Skocz do zawartości

Proponowana zawartość multipleksów w polskiej DVB-T.


Telewidz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzętu będzie przybywało, w fazie testów dla wielu firm nie opłaca się go sprowadzać, dlatego też są one czasami dostępny i w dość wysokich cenach. Niech określą coś dokładniej, np. że do 2012 roku zostaną wyłączone nadajniki analogowe i już jest więcej wiadome.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że wkrótce ministerstwo infrastruktury wyda stosowne rozporządzenie co do technicznych wymagań dotyczących parametrów odbiorników. Wówczas będzie można mówić o sprowadzeniu większej ilości sprzętu i oczywiście za niższą cenę. Teraz wiemy mniej więcej jakie powinny być parametry takiego sprzętu, ale nie jest to pewne na 100 %. Nikt nie sprowadzi sprzętu po to by się z nim jutro "ugotować".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie bez sensu jest startowac z jednym multiplexem w ktorym beda dostepne tylko kanaly juz teraz dostepne w przekazie analogowym, to ludzi nie zmotywuje do zakupu odbiornikow DVB-T, po co wydawac pieniadze na cos co juz maja dostepne w analogu, oczywiscie lepsza jakosc, EPG i takie tam, ale jakiej czesci tak naprawde na tym zalezy. Lepiej byloby wystartowac z jakas wartoscia dodana, po swoich znajomych widze ze jak zobaczyli u mnie Polsat Sport HD (odbierany z komputera i tunera na USB) to pytaja sie jak to odebrac, co trzeba kupic zeby to ogladac. Nawet jesli zamiast Polsatu Sport HD bedzie to np. TVN24, Polsat News czy TVN7 to zawsze bedzie cos nowego dla tych co nie maja platform satelitarnych. Jesli do 2012 w cyfrowym przekazie bedzie to samo co w analogu to nie sadze zeby wielu skusilo sie na kupno odbiornikow, a wszystkim przeciez nadawcy ich nie zasponsoruja. Takie jest moje zdanie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ma sens jeżeli wystartuje tylko jeden Multipleks z aktualnymi kanałami analogowymi poprawi się ich jakość. Sprzęt na pewno będzie drogi media2.pl twierdzi że cena takiego dekoder bez nagrywarki będzie wynosiła około 400zł ( nie będzie dofinansowania z budżetu państwa to już akurat minus ale jaki kraj taka telewizja cyfrowa). A pewnie z czasem powstanie drugi Multipleks. Nie liczyłbym np na obecność TVN24 lub Polsatu Sport bo to nie jest w interesie platform cyfrowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multiplex nr. 1

TVP 1

TVP 2

TVP INFO

Polsat

TV 4

TVN

Telewizje lokalne w zależności od regionu

Puls

I radia z polski z zagranicy

 

Multiplex nr. 2

CANAL+* VIACCESS PC 2.7

CANAL+ FILM * VIACCESS PC 2.7

CANAL+ SPORT * VIACCESS PC 2.7

CANAL+ SPORT 2 w weekendy * VIACCESS PC 2.7

HBO * VIACCESS PC 2.7

HBO2 * VIACCESS PC 2.7

HBO Comedy * VIACCESS PC 2.7

CINEMAX * VIACCESS PC 2.7

CINEMAX 2 * VIACCESS PC 2.7

 

Multiplex nr. 3

Discovery

Discovery World

Discovery Science

BBC Knowledge * VIACCESS PC 2.7

National Geogarphic * VIACCESS PC 2.7

Animal Planet * VIACCESS PC 2.7

BBC Entertaimnet* VIACCESS PC 2.7

BBC Lifestyle* VIACCESS PC 2.7

BBC CBeebies* VIACCESS PC 2.7

TVP Kultura

TVP Hisoria

 

Multiplex nr. 4

Filmbox* VIACCESS PC 2.7

Filmbox Extra* VIACCESS PC 2.7

TCM * VIACCESS PC 2.7

Kino Polska* VIACCESS PC 2.7

Wojna i Pokój * VIACCESS PC 2.7

Nostalgia * VIACCESS PC 2.7

 

Multiplex nr. 5

TVN 24

Polsat News

TV Biznes

TVN CNBC Biznes

CNN

CNBC Europe

 

Legenda

* zaznaczono kanały dodatkowo płatne.

