Jump to content
burner

Dekoder Samsung ICU 100

Recommended Posts

Można mieć włączony dysk i korzystać z multinagrywarki. Z poziomu dekodera nagrywa się na dysk, a z poziomu aplikacji Orange TV Go nagrywa się na multinagrywarke...

Edited by Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.

Kanałów TVP i tak nie mam na swojej liście ulubionych ale dobrze, że da się nagrywać na dysk i mimo wszystko cofać kanały. Dzięki za wyjaśnienie :)

Podłączyłem owy dekoder bez dysku. Co trzeba zrobić żeby nagrywać, jak to działa i ile edycji jednocześnie można nagrać?

Edited by Barti
Niechlujna pisownia w poście. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Poprawiono post.

Aktywowałem za 0 zł. Multinagrywarkę w Orange TV (w cenie pakietu mam). :D

Edited by Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.

hej!

Planuję zakupić usługę Orange TV, ale denerwuje mnie nieco działanie softu, a mianowicie chodzi mi o jego nieintuicyjne zachowanie. Po załączeniu dekodera pojawia się ekran startowy, który samoistnie nie wygasza się, tylko trzeba wykonać jakiś dodatkowy ruch -naciskać przycisk  kanału, klawisz - czy to nadal pojawia się w dekoderach? 

Edited by stigman88

Menu dalej się pojawia przy załączeniu dekodera. Dla mnie naciśnięcie jednego przycisku na pilocie nie sprawia żadnego problemu i na pewno nie miałoby wpływu na podjęcie decyzji o zawarciu umowy na usługi z operatorem. 😀

• Like 1

Przeszedłem przez kilka dostawców lokalnych - Multimedia, Vectra, UPC - i nigdy nie zauważyłem, by taki agresywny marketing panoszył się po włączeniu dekodera. Stąd jest to dla mnie novum - niezrozumiałe nie tylko dla mnie, ale też dla pracowników Orange w salonie. :)

Edited by Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.

Twój wybór. Jeżeli Tobie nie pasuje to nie bierz oferty od Orange. Nikt nie zmusza.

• Like 1

Ja mam ostatnio problem z moim dekoderem ICU100. Otóż po zmianie kanału obraz zamraża sie na około 1-1,5 sek. Potem wszystko działa płynnie ale efekt stop-klatki jest mocno zauważalny i denerwujący. Czy to soft czy zgłaszać reklamację? 

To nie jest błąd, ani problem. Dekodery mają usunięte szybkie przełączanie.

Tak to ma wyglądać, że przy zmianie kanału jest krótka stopklatka.

Powinni zmienić, żeby pozostał słyszalny dźwięk tak jak teraz, ale żeby ekran był czarny zamiast zamrożony.

Czy to jest aż taki straszny problem? Czy obraz jest zamrożony czy czarny? Rozumiem jakby to trwało z minutę, ale przy przełączaniu?

• Confused 1

Ja preferuje własnie sposób zmiany kanałów z wyświetlaniem przez sekundę stopklatki co subiektywnie sprawia wrażenie, że dzieje się to szybciej, ale takie zmiany potrafią wkurzyć jak ktoś się przyzwyczaił do innego działania sprzętu. Najprostszy byłby wybór jak to ma działać w menu, no ale to nie na sprzęcie od operatora ;).

W dniu 13.12.2019 o 12:55, maly801 napisał:

Czy to jest aż taki straszny problem? Czy obraz jest zamrożony czy czarny? Rozumiem jakby to trwało z minutę, ale przy przełączaniu?

Kwestia subiektywna. Dla mnie to tak jakbym przesiadł się z Ferrari do Malucha. Zawsze jak kupuję sprzęt elektroniczny to z myślą o jego płynnym działaniu. Teraz kanały na ICU100 przełączają się jak w latach 90 tych :) Stopklatka wygląda bardzo nienaturalnie, właśnie jakby coś się psuło. Obraz staje w miejscu, a dźwięk leci. Menu kanałowe również spowolniło. Nie można przelecieć 30 kanałów na raz - bo nie wczytują się numerki na dekoderze tak szybko jak kiedyś. Przed aktualizacją z TVN na Eleven Sports dojeżdżałem w 2-3 sekundy klikając "w górę" aż do 119. Teraz zajmuje to sekund 10, a i tak nie wiem czy trafię :) Jak dla mnie to ogromny krok wstecz. 

Zdaję sobie sprawę, że może być to kwestia "gustu". Jeśli chodzi o moje gusta to zmiana jest na skalę wymiany dekodera/zmiany operatora, czego nie wyobrażałem sobie robić bo z usług Orange jestem de facto bardzo zadowolony. Tak czy inaczej to tylko telewizja, którą oglądam nieczęsto, więc pewnie sobie odpuszczę.

• Upvote 1

Tak czytam co piszecie i widać, że głupim narodem jesteśmy, a managerowie w Orange są jeszcze głupsi niż obywatele. Nikt nie potrafi uruchomić w Polsce super sprawnej i sensownie działającej usługi.

Fatalna jest ta zmiana. Przed aktualizacją tuner sprawiał dobre wrażenie, teraz jest nie do zniesienia. Udało im się popsuć dobry dekoder oprogramowaniem.

Czy na tym dekoderze można ustawić kanały po swojemu? Przykładowo:

1. TVN HD

2. Polsat  HD 

...

Edited by SatZnawca

Kolejność kanałów można ustawić po swojemu, ale numeracji już nie.

• Thanks 1

On 9/15/2018 at 5:00 PM, ml69 said:

Od kilku miesięcy mam do amplitunera podłączone 2 dekodery: ICU100 i Ultrabox 4K. Wszystko z dźwiękiem (z funkcją ARC również) jest w porządku - działa jak powinno. Niestety w porównaniu z dekoderami nc+, ICU100 ma "wykastrowaną" opcję zapamiętywania ścieżki dźwiękowej dla każdego kanału osobno. To samo jest z napisami. 

Witam,

próbuję podłączyć dekoder Orange Samsung ICU 100 do soundbara JBL Bar 5.1 (który mam podłączony do TV za pomocą HDMI ARC), ale w takiej konfiguracji nie widzę ani dzwięku, ani obrazu z dekodera. Czy spotkałeś się z tym/może ktoś na forum z takim problemem?

Próbowałeś podłączyć inne źródło sygnału do soundbara ?Np. odtwarzacz BR czy iny dekoder ?Włączyłeś opcję HDMI CEC zgodnie z instrukcją ?

Opóźnienie dźwięku. ORANGE 300Mb/s. w konfiguracji FunBox 3, kabel, dekoder ICU 100, kabel HDMI, Philips 55PU56854/12. Na wielu kanałach TV opóźnienie dźwięku w stosunku do obrazu wynosi nawet 2s.

Bez zarzutu działa konfiguracja FunBox 3, wi-fi, dekoder AppleTV, kabel HDMI, Philips 55PU56854/12.

Przy równoległym odtwarzaniu w pierwszej konfiguracji, i dla porównania przez PC podłączony do FunBoxa (np.TVPInfo), w telewizorze opóźnienie jest, a w PC nie.

Czy to Orange tak wysyła, czy tracę synchronizację w moim sprzęcie?

W dniu 22.01.2020 o 15:22, marekg123 napisał:

Kolejność kanałów można ustawić po swojemu, ale numeracji już nie.

Czy są prowadzone jakieś prace żeby to poprawić? Bo na razie to bardzo wkurzające jest.