Skocz do zawartości

Platforma satelitarna TVP - nowości


felik3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bo to rynek dyktuje warunki. Założenia TVP są takie, jakie są, a nie ma żadnej gwarancji, że taki system (płacenie za każdy kanał oddzielnie) się przyjmie. Dla odbiorcy może być to korzystne rozwiązanie, ale dla operatora już niekoniecznie. Rynek to wszystko i tak zweryfikuje, a TVP będzie musiała się temu podporządkować. To samo było z Cyfrowym Polsatem, okazało się, żeby zaistnieć na rynku i podciągnąć sprzedaż, trzeba było postawić na płatne kanały tematyczne innych nadawców. Może być tak samo z opłatami w TVP tylko za kanały, które chce się oglądać. Później pojawią się pakiety, bo takie rozwiązanie będzie bardziej opłacalne. Ja np. nie jestem widzem wymagającym i z kanałów kodowanych rozważyłbym wybór pomiędzy TVN Turbo, CNBC Biznes, Disney, Discovery, Superstacją albo Polsat News i być może NGC Wild, a część tej oferty i tak będzie niedostępna na tej platformie. Jeśli takich abonentów jak ja będzie dużo więcej, to nie wróżę sukcesu za system "płacimy za kanały, które oglądamy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyt. z telegazety: abonent będzie mógł zamówić kanał filmowy gdy np. będzie miał gości.

Według zapowiedzi ze strony TVP nie będzie można wykupić kanału na krócej niż 3 miesiące. Trochę goście będą musieli się zasiedzieć. Ciekawe czy te opłaty rzędu 1-7 zł odnoszą się do okresu jednego czy trzech miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... nie znam się na tej technologii: jeśli klient na poczcie zapłaci 30 zł z tekstowym opisem za co (załóżmy na jakieś indywidualne konto przypisane do karty) to jak system rozpozna jakie kanały zamawia?? Czy musi tam siedzieć rzesza "księgowych" i coś wklepywać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bat

System bedzie prosty jak budowa cepa. Moje przykłady:

1. Klient bedzie miał liste sms premium ktorymi bedzie opłacał kanały. Np. 7321 o tresci "numer abonenta, nr kanału" bedzie oznaczał ze kupił kanał x kanał za 3,66zł

2. Klient loguje się na stronie TVP, dostaje swoj numer konta do opłat na rzecz TVP , wybiera kanały do ogladania i dostaje mozliwosc wydruku przelewu albo transfer elektroniczny. W tytule przelewu bedzie numer transakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy założeniu, że powszechna usługa prosta jak budowa cepa dotyczyć będzie osób dysponujących ww instrumentami.

A co z tymi co nie maja internetu a takich póki co większość ,a na nich właśnie liczy TVP

Twoja propozycja wydaje się sensowna i pewnie tak to działa, ale jej zastosowanie u przeciętnego widza dzisiejszego pakietu MINI mało realne...wręcz eliminuje ogromny procent ew.abonentów.

Zapewne nikt z nas nie przypuszcza, że oferta TVP masowo zainteresuje i skłoni do odejścia z płatnych ofert osoby , które mają na dziś predyspozycje i instrumenty do działań określonych przez Ciebie (chcę przez to powiedzieć, że ja poradziłbym sobie w tym systemie, ale moja mama i wielu sąsiadów już nie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strategia numer 3.

Klient wraz z kartą NDS dostaję instrukcje z prywatnym numerem konta przypisanym do karty, nr klienta i listą kanałów do wykupienia wraz z cenami. Może w tym starterze być już też kilka wypełnionych blankietów przelewów z nr konta itp.

 

Klient musi tylko wpisać w tytule przelewu kody na jakie kanały wykupuje np. 1X, 2X, ..., 7X (gdzie 1 cyfra to koszt kanału w zł a X to konkretny numer kanału, np. 71 to HBO HD za 7 zł :D) oraz kwote koncowa za kanały. Mi się wydaję że bardziej tego się nie da uprościć. Przelew dochodzi do TVP na konkretne konto (system wie co to za karta) i teraz tylko sczytuje kody z przlewu i nadaje uprawnienia na karcie. Wszystko z automatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłaty za kanały płatne będą raz na 3 miesiące, podobno to ma na celu ułatwienie klientowi opłatę i nie będzie musiał co miesiąc wpłacać na konto. Myślę że parę telewizji się skusi, myślę że taki MTV czy jakieś filmowe nie będą miały racji bytu w tej platformie, ma być max 30 kanałów no trzeba odliczyć już 8 kanałów które już są na satelicie do tego Polsat i 2 TVN i 7, który ma podobno być, czyli miejsce jest na 18 kanałów. Najważniejsza to cena dekoderów to będzie tak naprawdę kamieniem milowym w przyszłości ten platformy, cena musi być w miarę przyzwoita inaczej tylko napaleńcy na tą ofertę polecą, a większość ludzi którzy wydają 9,90zł zostanie w CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się marzy dekoder Samsung HD 670N z NDS za 249 zł, z kartą 299 cena sugerowana.

