Skocz do zawartości

Humax HD


Waldek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam ten model i uważam że po ostatniej aktualizacji jest to całkiem niezły sprzęt.

Jest polska czcionka w EPG na Cyfrze i w Cyfrowym Polsacie i są napisy na Canal+.

Poprawiła się szybkość przełączania kanałów.

Dobrze działa z modułem Aston v2,17 i Trex v4,1.

Napisz co oczekujesz od tunerka.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam obydwa, każdy ma wady i zalety, ale lepszy wg mnie jest Topfield 7700. :D

 

więc i ja mam kilka pytań:

 

1. w czym ten Topfield jest lepszy od Humaxa :

- czy Topfield generuje lepszą jakość obrazu od Humaxa zwłaszcza podczas szybkiego ruchu (piłka nożna, żużel, hokej, siatkówka itd.)

a) po złączu hdmi - kanały HDTV i SDTV ?

B) po złączu scart - kanały SDTV ?

- czy Topfield się mniej zawiesza (restartuje) od Humaxa (jeżeli te zjawiska wogóle występują w tych tunerach) ?

- cz Topfield się mniej grzeje od Humaxa ?

- czy Topfield lepiej współpracuje z modułąmi uniwersalnymi (np. Dragon), polsatu, cyfry niż Humax ?

- czy przełączanie kanałów w Topfieldzie jest dużo szybsze niż w Humaxie ?

 

Interesowały by mnie odpowiedzi na te pytania, sprawa EPG i programów do obróbki listy jest dla mnie sprawą dalszorzędną nie mającą w moim przypadku żadnego znaczenia przy wyborze tunera. Więc po odpowiedzi na powyższe pytania, który tuner wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wszystko co zostało wymienione, tylko EPG dla Cyfy na audycje oglądaną i nastepną.

Mniejszy pobór prądu podczas pracy i stanby.

Co najważniesdze nie wiesza się!!!

Osttni soft 057, nieco gorszy obraz na kanałach SD, ale wgrałem spowrotem 048, i jest OK.

działa z DragonCryptem, Zeta Cam, Astonem 2.18 z kartą HD, no problem!!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam zakup dekodera Humax HD. To najgorszy z wszystkich modeli w całej historii tej firmy. Każdy kolejny soft do tego tunera to porażka. Po wgraniu najnowszego softu żeby 2 minuty czekać na uruchonmienie tunera lub po wyłączeniu z prądu to prawdziwy skandal !!! :evil: Tuner nie wyszukuje wszystkich kanałów z różnych satelit , zawiesza się i co zauważyłem ostatnio resetuje się od czasu do czasu z niewiadomego powodu. Zdecydowanie w tym wypadku polecam Topfielda chociaż go nie mam ale poprostu gorszy od Humaxa to już nie moze być żaden sprzęt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem - zapytaj się użytkownika @kkuba - narzeka na Topfielda przy każdej okazji ;) Zresztą w dziale Inne Odbiorniki jest o nim temat. Ma zalety (niezły obraz) i wady (słabsze EPG, coś tam z wyjściami dźwięku analogowego)

 

Prawda jest taka, że nie ma ideału. Humax ma teraz super rozwiązane EPG. Choć ten ostatni soft długo startuje (podobno testuje hardware ;) ), to jeśli komuś zależy na wzorowym EPG, to tu jest obecnie najlepsze z odbiorników HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Trudno jest jednoznacznie stwierdzić na dzień dzisiejszy który z obecnie będących na rynku odbiorników jest lepszy - powiem że wszystkie mają swoje wady i zalety.

U mnie Humax wcale tak długo nie startuje i jak wrócę z urlopu to porównam sprawę startu w TF7700 i HDCI2000.

Fakt że Humax bardziej się grzeje niż Topfield.

Sprawa zawieszania tunera prawdopodobnie jest spowodowana przegrzewaniem się i jeśli zapewnimy mu dookoła większą przestrzeń to powinno być lepiej.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WilkuTVSAT

 

Na tym najnowszym sofcie z 5 lipca jeśli Humax wyłączony jest z prądu to wtedy startuje około 2 minuty. Z pozycji standby startuje normalnie. Na innych softach problemów z "rozruchem" nie było. Co do zawieszania się i przegrzewania to u mnie tuner nie jest niczym zakryty ani przysłonięty i ma przestrzeń bardzo sporą a nawet na suficie jest wentylator pokojowy który chłodzi pokoik w upalnych dniach :) a i tak się zawiesza i grzeje. Może jest te zawieszanie spowodowane "przeładowaniem" listy kanałów , bo mam ponad 2800 programów wpisanych z całej orbity ? Często zawiesza się także przy skanowaniu jakiejkolwiek satelity z wyborem wszystkich częstotliwości :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście sprawdziłem po wyłączeniu z sieci i ponownym włączeniu przejście do stanu standby u mnie na HDCI2000 trwa ponad 40 sekund plus oczywiście to jak włączymy tuner przyciskiem z pilota czyli razem ponad minutę - troszkę za długo.

