Skocz do zawartości

Dekoder Samsung ICU 100


burner
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Takie inne pytanie. Obecnie mam dekoder IWU200 , orange Love z pakietem optymalnym. Jednak chciałbym ICU100,  jakie są warunki żeby otrzymać taki dekoder. Czy trzeba przejść na wyższy pakiet?  Domyslam sie że otrzymanie lepszego dekodera wiążę się z opłatą za wymiane, tą opłate oczywiście akceptuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po kilku dniach użytkowania mogę opisać swoje obserwacje. Mi głównie chodzi o nagrywanie. Otóż. Denerwują mnie nagrania w chmurze bo podczas przewijania nagrania nie ma podglądu, trzeba celować z czasem. Przy odtwarzaniu nagrania  z dysku już jest dobrze bo jest podgląd. Co do jakości to nie mam co prawda wypasionego TV ,ale dla mnie jest dobra jakość. Nie podoba mi się  że twardy dysk nawet jak dekoder jest w stanie czuwania i nic nie nagrywa to ciągle coś mieli i wytwarza dziwne odgłosy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nagrywasz w chmurze to po co podpinasz dysk.

 

Wypinaj go jak nie planujesz nagrywać na dysk i podpinaj jak oglądasz nagrania z dysku. 

 

Chcesz podgląd to nagrywaj na dysku.

 

Jakość nagrań to zwykłe jakość oryginalnego nagranego programu.

 

Jak chcesz cichy dysk to podepnij SSD.

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Ktosiu napisał:

Przecież nagrywasz w chmurze to po co podpinasz dysk.

 

Wypinaj go jak nie planujesz nagrywać na dysk i podpinaj jak oglądasz nagrania z dysku.

Jakby się dało wszystko nagrywać w chmurze to bym nie używał dysku. To co jest dostępne w chmurze to na nią nagrywam, jak nie dostępne to idzie na dysk. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem pewien mankament. Przy odtwarzaniu na żywo wszystko jest w porządku. Jednak przy spauzowaniu i odtwarzaniu z przesunięciem czasowym pojawiają się delikatne zakłócenia obrazu. Małe kwadraciki itp. Nie ma ich cały czas ale jednak są. 

Edytowane przez Jerzykowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Ponieważ ostatni wpis jest z września 2022 roku, a mamy teraz wrzesień 2023 r, mam pytanie: czy warto teraz brać ten dekoder, czy może jest już za stary, a może coś się w nim poprawiło? Zastanawiam się nad Internetem od Orange i telewizją. Ale interesuje mnie dekoder z funkcją nagrywania, ale żeby te nagrania dało się przewijać w przód i w tył. I żeby można było nagrać równocześnie chociaż 2 kanały. I jaki ewentualnie kupić dysk do nagrywanie, bo z tego co czytam, to trzeba sobie samemu kupić dysk. Dekoder dysku nie ma.

Teraz mam UPC i ich dekoder 4K, który nie przewija nagrań do przodu, bo ma taką funkcję zablokowaną.

Zależy mi też na jakości obrazu. Mam telewizor Sony 4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder jak na potrzeby zwykłego użytkownika jest wystarczający. W sumie nie wiem czy przez ten czas wprowadzili jakieś inne nowsze dekodery. Nagrania na dysku można dowolnie przewijać w przód i w tył. Na nagraniach w chmurze też, jednak nie na wszystkich kanałach da się nagrywać w chmurze. Co do dysku to polecam SSD. Robiłem testy na HDD i wszystkie trzy testowane głośno pracowały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Jerzykowski napisał(a):

Dekoder jak na potrzeby zwykłego użytkownika jest wystarczający. W sumie nie wiem czy przez ten czas wprowadzili jakieś inne nowsze dekodery. Nagrania na dysku można dowolnie przewijać w przód i w tył. Na nagraniach w chmurze też, jednak nie na wszystkich kanałach da się nagrywać w chmurze. Co do dysku to polecam SSD. Robiłem testy na HDD i wszystkie trzy testowane głośno pracowały. 

Dzięki za odpowiedź. Ja się kompletnie nie znam (jestem kobietą/emerytką). Jeżeli kupię dysk twardy (nie wiem jaki), to czy to czego nie da się nagrać w chmurze dać się nagrać na dysk twardy? i Czy między chmurą, a dyskiem twardym można płynnie przechodzić czy to są jakieś kombinacje? Zależy mi na nagrywaniu dowolnego kanału i przewijaniu w przód i tył. I czy to będzie śmigać po wi-fi, czy lepiej kablem połączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jerzykowski napisał(a):

Jak jest możliwość podłączenia dekodera z ruterem kablem,to zdecydowanie połącz kablem. 

To musiałabym przestawić meble w pokoju, żeby z klatki przewiercić się do pokoju. Do zrobienia.

Tylko mnie najbardziej chodzi o to, czy ten dekoder będzie działał dobrze z ich telewizją, bo to staroć i chyba nic w nim już nie udoskonalają. Mogę też wrócić do satelity Polsatu (mam całą instalację na balkonie), mogę dostać ten dekoder z nagrywarką co miałam i którego znam, tylko satelita ma ten minus, że jak jest burza lub ulewa (niekoniecznie nad moim blokiem) to ja nie mam obrazu, ani dźwięku. Jest pikseloza.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...