Skocz do zawartości

Zmiany w n


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I na prawdę myślisz że to twoja zasługa??

Sory ale to po prostu zbieg okoliczności...

 

 

Może i zbieg okoliczmości, ale przez pół roku kanał był na 156, a dopiero wczoraj po mojej "nagonce" w ciągu kilka godzin zmienili na kanał 15.

 

Faktycznie - przypadek ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LukWil wrzeszczy, szantażuje, flooduje forum n (za co na innych forach dostałby bana bankowo), wysyła maile, gdzie się da. Generalnie robi dużo szumu.

Wydawałoby się, że taki krzykacz nie zostanie wysłychany, co więcej nie zostaną spełnione jego żądania, a jednak...

Skuteczność 100%, a jak wiadomo cel uświęca środki.

 

To mi przypomina sytuację śląskich strajkujących, którzy jako jedyni znaleźli sposób na władzę. Przyjechać, zdemolować miasto, wywrzeszczeć żądania i czekać, bo rząd je spełni (dla świętego spokoju).

Inni strajkujący ciszej i mniej uciążliwie są spuszczani na drzewo.

 

A więc - tylko drzeć [beep], a wtedy wszystko będzie możliwe!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na prawdę myślisz że to twoja zasługa??

Sory ale to po prostu zbieg okoliczności...

 

 

Może i zbieg okoliczmości, ale przez pół roku kanał był na 156, a dopiero wczoraj po mojej "nagonce" w ciągu kilka godzin zmienili na kanał 15.

 

Faktycznie - przypadek ;-)

to moze jeszcze zalatw normalna jakosc na tvp sport w n .......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na prawdę myślisz że to twoja zasługa??

Sory ale to po prostu zbieg okoliczności...

 

 

Może i zbieg okoliczmości, ale przez pół roku kanał był na 156, a dopiero wczoraj po mojej "nagonce" w ciągu kilka godzin zmienili na kanał 15.

 

Faktycznie - przypadek ;-)

to moze jeszcze zalatw normalna jakosc na tvp sport w n .......

 

 

Każdy walczy o swoje ;-)

Mnie sport nie interesuje ale trzymam kciuki - walcz !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe testy:

. Kanał- ID- nadawany program

901-W1-Wojna i pokój

902-W2-N talk

903-W3-AXN

904-W4-Da vinci

905-W5-Jetix

 

dodam,że kanały są nadawane z nowego transpondera, niestety nie jestem w stanie określić z którego, jednak wnioskuję to na podstawie pomiarów siły i jakości sygnału z jaką są nadawane te testy a z mocą i siłą transpondera bazowego 11449 H tp 13 SR 27500 FEC 2/3. Na testach jakość mam na poziomie 96-100% a na bazowym ok 80%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker

To ja dodam tylko, że w nocy W3 to był któryś z "ligomistrzowych" nSportów (nadawana była plansza Champions League), natomiast W5 to był TVP Sport. Pozostałe kanały były nieaktywne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten transpoder ma przy takich parametrach modulacji 54Mbps bitrate. No i oczywiście wszystkie 6 programów będzie chodziło w statystyce. Odliczając pasmo na niezbędne serwisy techniczne, audio, napisy itp pozostanie około 48 Mbps na 6 serwisów video HD. Czyli średni bitrate dla jednego serwisu video wyszedłby ok.8Mbps (średni, podkreślam). Mało? Wg mnie spokojnie można tam umieścić 8 sewisów HD, ze średnim bitrate 6Mbps, w widełkach statystyki 4-10Mbps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za co brawo? Że się zlitowali i zmienią? :lol: Brawo to można by im było bić, gdyby wprowadzili nową wersję oprogramowania, która umożliwiałaby w pełni edycję listy kanałów nie będących w ofercie n (FTA) oraz tworzenie własnych list ulubionych (tak jak jest w CP). :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło. :wink: Kolega Ba nie zrozumiał przesłania artykułu. Zmiana listy nie oznacza przecież nowych kanałów. Poza tym nowa lista już jest dostępna, bo przenosin kanałów już dokonano, zniknęły ze starych częstotliwości. TVN HD niedługo też podmienią, a wszystko będzie prawie niezauważalne dla abonentów. "Prawie", bo podobno są problemy, jeżeli ktoś zaprogramował nagrywanie na jednym z nich np. na 16 grudnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przekaz Discovery Historia pojawił się na tp. 2 (11.240 GHz V SR:27500 FEC:3/4). Niedawno z tej częstotliwości zostały wyłączone kanały HBO - HBO, HBO2 i HBO Comedy, które były nadawane dla n.

Aktualnie kanał Discovery Historia dostępny jest nadal z tp. 111, na którym oprócz tej stacji nadawane są: TVP Sport, nSport i Filmbox Family. nSport niedługo zostanie przeniesiony na nowy transponder, ten sam los spotka zapewne także inne kanały tutaj nadawane. W ciągu kilku najbliższych godzin Discovery Historia zapewne będzie dostępny tylko z nowej częstotliwości. Przekaz kodowany jest w systemie Conax dla n i nadawany w standardzie kompresji MPEG-4.

 

Nowe parametry techniczne Discovery Historia:

Satelita: Hot Bird 7A (13°E)

Częstotliwość: 11.240 GHz

Polaryzacja: V (pionowa)

SR: 27500

FEC: 4/3

ID: Discovery Historia

Kodowanie: Conax (n)

Oznacza to że wkrótce znów podmienią parametry na liście. Dobrze że go przenoszą :brawo::brawo: bo stary tp. ma aż 15 kanałów :/ co wpływa na jakość :( jak widzi to każdy abonent N-ki :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Peter Parker

Patio TV zastąpił dziś na liście kanał Podróże TV, który zakończył nadawanie (teraz Patio TV zajmuje pozycję 80). Swój satelitarny żywot zakończył też TVN Med, więc i on z listy zniknął (dotychczas pozycja 777).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...