 

Jak kojarze teraz CP woła za udostepnienie w pakiecie mini dekoder za 149 zł który trzeba oddać plus do tego 24 misiace po 9.90 zł suma prawie 400 zł za mniej niż w platformie TVP.(Jeśli dekoder bedzie tyle kosztował.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam troszkę i na temat sprzętu: powtarza się zdanie, że masówka będzie z poważną szkodą dla jakości odbioru. Innymi słowy za jakość obrazu u klienta odpowiada w dużej mierze również zawartość pudła czyli elektronika telewizora lub (i) tunera.. Mam na myśli to, że nie wymagający uboższy widz wybierze tani sprzęt; dla innych sprawa wyboru solidność i jakość albo ekonomika (pewien pogląd powtarza, że biedny człowiek nie powinien kupować tanich rzeczy - w domyśle nietrwałych, bo płaci 2 razy).Tani tuner może być i słaby i awaryjny (przykład dekoderów CP)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masówka to właśnie ma być, wiadomo na jakości kanałów siłą rzeczy się odbije, co do sprzętu pewnie będzie tańszy wariant, pewnie bardziej awaryjny, tak zwanej firmy No name. Dla ludzi prestiżu będzie coś droższego, ceny na razie nie ma co sugerować, bo TVP nie będzie to organizowało tylko producenci, a producent może zrobić dekoder z tańszych podzespołów na tak zwaną masówkę czyli dla jakiegoś emeryty, jeśli chodzi o emerytów tutaj współpraca z Rydzykiem by się przydała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawiony ofertą Pay-TV platformy TVP, o której jak dotąd niewiele wiadomo, poszukałem jak najwięcej treści na ten temat. I otóż na stronie poświęconej platformie TVP na Wikipedii znalazłem coś, co mnie bardzo zaciekawiło:

Platforma prowadzi rozmowy z BBC na nadawanie w ramach Pay TV kanałów BBC Entertainment, BBC Knowledge, BBC Lifestyle i CBeebies, które są już dostępne po polsku (m.in. na platformie Cyfrowego Polsatu).

Ciekawy jestem skąd taka informacja znalazła się na Wikipedii, ponieważ żadnego oficjalnego potwierdzenia lub jakiegokolwiek innego komunikatu w tej sprawie nie znalazłem. Czy wiec są to wyłącznie spekulacje, czy ma to w sobie przynajmniej trochę prawdy?

Jeśli post lub dyskusja na ten temat miała już miejsce to z góry przepraszam, ale ani wyszukiwarka, ani ja przeglądając kilka stron tego wątku nie znalazłem podobnej informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wikipedię radzę traktować z dużym dystansem, moderatorzy mają tam duże zacięcie do cenzury i nie tylko. O tym co się dzieje na Wikipedii można znaleźć informacje w internecie.

 

Perełki z tej strony: :D

TVP Parlament (start 28 września 2009)

Wkrótce mają dołączyć kolejne stacje radiowe: (...) oraz kilkaset radiostacji zagranicznych.

 

 

Co do informacji o planowanych kanałach PAY TV, to też nie ma co wróżyć tylko jeszcze trochę poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Wikipedii możesz też się dowiedzieć jak wyhodować słonia w karafce :mrgreen:

 

Nigdy nie podniecaj się tym co tam piszą, robią to zwykli ludzie jak my - jedni podają bardzo szczegółowe i prawdziwe treści inni traktują to komentarz na "onecie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie dziwi, że głupoty i niedomówienia są pisane w To & Owo. Oto kilka cytatów z najnowszego numeru:

 

"Dziewięć niekodowanych i bezpłatnych programów (...) zaoferowała TVP w pierwszej części nowej platformy satelitarnej" - liczę i nijak mi 9 nie wychodzi.