 

Opłaty

HBO PAK 29.90 zł za miesiąc :D

CANAL+ MULTIPAKIET 39.90 zł za miesiąc :D

CINEMAX 15 zł za miesiąc 8)

HBO MAXPAK 45.90 zł za miesiąc :wink:

Multi Premium 79.90 zł za miesiąc :mrgreen:

Multi Film 29.90 zł za miesiąc :D

Pakiet BBC 7.90 zł za miesiąc :)

Pakiet Dokument 12.90 zł za miesiąc :smile:

 

To by było na tyle.

Pozdrawia was artistio

 

A w muxach 6, 7 i 8 powinny być kanały High Definition. :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mux.1 :

TVP1 HD

TVP2 HD

 

Mux.2 :

TVN HD

TVN Siedem HD

 

Mux.3 :

Polsat HD

TV4 (jeśli będzie to HD)

 

Mux.4 :

TVP Katowice (HD)

TVS HD

 

Mux.5:

Puls

Polsat News HD

TVP Kultura

TVP Historria

 

Mux.6:

Superstacja

TVN 24

TVN Turbo

TVN Style

TVN Meteo

 

Mux.7:

BBC World

i inne

 

Mux.8:

mogą być kanały kodowane

----

 

Wszystkie kanały które nadawałyby HD, nie powinny mieć wersji SD. To zmobilizuje ludzi do wymiany sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadam takie pytanie: a na jakie lata zaplanowałeś taką ofertę? Od kiedy taka będzie? 2015? 2020?

Ciekawi mnie dlaczego tylko dwa kanały umieściłeś w pierwszych czterech multipleksach? Przecież zmieści się więcej, chyba...

Czy ta zawartość to miałaby być dla całej Polski? Ja np. nie chcę TVS HD czy TVP Katowice HD w swoim regionie i co wtedy? Rozumiem, że jak napisałeś TVP Katowice HD to od razu miałeś na myśli wersje lokalne dla każdego województwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile komercyjnych kanałów HD jest obecnie? ?

 

1. TVN HD

 

jest więcej??

 

Zapowiadane jest uruchomienie TVP HD na IO 2008. Polsat HD jak na razie jest w sferze planów.

TV Silesia też mogła by być, ale już tylko w 720x576 w trybie anamorficznym (16:9), bo jak na lokalną stację HD to za dużo. HD może być, ale tylko w Internecie (dla łącz 2Mbps).

 

Obecnie znalezione kanały pozwalają na dwa pokrycia. Mam nadzieję, że UKE udostępni jeszcze kanały na multipleksy 3 i 4 tam gdzie się da. W Krakowie do dziś leży kanał 44 po dawnej Polonii 1. W sam raz jak na multipleks 3 z kanałami HD. Kanał 37 też może być, dla multiplesku 4.

 

Więcej niż 4 multipleksy, uruchomić się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tempo zawsze można zwiększyć.

 

8 multipleksów jest w planach, ale kanałów na nich brak. Kanały na pozostałe multipleksy mają być uwalniane po wyłączaniu telewizji analogowej, czyli ok. 2012 rok.

 

No to może być na początek tak:

 

mux.1:

TVP1 HD

TVP2 HD

TVN HD

 

mux.2:

Polsat HD

TV4

Puls

TVP Kultura

TVP Polonia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zrozumcie ze nie ma i nie bedzie takich programow jak TVP1 HD TVP2 HD TVN HD Polsat HD - moga byc to jedynie programy ktore w 80% czasu przetwarzaja (upskaluja) program SD do HD a czasami pojawi sie w nich jakas tresc HD. Nie ma sensu zapychac multipleksu programami ktore nie sa i nie beda HD. Dobre rozwiazanie cwiczy TVP - produkcja nowego programu TVP HD gdzie nie upskaluje sie tresci ale nadaje wylacznie wysoka rozdzielczosc przez wiekszosc czasu. Nadawcy komercyjni powinni sie uczyc od TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też piszę, że na początek to powinien być upscal, a dopiero potem stopniowo wprowadzany byłby materiał HD. Takie coś może się nazywać TVP1 HD, TVP2 HD czy TVN HD. I nie mów, że nie będzie czegoś takiego jak TVP1 HD czy TVN HD, bo także program upscalowany jest programem HD, i takie coś już istnieje - TVN HD.

