Skocz do zawartości

Ferguson FX 6600 i FX 7600


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Witam, posiadam następujący problem z tym tunerem. Jak go włącze to jest wszystko ok i chodzi normalnie. Dopiero jak wcisnę czerwony przycisk na pilocie i chce go wyłączyć to robi sie czarny ekran i nie wyłączy się całkowicie tylko cąły czas jest w trybie ac1 czyli tak jakby był włączony.

 

Jest to dla mnie problem bo mam ze zwykłej anteny np. polsat i jak chce wyłączyć tuner żeby oglądać polsat to on sie nie wyłączy tylko czarny ekran. Jak wcisnę żeby go włączyć to włączy sie i normalnie chodzą kanały z satelity.

 

dodam że tuner ma oprogramowanie octagona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pytanie do użytkowników Fergusonów FX 6600 i FX 7600 z odbiorem z Astry 19,2 :

-Czy macie w ostatnim okresie /od kilku dni/ kłopoty z odbiorem polskich kanałów FTA: TVP Info, TV Polonia, TVP Historia, TVP Kultura ?

U mnie na tunerze FX 6600 na tych i tylko na tych kanałach /nie dotyczy H-B/ obraz po kilku sekundach ulega zamrożeniu, przez chwilę jest jeszcze dźwięk, po czym następuje restart i tak w kółko. Jest w nim soft chyba Octagon 1.97. Podobno jest to spowodowane eksperymentami z EPG przez TVP. Nie stwierdziłem tego na innych dostępnych mi tunerach tj. Philips 3010 z softem pod TNK /ale odbiorem również z Astry/ i dekoderze Cyfry+ 6860.

Może nie ma tego problemu z innym softem na FX ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem który już kilkakrotnie był opisywany na różnych stronach, otóż

 

Po włożeniu karty pojawia się na chwilę komunikat CONAX jednakże po chwili wyskakuje komunikat RESERVED.

 

Próbowałem już chyba wszystkiego tzn. wymiana softu, podłożenie pod kartę, przeczyszczenie karty nawet próbowałem podgiąć blaszki w czytniku. Rezultat wciąż ten sam. Czy ktoś może uporał się z tym problemem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Znów powrócił problem restartów na FX 7600 i FX 6600 tylko na polskich programach FTA : TVP INFO, Polonia, Kultura, Historia z Astry 19,2E po wznowieniu nadawania jakiejś zakłócającej wersji EPG /temat opisany parę postów wyżej/.

Posiadaczy takich tunerów z możliwością odbioru z Astry proszę o info, czy mają podobne problemy np. na oryginalnych softach 2.03 oraz o możliwym sposobie usunięcia tej usterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.Mam problem z odbiorem kanałów TCM i DISNEY CHANNEL z poziomu karty CYFRA+.Otóż na wymienionych kanałach brak jest kodowania SECA CAID-0100

Co mozna zrobic aby odbierac w/w kanały i dodam to iz najsmieszniejsze jest to ze CN odbiera bez problemu.Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Znów powrócił problem restartów na FX 7600 i FX 6600 tylko na polskich programach FTA : TVP INFO, Polonia, Kultura, Historia z Astry 19,2E po wznowieniu nadawania jakiejś zakłócającej wersji EPG /temat opisany parę postów wyżej/.

Posiadaczy takich tunerów z możliwością odbioru z Astry proszę o info, czy mają podobne problemy np. na oryginalnych softach 2.03 oraz o możliwym sposobie usunięcia tej usterki.

Problem jest znów widoczny od 15 listopada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dekoder Fergusona FX 7600 z modułem CI od polsatu. Soft wgrany to 2.02. Widze ze w pakiecie ktory mam w CP pojawiły się TV6 i Polsat sport news. Ale za nic w świecie nie moge ich znaleźć. Mam 2 konwertery: na astre 19.2 i hotbirda 13. Przeskanowalem wiec hotbirda ze 120 transponderow zrobilo sie 144, pare nowych kanalow ale polsatu sport news nie znalazł. Próbowałem tez go bezskutecznie ręcznie dodać wtedy sygnał jest na ponad 90% ale obraz jest czarny i dzwięku również brak.

