Skocz do zawartości
  • 0

Dobranie odpowiedniego konwertera


krzywyzzz
 Udostępnij

Pytanie

Posiadam 2 tunery z cyfrowego polsatu marki echostar 616. Podłączone są do konwertera typu twin. Planuje zamienić jeden tuner "echostar 616" na 'EchoStar DVR-747" ten z dyskiem twardym 160 GB. Wiem że ten tuner z dyskiem potrzebuje 2 sygnały z konwertera (czyli konwerter twin idealnie by pasował. Ale już nie będę mógł podłączyć tego drugiego (echostar 616). Więc mam pytanie do Szanownych użytkowników forum. Czy kupno konwertera typu Quad rozwiąże mój problem ?????

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

vlodek: różne uchwyty są do różnych anten, ten na "kwadrat" przy innych modelach anten może być najlepszym rozwiązaniem, natomiast do Twojej anteny potrzebne jest inne rozwiązanie.

 

A&G: Monoblock + antena 90 cm. to zadziała, ale czy zadziała Monoblock + Twój tuner? Upewnij się, że nie ma "przeciwwskazań" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Oczywiscie, rozwiazujesz problem najpierw technicznie, a pozniej handlowo -finansowo.

Tandetne wykonanie dyskwalifikuje lub znaczaco ogranicza zastosowanie i jest niedopuszczalne. Pojawiaja sie problemy z montazem a pozniej z eksploatacja (korozja, degradacja UV, etc). Poprawiamy, ponownie ponosimy dodatkowe koszty. Znalazlem osobiscie mocowanie Triax (wygladalo sensownie) zamontowalem bez problemu i sprawdza sie, po zimie bedzie wiadomo wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie chciałem zakładać nowego tematu, więc napiszę tutaj.

Mam zamiar założyć zeza na Astrę, i tu moje pytanie, czy można zastosować różne konwertery? Chodzi mi o firmę, przez którą zostały wyprodukowane. Na antenie Cyfrowego Polsatu mam przymocowany konwerter kupiony w komplecie z tą anteną, jest biały, nie wiem jakiej firmy, w domu mam też konwerter Single 0,2dB GOLDEN INTERSTAR GI-201. Czy te 2 konwertery będą ze sobą odpowiednio współpracować, czy też muszą być jednakowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam antenę 90, dwa Echostary CP. Z jednego idzie sygnał do TV HB i Astra 19(zez), do drugiego TV tylko HB. Jakie będzie najlepsze rozwiązanie żeby i na drugim TV odbierać Astrę 19. Kupić trzeba 2 konwertery TWIN i 2 przełączniki czy jakiś jeden odpowiedni konwerter monoblock. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Monoblock też wyjście, ale bardzo utrudnia sprawę przy dalszej rozbudowie "zezów" (a myślisz o Amosie).

Zerknij do działu FAQ, RafiX opisywał tam zezowanie na Amosa przy antenie około 80 cm. Szanse są spore, ważne aby to zostało dokładnie ustawione. Tunery nie powinny dodatkowo utrudnić sprawy ;)

Także spraw sobie przełącznik 4/1 (do maksymalnie 4 konwerterów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam, przeglądając forum wiele razy natrafiłem na stwierdzenie, że monoblock ogranicza rozbudowę instalacji. A po głowie chodzi mi pomysł żeby do istniejącej instalacji dodać konwerter na osobnej czaszy i połączyć go przełącznikiem z monoblockiem. Co o tym myślicie ?

Mam echosia DSB 717, monoblock, hot bird i astra, antena 90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Monoblock ogranicza rozbudowę ponieważ ma w sobie już przełącznik DiSEqC, a dwóch takich przełączników nie można zastosować, tuner obsłuży tylko "pierwszy" przełącznik.

Jeśli chcesz dołączyć kolejną czasze, musisz zastosować przełącznik ręczny, napięciowy czy jakiś inny (oprócz DiSEqC) do przełączenia między Monoblockiem, a drugą czaszą.

Zerknij tutaj: http://hollex.pl/index.php?page=spis&kat=39

Wiąże się to wszystko z koniecznością stosowania dodatkowych urządzeń, kabli, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chętnie bym wrzucił, póki co, cyfrówka nie domaga :P Zeza na Astrę nie posiadam, gdyż używam nonoblocka, jednak na Amosa jak najbardziej :wink:

 

Ale tutaj nie ma największego problemu. Konwerter na pozycję 4.0W powinien znajdować się po lewej stronie obok konwertera głównego patrzącego na HotBird'a (w naszym przypadku), stoimy z tyłu za anteną. Zez na Amos powinien być ustawiony wyżej, niż konwerter główny (HotBird).

 

W tunerze wpisz jedną z silniejszych częstotliwości, np: 11.260 H SR=27500 FEC=3/4 i pozostaw odbiornik pokazujący sygnał z tego tp. Następnie podłącz kablem konwerter (na razie nie mocuj go w uchwycie) i spróbuj "z ręki" namierzyć sygnał - tak będzie łatwiej. Jak masz utrudniony dostęp do satelity, to weź do pomocy jakąś osobę, która by ciągle sprawdzała, czy pojawi się sygnał w TV. Ruchy konwerterem wykonujesz bardzo powoli, poruszając się w określonym przeze mnie obszarze. Jak złapiesz sygnał, wtedy już będziesz wiedział w jakim miejscu szukać satelity, mocujesz konwerter w uchwycie i przy pomocy drugiej osoby ustawiasz "zeza".

 

Potrzeba będzie bardzo dużo cierpliwości, ponieważ ja mam ułatwioną sytuację - widzę telewizor od swojej satelity i wiem co się na nim dzieje, gdy zmieniam położenie czaszy. Ważne jest, aby ustawić zeza bardzo dokładnie, ponieważ jest duża odległość między tymi pozycjami (13E - 4W). Straty są niestety spore, jednak przy dokładnym ustawieniu, jest możliwość łapania kanałów, nawet w scpc. Posiadasz większą czaszę, zapewne lepszy konwerter, więc myślę, że się uda.

 

Ale off top zrobiłem w tym wątku, normalnie nie mogłem się powstrzymać, by tutaj trochę "nabrudzić" :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam.

 

Planuje zakup tunera Ferguson FX 6600 CR (CR2) i jakiegoś dobrego konwertera quad najlepiej z hdtv.

 

Na razie będzie pracował tylko z Cyfrą+ ale z czasem kto wie…

 

Doradźcie mi jaki kupić konwenterek (taki żeby współpracował też z Philipsem 3010 i 6010).

 

I pomóżcie mi znaleźć ten cały sprzęcik po jak najniższej cenie, bo już nie mam siły na te sklepy.

 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ohydny chwyt marketingowy - niestety producenci stosują go coraz częściej i mamy konwertery HDTV Ready. Teraz czekam już tylko na konwertery Full HDTV i UHDTV, oraz na konwertery z ujemnym współczynnikiem szumów własnych (bo i tak te wartości 0,2 i 0,1 to pic na wodę od dawna) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...