażać panie @support na takie krytyczne opinie. Nie są one pisane złośliwie lecz wynikają z ludzkiej troski. Bowiem szkoda by było gdyby tak ciężka kasa, którą wywalił operator na projekt Evobox nie skutkowała pełnym zadowoleniem dla konsumenta. 

 

Myślę, że powinno się założyć nowy wątek gdzie my jakby nie było betatesterzy moglibyśmy wpisywać zauważone nieprawidłowości w działaniu Evoboxa bądź też zgłaszać "wnioski racjonalizatorskie". Gdyby przedstawiciele z projektu Evobox chcieli z tego korzystać mieliby dużo ciekawych propozycji. Gdyby tylko chcieli................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość użytkownik100

Znam dokładnie interfejsy Carbo, Graphyne (w Evobox) oraz ten w dekoderach CP (serii HDxxxx) i muszę stwierdzić, że dla Evoboxa najlepszy byłby Carbo - oczywiście z uwolnioną listą kanałów.

 

Bardzo dobrze piszesz. Popieram. Na razie menu jest na zasadzie - co autor (programista) miał namyśli - klikaj a może znajdziesz...czyli kiepsko

Edytowane przez użytkownik100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli są to picony i bufor timeshift to kiepskie to tłumaczenie, jak coś więcej to niech się programisci postarają i przeniosą to do flash'a.

Może i mogą tylko tam już pewnie miejsca nie ma ;) bo Polsat po taniości kupił "małe" kości. Podobnie sprawa wygląda z dyskami. Kupili w promocyjnej cenie jakąś partię dysków, które nie trzymały parametrów dla większej pojemności ;)

 

@support458

Ten dekoder jest zaprojektowany przez ADB, a Polsat go tylko składa w Mielcu? Czy może jest to w całości wynalazek CP, a ADB daje soft?

Edytowane przez tomciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze support nie zadowolony ze wstawionych odglosow cykajacego dysku w EVO - bo przeciec dekoder jest taki 'wypasny'...

Wiec spytam czy takie odglosy dysku kwalifikują evo do wymiany? http://patrz.pl/muzyka,praca-dysku,113363.html

 

Trudno się odnosić do czegoś co jest przykładem nie wiadomo czego i w jakim celu?

Mogę płożyć smartfona na swoim laptopie za ~7000 z dwoma dyskami SSD 256 i HDD 500, będę miał ten sam efekt jak włączę zapis i odczyt kilka zadań. BTW abyś miał jasność, ja tu nie pracuje.Doceń trochę fakt, że dzielę się z Wami pewną wiedzą.

Jakiekolwiek prywatne wycieczki OT odnoszące się wprost do osób a nie do tematu wątku będą traktowane zgodnie z regulaminem forum.

Może i mogą tylko tam już pewnie miejsca nie ma ;) bo Polsat po taniości kupił "małe" kości. Podobnie sprawa wygląda z dyskami. Kupili w promocyjnej cenie jakąś partię dysków, które nie trzymały parametrów dla większej pojemności ;)

 

Nie wszystko zaczyna się i kończy na Enigmie2. Pamięci jest tyle ile potrzeba. Ekspert najpierw czyta specyfikacje a potem dyskutuje.

I nie ma się co obrażać panie @support na takie krytyczne opinie. Nie są one pisane złośliwie lecz wynikają z ludzkiej troski. Bowiem szkoda by było gdyby tak ciężka kasa, którą wywalił operator na projekt Evobox nie skutkowała pełnym zadowoleniem dla konsumenta. 

 

 

Nikt się nie obraża, ale spróbuj nieco dzielić swoje wypowiedzi bo fatalnie się to czyta a jeszcze gorzej odpowiada.

Zapewniam Ciebie, że Wasze wypowiedzi są brane pod uwagę o czym niebawem się przekonasz.

Odnosząc się do Twoich wypowiedzi, naprawdę sądzisz, że taka firma jak ADB wydając masę pieniędzy na produkt, nie robi badań na użytkownikach? Odpowiedź sobie sam...

