Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Dzisiaj po odpaleniu evoboxa ze stanu uśpienia BRAK POŁOWY KANAŁÓW z listy głównej!!! Pomogło na nowo wyszukanie kanałów z menu dekodera... Dodatkowo miałem zaplanowane nagrywanie na dziś rano. Po sprawdzeniu, nad zaplanowanym programem napis: NAGRANY W 82% Z POWODU BRAKU ZASOBÓW.      O co chodzi???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzis mam zamiar wymienić wreszcie konwerter ,zacząłem od połączeń przy dekoderze sprawdziłem siłę na wejściach do dekodera  ,mam tak sat 1 ;; 90/71 snr 12,4 sat 2 90/90 snr 14,2 ALE jak zmienię przewody to na tym słabszym z sat 1 na sat 2 cały czas wejście sat 2 jest mocniejsze o co tu chodzi   ,tak mam byc ze sygnał z Sat 2 jest mocniejszy .Bo teraz nie wiem który zostawić przewód ,prosił bym o szybką podpowiedz  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa aktualizacja oprogramowania EVOBOX PVR ma oznaczenie 1.7.3.

 

Zmiany w porównaniu z poprzednią wersją:

·         Nowa aplikacja CP GO

·         Rozszerzona wersja Program TV po IP na 8 dni

·         Rozszerzenie funkcjonalności Szukaj

·         Optymalizacja jakości obrazu HD

·         Rozszerzenie diagnostyki sygnału satelitarnego

 

Usprawnienia:

·         Rozwiązanie problemu szybkości interfejsu przy korzystaniu z listy ulubionych

·         Rozwiązanie problemu komunikatów HDCP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po aktualizacji i dekoder zaliczył zwis po wyjściu z VOD....

Na HD7000 menu ekranowe się nie tnie, a po wejściu w HBO GO czy w VOD nic nie chodzi płynnie prócz filmy który włączymy. ( tak samo było na 1.5.2 )

Przejścia z zakładek w zakładki są klatkujące.

 

2zg6g7t.jpg

 

334lybn.jpg

 

21dqy5t.jpg

 

 

Ja na moim tv roznicy nie widze.

Bynajmniej o tej porze.

Zobacze w nocy.

Edytowane przez WSZtm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jak zwykle coś namieszałem wymieniłem konwerter na Unicable ,ja na swoim głównym mam sygnał a u syna nie ma ,dziwne bo po wymianie był u syna po jakimś czasie w trakcie ustawiania mu zniknął ,być może kabel sie gdzieś złamał ,kable sa bardzo stare raczej stawiam na kabel a nie konwerter ? Wymiana całego kabla nie wchodzi w grę.

Po zmianie konwertera zmieniły mi sie parametry

  Napisano 14 luty 2016 - 11:57

 1-10,4 i 86/48

2-11,7 i 90/63 sygnał

3-10,3 i 89/47 sygnały

4- 11,2i 85/58

teraz mam 

1 Kanał 101 100/76/12,8

2 Kanał 115  100/92/14,4

3 Kanał 149 100/60/11,3

4 Kanał 25   100/64/11,7 

trochę sie poprawiło ale szału nie ma ,kable mam stare ale na dzien dzisiejszy nie mogę ich wymienić sygnał ustawiałem jak mi zalecili z bok na kanale 24 i tu mam 100/94/14,5 chyba lepiej nie będzie,

W trące swoje spostrzeżenie co do obrazu to jest ostrzejszy ,ja widzę różnice znaczną   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa aktualizacja oprogramowania EVOBOX PVR ma oznaczenie 1.7.3.

 

Zmiany w porównaniu z poprzednią wersją:

·         Nowa aplikacja CP GO

·         Rozszerzona wersja Program TV po IP na 8 dni

·         Rozszerzenie funkcjonalności Szukaj

·         Optymalizacja jakości obrazu HD

·         Rozszerzenie diagnostyki sygnału satelitarnego

 

Usprawnienia:

·         Rozwiązanie problemu szybkości interfejsu przy korzystaniu z listy ulubionych

·         Rozwiązanie problemu komunikatów HDCP

No i nowe opcje "kolejność i zmiana nazwy" w Ulubionych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że zmieniam kablami i nadal to samo, tu nie chodzi o kabel, kabli mam ok 10 ciu do testów, model 55UB820V, na nim kazdy szczegół widać. Jeżeli ktos ma telewizor mniejszy (i bez UHD) to mniej będzie widział. Wypożyczyłem dodakowe kable HDMI do testów, ponieważ nie na wszystkich Evobox działa w trybie 1080P, co ciekawe inne dekodery bez problemów działały mi w tym trybie na tych samych kablach, ale Evobox jest bardziej wybredny..

 

Żeby to dorównać do Sagemcoma musiałem w telewizorze dać większą ostrość (nie poprawiło to oczywiście jakości szczegółów i kolorów, ale mniej boli i jest bardziej podobne  :) ), natomiast jeżeli teraz przykładowo podłączam komputer do TV to zmniejszam ostrość bo jest za duża..

 

Zwykły zjadacz chleba nie będzie widział różnicy, ale ja operuje także na kartach DVB-S2 na komputerach i widzę te szczegóły..... Po za tym tak jak już wspomniałem niektórym pasuje przykładowo większe cieniowanie i brak szczegółów, a niektórym większa ostrość.. o gustach się nie dyskutuje :)

wykonałem czynności jak Pietrek1 niestety takie same wnioski, porównywałem do nc+ dekodera z dyskiem 500gb nie wiem jak on się nazywa sześć lat temu jak go brałem był to najlepszy model wtedy to była N. Teraz zdecydowałem przejść do CP, lepsza wg mnie oferta no jestem w kropce. Evobox super menu słaby obraz nc+ dobry obraz słaba oferta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...