Skocz do zawartości

Platforma satelitarna TVP - nowości


felik3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mając nawet dekoder FTA możemy zobaczyć , wiele programów, polskich, ale jak wiemy kanał historia, ruszył bez koncesji i świat historyczny zamknął się tylko na otwarciu programu, a my widzimy dalej plansze , ale tak to jest, to tak jak za komuny, najpierw otwierano a potem zamykano aby cos poprawić i tak s[beep]ono, ale może się uda i cos zobaczymy i wystartuje nam już nowa platforma, ale kiedy nikt nie wie rozmowy trwają? :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety,wygląda na to,że TVP Sport będzie kodowany w NDS-Videoguard(nie będzie ani trochę FTA) i jeszcze do tego ciężko idą rozmowy z c + i CP:

 

Ale za to maja pózniej przejść na inny system kodowania:

 

TVP Sport kodowany w NDS

2006-11-15 20:01:25 | Janusz Sulisz

Ostatnia aktualizacja: 2006-11-16 12:32:25

Źródło: press/media2/inf.wł.

18 listopada rusza długo zapowiadany nowy kanał tematyczny TVP – TVP Sport. Kanał będzie nadawać od 9.00 do 24.00. W ramówce znajdą się relacje sportowe m.in. II Ligi Piłki Nożnej, 70 meczów eliminacyjnych do ME w piłce nożnej 2008 czy Puchar i Superpuchar UEFA.

 

Oprócz transmisji sportowych na antenie będzie można oglądnąć 9 magazynów tematycznych. Redakcja sportowa TVP Sport będzie dostarczać wszelkie materiały sportowe na potrzeby wszystkich innych kanałów TVP.

 

TVP Sport w zamierzeniu ma być przede wszystkim finansowany z emisji reklam i przychodów z tytułu opłat za reemisję stacji w ramach sieci kablowych i platform cyfrowych. TVP Sport to typowo komercyjne przedsięwzięcie, u którego podstaw nie leży żadna misja społeczna (jak w przypadku innych projektów TVP, chociażby TVP Kultura).

 

Wiadomo już, że TVP Sport pojawi się w ofercie telewizji nowej generacji n, gdyż odpowiednia umowa została już podpisana jakiś czas temu. Obecnie trwają negocjacje, zarówno z przedstawicielami pozostałych platform, jak i operatorami kablowymi i DSL.

 

Sygnał TVP Sport na potrzeby sieci kablowych i platform będzie kodowany w systemie NDS. TVP zaczęła udostępniać kablówkom same karty w NDS (bez odbiorników z NDS, które są bardzo drogie) co dla TVP1, TVP2, TVP3. Jest to przejściowe rozwiązanie, bo później TVP ma stosować inny system dostępu warunkowego - nie wiadomo jaki. Operatorzy kablowi zapłacą za TVP Sport 45 gr od każdego gniazdka.

 

Rozmowy nie przebiegają jednak w miłej atmosferze. Swoje niezadowolenie wyrażają zwłaszcza operatorzy satelitarni, którzy nie chcą się zgodzić na tego rodzaju opłaty. Do tej pory wszystkie kanały z paczki TVP były emitowane za darmo przez operatorów.

 

Plansza testowa TVP Sport jest nadawana w MPEG-2 z satelity Astra 1KR - 19,2E z częstotliwości 10,862 GHz, pol. H SR 22000 FEC 5/6 PID V 518, PID A 710.

źródło: Satkurier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP Sport w zamierzeniu ma być przede wszystkim finansowany z emisji reklam i przychodów z tytułu opłat za reemisję stacji w ramach sieci kablowych i platform cyfrowych.

.....przede wszystkim, ale nie do końca, bo z abonamentu również. Zatem zapytam, gdzie się podziała misja :?::idea: .

 

-pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogdan, TVP Sport nie będzie finansowane z abonamentu, pisano o tym wielokrotnie. Ma się utrzymywać z reklam i z opłat od kablooperatorów i platform cyfrowych.
Ok będzie finansowany, ale :!: za co został stworzony? na kreche? o. rydzyk zasponsorował czy z dochodów TVP, którego w ogromnym procencie jest abonament :!::!::!::!:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie internetowej TVP jest napisane:

 

,,Opłaty abonamentowe są przeznaczane na działalność Telewizji Polskiej S.A., Polskiego Radia SA oraz 17 radiowych rozgłośni regionalnych. Dzięki tym wpływom media publiczne mogą realizować swoją misję dostarczając wiedzę o otaczającym świecie, promując kulturę, sport oraz edukując."

 

Według mnie wszystkie kanały TVP powinny być FTA. Płacimy co miesiąc 16 zł 70 groszy abonamentu i to jest kupa forsy za TVP1 i TVP2. Nawet TVP 3 w wielu miejscach naszego kraju jest niedostępna lub odbiór byle jaki. A TVP Kultura to też misja a nie kanał komercyjny, więc dlaczego nie można odbierać naziemnie? Wiem nie ma częstotliwości, tylko co nas to obchodzi? Jak płacę abonament to też chce mieć dostępne wszystkie kanały, które są. Przecież nie tak dawno niektórzy walczyli o Eurosport, bo nie było, a płacili. Teraz zaczyna się to z ,,N-ką", płacą a nie wszystko mają. Jaki jest wniosek? Niech najpierw zagwarantują dostęp do wszystkich kanałów a potem wołają abonament. I to dotyczy chyba wszystkich, a najbardziej TVP.