Wybacz za dygresje, ale ten interfejs może się Tobie nie podobać, lecz o gustach się nie dyskutuje :)

Nigdy nie jest tak, że dany produkt zadowoli wszystkich. Zawsze jest jakieś ale. Liczy się bilans końcowy.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ani razu nie miałem żadnych problemów ani z dyskiem ani z nagrywaniem. Musieliście wszyscy trafić na jakieś wadliwe egzemplarze. Innego wyjaśnienia nie ma

To by była najgorsza wiadomość dla CP. Jeśli problem nie jest software'owy, tylko związany z wadliwym hardware'em, to może ich to drogo kosztować. Choć zapewne nawet jeśli to problem sprzętowy, to uda im się zrobić jakieś jego obejście w oprogramowaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam dokładnie interfejsy Carbo, Graphyne (w Evobox) oraz ten w dekoderach CP (serii HDxxxx) i muszę stwierdzić, że dla Evoboxa najlepszy byłby Carbo - oczywiście z uwolnioną listą kanałów.

Zdecydowanie zgadzam się z Twoją opinią. Dodałbym do tego, że bardzo przydałby się bardziej funkcjonalny pilot. Na obecnym brak wielu funkcji, które powinno się uruchamiać jednym klawiszem. W ogóle jak dotąd nie znalazłem funkcji odtwarzania ze zmniejszoną prędkością. Jeśli nie ma jej jeszcze w oprogramowaniu, to ciekawe jak ją dodadzą bez dedykowanych klawiszy na pilocie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyski jak każdy sprzęt mają gwarancje producenta, więc nie ma problemu dla CP.

Jeśli dysk miałby być powodem zacinania się nagrań przy ich odtwarzaniu bez wykonywania niczego innego na dekoderze, to problem powinien się nasilać przy równoczesnym nagrywaniu 3 programów podczas odtwarzania nagrania z dysku. Czy się nasila?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość filolog

Zapewniam Ciebie, że Wasze wypowiedzi są brane pod uwagę o czym niebawem się przekonasz.

Dobrze, czekamy.

 

Gdybyś choćby lakonicznie informował nas tutaj o postępach prac "w Evoboxie" bylibyśmy szczerze wdzięczni. I nie ma tutaj żadnej ironii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dysk miałby być powodem zacinania się nagrań przy ich odtwarzaniu bez wykonywania niczego innego na dekoderze, to problem powinien się nasilać przy równoczesnym nagrywaniu 3 programów podczas odtwarzania nagrania z dysku. Czy się nasila?

Dysk nie jest problemem przy odtwarzaniu nagrań. Problem jest rozwiązany w oprogramowaniu, które będzie udostępnione przed mistrzostwami. Kolejne posty na temat zacinania odtwarzania ngrań trafią do kosza, zgodnie z zasadami regulaminu.

Dostaliście informacje, trzeba tylko chcieć do niej dotrzeć.

Dobrze, czekamy.

 

Gdybyś choćby lakonicznie informował nas tutaj o postępach prac "w Evoboxie" bylibyśmy szczerze wdzięczni. I nie ma tutaj żadnej ironii.

 

Brak informacji wyłącznie wynika z braku czasu. BTW sam korzystam z tego boxa i wiem co Was boli ale nie wszystko można zrobić na już.

Z nami Polakami to zawsze jest tak, że wszystko na co nas stać to narzekanie...

Był pomarańcz, było żle teraz jest inczej też żle, ech.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broadcom 7250

To ja poproszę o 1080p60, jakieś 'zaawansowane' ustawienia obrazu (ostrość, kolory) i fix'a na sterowanie audio w amplitunerach przez CEC (wydaje mi się że źle jest ustawiony adres fizyczny do komend audio)

 

Jest szansa na DLNA (player) i YT jako pluginy?

 

Pytanie - WiFi robi się off w przypadku wybrania połączeniu po kablu?

 

pozdr

Cr3pT

Edytowane przez cr3pt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja poproszę o 1080p60, jakieś 'zaawansowane' ustawienia obrazu (ostrość, kolory) i fix'a na sterowanie audio w amplitunerach przez CEC (wydaje mi się że źle jest ustawiony adres fizyczny do komend audio)

 

Jest szansa na DLNA (player) i YT jako pluginy?

 

Pytanie - WiFi robi się off w przypadku wybrania połączeniu po kablu?

 

pozdr

Cr3pT

 

W wideo nie będzie zmian.

DLNA będzie w najbliższym sofcie przed mistrzostwami.

Wi-Fi z LAN jest wymienne.

Mi jeszcze jedna rzecz strzeliła do głowy - układanie listy kanałów przez konto w ICOK ;) taki future/ficzer :)

pozdr

Cr3pT

Popatrz na pomysły praktycznie, nie szalej, Łatwiej zrobić eksport/import listy na usb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój post mi jakoś umknął, bo oficjalnie nic nie było podane. Napisz jeszcze jaki tam flash siedzi (szukajka na forum nic nie pokazuje) i będzie komplet informacji ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...