Przeskanowałem częstotliwość 12284 MHz H 27500 mam na niej 54 transponder.

 

Proszę Was o porady jak znaleźć te nowe kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również nie odbieram kanałów TVP z Astry - Ferguson FX 7600 2.03. :crazy:

Włączyłem EPG chyba na TVP Kultura i rzeczywiście było nad wyraz rozbudowane, zapewne na cały tydzień. Tygodniowe EPG samo w sobie nie oznacza raczej problemów, miałem na Canal +, ale jak widać TVP nadaje inaczej. :x

 

Może komuś działa poprawnie na innej wersji oprogramowania ? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stan69 i gdor.

Po prostu od 2 dni restarty ustąpiły i można znów odbierać programy TVP z Astry bez problemów, dlatego nic nie stwierdzacie, ciekawe tylko jak długo, bo sytuacja powtarza się w ciągu kilku m-cy już 3 raz, a nikt z TVP nie komentuje tych faktów.

U mnie na sofcie fabrycznym 2.01 też kilka dni temu były restarty a na forum tvp.pl można było przeczytać, że dotyczyło to też innych tunerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam!

Interesuję się trochę zagadnieniami poruszanymi w Satkurierze i na jego forum. Jednak muszę przyznać że nie jestem w tej dziedzinie ekspertem. Chciałbym prosić Was o radę.

Posiadam odbiornik Ferguson FX 7600 UCI z orginalnym softem (najpewniej 1.85). W chwili obecnej działają w nim dwie karty: tnk - w kieszeni na karty i moduł Cyfrowego Polsatu wraz z kartą. Jedno miejsce na moduł pozostaje wolne. Chciałbym dokupić opcję Cyfry+. Czy mogę po prostu dokupić od przedstawiciela samą kartę i włożyć ją w miejsce karty tnk, czy musi to być karta wraz z modułem. Jeżeli ta druga opcja to jaki to powinien być moduł aby wszystko razem działało (Cyfra+ przestała udostępniać własne moduły) i nie wyczyściło za bardzo mojej kieszeni.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wiem, że trochę czasu już minęło i kolego @zibist już sobie pewnie z tematem poradził ale dla potomnych odpowiem;P (w razie gdyby ktoś szukał podobnej informacji)

 

Karty cyfry nie są parowane z ich dekami/modułami w związku z tym bez problemu będą działać w np. fergusonie, nie ma konieczności zakupu modułu. Odpowiednia lista, karta w slocie i będzie hulać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam

Tuner - Ferguson FX 7600 ma kilka lat, pracował bez problemu u mnie, co prawda czytnik kart czasami nie wyrabiał, ale przełączenie kanału lub ruszenie kartą pomagało i dekowowanie wracało do normy. Od dwu lat użytkuję już tuner z HD i ten dałem rodzicom. Wszystko było ok w zasadzie do lutego. Okazało się, że po prostu nagle z około 3 tys. zostało ok. 600 a wszystkie ustawienia m.in. z Astry i Hot Birda zniknęły jakieś szczątki z Syriusza i Eurobirda zostały. Przywracałem ustawienia fabryczne, wgrałem od nowa soft, na nowo ustawiłem programy i bylo okey przez 2 tygodnie temu. Teraz znowu zniknęło część ustawień oczywiście programy z Astry i Hot Birda.

Dzwoniłem do serwisu Fergusowa, prawdopodobna przyczyna to błędnie działająca pamięć tunera koszt wymiany to 50 zł (wlutują nową) i oczywiście koszty przesyłki w obie strony.

Czy ktoś miał taki problem i może podzielić się informacjami (może przyczyna jest inna). Bo nie wiem czy naprawa ma sens dołożę jeszcze 100 zł i kupie nowy tuner.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...