Romar7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj, nie jest tak źle. :wink: Dajmy im czas, przecież teraz takie powiedzenie jest w modzie. :D Mam tylko nadzieję, że zanim TVP Sport zakodują, Polsat Cyfrowy dogada się z TVP i dołączy go do oferty. Rozmowy ponoć trwają. Tak mi powiedziano na infolinii jak dzwoniłem po południu po druki do opłacania rachunku. Romar7.

 

A tak w ogóle kto płaci abonament RTV powinien mieć dostęp do wszystkich kanałów TVP. Powinni np. tym co płacą abonament dać możliwość kupienia dekoderów do odbioru programów TVP z Astry19. Ciekawe, czy jest gdzieś tak na świecie? :wink:

 

Ale się narobiło, post pod postem, ale to pierwszy raz mi się zdarzyło. :cry:

Romar7.

Edycja pitter: skleiłem i wybaczyłem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Kiedys cos slyszalem, ze wlasnie maja dac mozliwosc ogladania kanalow TVP z Astry wlasnie tym co placa legalnie i na czas abonament, ale czy to wypali i kiedy i na jakich zasadach tego nikt chyba nie wie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

27 listopada podczas spotkania z najlepszymi firmami tv-sat zrzeszonymi w SFBS, zorganizowanego w Warszawie przez Astra Polska, wiceprezes Telewizji Polskiej - Marcin Bochenek, zdradził część informacji na temat: 'Cyfrowe plany TVP' , w tym o nowych kanałach tematycznych, technologii oraz dystrybucji i możliwych modelach biznesowych.

https://satkurier.pl/?polskie_kanaly ... 0&id=34926

 

żródło;satkurier.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powtórze swoje (nie pamiętam czy na tym forum pisałem, ale na starym kilka razy :D ), że najlepszym "modelem biznesowym" dla dystrybucji kanałów "TVP" byłby transponder na "Hot Birdzie" i kodowanie w "Simulcrypcie", tzn. jakiś system dostępny na modułach "CI" ("Conax", "Cryptoworks" itp.), "Seca", "Nagravision" i wtedy wszyscy są zadowoleni (Ci co płacą abonament RTV dostają pocztą kartę w pierwszym systemie, a platformy mają swoje), ale to już chyba nierealne (ciekawe swoją drogą czy ktoś na takich spotkaniach branży z ludzmi z "TVP" podsunął ten pomysł??? - może by ich oświeciło, bo sami jakoś wpaść na to nie mogli, a może boją się procesu o plagiat, bo taki model stosuje "TVN" :D )... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłby to znakomity pomysł i wszystkie strony byłyby zadowolone, ale faktem stało się to że HotBird praktycznie ma wyczerpane pojemności. Jedynym ratunkiem byłoby przełączanie transponderów z kompresji MPEG-2 i DVB-S na kompresję MPEG-4 i DVB-S2, ale takiego posunięcia to na razie bym nie chciał :wink:

Ciekawe czy TVP by się zdecydowała na umieszczenie swojego pakietu na 13.0°E jeżeli HotBird miałby trochę więcej wolnego miejsca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Przemawiając na Konferencji Czech Association of Competitive Communications (CACC) w Pradze, Marcin Kubacki, MD Astra CEE powiedział, że jest bardzo prawdopodobe, iż Telewizja Polska rozpocznie nadawanie niekodowanego pakietu kanałów telewizyjnych DTH w Polsce jeszcze w tym roku.

 

Więciej :arrow:https://satkurier.pl/?polskie_kanaly ... 0&id=36372

 

żródło:satkurier.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy to nie są tylko słowa puszczane na wiatr. Wydaje mi się że TVP prowadząc taką politykę, chce zrobić dużo szumu wokół swojej marki, a co do czego dojdzie to wszystko będzie zakodowane. Nie bardzo mi się chce wierzyć w zapewnienia przedstawicieli TVP jakie pojawiły się na konferencji w Pradze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie by było aby kanały TVP były ogólnie dostępne z satki. I jak już ktoś napisał publiczne tv z innych państw nie kodują swojego pprzekazu choćby ARD, ZDF, Rai Uno

 

 

tylko z 2 państw podałeś.... a są wogóle jeszcze jakieś inne publiczne FTA na satce? Domniemam że nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Francuskie France2-5 sa niekodowane i brityjskie BBC1-4. :wink: No i chyba polowa arabskich kanalow jest FTA na Hot Bird i innych Satelitach.

I slowenskie stacje i chorwacki HRT1 i austriacki ORF2 przynajmniej odkoduja programy na ktorej maja prawa.

I tak samo TVP mogla tez nadawac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...