Skocz do zawartości

DVB-T w Warszawie


sadownik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a przesterowania na tym wzmacniaczu to nie ma przypadkiem? Regulowany jest? w Halinowie instalowałem jakieś 7-9dni temu naziemną i poziom sygnału nawet bez wzmacniacza jest dość dobry. Co Wy macie z tymi antenami? Wierzyć mi się nie chce. Na Targówku mam sygnału tyle że szok. Na Gocławku siostra odbiera wszystko na... ... przewodzie przyłączonym do stalowej części czaszy satelitarnej bez jakiejkolwiek anteny czy wzmacniaczy (5 piętro, widoczny PKN)

Wczoraj montowałem klientowi antenkę w ok. Nieporętu (Białobrzegi). Poziom sygnału dobry+

Praktycznie w całej Warszawie trzeba wzmacniacze skracać bo pixeluje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zastanawia mnie jaka jest szansa na odbiór w Warszawie MUX-3 z Łodzi. Zależy mi na dostępie do TVP Łódź. Teoretycznie wszystko wygląda zachęcająco bowiem według radiopolska moc sygnału to 170 kW, odległość 120 km. A jak to jest w praktyce? Da się w Warszawie uzyskać stabilny odbiór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@jarek, średnio 4,7Mbps na TVP1 i TVP2 w HD w testowym multipleksie. Rozdzielczość wynosi 1920x1080. W MUX1 i MUX3 jest średnio 6Mbps.

 

Może coś jeszcze zmienią, poczekamy. Po usunięciu TVP Polonia powinno już wystarczyć pasma dla zapewnienia odpowiedniej jakosci reszcie programów. Ja postuluję również ograniczenie rozdzielczości dla programów TVP Historia i TVP Rozrywka do 544x576, bądź zupełne pozbycie się TVP Rozrywka, w celu poprawy jakości na pozostałych programach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zdaje się, że testy na k.29 znów włączone

 

kanały SD: bitrate video 1-2.5 Mbps , audio: AC3 48kHz 2ch ~96-160 kbps (TVP Kultura 256kbps)

kanały HD: bitrate video do 4.6 Mbps, audio: jak TVP Kultura, w mp2 ~160kbps

 

TVP2 HD ma porównywalne parametry, nei wiem jak jedynka (nie odbieram k.58)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam, mam problem z jakoscią sygnału.( mieszkam 50 km od Wawy w kierunku południowym).Od trzech tygodni na niektórych kanałach raz jest sygnał a raz nie ma dokładniej to np. ttv, eska, polo,stopklatka, fokus. Wczoraj próbowałem poruszyć anteną ale na nic się nie zdało, nawet pogorszyłem sprawę bo teraz tvp1hd tvp2hd szatkuje sie. Nie wiem gdzie leży wina skoro zawsze odbierało pięknie. (antena na dachu jest od 8 lat ta sama nie dotykana,- w tym stylu: http://allegro.pl/antena-telewizyjna-te ... 56743.html) Wszystkie styki wyciągnełem i jeszcze raz pozakładałem i nic. W czym może leżeć problem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

TVN rozpoczął testy w HEVC. Może ktoś potwierdzić.

 

Mój telewizor Samsung dodał do listy dwa kanały TVN HEVC i TVN HD HEVC. Dźwięk jest ale obrazu nie ma.

 

edit: Moinitor komputerowy z tv też wyszukał kanały. Sygnał nadawany jest w DVB-T, ale kompresja HEVC. Mieszkam ok 50 km w linii prostej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tutaj potwierdzenie pracownika Emitel-a

Tak, w dniu dzisiejszym rozpoczęły się testy kompresji H.265/HEVC w Warszawie.

Testy prowadzone są przez TVN (przy udziale EmiTela).

 

Nadawanie programów w AVC i HEVC w jednym mux'ie DVB-T pozwala na ocenę jakości nowej metody kompresji bez ograniczania dostępu do dotychczasowych programów widzom nie posiadających odbiorników DVB-T2.

 

Testy podzielone będą na kilka etapów.

O zakres i plan tej części testów pytajcie Nadawcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Mam pytanko :

Dlaczego nie ma żadnych lokalnych TV dla Warszawy

Proszę o odpowiedz

 

Bo nie ma żadnej koncepcji muxów lokalnych poza pozostałościami analogowej tv naziemnej lokalnej

UKE sobie nie radzi. Państwo w ruinie - przecież to widać (i nie chodzi tu wcale o estetykę budynków, co próbują wmówić prorządowe media traktując ludzi za idiotów, ale chaos w zarządzaniu i organizacji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Mam problem z telewizja.

Otóż przeprowadziłem się do mieszkania gdzie jest wyprowadzony jeden kabel do routera od internetu. Internet działa. Gdy podłączamy rozgaleziacz aby poprowadzić kabel antenowy do tv i staram się wyszukać programy niestety znajduje tylko 4 na dodatek jest to tęcza. Kilka kolorów na ekranie. W czym może być problem? Czy operator od internetu blokuje? Podlaczalem zwykła antenę stojąca bezposrednio do tv to znalazło mi 30 kanałów lecz działają tylko TVP tvp2 ttv tvn itp jest ich kilka.

 

Proszę o pomoc.

 

Dodam że mieszkanie było remontowane przed zamieszkaniem i że ściany wychodzi tylko jeden kabel wspomniany do routera. Nie mam dostępu do tej puszki, nawet nienwiem czy ona jest zamontowana czy sam kabel który wystaje (kabel koncentryczny)

 

Kabel poprowadzony jest prawdopodobnie z klatki u jest zamontowany przez operatora. Czy możliwe że nie ma żadnego kabla od tv naziemnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź.

Rozumiem i wiem że u operatora mogę ta tv wykupić. Lecz chodzi mi tu o całkowicie darmowa telewizję naziemna która jest praktycznie w każdym gospodarstwie domowym która jest poprowadzona od anten zamocowanych na dachach. Pytanie czy nie wiecie że taki kabel móglbyc np nie doprowadzony do mieszkania a operator podlaczajac się nie przejął się tym i zrobił swoją robotę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...