Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Też mi pocięli posty. Ot, taka dyskusja - jak nie pomyśli, to kosz... (o rzekomej przewadze jakości obrazu nad Vu+)

Dodam, że miałem evoboxa i Vu+ podpięte pod 1 telewizor, więc raczej wiem co mówię :)

 

Dla równowagi powtórzę kolejny raz - to najlepszy dekoder od operatora w Polsce :)

Edytowane przez Pas Ratunkowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wykasowane posty dotyczyły raczej listy nagrań, ale co ja się tam znam...

 

Nawiązanie do EPG było bo zapewne zmiana o której pisałem również jego by dotyczyła.

Obecnie przeglądanie listy nagrań bez numerów odcinków (gdy mamy ich tam wiele) jest delikatnie mówiąc niezbyt komfortowe.

I ja również jak kolega powyżej uważam że Evobox to świetny sprzęt ale interfejs/ergonomia w paru miejscach wymaga poprawek o czym już wiele osób tutaj pisało.

 

Z innej beczki - czy wiadomo może kiedy mniej więcej możemy się spodziewać kolejnej aktualizacji softu? Chodzi mi głównie o usunięcie problemu z przycinającymi się nagraniami.

Edytowane przez macmathys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz wymienionych w temacie problemów zauważyłem też u mnie taką przypadłość, że po zakończeniu oglądania nagrania z dysku dekoder wychodzi do listy wszystkich kanałów, a nie do mojej listy ulubionych. Posądzam, że taki jest narazie "patent", ale można by też to poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TomPure

Mój ojciec też właśnie na to narzeka. :? Czasami coś tam sobie nagrywa i potem ogląda sobie w wolnej chwili. I też właśnie po wyjściu z nagrań, jego EvoBox powraca do polsatowskiej listy kanałów, nie pozostając na liście "Ulubionych". :?

 

Przy okazji zapytałem się też mojego ojca, czy jak ogląda nagrania z dysku to czy nie występują przy tym jakieś przycięcia obrazu, czy dźwięku. Bo wiem, że w niniejszym wątku taki temat też został wcześniej poruszony. Ojciec powiedział mi, że nie zauważył żadnych przycięć, ale że mu o tym powiedziałem to następnym razem przyjrzy się temu uważniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś ma problemy z obsługą HDMI CEC? U mnie wynika on z tego ze po wyłączeniu dekodera z prądu i włączeniu z powrotem nie można sterować głośnością ;) I muszę w ustawieniach właczyć i wyłączyć HDMI CEC żeby ponownie to zaczeło działać. Trochę denerwująca przypadłość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TomPure @Barti

Jest pewien sposób, aby po wyjściu z nagrań lista nie wracała do polsatowskiego układu kanałów. Zamiast kliknięcia "Wyjdź", (które jest najszybsze i najwygodniejsze) należy wycofać się klawiszem "Wstecz" do menu i kliknąć "Kanały TV" i następnie OK i wybrać "Oglądaj". Mam nadzieję, że w przyszłej wersji softu będzie to poprawione.

I jeszcze mała uwaga, przydało by się usuwanie nagrania poprzez kliknięcie np. czerwonego kółka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@suchydmg

Dzięki za informację o takim sposobie. Przekażę to mojemu ojcu, ale coś czuję, że nie będzie zadowolony. Za dużo "klikania" pilotem. :?

Powinno to być tak, że wychodzi się z nagrań w "normalny" sposób i EvoBox powraca do ostatnio używanej listy kanałów, czyli w tym przypadku listy "Ulubionych".

Mam nadzieję, że to również zostanie poprawione...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna wada dekodera - w trybie uśpienia pobiera (uwaga!) ~12W, całe 2W mniej niż przy włączonym dekoderze. To jakaś kpina i żart. Naprawdę nie da się zmniejszyć poboru prądu do 3-4W? Pominę tryb czuwania, przy nim pobiera ~0,5W, ale dekoder włącza się bardzo długo (tak jak przy pierwszym podłączeniu dekodera do prądu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile biorą innego dekodery z dyskami, ale tak na szybko sprawdziłem drukarkę wifi (kombajn brothera, skaner, drukarka, fax, stałe połączenie wifi) i automatyczne włączanie drukarki w przypadku nadejścia faxu czy polecenia drukowania z sieci. Pobiera jedynie 2.5W. Dysk to nie problem, jak nie jest używany to nie powinien pobierać 12W, bez przesady. Zwłaszcza, że to 2.5 cala i do działania powinno mu wystarczyć 2.5W (0.5A*5V). To co w takim razie pobiera 10W w takim przypadku jak dysk np. jest stale włączony w trybie czuwania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna wada dekodera - w trybie uśpienia pobiera (uwaga!) ~12W, całe 2W mniej niż przy włączonym dekoderze. To jakaś kpina i żart. Naprawdę nie da się zmniejszyć poboru prądu do 3-4W? Pominę tryb czuwania, przy nim pobiera ~0,5W, ale dekoder włącza się bardzo długo (tak jak przy pierwszym podłączeniu dekodera do prądu).

