Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Uzupelnie sygnaturke jak bede przy kompie, teraz klepie z telefonu i troche to uciazliwe (dlatego brak polskich znakow :) ).

 

Dodam dzisiaj tylko ze przelaczanie kanalow z HD na HD trwa jak juz ktos pisal 1-3s. Nie wiem od czego zalezy tak rozny czas. Z kanalow SD na SD przelaczanie nawet szybciej niz 1s.

Moze szybkosc przelaczania bedzie jeszcze lepsza na unicablu.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba znalazlem pierwszy blad albo jeszcze nie zakumalem jak to wylaczyc. Otoz po wejsciu na jakis kanal VOD (mam premium ze wszystkim oprocz erotyki), wyswietlil sie komunikat ze nie moge ogladac tego kanalu bo brak dostepu. Problem w tym ze pozniej na kazdym kanale mialem takie info... Pomoglo odlaczenie zasilania

 

http://s27.postimg.org/pfxxorg8h/IMG_5738.jpg

Pakiet VoD to kanaly od 205 do 208 a nie cala wylozyczalnia. Ale jezeli pozniej pojawia sie to na innych kanalch to zadzwon i zglos to. Im szybciej beda takie informacje zglaszane tym szybciej pojawia sie aktualizacje. Edytowane przez Crash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam dzisiaj tylko ze przelaczanie kanalow z HD na HD trwa jak juz ktos pisal 1-3s.

Nie wiem od czego zalezy tak rozny czas. Z kanalow SD na SD przelaczanie nawet szybciej niz 1s.

Moze szybkosc przelaczania bedzie jeszcze lepsza na unicablu.

Czas zależy od tego z jakiej na jaką częstotliwość następuje przełączenie danego kanału.

Na Unicablu powinno być częściej bliżej 1s :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chetnie tylko jakich? :) Ja juz pisalem pelnej funkcjonalnosci nie mam bo lece na dwoch zwyklych kablach, moze w tygodniu uda mi sie zamontowac konwerter unicable.

Jezeli chodzi i interfejs to tez juz raczej znany bo byly filmy na forum :) na jutubach mozna znalezc

 

Nie mam porownania do innych dekoderow polsatu bo od dzis jestem z ta platforma ale w porownaniu do mediaboxa nc+ duuuzo bardziej mi sie podoba i nie zaluje

 

PS: dekoder 48zl, aktywacja 1zl, zestaw antenowy 129zl (wszystko przy abonamencie premium). Comiesiecznego haraczu za dekoder nie ma, przynajmniej w tym pakiecie.

Wszystkich ;) Pisanie to pisanie ;) A każdy jest ciekaw jak to się sprawuje na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tych, co już mają ten dekoder: czy obsługuje on serwisy HbbTV? Można to sprawdzić na kanale EskaTV bądź dowolnym niemieckim kanale FTA z Astry 19.2 (trzeba tylko mieć podłączenie dekodera do internetu + ewentualnie odpowiednią instalację do odbioru Astry; co do wyszukiwania kanałów - w CP jest to normalna funkcjonalność [o ile nic się w EVOBOX-ie nic nie zmieniło]).

 

A tak poza tym - z tego co czytam, to ten dekoder (nawet jeśli by nie miał HbbTV) pod wieloma względami przewyższa jakikolwiek sprzęt nc+ (no, może obecnie parę rzeczy ma nc+ przy ich braku w CP jak np. bardziej rozwinięte kolekcje internetowe VOD czy second screen), szkoda że w CP nie ma (i prędko nie będzie) kanałów "z plusem" (głównie one trzymają mnie przy nc+, nie licząc obowiązywania umowy z nc+ jeszcze przez ok. rok) :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba znalazlem pierwszy blad albo jeszcze nie zakumalem jak to wylaczyc. Otoz po wejsciu na jakis kanal VOD (mam premium ze wszystkim oprocz erotyki), wyswietlil sie komunikat ze nie moge ogladac tego kanalu bo brak dostepu. Problem w tym ze pozniej na kazdym kanale mialem takie info... Pomoglo odlaczenie zasilania

