Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj na liście nagrań pojawiło mi się kilka nagrań, których nie sądzę by ktoś z domowników poplanował.

Wygląda na jakiś błąd - typu zaplanowane nagranie audycji x nagrywa jeden z kolejnych programów.

 

Przykład - planowałem parę dni temu Wydarzenia polsat na wtorek. Teraz w EPG mam zaznaczonych Kiepskich...

 

Co do tego, że niektórzy z Was nie zauważają rwania nagrań: oglądam razem z żoną ten sam film - ja je zauważam, ona nie ;-)

 

@support458 - czy możesz już ujawnić planowaną datę update/listę zmian (kojarzę przerywanie w odtwarzaniu, wyszukaj podobne dla nagrań, zapamiętywanie sposobu sortowania listy nagrań)

 

Fajnie jeśli pojawiłoby się parę operacji 'jednym klawiszem':

- np. kasuj na liście nagrań jakimś kolorowym,

- wejście w opis nagrania klawiszem 'i' a nie ok, strzałka, więcej informacji

- skakanie w EPG o +/- 24 h - wiem, że P+/P- działa jak page up/page down ale to nie to samo...

 

PS Przynajmniej foldery w liście nagrań (Opcja Przenieś) pozwoliły na lekkie zapanowanie nad bałaganem na niej. ALE nie działają na nagrane serie :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też dopadł problem z dyskiem. Działał bez zarzutu 3 miesiące.

Wczoraj nagrywam GoT, jestem na innym programie - dostaję komunikat, że "Nie można nagrać programu ze względu na brak sygnału" - dioda na dekoderze miga z niebieskiego na białe i jednocześnie słychać glośne chrabotanie dysku. Od tego momentu dysk chrabocze. W wolnej chwili podjade na wymiane box'a, bo hałas jest słyszalny i przeszkadza w oglądaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

A myślałem, że to tylko ja mam taki problem z dyskiem... w zasadzie miałem parę dni temu kupiłem p2c z multiroom oczywiście biały box do siebie do pokoju zabrałem... ale dysk tak chrobotał - myślałem, że mnie trafi.

 

Pojechałem i wymieniłem - oczywiście nie obeszło się w punkcie bez fochów sprzedawcy ( Pani nic nie słyszała :) ).

 

Po wymianie cisza... cisza na tyle, że jestem w stanie to przełknąć.

 

Ciekawe co będzie dalej.... już się zastanawiam czy nie oddac p2c i nie kupić vu+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ADB:   Bezapelacyjnie musicie dodać opcję wyłączenia hdd!  zarówno ręcznie jak i po ustawionym czasie.  

 

Boże jak można było tego nie dodać w takim dekoderze... nie każdy ma salon 40m2 i śpi w innym pokoju to po 1.

 

Po 2: mamy 21 wiek..

 

Gdyby p2c słuchał użytkowników.. zdeklasowałby innych operatorów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość filolog

Wczoraj na liście nagrań pojawiło mi się kilka nagrań, których nie sądzę by ktoś z domowników poplanował.

Wygląda na jakiś błąd - typu zaplanowane nagranie audycji x nagrywa jeden z kolejnych programów.

 

Przykład - planowałem parę dni temu Wydarzenia polsat na wtorek. Teraz w EPG mam zaznaczonych Kiepskich...

 

Co do tego, że niektórzy z Was nie zauważają rwania nagrań: oglądam razem z żoną ten sam film - ja je zauważam, ona nie :wink:

 

@support458 - czy możesz już ujawnić planowaną datę update/listę zmian (kojarzę przerywanie w odtwarzaniu, wyszukaj podobne dla nagrań, zapamiętywanie sposobu sortowania listy nagrań)

 

Fajnie jeśli pojawiłoby się parę operacji 'jednym klawiszem':

- np. kasuj na liście nagrań jakimś kolorowym,

- wejście w opis nagrania klawiszem 'i' a nie ok, strzałka, więcej informacji

- skakanie w EPG o +/- 24 h - wiem, że P+/P- działa jak page up/page down ale to nie to samo...