"W pakiecie niekodowanym (FTA) znalazły się następujące stacje: TVP 1, TVP 2, TVP Info, TVP Historia, TVP HD, TVP Kultura, TV Polonia, TV Puls i Telewizja Trwam" - a gdzie TVP Sport?

"By oglądać niekodowane programy platformy TVP potrzebny jest telewizor z wbudowanym dekoderem MPEG4" - jak na To & Owo to zdanie jest kompromitacją.

"Programy są nadawane na częstotliwości 10,892" - ktoś zapomniał o 10,773.

"Zewnętrzne dekodery (...) mają pojawić się w sprzedaży (...) w cenie ok. 300 zł" - jeśli 700 zł to jest w okolicach 300 zł to się czepiam.

 

Gazeta z branży a takie głupoty. Wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd. Autorem tych bzdur jest Andrzej Marciniak. Gratuluję wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dziewięć niekodowanych i bezpłatnych programów (...) zaoferowała TVP w pierwszej części nowej platformy satelitarnej" - liczę i nijak mi 9 nie wychodzi.

"W pakiecie niekodowanym (FTA) znalazły się następujące stacje: TVP 1, TVP 2, TVP Info, TVP Historia, TVP HD, TVP Kultura, TV Polonia, TV Puls i Telewizja Trwam" - a gdzie TVP Sport?

Sam sobie odpowiedziałeś na swoje pytanie. Wszystkich wymienionych przez Ciebie kanałów jest 9. TVP Sport traktują jako FTV. Mogą go zakodować przy bardzo ważnych transmisjach... :>

 

"By oglądać niekodowane programy platformy TVP potrzebny jest telewizor z wbudowanym dekoderem MPEG4" - jak na To & Owo to zdanie jest kompromitacją.

Zapomnieli dodać satelitarnym pomiędzy słowami wbudowanym a dekoderem. Czepiasz się. :wink:

 

"Programy są nadawane na częstotliwości 10,892" - ktoś zapomniał o 10,773.

Jeśli do platformy TVP zalicza się TV Trwam, to rzeczywiście zapomnieli. Jeśli chodzi o cenę dekoderów - był przecież artykuł na ten temat, że tyle mają kosztować. Zobaczymy, jak ma się opinia TVP do Janusza Sulisza. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP Sport traktują jako FTV. Mogą go zakodować przy bardzo ważnych transmisjach... :>

Rozważają taką możliwość jeśli właściciele praw będą się burzyć, a to różnica. Jeśli tak wymodelują wiązkę by była tylko na Polskę to nie będzie to konieczne. Wiem, że sygnału nie da się urwać równo z granicą ale w tej chwili to jest ona mało punktowa, szczególnie na wschodzie Europy. Na razie jest w pakiecie FTA, co będzie w przyszłości nie wiadomo i trzeba pisać co jest teraz a nie za rok, bo nie wiadomo co będzie za półtora miesiąca (mam na myśli pakiet płatny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Wikipedii możesz też się dowiedzieć jak wyhodować słonia w karafce :mrgreen:

 

Nigdy nie podniecaj się tym co tam piszą, robią to zwykli ludzie jak my - jedni podają bardzo szczegółowe i prawdziwe treści inni traktują to komentarz na "onecie".

Czyli według ciebie źródłem tej informacji jest komentarz na Onecie?

Dodatkowo zacytuję jeszcze jedną zapowiedź/pogłoskę, którą znalazłem na tej samej stronie Wikipedii:

Nieoficjalnie mówi się, że do tego pakietu [FTV] dołączy także Religia.tv.

Szkoda tylko, że tak dużo tu nieoficjalnych zapowiedzi, a mało prawdziwych i rzetelnych informacji...

 

A wracając do kanałów BBC na platformie TVP - wydaje się to być całkiem logiczne. Nie dziwiłbym się, gdyby w ofercie PAY-TV znalazłyby się ponadto kanały National Geographic (chodzi mi głównie o te, które nie są ograniczone umową na wyłączność). Jestem prawie pewny, że na platformie TVP znajdą się Disney Channel i Disney XD oraz kanały tematyczne TVN-u (w ofercie PAY-TV). Czyli mamy już około 10 kanałów, a docelowo ma ich być 20-30, więc ciekawe co jeszcze platforma TVP nam zaoferuje. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...