Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale fajnie ucichło. Żadnych kąśliwych uwag. Wszyscy czekają. Podoba mi się. :)

Jestem użytkownikiem Evo od prawie trzech miesięcy. Przeczytałem całe forum. Piszących na forum jest w porywach ok trzydziestu. Kupionych Evo pewnie sporo więcej. Ci którzy nie piszą pewnie są zadowoleni z zakupu. A garstka piszących źle, wylewających pomyje, niech sobie to przemyśli w oczekiwaniu na nowy soft.

Moje Evo jest idealne, żadnych zacięć w odtwarzaniu nagrań, nagrywa trzy i czwarty oglądam. Jakość obrazu jest prawie idealna, Dysku nie słychać nawet z bliska (słuch mam dobry) etc. etc.

Ale, żeby nie było tak pięknie to ma jedną bardzo poważną wadę: mianowicie jest niestety BIAŁY... nie pasuje mi do wystroju! :)

Mała prośba do decydentów, żeby w nowym sofcie jakość obrazu nie była gorsza niż 1.7.3.

Dobrej nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma ten tuner w porównaniu do tunerów ncplus? Mam ncplus ale kończy się mi umowa i waham się nad zmianą operatora na Polsat. Miałem kiedyś Polsat przez rok z sagecomem 88 tragedia była stąd pytanie.

Miałem jakies 4 miesiace temu mediaboxa teraz mam evoboxa i on przewyzsza dekoder nc+ pod kazdym wzgledem ale to juz musisz sam sprawdzic. Poszukaj na YOU TUBE  jest tam juz troche filmikow odnosnie evoboxa.

Edytowane przez misiopysiox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fajnie ucichło. Żadnych kąśliwych uwag. Wszyscy czekają. Podoba mi się. :)

Jestem użytkownikiem Evo od prawie trzech miesięcy. Przeczytałem całe forum. Piszących na forum jest w porywach ok trzydziestu. Kupionych Evo pewnie sporo więcej. Ci którzy nie piszą pewnie są zadowoleni z zakupu. A garstka piszących źle, wylewających pomyje, niech sobie to przemyśli w oczekiwaniu na nowy soft.

Moje Evo jest idealne, żadnych zacięć w odtwarzaniu nagrań, nagrywa trzy i czwarty oglądam. Jakość obrazu jest prawie idealna, Dysku nie słychać nawet z bliska (słuch mam dobry) etc. etc.

Ale, żeby nie było tak pięknie to ma jedną bardzo poważną wadę: mianowicie jest niestety BIAŁY... nie pasuje mi do wystroju! :)

Mała prośba do decydentów, żeby w nowym sofcie jakość obrazu nie była gorsza niż 1.7.3.

Dobrej nocy.

Po pierwsze kupionych Evo nie ma wcale, bo ich się nie kupuje :-).

Po drugie, to że pisze tu te 30 osób wcale nie oznacza że reszta użytkowników jest zadowolona. Muszę Cię zaskoczyć ale nie wszyscy czytają to forum. Jako przykład mogę podać rodziców kolegi, którzy nie zaglądają w "internety" a Evo wymieniali już 2 razy ze względu na głośny dysk (a słuch mają zapewne dużo gorszy od Ciebie :-) ).

Z wylewaniem pomyj też bym nie przesadzał. Może były jakieś pojedyncze przypadki, ale w większości jest to "konstruktywna krytyka", propozycje usprawnień, zgłoszenia błędów, ktore również dzięki temu forum trafiają do operatora i jak widać nie są ignorowane. Powinieneś się cieszyć że nie wszyscy uważają Evo za sprzęt idealny bo dzięki takim narzekaczom mamy na przykład numery odcinków w tytułach seriali.

Nie bardzo rozumiem co mielibyśmy sobie przemyśleć w oczekiwaniu na nowy soft? Przecież na przykład problem zacinających się nagrań istnieje i został potwierdzony przez operatora. Ma on być właśnie usunięty po aktualizacji, a to że u ciebie nie występuje nie oznacza że inni którzy ten problem mają powinni siedzieć cicho.

Ja już pisałem wielokrotnie że uważam Evo za świetny sprzęt ale nie bez wad, co jest zrozumiałe w przypadku urządzenia niedawno wypuszczonego na rynek. Choroby wieku dziecięcego były i zawsze będą w nowym sprzęcie, ale z pewnością z czasem zostaną wyeliminowane.

Edytowane przez macmathys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100% z ostatnim zdaniem. Proponuję się z tym przespać :)

To co napisałem to ironiczny żart, proszę nie brać tego do siebie. No i evo się kupuje, zapłaciłem 49,00 PLN. :)

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytanko. Oto one: Jak się ustawia kolejność kanałów w Ulubionych?

