Skocz do zawartości

DVB-T w Warszawie


sadownik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Powodem jest pewnie przeniesienie MUX3 z kanału 55 na kanał 27, oraz podniesienie mocy erp z 50 do 130kW. Moja rada: sprawdź swoją instalację antenową. Prawdopodobnie masz przesterowany wzmacniacz (jeśli to jest wzmacniacz).

 

Wtorek, czyli 19 marca, jest to moment wyłączenia nadajników analogowych w Warszawie, a także paru innych miejscach w kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może jeden z telewizorów jest nieco tempy na słabsze sygnały, a instalację masz taką, że ci tłumi wysokie kanały. W twojej lokalizacji powinien być bardzo silny sygnał..

 

Tak jak napisałem wcześniej, jeżeli korzystasz z anteny ze wzmacniaczem, zamień go na zwykły symetryzator i nie zasilaj go (nie wymaga zasilania), jeżeli to nie pomoże, wymień antenę na inną bądź przewód. Najczęściej winą takich problemów jest kiepska instalacja antenowa, o czym odbiorcy często nie mają pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam w centrum Warszawy i od paru dni nie mogę złapać na jednym dekoderze MUX 3. Ferguson Ariva 210 Combo nie odbiera MUX 3, a Not Only TV odbiera.Antena Dipol 11 ze wzmacniaczem Lna 101 i rozgałęziacz RA 2F Telmora.Wcześniej nie było problemów obraz żyleta ,a teraz brak sygnału.Wyszukało mi kanały wszystkie nawet kodowane DVB-T Polsatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem przed chwila symetryzator i wyłączyłem zasilanie anteny, odbieram jeszcze mniej kanałów i przycinają strasznie.Może ten wzmacniacz lna 101 się zepsuł ,może wymienić na nowy taki sam lna 101? Myślałem o lna 177,ale za silny chyba, przecież to centrum Warszawy i bez wzmacniacza powinienem odbierać.Hmmm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś odbierać wszystko na kawałku druta wepchnięte w gniazdo antenowe.

Myślę, że to będzie najlepsze rozwiązanie: http://majsterkowo.pl/prosta-antena-do-obioru-dvb-t/

 

Odradzam taką "antenę" drut elektryczny spowoduje na samym starcie niedopasowanie - trzeba by było zastosować symetryzator (o ile są na rynku takie z 50Ohm na 75Ohm). A to może spowodować wiele nerwów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U jednej mojej znajomej [iII p. blokowisko na warszawskim Ursynowie] wystarczyło, że na kablu antenowym (75 Ohm) założyłem końcówkę którą wetknąłem do gniazda antenowego w telewizorze, z drugiej strony odsłoniłem (około 7-10 cm) przewodu, wyprowadziłem na zewnątrz... wszystkie 18 kanałów śmiga jak ta lala (żadnej pixelozy).

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu dzialaja mi wszystkie kanaly tvp i ttv atm i polo a reszta nie?

wczoraj gdzieś od rana do 0:30 działały wszystkie kanały i intensywność i jakość wynosiły ponad 70%. dziś rano już przerywają. nawet te które działały wcześniej (atm, polo, ttv). dziwną sytuacją jest to, że kanał TVP 2 HD ma prawie 100% intensywności i jakości, a zwykły czasem spada poniżej 50% obu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia co się dzieje z MUX 3,inne kanały odbieram rewelacyjnie a z TVP 2 HD czy TVP Historia problem,nawet TVP Info Warszawa klatkuje obraz albo go nie ma,a TVP Info Łódź obraz żyleta.Środek Warszawy Centrum ok. 3km od Pałacu Kultury. Antena to Dipol 11 próbowałem różnych opcji z symetryzatorem ,ze wzmacniaczem LNA 101 , teraz nawet wsadziłem LNA 177 no ręce opadają.Może to wina głowicy w dekoderze sam już nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia co się dzieje z MUX 3,inne kanały odbieram rewelacyjnie a z TVP 2 HD czy TVP Historia problem,nawet TVP Info Warszawa klatkuje obraz albo go nie ma,a TVP Info Łódź obraz żyleta.Środek Warszawy Centrum ok. 3km od Pałacu Kultury. Antena to Dipol 11 próbowałem różnych opcji z symetryzatorem ,ze wzmacniaczem LNA 101 , teraz nawet wsadziłem LNA 177 no ręce opadają.Może to wina głowicy w dekoderze sam już nie wiem.