Ale jak dekoderek jest już w standby to włancza się w miarę szybko - nie tak szybko jak Ferguson.

Mój Topfield za to bardzo długo włancza się ze stanu standby do trybu oglądania coś ok. 30 sekund.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Prosze kolezków o doradzenie jaki tuner cyfrowy wziaść do hd żeby miał 2 moduły dostepu dzisiaj dostałem ze sklepu internetowego Humax HDCI2000 odesłałem go spowrotem porazka jakiej w życiu nie widziałem zamglony obraz na sd i nie najlepszy na hd panowie o zgrozo podłączyłem do mojej najnowszej plazmy Pioneer 508xd kuro te 2 tunery i na tych samych programach sprawdzałem Humax HDCI2000 ma duzo gorszy obraz niz tuner hd cyfry totalne dno.Dla mnie najważniejszy jest obraz i prosze o pomoc jaki tuner kupic pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ten Humax HD 2000 to kompletne nieporozumienie nie warte nawet złotówki. Tyle złych słów nie wyraziłem jeszcze w swoim życiu o żadnym sprzęcie satelitarnym. Dzisiaj stała się u mnie kompletna PARANOJA z udziałem tego antytunera , otóż miałem do wczoraj na liście kanałów zapisane ponad 2500 kanałów z ponad 30 satelit. Dzisiaj włączam tuner i wyskakuje komunikat o braku zainstalowanych kanałów !!! Poprostu przez noc wykasowała się nie wiadomo z jakiego powodu cała lista kanałów !! :shock::? Dodam , że na 1000 (tysiąc) % nikt nie ingerował w tuner który był wyłączony z prądu. Normalnie szlag człowieka może trafić z tym badziewiem :evil: Prawie codziennie dzieje się coś z tym tunerem złego. Nie wiem już sam czy trafiłem na tak fatalny egzemplarz który chyba niedługo wywale przez okno !!!! :evil::shock::xPoprostu tego sprzętu nie da się normalnie użytkować !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety i mi się podobny objaw przytrafił i co gorsza przytrafiał się później jeszcze kilka razy - zrobiłem reset do fabrycznych, soft wgrałem od nowa, listę od nowa i działa (soft 1.00.13).

 

Zanim jednak wyrzucisz go - poczytaj tematy o Topfieldzie i Fergusonie - także jest tam sporo narzekań. Na chwilę obecną każdy z producentów walczy z większymi, lub mniejszymi problemami natury software'owej :( Nie odrazu Kraków zbudowano - pierwsze dboxy też były ciężkie w użytkowaniu i dopiero alternatywne oprogramowanie pokazało na co stać ten sprzęt - może i tu coś się ruszy (może nie alternatywnego - to już nie te czasy ;) ale w kwestii oprogramowania firmowego). Informacje o wykrytych problemach stale zbieramy i co pewien okres przekazujemy dalej do góry ;) Proponuję robić to samo, bo im więcej nacisku z dołu - tym większe szanse, że szybciej nastąpią zmiany w tym temacie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr. Orbita

 

Dzięki za kolejne informacje :) , pokombinuje z tym resetem i zobacze jak to będzie działało.

Mam jeszcze pytanie a zarazem prośbę , czy w przyszłości bedzie można liczyć na listę kanałów pod obrotówkę FTA ? (np. 62E - 30 W). Kiedyś była o tym mowa przy okazji nowego softu 1.00.13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ja również jestem bardzo zadowolony , w moim Humaxie nic się nie wiesza , a włączanie jest normalne jak w innych firmach.

Tuner świetnie współpracuje z pozycjonerem ,jedyna wada to że ma narzucone fabryczne nazwy satelit i nie można ich edytować oraz poukładać w normalnej kolejności.

Ogólnie wporzo tunerek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Proszę zgłaszajcie mi w tym temacie przypadki wywalania się listy i w jakiej sytuacji to nastąpiło.

