Skocz do zawartości

Nocne serwisy w radiu


Palikot
 Udostępnij

Czy jesteś za nocnymi serwisami w radiu?  

21 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jesteś za nocnymi serwisami w radiu?

    • Tak
      16
    • Nie
      8


Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu Polskę dopadła plaga idąca od zachodu. Stacje radiowe masowo rezygnują z nocnych serwisów informacyjnych, a program nocny to muzyczna puszka. Skutek jest taki, że na przykład Trójmiasto pozbawione jest w nocy lokalnych informacji. Radio Gdańsk nadaje ostatni serwis o północy, a kolejny dopiero o 5. A w wakacje już od 23 sama muzyka z komputera. Nawet w sytuacji kryzysowej (styczniowe wichury) o pełnej godzinie było tylko sześć piknięć i nadal muzyka. Pomijam już rzecz oczywistą, czyli łamanie w ten sposób misyjności nadawcy publicznego.

Stąd pytanie w ankiecie. Czy jesteś za nocnymi serwisami w radiu? Odpowiedź proszę uzasadnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również jestem na tak.

Gdy idę spać (zazwyczaj grubo po północy), zawsze słucham radia. I np. w Trójce bardzo mi brakuje o pełnej godzinie serwisu, bo nie wiem co się dzieje (często nie mam nawet czasu zajrzeć do Internetu czy obejrzeć Faktów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja uwielbiam o bodajze 1:00 na Radiu Maryja "przegląd codziennej prasy polskiej" (pod tytuł - w jutrzejszym Naszym Dzienniku, żeby nie było że reklama). Program ten to jedna z lepszych rozrywek jakie znam. W pięć minut idzie tyle nienawiści, jadu, głupoty, propagandy, kłamstw, obracania kota ogonem i tak dalej ile wypity żul do kolegi nie powie w czasie bójki. Lubie takie sadomasochistyczne rozrywki intelektualne :).

 

Co do tematu, jak najbardziej za. Podobnie zresztą jak nocnymi programami autorskimi, a nie muzyką z komputera by wypełnić czas i spełnić wymogi KRRiTV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jest dosyć szeroki. Radia już dosyć dawno straciły swoją duszą (jaką kiedyś maiła np. "trójka"). Teraz jest to sformatowany przekaz, tyczy to oczywiście też stacji TV (MTV, VIVA). Radia już nie promują tak osobowości, wszystko jest nastawione na komercję. Może jeszcze jakieś stacje lokalne się starają. Co do pytania ankiety jestem na tak. Wiadomości powinny być na bieżąco 24h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja uwielbiam o bodajze 1:00 na Radiu Maryja "przegląd codziennej prasy polskiej" (pod tytuł - w jutrzejszym Naszym Dzienniku, żeby nie było że reklama).

 

Dlaczego dopiero o 1 w nocy??To mógłby być hit RM to chociaż o 23.A są wogóle powtótki tego programu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwazam ze noc jest przede wszystkim po to aby sie zrelaksowac i posluchac dobrej muzyki. Dlatego moim zdaniem zbedne tu sa informacje o Rydzyku ktory obraza ludzi czy Lepper ktory grozi kolejnymi procesami. Te informacje wystarczy ze o nich slysze przez caly dzien i nie potrzebuje tego jeszcze w nocy sluchac :) . W nocy to ja oczekuje jak juz wspomnialem dobrej relaksujacej muzy a nie polityki. A gdyby juz cos sie powaznego wydarzylo to mysle ze kazda stacja przerwala by emisje automatyczna i poinformowala o tym co sie wydarzylo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie przypomina nocne pasmo starej radiostacji... dzikie pola, makakofonia, druh sławek, czasem fisz, novika, deszczu strugi...... co prawda nie bylo serwisow informacyjnych (w tam tym okresie w ogole na RDST ich nie bylo) to i tak bylo to lepsze rozwiazanie niz nawet poranki dzisiejszej Radiostacji. DJ`e [beep]a bzdury, muza z kompa - codzien to samo i pseldo wiadomosci, z ktorych nigdy sie niczego nie dowiaduje... ehh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nocne serwisy, jak nocne serwisy. Ale napewno programy autorskie mogłyby być. Tak jak kiedyś w RMF był Brian Scott i chyba Małgosia Potocka i ich rozmowy o seksie. To było fajne i nadawało się na nocny program. Albo kultowe JW23 z niezapomnianym składem Wrona, Jędrych, Monter i "Ona". Tego to chyba nigdy nie odżałuję. Pamiętam jak całe niedzielne wieczory spędzałem na słuchaniu RMF i goniłem do domu żeby tylko zdążyć. A te mix'y Montera - fantastyczne. Ale "to se juz ne wrati". :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker
Uwazam ze noc jest przede wszystkim po to aby sie zrelaksowac i posluchac dobrej muzyki. Dlatego moim zdaniem zbedne tu sa informacje o Rydzyku ktory obraza ludzi czy Lepper ktory grozi kolejnymi procesami. Te informacje wystarczy ze o nich slysze przez caly dzien i nie potrzebuje tego jeszcze w nocy sluchac :) . W nocy to ja oczekuje jak juz wspomnialem dobrej relaksujacej muzy a nie polityki. A gdyby juz cos sie powaznego wydarzylo to mysle ze kazda stacja przerwala by emisje automatyczna i poinformowala o tym co sie wydarzylo :wink:

W takim razie radio się na noc wyłącza :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie radio gra np. miedzy 13:00 - 18:00 gdy chce sobie posluchac jakis wiadomosci lub opinii, komentarzy radiosluchaczy itp. oraz miedzy 23:00 - 3:00 kiedy to muzyka dominuje nad slowem. I to jest wlasnie ta pora kiedy eter nie powinien byc zasmiecany jakimis Lepperami, Kaczorami itd. Tylko Muzyka :P No oczywiscie programy autorskie by byly tu jak najbardziej na miejscu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sek w tym, że programów autorskich też nie ma, natomiast jest Dyna, albo (heh) Winamp :lol: Jak bym chciał Winampa to bym sobie odpalił komputer, a nie włączał radio - spłycanie poziomu merytorycznego powoduje, że właśnie wolę wrzucić jakieś dobre CD w komputer (oczywiście legalne) - chociaż zawsze leci to co lubię :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...