 

PS Przynajmniej foldery w liście nagrań (Opcja Przenieś) pozwoliły na lekkie zapanowanie nad bałaganem na niej. ALE nie działają na nagrane serie :sad:

Pisałem już dwukrotnie o tych nagraniach, które same się planują. Ja nie planowałem nic a w EPG było kilka pozycji zaznaczonych do nagrania. Poza tym w liście nagrań powinna być dodana opcja typu "znajdź podobne" znana u konkurencji.

Najwyższy czas poinformować czy trwają jakieś prace nad poprawą softu oraz kiedy można się tych poprawek spodziewać. Coś długo z tym schodzi.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy box na linux.

 

Mam w domu np.: DM800HD i nie wyobrażam sobie aby hdd w nim mielił non stop....

W DM masz opcję uśpienia dysku, która również jest w Evobox (zaszyta na sztywno). W przeciwieństwie do DM, dysk w Evo jak w komputerze zwiera dane niezbędne do pracy dekodera. Może być usypiany tylko wtedy kiedy nie są one potrzebne. Jeśli zainstalujesz w DM plugin który potrzebuje dysk, będziesz miał efekt podobny jak w Evobox.

Z tego co kojarzę to przeskok o 24h jest dostępny w EPG pod przyciskami przewijania przód/tył.

Dokładnie, w każdym widoku EPG przewijanie +/- 24h obsługują przyciski pilota << i >>

 

@support458 - czy możesz już ujawnić planowaną datę update/listę zmian (kojarzę przerywanie w odtwarzaniu, wyszukaj podobne dla nagrań,

Mistrzostwa będziesz oglądał na nowym sofcie :)

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ADB:   Bezapelacyjnie musicie dodać opcję wyłączenia hdd!  zarówno ręcznie jak i po ustawionym czasie.  

 

Boże jak można było tego nie dodać w takim dekoderze... nie każdy ma salon 40m2 i śpi w innym pokoju to po 1.

 

Po 2: mamy 21 wiek..

 

Gdyby p2c słuchał użytkowników.. zdeklasowałby innych operatorów :)

 

Ja myślę że CP chciał przyoszczędzić i wstawił jakąś tanią tandetę choć z nietandetnej marki i te dyski "nie trzymają parametrów"

Przez lata miałem ESI-88 dysk zawsze bezszelestny,działał 4,5roku,teraz mam PVR 7000 dysk też nie wydaje żadnych dźwięków więc problem Evoboxsa to tylko i wyłącznie tandetne dyski, tak szczerze to wątpię w to że ten pomysł finansowo wyszedł im dodatnio a prestiżowo to już na pewno "w plecy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem z Discovery HD. Najpierw brak sygnału, chociaż inne kanały działają, a teraz działa, ale jest przyciemniony obraz i komunikat "Nieprawidłowa karta. Sprawdź kartę i instalację karty w dekoderze. Błąd Karty (14)". Zdarzyło mi się też, że jakiś losowy kanał został zablokowany i nie miałem do niego uprawnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że CP chciał przyoszczędzić i wstawił jakąś tanią tandetę choć z nietandetnej marki i te dyski "nie trzymają parametrów"

 

To źle myślisz. Według WDC są to dyski przeznaczone właśnie do sprzętu audio/video.

Model dysku jest podany w menu dekodera, sprawdź specyfikacje a później spekuluj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli są to picony i bufor timeshift to kiepskie to tłumaczenie, jak coś więcej to niech się programisci postarają i przeniosą to do flash'a.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość użytkownik100

Kiedy zakodujecie sobie wreszcie, że na dysku dekodera są zapisywane pliki niezbędne do działania systemu, dlatego nie można wyłączyć dysku ot tak. Kilkukrotnie było to tłumaczone już przez @support458

Mi osobiście włączony dysk nie przeszkadza ale nie można od razu negować i stawać okoniem.  Dekoder nc+ umożliwia wyłączenie dysku i jakoś nie przeszkadza mu to w pracy... a podobno to polsatowski jest najlepszy ;) Dla chcącego nic trudnego

Edytowane przez użytkownik100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne macie te przypadłości. Mój egzemplarz jest niesłyszalny

Cuda się czasem zdarzają.

Niestety ja już mam 3 dekoder - i najgorszy jak do tej pory, 'cykanie' non stop... Jakbym miał cykady w domu... Już nie mam siły, chyba podziękuję CP za współpracę po zakończeniu umowy...

Edytowane przez RniQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...