A co wy wszyscy macie z tym prądem. Jakieś nowe dyrektywy unijne wchodzą? Urządzenie elektryczne podobno najlepiej działa z zasilaniem elektrycznym. 

 

Co do dysku u mnie też zaczął się odzywać :( Co ciekawe słychać go tylko w trakcie nagrywania(czyli dysk pracuje jednocześnie zapisując LIVE i drugie nagranie). W trybie LIVE jest bezgłośny. Czy to już koniec? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info o zakręconym wyjściu do ulubionych :P liczę na poprawki tegoż patentu.

Wspominaliście o regulacji głośności. Mam wrażenie, że ten dekoder jest cichszy niż sagem. W Sagem miałem ustawione 1/16 i resztę ustawiałem w TV, a tutaj mam w Evo na maxa i w TV o 2stopnie więcej żeby dźwięk był porównywalny.

@pesymik u mnie od początku było głośno czy nagrywał czy nie po prostu tak pracował, poszedł do wymiany po 3dniach. W APS poinformowano mnie, że nie powinno być nic słychać i w razie co mam wymieniać do skutku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdę czas to podejdę.

 

A z tą głośnością to masz rację. Tzn. skala jest zbyt mała i jak ustawię TV za cicho to czasami brakuje na niektórych programach. A znowu jak jest za głośno na TV to nie można zmniejszyć np. wieczorem na niski poziom. I suma summarum i tak muszę użyć 2 pilotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Hit" :)

Po 2 miesiącach nienagannej pracy przed chwila EVOBOX pokazał "pazur".

Oglądam AXN na żywo i żadnego nagrania w tym czasie nie mam. Sygnał stabilny 100/100 i nagle stop klatka powyginany i poszatkowany obraz. Zmiana kanału na pilocie poza zmianą wyświetlanego numeru wybranego kanału nie zmienia obrazka stop klatki. Miałem zamiar wyjąć wtyczkę ale spróbowałem wyłączyć z pilota. EVOBOX wyłączył się ale... dioda się świeci na czerwono tak jak powinna. Tylko zegar pokazuje godzinę 99:56 i odlicza dalej :rofl: :rofl: :rofl::lol2: :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość filolog

To 99:56 to pewnie pomiar siły i jakości sygnału.

 

Zauważyłem takie nieprawidłowości w działaniu dekodera:

  • Gdy oglądam jakieś nagranie i ono jeszcze trwa, ale daję polecenie w menu "usuń nagranie" - nagranie się usuwa, ale dekoder pozostaje na czarnym ekranie. Czasami w takiej sytuacji zaczyna bez żadnych komunikatów odtwarzać następne nagranie. Powinien raczej wracać do listy nagrań.
  • Nagrania seryjne nagrywają wszystko jak leci na podstawie informacji o programie wyszukiwanych w całym EPG, czyli jak coś leci na różnych kanałach to się razem nagra. Nagrania seryjne powinny być wyszukiwane tylko na tym kanale, na którym je zlecono. Wówczas np. na HBO nagrywałby się serial tylko z tego kanału, a nie jego różne odcinki, które również są wyświetlane na innych kanałach HBO. To samo by było z dublami kanałów na liście CP. Jak zlecimy nagranie na HBO, które jest na pozycji 27 to powinno się nagrywać wszystko tylko z tej pozycji. Wówczas byłby porządek a teraz z nagraniami seryjnymi jest istny galimatias.
  • Ponadto zauważyłem, przeglądając EPG, że pozaznaczane są tam całkiem inne programy do nagrania niż ja chciałem nagrać. Pozmieniało się samo.
Jeśli ten post jest nie na temat to może napiszę coś o wpływie plam na słońcu na wędrówki bocianów??? :evil: Edytowane przez swojadroga
O bocianach rozmawiać mozesz na forum orinitologicznym lub z żoną - wyciąłem wycieczki osobiste
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna wada dekodera - w trybie uśpienia pobiera (uwaga!) ~12W, całe 2W mniej niż przy włączonym dekoderze. To jakaś kpina i żart. Naprawdę nie da się zmniejszyć poboru prądu do 3-4W? Pominę tryb czuwania, przy nim pobiera ~0,5W, ale dekoder włącza się bardzo długo (tak jak przy pierwszym podłączeniu dekodera do prądu).