Mam na myśli to, że pominąłem kanał i chciałbym dać go na numer 10, a listę miałem zamkniętą.

Edytowane przez Barti
Post napisany bardzo niechlujnie. Wyjątkowo poprawiono fatalną pisownię w poście. Następnym razem będzie Kosz!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i evo się kupuje, zapłaciłem 49,00 PLN. :)

 

Evobox nie jest oferowany na sprzedaż!

Ta opłata 49 zł to jest opłata aktywacyjna. Nie ma ona jednak nic wspólnego ze sprzedażą dekodera. Dekoder ten jest przez Cyfrowy Polsat tylko i wyłącznie udostępniany abonentowi na czas trwania jego umowy. Po rozwiązaniu umowy abonent jest zobowiązany do zwrotu tego dekodera do Cyfrowego Polsatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Niedawno kupiłem zestaw z evobox, anteną corab ASC-700 i konwerterem unicable od Cyfrowego Polsatu. Zainstalowałem wszystko i działało przez kilka dni na pojedynczym przewodzie unicable bez żadnych problemów. Ustawienia anteny dokonywałem na kanałach 25, 101, 115, 149 i wszystko było ok. Niestety wczoraj znikły mi kanały nadawane na 12265 V tp 78 (np TVP 2 HD, Polsat HD, Polsat Sport HD, Polsat Sport Extra, Viasat History Polsat) - tzn siła i jakość na tych kanałach to 0/0. Korekty anteny kompletnie nic nie zmieniały dla tej częstotliwości. Po kilku godzinach walki odłączyłem kabel od złącza unicable i podłączyłem pod złącze uniwersalne 1 oraz sat 1, dodatkowo dociągnąłem drugi kabel i podłączyłem pod drugie wyjscie uniwersalne 2 i sat 2 do konwertera i tu cud - kanały wcześnie wymienione śmigają na parametrach 78/68. Nie wiem w czym może być problem że przy takim samym ustawieniu anteny na złączach uniwersalnych śmigają wszystkie kanały a na złączu unicable wycina pasmo 12265 V?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie , i znow mam problem , już wiem jak się przenosi kanaly z listy ulubione , ale jest 1 ale . na liscie mam kanal dla abonamentow ,nie da się usunąć i za pare pozycji kanal informacje o płatnościach .tez się nie da usunąć i pomiędzy nimi mam pare kanalow muzycznych i 2 kanaly sportowe , i tutaj mam problem .mogę tylko przesuwać kanaly pomiędzy tymi dla abonamenta i platnosci i nic więcej się nie da , wiec jak zrobić ze na przykład kanal sportowy który mam na pozycji 120 przenieść na 77 .pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na ponowne rozesłanie softu w wersji 1.8.5 W moim odczuciu oprogramowanie było lepiej zoptymalizowane i zapewniało szybszą pracę dekodera, aniżeli wersja 1.7.3. Jedyne, co należało zrobić po aktualizacji to ponowne skonfigurowanie sieci. Oczywiście nic się nie wieszało. O obsłudze DLNA/USB nawet nie wspominam, bo to zaleta oczywista  Nie zauważyłem również wzmiankowanej tutaj utraty jakości obrazu - ale to rzecz subiektywna. Wraz z downgradem wróciła cecha, która najbardziej w tym urządzeniu irytuje - ciągłe powracanie do listy "wszystkie" po wyjściu z trybu pvr czy nawet głębokim uśpieniu urządzenia. Ten downgrade naprawdę był konieczny? 

Edytowane przez ryspin67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesuwac to już wiem jak , ale tak jak napisałem blokują mnie te kanaly od Polsatu .informacja o płatnościach oraz kanal dla abonamentow i nicnie mogę zrobić . nic przesunąć .

 

Może prościej to opisze na kanale 109 mam kanal dla abonamentow od 110 do 120 mam kanaly muzyczne oraz 2 sportowe Polsatu a na kanale 999 mam kanal o płatnościach , i chciałem kanal sportowy który mam na kanale 119 chciałbym przenieść na kanal 77 bo tam mam wszystkie sportowe ,i mam problem przesuwać mogę tylko od 110 do 120 więcej nie mogę przesunąć , mam informacje działanie nie dostępne na tym kanale .

Edytowane przez oldskoool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesuwac to już wiem jak , ale tak jak napisałem blokują mnie te kanaly od Polsatu .informacja o płatnościach oraz kanal dla abonamentow i nicnie mogę zrobić . nic przesunąć .

https://forum.satkurier.pl/topic/13696-dekoder-evobox-pvr/page-94

 

@markucik podał rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...