 

Mam podobne zjawisko.

Mam sygnał z AZART opartego na ATX-91 (widok w stronę Raszyna).

Tuner SAT (VU+ Ultimo) z głowicą DVB-T nie ma problemów z dekodowaniem sygnału i widzi wszystkie kanały w tym MUX3 z TVP Rozrywka.

Telewizor Samsung LE32B650 połączony przez przelotkę w tunerze, ma problem z sygnałem SFN od czasu zwiększenia mocy MUX3 na Mazowszu - wydaje mi się, że telewizor nie radzi sobie z SFN, który jest zakłócany sygnałem z PKiN (10kW) który antena łapie bokiem (sygnał łapany bokiem zamiast wzmacniać - koliduje z główną wiązką z Raszyna).

 

Więc może to kwestia odbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.mieszkam w Radziejowicach koło Warszawy.

korzystałem z anteny siatkowej obróconej o 90* i sygnał był,ale czasem szatkowało obraz.pomyślałem, że to wina anteny i kupiłem kierunkową Yagi T2.po ustawieniu okazało się ,że jest podobna sytuacja co z siatkową.przez pewien czas było ok czasem sygnał skakał czerwone-zielone,obraz szatkowało ale był.w sobotę niestety sygnał całkiem zginął.dzisiaj próbowałem antenę ustawić od nowa i w ogóle mi nie łapie zasięgu,paski nawet na chwilę się nie podnoszą.wymieniłem kabel bo myślałem,że może to jego wina i dalej nic.pozostałe mux-y odbierają bez problemu.dzwoniłem do cp a facet kazał mi antenę korygować więc kręciłem a sygnału dalej nie wyłapałem.czy może to być wina słabego sygnału czy może coś z tym ich dekoderem jest nie tak.dziwi mnie tylko to że reszta odbiera bez żadnych szmerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multipleks należący do TV Mobilnej nadawany jest w polaryzacji pionowej (po lewo), natomiast pozostałe multipleksy standardowo w poziomej (po prawo):

pBj9ayl.gif

(tak wygląda fala elektromagnetyczna, czyt. radiowa, w polaryzacji liniowej)

 

Do poprawnego odbioru musisz obrócić antenę o 90st według własnej osi. Oczywiście w ten sposób może się pogorszyć odbiór pozostałych programów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anteny ustawione w polaryzacji PIONOWEJ (do płatnego MUX-4 "TV Mobilna"):

- antena kierunkowa: http://www.komputery-online.pl/images/antcdma10.jpg

- antena siatkowa: http://img407.imageshack.us/img407/5494/antena1.jpg

 

Anteny ustawione w polaryzacji POZIOMEJ (do bezpłatnych MUX-1, MUX-2, MUX-3):

- antena kierunkowa: http://images.dipol.com.pl/pict/a1610+.jpg

- antena siatkowa: http://members.chello.pl/d.wilczynski/o ... ntena6.jpg

 

Prościej się chyba nie da. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antena Jagi T2 ze wzmacniaczem ustawiona w polaryzacji pionowej.wczoraj odbiór był idealny bez zacięć ale przedwczoraj znowu sygnał skakał(brak-czerwone-zielone),teraz rano sprawdziłem i jest narazie ok.antena zamocowana wysoko na budynku.nie wim czy to wina tych polsatowych nadajników czy może oprogramowania dekodera THD-1000.pozostałe mux-y odbierają ok.

 

antena ustawiona tak jak na tym foto:

 

- antena kierunkowa: http://www.komputery-online.pl/images/antcdma10.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. to trochę komplikuje sprawę. Jak daleko mieszkasz od Warszawy? Na tym samym kanale 37 pracują także inne nadajniki które mogą zakłócać odbiór:

 

TVP2 - Siedlce / Łosice - 300kW H

Polsat - Skierniewice / Bartniki - 1kW H

MUX2 - Przysucha / Kozłowiec - 50kW H

 

Być może one stanowią tutaj problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...