Skocz do zawartości

DVB-T w Warszawie


sadownik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Od pewnego czasu (klikunastu dni co najmniej) mam problem z odbiorem DVB-T

- szczegolnie z MUX'a na ktorym jest TVP1 HD,

sa takie pikselizacje, ze sie nie da ogladac, obraz sie zmraza, dzwiek zanika itd,

Problem jest na dwoch niezaleznych instalacjach antenowych - mojej ale takze u rodzicow,

w budynku oddalonym o 3km - ale ta sama miejscowosc - Wolomin.

 

Czy tylko my mamy takie problemy - wczesniej przez kilkanascie tygodni bylo OK,

ale byla jakas przerwa konserwacyjna i moze znow cos Emitel w tym SFN namieszal ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko my mamy takie problemy - wczesniej przez kilkanascie tygodni bylo OK,

ale byla jakas przerwa konserwacyjna i moze znow cos Emitel w tym SFN namieszal ?

U mnie jest podobnie.Mam kiepską antenę może to winna tego,ale pozostałe MUX-y i TVN HD działają bez zarzutu.Raz działa lepiej a raz gorzej MUX1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Posiadam antenę:

http://www.hollex.pl/anteny-tv-naziemne ... mum-uhf200

Mieszkam na Falenicy blisko dworca PKP i mimo wszystko mam problem z odbiorem DVB-T MUX 1 2 i 3 jak i DVB-T TVN HD

w przypadku MUX 1,2,3 myślę że to może być związane z równoległą transmisją owych multiplexów z PKiN i pewnie się nawzajem one zakłócają, ponieważ ze stabilnością sygnału analogowego z tych dwóch nadajników nie ma problemu, czy ktoś może mi doradzić w tej kwestii co zrobić?

DVB-T odbieram na karcie telewizyjnej Creatix-948 DVB-T, S (V.1.1.1) w komputerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w poprawnym zainstalowaniu zabezpieczenia przeciwprzepięciowego TV-Sat wtyk F/ gniazdo F Signal.

Zakupiłem antene kierunkową DIPOL 19/21-69 DVB-T, dalej wzmacniacz LNA-177 30dB ekranowany.

Dodatkowo zamierzam zamontować filtr GSM TZU 198-62 5-862MHz. Jak to poprawnie zrobić?

Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Od wczoraj od około godziny 23:00 mam problem z odbiorem standardowego DVB-T(MUX1,2,3) z Raszyna oraz MUX4 z Brwinowa. Mam 2 telewizory jeden na parterze a drugi na poddaszu. Na poddaszu aktualnie korzystam z dekodera T-HD 1000 CP. Jeszcze wczoraj do godziny 23:00 wszystkie 4 MUXY odbierałem na 100% i nawet MUX4 pomimo iż mam antene kierunkową skierowaną na Raszyn śmigał bez żadnych zakłóceń. Dzisiaj natomiast na parterze w TV SAMSUNG LCD z wbudowanym tunerem dvb-t nie odbieram zadnego muxu z Raszyna a jedynie analog przy czym śnieży mi tvp info i tv4 natomiast na poddaszu w tv SHARP LED także z wbudowanym tunerem po odłączeniu dekodera CP odbieram mux1 i mux2 z siłą zaledwie 50-60%. Co ciekawe na jednym i drugim tv mam sygnał TVN HD z PKiN lepszy niż wszystkie 3 muxy z Raszyna. Czy ktoś wie o co chodzi. Od wczoraj na terenie aglomeracji warszawskiej pada bardzo mokry i ciężki śnieg. Postanowiłem wejść na dach dzis rano i sprawdzić co się dzieje i zobaczyłem że antena kierunkowa jest cała oblodzona łącznie z puszką i kablem antenowym i cały czas sypie śnieg. Czy ma to wpływ na odbiór NTC? Dodam tylko że mieszkam 10km w linii prostej i dziwie się że nie moge przy tak małej odległości i dużych mocach nadajnika odbierać poprawnie tv. POMOCY!!! 10km w lini prostej od Raszyna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Jest to antena kierunkowa DIPOL 19/21-69 DVB-T z wbudowanym symetryzatorem do odbioru NTC - a w tym momencie sygnał na MUX1,2 w telewizorze na poddaszu podskoczył na 70-75 procent. MUX3 na 0. MUX4 na 50 procent z tym że jakość sygnału jest fatalna. Na dole mam tylko MUX2 bez MUX 1 i MUX3. Wydaje mi się że chyba trzeba będzie poczekać na odwilż skoro na dachu wszystko pokryte jest lodem. No chyba że nadawcy coś kombinują i nie tylko ja mam problem z DVB-T. Dobrze że jeszcze jest analog przez miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

UWAGA!!!!!! w nocy z 19 marca na 20 marca pomiędzy godz. 24 a 5 rano nastąpi wyłączenie części nadajników analogowych z obiektów nadawczych W woj. Mazowieckim w tym obiektów Warszawa/Raszyn i Warszawa/PKiN! MUX-3 z kanałami TVP w tym dniu przejdzie na docelowy kanał emisji strumienia DVB-T. MUX-3 zmieni kanał emisji z obecnego k55 (emisja SFN z obiektów Warszawa/Raszyn i Warszawa/PKiN) na docelowy k27, który zwolni analogowa TVP2 po wyłączeniu jej analogowej emisji. Sygnał z k55 zniknie i pojawi się od razu na k27 z docelową moca 100 kW czyli tyle samo co MUX-1 na k58 i MUX-2 na k48. Emisję MUX-1 i MUX2 na obecnych kanałach k58 i k48 są emisjami już docelowymi z pełnymi mocami 100 kW! MUX-3 na k55 jest obecnie emitowany w okresie równoległym z mocą 50 kW, gdyż nie jest to kanał docelowy emisji tego MUX-a i zbyt duża moc emisji mogła by zakłócać pobliskie emisje analogowe na k55.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MUX-3 na k55 jest obecnie emitowany w okresie równoległym z mocą 50 kW, gdyż nie jest to kanał docelowy emisji tego MUX-a i zbyt duża moc emisji mogła by zakłócać pobliskie emisje analogowe na k55.

 

Nie ma w kraju żadnych emisji analogowych na kanale 55 prócz jednego 30W doświetlenia na podkarpaciu, które teraz lub za kilka miesięcy zostanie wyłączone. Kanał 55 jest częstotliwością genewską na Warszawę, skoordynowaną w GE06, z przeznaczeniem jako rezerwa dla takich właśnie emisji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od wtorku dzieja sie niesamowite rzeczy.

W domu sa 2 dekodery i 1 tv z wbudowanym dekoderem.

Wczesniej dzialaly wszystkie kanaly.

Dzis probowalem obejrzec tvn siedem, lecz jakosc i sygnal wynosza nie wiecej niz 60 procent. Liczne scinki uniemozliwiaja ogladanie. Kilka metrow dalej jest drugi telewizor na ktorym jakosc i sygnal wynosi okolo 97 procent. Na tymze telewizorze wszystkie kanaly dzialaja prawidlowo. Na moim tylko programy tvp, ttv polo tv i atm rozrywka. Na telewizorze z wbudowanym nie dziala tvp 1 hd a zwykle dziala, do tego nie dziala zwykle tvp 2. Raz na jakis czas jest odwrotnie. Lokalizacja gora kalwaria (pow. piaseczynski)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...