 

 

Nie wiem ile biorą innego dekodery z dyskami, (...)

 

Ja zmierzyłem swojego HD3000:

stan czuwania < 0,5W

stan monitorowania 6-7W

dekoder włączony 8-9W

dekoder włączony z dyskiem 10-11W

 

Tak wiec rzeczywiście ten pobór jest spory, ale to już tak jest, jeśli głowica musi cały czas pracować. Ze względu na ten pobór mocy, wyłączam zawsze dekoder do stanu czuwania (no chyba, że mam zaplanowane nagrywanie). Ta dodatkowa minuta na włączenie specjalnie mi nie przeszkadza, a sprawę klikania przy włączaniu (trzeba drugi raz nacisnąć jakiś klawisz, by dekoder się włączył) załatwiam korzystając z pilota uniwersalnego z możliwością definiowania makr (jednym przyciskiem właczam dekoder, tv, oraz kino.)

Edytowane przez tomvid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi raz wymieniłem EVO, kolejny (trzeci) dekoder ze [...] dyskiem, szumy, terkotanie... Ja już nie mam do tego siły... Przy przedłużeniu umowy, wracam do HD7000 a ten niech sobie wsadzą...

Edytowane przez Barti
Nie przeklinamy na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To 99:56 to pewnie pomiar siły i jakości sygnału.

Pewnie tak.

Tym niemniej EVOBOX pokazał to info będąc wyłączonym jak sugerowało czerwone światełko i komunikat w TV. A w tym trybie miał pokazywać jedynie zegar.

Nie widzę także powodu na tak raptowny spadek jakości.i mocy sygnału. Antena zamocowana stabilnie, wiatru brak, słonecznie. 5 sekund potem było 100/100

 

Stawiam, że to zwiecha systemu na dysku.

A propos! Jak sobie poradził producent z defragmentacją dysku po jakimś czasie, bo to przy 3 kanałach nagrywania i czwartym w notorycznej livepauzie jest nieuniknione.

 

Faktem jest, że chwilowe milisekundowe stopy w obrazie i dźwięku przy odtwarzaniu zdarzają się co jakiś czas i nie jest to w regularnych odstępach czasu. I nie jest to wina nagrania jako takiego gdyż ponowne odtworzenie tego samego fragmentu nagrania jest bez takich zachowań. Tak więc jest problem samego mechanizmu odtwarzania a nie nagrywanego materiału.

Zakładałem, że to np. w momentach włączania się w tle nagrania lub jego zakończenia dysk dostaje chwilowej zadyszki ale nie. Nic się nie nagrywa a także są chwilowe, bardzo krótkie, zatrzymania obrazu i dźwięku podczas odtwarzania.

 

Przez dwa miesiące EPG działał jak ta lala na tej samej instalacji i nadal parametry odbioru są więcej niż dobre ale od kilku dni zaczyna się pojawiać coraz więcej w EPG dziur i to na kanałach "poważnych" a nie np. Al Jazeerze :)

Edytowane przez Zolmar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość filolog

Przez dwa miesiące EPG działał jak ta lala na tej samej instalacji i nadal parametry odbioru są więcej niż dobre ale od kilku dni zaczyna się pojawiać coraz więcej w EPG dziur i to na kanałach "poważnych" a nie np. Al Jazeerze :)

Potwierdzam, mimo unicable zauważam coraz więcej dziur w EPG i to na kanałach własnych Polsatu. Sygnał- siła -jakość niemal wszędzie 100/100. SNR niemal wszędzie większy jak 16 dB. Poza tym przewijanie nagrań z szybkością 32x lub nawet 16x odbywa się z dość dużą czkawką podczas gdy na HD5000 z podpiętym dyskiem Toshiba 1 TB przewijanie 32x jest PŁYNNE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...