Skocz do zawartości

Dekoder Samsung ICU 100


burner
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Można mieć włączony dysk i korzystać z multinagrywarki. Z poziomu dekodera nagrywa się na dysk, a z poziomu aplikacji Orange TV Go nagrywa się na multinagrywarke...

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem owy dekoder bez dysku. Co trzeba zrobić żeby nagrywać, jak to działa i ile edycji jednocześnie można nagrać?

Edytowane przez Barti
Niechlujna pisownia w poście. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

hej!

Planuję zakupić usługę Orange TV, ale denerwuje mnie nieco działanie softu, a mianowicie chodzi mi o jego nieintuicyjne zachowanie. Po załączeniu dekodera pojawia się ekran startowy, który samoistnie nie wygasza się, tylko trzeba wykonać jakiś dodatkowy ruch -naciskać przycisk  kanału, klawisz - czy to nadal pojawia się w dekoderach? 

 

Edytowane przez stigman88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem przez kilka dostawców lokalnych - Multimedia, Vectra, UPC - i nigdy nie zauważyłem, by taki agresywny marketing panoszył się po włączeniu dekodera. Stąd jest to dla mnie novum - niezrozumiałe nie tylko dla mnie, ale też dla pracowników Orange w salonie. :)

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja preferuje własnie sposób zmiany kanałów z wyświetlaniem przez sekundę stopklatki co subiektywnie sprawia wrażenie, że dzieje się to szybciej, ale takie zmiany potrafią wkurzyć jak ktoś się przyzwyczaił do innego działania sprzętu. Najprostszy byłby wybór jak to ma działać w menu, no ale to nie na sprzęcie od operatora ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2019 o 12:55, maly801 napisał:

Czy to jest aż taki straszny problem? Czy obraz jest zamrożony czy czarny? Rozumiem jakby to trwało z minutę, ale przy przełączaniu?

 

Kwestia subiektywna. Dla mnie to tak jakbym przesiadł się z Ferrari do Malucha. Zawsze jak kupuję sprzęt elektroniczny to z myślą o jego płynnym działaniu. Teraz kanały na ICU100 przełączają się jak w latach 90 tych :) Stopklatka wygląda bardzo nienaturalnie, właśnie jakby coś się psuło. Obraz staje w miejscu, a dźwięk leci. Menu kanałowe również spowolniło. Nie można przelecieć 30 kanałów na raz - bo nie wczytują się numerki na dekoderze tak szybko jak kiedyś. Przed aktualizacją z TVN na Eleven Sports dojeżdżałem w 2-3 sekundy klikając "w górę" aż do 119. Teraz zajmuje to sekund 10, a i tak nie wiem czy trafię :) Jak dla mnie to ogromny krok wstecz. 

 

Zdaję sobie sprawę, że może być to kwestia "gustu". Jeśli chodzi o moje gusta to zmiana jest na skalę wymiany dekodera/zmiany operatora, czego nie wyobrażałem sobie robić bo z usług Orange jestem de facto bardzo zadowolony. Tak czy inaczej to tylko telewizja, którą oglądam nieczęsto, więc pewnie sobie odpuszczę.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
On 9/15/2018 at 5:00 PM, ml69 said:

Od kilku miesięcy mam do amplitunera podłączone 2 dekodery: ICU100 i Ultrabox 4K. Wszystko z dźwiękiem (z funkcją ARC również) jest w porządku - działa jak powinno. Niestety w porównaniu z dekoderami nc+, ICU100 ma "wykastrowaną" opcję zapamiętywania ścieżki dźwiękowej dla każdego kanału osobno. To samo jest z napisami. 

Witam,

 

próbuję podłączyć dekoder Orange Samsung ICU 100 do soundbara JBL Bar 5.1 (który mam podłączony do TV za pomocą HDMI ARC), ale w takiej konfiguracji nie widzę ani dzwięku, ani obrazu z dekodera. Czy spotkałeś się z tym/może ktoś na forum z takim problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Opóźnienie dźwięku. ORANGE 300Mb/s. w konfiguracji FunBox 3, kabel, dekoder ICU 100, kabel HDMI, Philips 55PU56854/12. Na wielu kanałach TV opóźnienie dźwięku w stosunku do obrazu wynosi nawet 2s.

Bez zarzutu działa konfiguracja FunBox 3, wi-fi, dekoder AppleTV, kabel HDMI, Philips 55PU56854/12.

Przy równoległym odtwarzaniu w pierwszej konfiguracji, i dla porównania przez PC podłączony do FunBoxa (np.TVPInfo), w telewizorze opóźnienie jest, a w PC nie.

Czy to Orange tak wysyła, czy tracę synchronizację w moim sprzęcie?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Ja mialem przedtem Multimedie ,net,telefon stacjonalny  i komorke innaczej mi policzyli ze beda znizki a inne rachunki przychodziły. Kurde płaciłe za to wszystko w Multimedii co miesiac 350 zŁ !!!!!!!!!!!.  Rzucilem Multimedie  narazajac sie na kary ale i tak mimo zaplacenia kar a obiecali mi rozłożyć na  raty. Tam mialem predkosc 150/ 10 normalnie zenada. W orange wzialem Kablowa duzo wiecej jest u nich programow ktore lubie , wzialem tez karte sim z numerem komorki teraz czekam na Samsunga Galaxy A 21 S - za[beep]ista maszyna ma 4 obiekyywy , ale to niewazne oprocz tego mam neta 300/50 to jest dopiero predkosc. goscie mili konsultanci a nie tacy jak w Multimedii.  Ludzie narzekaja ze kijowo idzie tv po IPTV  zamiast kabla a ja mam czysciutki obraz HD. no i place 109,99 zl czyli ponad 3 razy mniej niz w Multimedii. Mimo tego ze zaplace kare to i tak jestem na opłatach do przodu o jakieś 7000 zł. Brawo Orange.

P.S. A ja mam pakiet Optymalny i Extra  + , sport mnie nie interesuje , erotyki tez bo dosc tego w necie wiec nie musze dokladać.

Edytowane przez kris68
dopisek bo sobie przypomnialem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam Samsunga ICU-100 (z Orange) podłączonego z LG OLED55B9PLA co jakiś czas, a przez ostatnie 3-4 dni z większą częstotliwością pojawiają się ok 2 sekundowe czarne ekrany. Z tego co obserwuję pojawiają się raczej na kanałach "naziemnych" - TVP 1,2; Polsat, TVN. Nie zaobserwowałem podobnych przypadków (a raczej nie podpadły mi) , na kanałach typu NG, Discovery czy sportowe. Brak również takich objawów przy graniu na konsoli.

Dekoder połączony z FunBoxem kablem. Zresetowałem dekoder w menu serwisowym.

Czy ktoś miał podobne przejścia? Co sprawdzać- kabel, TV czy sam dekoder?

Edytowane przez Mieschko
uzupełnienie informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...