 

U mnie wywala listę gdy odbiornik jest wyłączony z prądu (np. na noc) ale nie dzieje się to za każdym razem. Czasami jest to co kilka wyłączeń (dni) a czasami co klikanaście. Ostatnio jednak dzieje się to coraz częściej. W tej chwili od jakiegoś tygodnia trzymam odbiornik na noc w pozycji "standby" na sofcie 1.07 i narazie listy mi jeszcze nie wywaliło. Dodam jeszcze , że dzieje się to na każdym z tesowanych softów : 1.04 , 1.07. i 1.13.

 

PS. O problemie tym informowałem kol. @Mr.Orbita na PW.

Również proszę o informację czy komuś wywala listy kanałów po wcześniejszym wyłączeniu odbiornika z prądu lub w innej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pomocy od miesiąca ma te tuner i cały czas kłopoty, karta C+ chodzi w diablo. Na początku nie miałem programów C+ HD inne programy były. teraz tyle mieszałem że mam C+HD ale niekiedy, niewiem dlaczego sie tak dzieje. Jeszcze na dodatek teraz brak 3 AXN i HBO Comedy. Karta działa bo gdy włoże do dbox2 to te AXN i HBOcomedy są. Te listy są wciąż stare chyba bo nic nowego nie znalazłem. Co robić, gdzie szukać? Wiem że w internecia. ale gdzei? może gotowe materiały do tego tunera ma ktoś aby się podzielił. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Mam następujące problemy z użytkowaniem Humaxa (używam najnowszego oprogramowania) :

 

1. Czas przełączania na kanały HD jest bardzo długi (czasami nawet ponad 10 sekund)

2. Jeśli usuwam kanał z aktualnie wybranej listy ulubionych to Humax się wiesza (trzeba restartować)

3. Jeśli w EPG przejdę na zakładkę programu dla wybranej stacji, to czasami (nie umiem wyłapać jakiejś sensownej zależności) pośdwietlenie ucieka mi do góry. Chodzi o to, że jak rozwijam np. programy z pojutrza, to po kilku sekundach kursor wraca do góry. Próbuję ponownie i znowu to samo.

4. Szukanie po nazwie kanału uniemożliwia wpisanie polskiej czcionki. A jak przykładowo wpiszę "slad" zamiast "ślad" to wyszukanie jest nieskuteczne.

5. Podczas gdy wyszukiwanie powinno mi zwrócić jedną pozycję otrzymuje kilkadziesiąt identycznych pozycji.

6. Na kanale C+ FILM HD jest inna godzina niż na pozostałych (ok. kilkadziesiąt minut do przodu)

7. Kanał C+ Film HD nie ma w ogóle EPG, a na C+ Sport HD wyświetla się tylko aktualna i następna pozycja programowa.

8. Czasem zdarza się tak, że telegazeta włącza mi się dopiero po 10 sekundach.

 

Czy ktoś z Was napotyka podobne kłopoty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jaki moduł i z jakim wsadem?

2. Reset fabryczny, przeładować soft, listę trzeba będzie robić od nowa :(

3. Być może dzieje się to w momencie, gdy pobierane są jeszcze nowe pozycje EPG ze strumienia z satelity (czasami trwać to może dość długo). Obawiam się, że nie da się tego ominąć.

4. W sumie fakt, ale polskich czcionek nie stosuje się zwykle w nazwach kanałów - w każdym razie trzebaby przekazać do poprawki

5. Szukanie kanałów?

6. Wina nadawcy - Canal+ Film korzysta z transpondera Izraelskiego nadawcy Satlink. Obawiam się, że nie wiedzą tam co to UTC (bo taki czas powinno się podawać, jako wzorcowy)

7. Zgadza się - wina nadawcy. Teoretycznie EPG może wskoczyć, jeśli dłużej będziesz oglądać kanały z 10,892H (którykolwiek z nich) - z tamtąd nadawane jest EPG MediaHighway - teoretycznie może pobrać z tamtego miejsca brakujące EPG

8. Na jakich kanałach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

 

Co do pkt 1 - mam moduł Cyfry+ razem z ich kartą

W punkcie 4 i 5 zrobiłem błąd - chodziło mi o szukanie programu w EPG (a nie kanału - jak błędnie napisałem) - przy pomocy tej graficznej "klawiaturki"

i co do pkt 8 - na TVP1 zdarza mi się czekać bardzo długo na włączenie telegazety. Czasem korzystam też z telegazety na TVN i tam ten problem mi się jeszcze nie przytrafił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...