 

http://s27.postimg.org/pfxxorg8h/IMG_5738.jpg

 

Też wczoraj raz tak miałem. Ale w moim przypadku sam się wyłączył i włączył. Później było już wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Chętnie przeczytałbym o różnicach mędzy Evobox, a Mediabox z nc+, gdy już kilka dni poużywasz pierwszego. Chciałem brać jakieś niskie abo w nc+ z uwagi na kilka kanałów, których nie ma w CP, ale te nowe dekodery nc+ mnie odstraszyły. Jednak dużo więcej pozytywnych opinii jest o Mediabox i dlatego chciałbym Ciebie prosić o jakieś małe porównanie obu, ponieważ mimo wszystko rozważam niskie abo w nc+, ale tylko z Mediaboxem (chociaż nie wiem, czy to ma sens, bo Mediabox to już jest stary dekoder, ale może ciągle jary :D ). Może to nie jest dobry temat, ale chociaż kilka słów z wrażenień i uwag z porównania obu mógłbyś napisać po jakimś czase użytkowania Evoboxa? Myślę, że wielu forumowiczów byłoby wdzięcznych. :)

 

Z mediaboxem nigdy nie miałem problemów, działał szybko, sprawnie i stabilnie. Jedna rzecz podobała mi się szczególnie, a mianowicie pilot :) można było go sparować ze swoim TV i sterować podstawowymi funkcjami (wł./wył.; głośność; zmiana źródła). Dodatkowo dekoder miał funkcję HDMI CEC, czyli w skrócie jak wyłączyłem dekoder to TV wyłączał się razem z nim (z włączaniem tak samo).

 

EVOBOX też ma funkcję HDMI CEC, która aktualnie u mnie nie działa ale będę testował, w razie czego zgłoszę gdzie trzeba :) sterowanie głośnością TV również się pojawiło ale nie testowałem bo nie używam głośników wbudowanych w TV.

 

Jeżeli chodzi o interfejs to kwestia gustu, dla mnie ten z mediaboxa jest nie na czasie. W evoboxie wygląda bardzo dobrze, wszystko czytelne, jasne, aż miło popatrzeć.

Użytkowałem na próbę przez 1-2 dni dekoder HD 7000 i nie podobało mi się wiele rzeczy takich jak nagrywanie, przewijanie nagrań, ogólnie uciążliwe korzystanie. W evoboxie (jak również w mediaboxie) jak włączam nagranie to można przewijać do konkretnej minuty (wciskając na pilocie np. 70 przewija do 70 minuty nagrania) - wydaje mi się że nie było tego w HD 7000. Dodatkowo przewijanie w evoboxie jest dużo bardziej płynne i zwiększyła się jego prędkość max. do 64x (w HD 7000 z tego co pamiętam był max 32x?).

Jeszcze jedna przydatna funkcja jakby żywcem przeniesiona z mediaboxa to wyszukiwanie w EPG innych emisji danego programu. Chociaż w przypadku możliwości nagrywania 3 programów jednocześnie już mi się chyba nie przyda :)

 

PS: kilka fotek

 

http://postimg.org/image/p8omlg0jl/full/

http://postimg.org/image/h0mp0g8n5/full/

http://postimg.org/image/tgjeu71z5/full/

http://postimg.org/image/6wxz4arwh/full/

http://postimg.org/image/cjuc1ruf5/full/

http://postimg.org/image/sgt3yhmtd/full/

http://postimg.org/image/yyc0hzx6p/full/

http://postimg.org/image/ibug8x48x/full/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy kanały vod można nagrywać ?

 

Poza tym dekoder fajny. Po pooglądaniu zdjęć stwierdzam, że w tym nowym menu jest wszystko dokładnie to samo co w starym carbo w moim turbodekoderze po N tylko ładnie opakowane. Widać już z daleka, że to soft od ADB. To dobrze, bo te funkcje są wystarczające i przydatne. Na plus jest możliwość własnego ustawiania list ulubionych z możliwością (jak sądzę) ustawiania na nich własnych kanałów.

