Skocz do zawartości

PPV w Polsat Box


dudasek3000
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous
Racja, ale nie podpisywałeś umowy z CP czy kim i nie miałeś zagwarantowanej tam walki Ibisza z Kamelem, czy gołoty z saletą.

MEcze to co innego.

To samo. Za przykład niech posłuży KSW. :) Podpisałem umowę z CP, bo wiedziałem, że oferują KSW. Parę lat oglądałem KSW na Polsacie Sport. Przedłużyłem umowę z CP, aby móc dalej oglądać KSW, a tu okazuje się, że od teraz część gal dostępna będzie tylko poprzez PPV.

A to, że amatorzy freak fightów wykupują PPV powoduje, że operatorzy "zabierają" coraz więcej dyscyplin do PPV. Tylko problem jest w tym, że amatorzy freak fightów zależy tylko na pojedynczych walkach, a kibicowi np. MMA na całych galach. Gdy postawisz się w roli kibica szeroko rozumianego sportu czy nawet pojedynczej dyscypliny to to zrozumiesz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji złożył 6 marca 2013 r. zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przez spółkę Cyfrowy Polsat przestępstwa. Zawiadomienie dotyczy udostępnienia przez spółkę Cyfrowy Polsat w dniach 11 i 17 września 2012 r. płatnych transmisji (pay-per-wiev) meczów reprezentacji Polski w piłce nożnej z drużynami Czarnogóry i Mołdawii, w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w 2014.

Więcej tu:http://cyfrowypolsatnews.pl/news.php?readmore=2007

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Cyfrowy Polsat wydał komentarz w sprawie zawiadomienia KRRiT:

Cyfrowy Polsat nie był informowany przez ostatnie miesiące o działaniach KRRiT w tym przedmiocie. Nie został również poinformowany o złożeniu zawiadomienia do prokuratury ani też o jakichkolwiek czynnościach prokuratury. O stanowisku KRRiT dowiedzieliśmy się z doniesień prasowych. Jesteśmy zaskoczeni takim przebiegiem zdarzeń, zwłaszcza że usługi PPV od kilku lat funkcjonują na rynku polskim dokładnie w taki sam sposób, pokazują różne dyscypliny sportowe, m.in. gale boksu i MMA, były i są świadczone zarówno przez inne platformy satelitarne, jak i operatorów kablowych i nigdy, według naszej wiedzy, nie budziły one zastrzeżeń KRRiT. Dlatego nie rozumiemy, dlaczego zarzuty KRRiT zostały teraz skierowane wyłącznie przeciwko Cyfrowemu Polsatowi i dlaczego dotyczącą tylko jednego, wybranego wydarzenia pokazywanego w PPV. Także przedstawiona w stanowisku KRRiT koncepcja koncesjonowania usług PPV, stawiająca wiele pytań o kwestie realizacyjne, wydaje się mieć na celu wyłącznie zabicie rynku nowoczesnych i powszechnych za granicą usług PPV.

Źródło: naziemna.info

Bardzo mi się podoba to ostatnie zdanie. :) Mam nadzieję, że PPV będzie koncesjonowane, co przyczyni się do tego, że przestanie być atrakcyjne dla operatorów. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także przedstawiona w stanowisku KRRiT koncepcja koncesjonowania usług PPV, stawiająca wiele pytań o kwestie realizacyjne, wydaje się mieć na celu wyłącznie zabicie rynku nowoczesnych i powszechnych za granicą usług PPV.

Nowoczesnych? W Polsacie chyba od dłuższego czasu zapiekły się zegarki:

http://en.wikipedia.org/wiki/Pay-per-view

 

To, że wcześniej nikt nie był na tyle [beep]y, by wprowadzić taką usługę na Polski rynek nie upoważnia do nazywania tej technologii "nowoczesną". Powszechność tej usługi za granicą to także pobożne życzenie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, że dadzą taką karę dla Polsatu, aż wszystkim odechcę się PPV. Pomysł koncesjonowanie PPV jest jednym z nielicznych dobrych pomysłów KRRiT.

CP tak się przejął tym doniesieniem, że już wiadomo, że w czerwcu będzie kolejne PPV. Prawnie trudno cokolwiek CP zarzucić. Nie wiem czy to dobrze czy źle. To zależy czy chcemy iść w strone USA, gdzie PPV to standard czy pozostajemy we wschodnim nurcie. Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CP już zapowiedział że kolejna gala KSW będzie dostępna nie jak wczorajsza w Polsacie i Polsacie Sport, a w systemie PPV.

Robi się straszna nagonka ze strony dziennikarzy na tą usługe świadczoną przez CP, doszło do tego że np. na media2 przekłamują pisząc iż CP z biegiem czasu może dawać coraz więcej wydarzeń sportowych w PPV co jest oczywiście bezpodstawną manipulacją. No ale sieje się takie banialuki i czytelnicy to kupują, co za tym idzie wizerunek CP słabnie przez takie działania. Śmiem nawet twierdzić że to celowe wprowadzanie ludzi w błąd, straszenie że coraz więcej sportu w CP będzie w systemie PPV to zwykły czarny PR.