Co rozumiesz pod pojęciem 'zapychać multipleksy' ?? To my mamy tyle darmowych kanałów, że nie ma dla nich miejsca ? Chyba lepiej nadawać już od początku kanał w wersji HD i przy okazji wymusić zakup tunera HD, niż emitować ich wersje HD i SD jednocześnie? Już kiedyś miałeś wielkie pretensje, że będzie MPEG-4..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek

Na TVP HD będą materiały HD ze wszystkich stacji TVP co oznacza, że nie będzie TVP 1 HD, TVP 2 HD, itd. Materiał będzie zebrany ze wszystkich stacji i na tym kanale HD będzie transmitowany. Zresztą nawet do i na plus wyjdzie, bo w miejsce każdego kanału HD TVP (bdzie tylko jeden) można wrzucić jakieś inne kanały HD lub kanały SD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVN HD nie jest programem HD. To tylko program SD w ktorym czasami jest jakas audycja w HD. "Napychanie" oznacza ze zamiast TVN24, TVN Style i TVN7 w multipleksie bylby TVN "HD", ja zapewne jak wiekszosc wolalbym te 3 programy SD zamiast jednego TVN w ktorym czasami pojawilby sie jakis material HD...A HD chetnie obejrze w TVP HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek

Na TVP HD będą materiały HD ze wszystkich stacji TVP co oznacza, że nie będzie TVP 1 HD, TVP 2 HD, itd. Materiał będzie zebrany ze wszystkich stacji i na tym kanale HD będzie transmitowany. Zresztą nawet do i na plus wyjdzie, bo w miejsce każdego kanału HD TVP (bdzie tylko jeden) można wrzucić jakieś inne kanały HD lub kanały SD

Jest narazie jeden, co nie znaczy, że nie mogą w niedalekiej przyszłości, przy zwiększeniu się materiałów HD, powstać osobno kanały TVP1 HD i TVP2 HD.

 

TVN HD nie jest programem HD. To tylko program SD w ktorym czasami jest jakas audycja w HD. "Napychanie" oznacza ze zamiast TVN24, TVN Style i TVN7 w multipleksie bylby TVN "HD", ja zapewne jak wiekszosc wolalbym te 3 programy SD zamiast jednego TVN w ktorym czasami pojawilby sie jakis material HD...A HD chetnie obejrze w TVP HD.

 

TVN HD JEST kanałem HD. Rozdzielczość zawsze wynosi 720p, czyli jest to kanał HD, bez względu na to, ile % jest materiału HD. Nie licz na to, że będzie TVN24 lub TVN Style za darmo naziemnie. Poza tym, jak zauważyłeś, wystarczy multipleksów na moje stacje i na te, które podałeś. Oczywiście mówię tu o sytuacji po 2012/2014 r. kiedy będzie miejsce na 8 multipleksów. Narazie można nie dodawać tych kanałów (TVN SIedem itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVN HD JEST kanałem HD. Rozdzielczość zawsze wynosi 720p, czyli jest to kanał HD, bez względu na to, ile % jest materiału HD. Nie licz na to, że będzie TVN24 lub TVN Style za darmo naziemnie. Poza tym, jak zauważyłeś, wystarczy multipleksów na moje stacje i na te, które podałeś. Oczywiście mówię tu o sytuacji po 2012/2014 r. kiedy będzie miejsce na 8 multipleksów. Narazie można nie dodawać tych kanałów (TVN SIedem itp.)

 

Opowiedz cos o tej rozdzielczosci 720p w czasie filmow z lat 90...To ze zdublowano linie nie znaczy ze rozdzielczosc wzrosla !

 

Dlaczego mam nie liczyc na TVN24 czy TVNStyle? Bedzie konkurs i jak TVN chce wygrac to MUSI dac najlepsze kanaly. A jak nie chce to wygra RTL albo FOX i zabierze rynek TVN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...