 

Jestem już pewien, że to będzie następca mojego turboboxa, który sprzętowo jest już nieco słabawy. A ten jest mocny i nowoczesny. NC zaspała z dekoderami. Ludzie pójdą do CP by mieć nowego nowoczesnego Evoboxa- w tym i ja.

Edytowane przez filolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka instalacja antenowa umożliwia na evoboxie z konwerterem unicable i drugim zwykłym odbiór z HB i Astry?

Zadna. Uzywasz unicable, nie uzyjesz przelacznika diseqc.

 

A czy kanały vod można nagrywać ?

Przy zamawianiu filmu na stronie jest informacja, rowniez kiedy konsultatnt zamawia film ma info czy dany film mozna nagrywac.

 

EVOBOX posiada jeszcze jedna funkcje nie wazne czy film mozna czy nie nagrywac, to dziala live pausa na VOD :-)

Edytowane przez Crash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Crash dzięki za info.

 

A jak wygląda w tym dekoderze wprowadzanie tekstu?

Malo wygodnie xD przynajmniej jak dla mnie.

Literka po literce z przewijanej listy. Nie ma wyswietlanej klawiatury na ekranie czy pisania sms.

 

Pytanie laika...

 

Nowy dekoder, nowy konwerter...

Czy wymieniając konwerter na nowy, można pozostawić również stary i móc oglądać programy ogólnodostępne z 2-ch satelitów??? :?:

Nie zadawaj kolejny raz tego pytania... Spojz na moj wpis wyzej... Jak i wpisy na pozostalych stronach tego watku...

 

Albo zebys sie nie wysilal...

NIE.. Uzywajac konwertera unicable nie mozna uzywac przelacznika diseqc, wiec nie mozna uzywac zeza. Chcesz miec Astre tracisz czesc funkcjonalnosci bo uzywasz konwertera uniwersalnego (takiego jakiego dotychczas pewnie uzywasz)

Edytowane przez Crash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale rozumiem, że można zostać przy własnej instalacji antenowej bez zmiany konwertera tak jak ma obecnie Pavulon wtedy nagrywam tylko jeden program i nie oglądam TV w tym czasie nie ma obowiązku zakupu anteny z konwerterem i instalacji ? 

Wiem, że to ogranicza zdolności deka ale nie jest obligatoryjne tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jak u mnie działa to znaczy że można :) nie ma obowiązku zakupu anteny z nowym konwerterem

tylko napisałeś że jeden program nagrywasz i nie oglądasz tv.. tak by było tylko w przypadku jak podłączysz 1 antenę, jak masz 2 to nagrywasz i oglądasz coś innego lub 2 różne nagrywasz (chyba że tej opcji już nie ma, była w HD 7000 ale w EVO sprawdzę po południu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pavulon

Właśnie mam jedną antenę ale tak sobie pomyślałem , że wcale nie muszę kupować konwertera antenę mam 90 tkę z dawnej N-ki - konwerter prawie nowy - nagrywam filmy owszem ale żeby trzy naraz to chyba nie ma takiej potrzeby a ograniczę koszty zakupu Evoboxa do 49 złotych za aktywację ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak u mnie działa to znaczy że można :) nie ma obowiązku zakupu anteny z nowym konwerterem

tylko napisałeś że jeden program nagrywasz i nie oglądasz tv.. tak by było tylko w przypadku jak podłączysz 1 antenę, jak masz 2 to nagrywasz i oglądasz coś innego lub 2 różne nagrywasz (chyba że tej opcji już nie ma, była w HD 7000 ale w EVO sprawdzę po południu)

Ale jak nagrywawam na swoim PVR 7000 to nagrywając jeden program mogę niektóre oglądać - czu tu też tak jest? (przy własnej instalacji antenowej bez zmiany konwertera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...