Prawda jest taka że widowiska/gale dostępne w tym systemie nie są wymysłem CP(chyba że to CP jest organizatorem takiego widowiska) tylko jego organizatorów. To oni decydują czy widowisko ma być w PPV, czy np. udostępnić je(odpłatnie rzecz jasna) stacjom w standardowy sposób.

Po drugie w PPV w zasadzie są tylko i wyłącznie udostępniane gale bokserskie i inne pochodne widowiska sztuk walki(jak wspomniane wcześniej KWS 23).

Jedynym wyjątkiem od tej reguły jaki pamiętam był mecz Polaków w piłce nożnej, ale tu wina była raczej po stronie Ekstraklasy.S.A. która przez swą [beep]ość nie umiała porozumieć się z TVP, a CP wykorzystał sytuację(za którą nie wiadomo czy nie poniesie konsekwencji w formie kary pieniężnej).

Gale bokserskie czy gale sportów walki mają być z założenia widowiskiem prestiżowym- wieczór wypełniony walkami, a finałem jest zawsze starcie gigantów. Takie gale są bardzo długo przygotowywane i w raku widowisk w tym systemie jest raptem kilka.

Mecz siatkówki czy piłki nożnej w ramach ligi lub GP na żużlu, lub nawet weekend Formuły 1 to widowiska ciągłe, rozgrywane w ramach wyznaczonego kalendarza, pojedynczy mecz w siatkówce nie ma aż tak wylansowanej i wysokiej wagi jak np. starcie Kliczki z Adamkiem. Mecze, wyścigi itd. mamy co kilka dni i na sukces danej drużyny lub zawodnika/kierowcy pracuje się cały sezon. Tak więc wiadomym jest że nikt nie zapłaciłby nawet 2 PLN. za pojedynczy mecz/wyścig w PPV bo te 2PLN. musielibyśmy wydawać co tydzień, dwa i w skali całego sezonu uzbierała by się niezła sumka.

Ja PPV i ewentualną ekspansję tej usługi się nie obawiam bo pewny jestem że kwalifikują się do tej usługi wyłącznie te widowiska o jakich wspominałem powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sportfive sprzedawał prawa do PPV reprezentacji a nie Ekstraklasa s.a

 

Oczywiście masz racje.

@Grabar ja tego nie negują bo również masz rację, chodzi o to by wyrwać ekstra pieniądze od abonentów.

Tylko że każdy ma prawo wyboru czy chce dać 40zł. za takie wydarzenie czy nie. Skoro kogoś stać, jest taki rozrzutny bądź zwyczajnie jest wielkim fanem boksu to proszę bardzo.

Rzecz w tym że pitolenie o tym że CP coraz więcej sportu będziesz udostępniać w ramach PPV jest nadużyciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Prawda jest taka że widowiska/gale dostępne w tym systemie nie są wymysłem CP(chyba że to CP jest organizatorem takiego widowiska) tylko jego organizatorów.

To jest wymysł Cyfrowego Polsatu. To Cyfrowy Polsat namawiał organizatorów, np. KSW, do PPV. :)

 

Rzecz w tym że pitolenie o tym że CP coraz więcej sportu będziesz udostępniać w ramach PPV jest nadużyciem.

Oczywiście, że jest to nadużyciem, bo poza boksem i MMA Cyfrowy Polsat nie ma czego zaoferować w PPV. :) Ligi rosyjskiej czy polskiej ligi kobiecej piłki ręcznej nikt nie wykupi. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o siatkówkę to ta ligowa stała by na poziomie sprzedaży jednej z gal bokserskich gdzie wystąpić miał kostecki ale ze względu na "sprawy prywatne" wystąpic nie mógł - sprzedaż na pozimie 5.000 (czyli byli na minusie)

 

A co do siatkówki reprezentacyjnej i ME czy MŚ

1. większy dochód CP ma z reklam przy widowni 5.000.000 wizdzów w tv otwartej

2. jeden z zapisow ustawy o sporcie w TV mowi, że mecze reprezentacji musza być emitowane w TV otwaretj np. w polsat sport news... co zaboja PPV - choć CP postanowił zlamać ten przepis przy okazji meczów reprezentacji naszych kopaczy z Czarnogórą i Mołdawią jesienią 2012, no i właśnie prokuratura zbiera materiał dowodowy w tej sprawie (inna para kaloszy że bilet na mecz na stadionie kosztował 40pln a PPV 20pln tak więc sprzedaż nie powalała)

 

Choć jeśli znalazło się 100.000 amatorów boksu, ktorzy postanowiki przed kilkoma tygodniami wyłozyć 40pln na pojedynek dinozaurów - w tym temacie wszysko jest możliwe -choc pewnie przynajmniej 1/3 zakupu to puby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lidzie są sobie winni bo kupują jakby raz, drugi raz nie wykupili to by Polsat nie robił PPV, a co do organizatorów ,że oni wymagają to by też zaraz zdanie zmienili przy słabej sprzedaży. Ludzie będą to kupować to i PPV jest i będzie.

 

Wydawać 40 zł za jakiś "cyrk" to szkoda kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szału nie robi w porównaniu do tych 500.000, które oglądano nielegalnie.

 

Czy to im nie daje do myślenia? 20 zł i myślę, że wynik sprzedaży byłby co najmniej podwojony. Ale jak będą dalej machać szabelką z podpisem 40 zł, to pewnie ilość oglądających przez Internet nie spadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...