Skocz do zawartości

Gdzie miejsce dla Orange Ekstraklasy od sezonu 2008/2009?


Bartek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

fajnie się dyskutuje, ale zapominamy o meritum.

 

oferta n/CP wpłynęła po czasie i jest badana jej legalność, więc wszelka dyskusja na razie ma charakter teoretyzowania. w związku z tym zadaje proste pytanie - jak to konsorcjum chce zorganizować rozgrywki pokazując WSZYSTKIE mecze live na jednym kanale?tak jak jest naq nsport(równocześnie lecą 4 mecze na 4 kanałach o nazwie nsport) kolejka będzie trwać od piątku do poniedziałku przy czym w sobote i niedziele mecze od rana do nocy, tak? heh... śmiech na sali. no chyba, że ktoś kłamał w składanej ofercie.

 

druga sprawa - jak to konsorcjum chce działać, skoro żeby nadawać jakiś program trzeba mieć KONCESJĘ, a tego nie załatwia się w tydzień. a czas jest do lipca jak sądze (wtedy powinny ruszyć rozgrywki nowego sezonu). już pomijam wszelkie sprawy techniczne, bo pewnie i nad tym panowie usiedli i pomyśleli heh... jak dla mnie tematu nie ma do momentu, gdy ESA nie podejmie jakiejś wiążącej decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spirit, twoje spostrzeżenia są ciekawe, ale:

1. Oferta nie wpłynęła po czasie, bo przetargu już nie ma, tak jak nie ma żadnej decyzji Ekstraklasy SA w tej sprawie. W poniedziałek dojdzie dopiero (mam nadzieję!) do tego jaką drogą wybierze OE wygranego (nowy przetarg, negocjacje z wybranymi podmiotami, zgoda na złożoną ofertę C+ bądź ITI/Polsat)

2. Z koncesją nie będzie problemu. Jeśli nie wyda jej KRRiTV na pewno zrobi to w szybkim tempie Ofcom. ITI ma już w tej kwestii doświadczenie (Wojna i Pokój, ntalk...), więc będzie to proste. Potem taką koncesję i tak można zamienić na polska lub jakiś czas emitować sygnał "testowy" (to rozwiązanie nie w pełni legalne)

3. W komunikacie nie przedstawiono w jakim systemie będą emitowane mecze, ale skoro to samo zaproponował Canal+ to jest to możliwe - choćby poprzez rozszczepienie jak przy nce (obowiam się tylko, że wtedy mogą to rozszczepienie emitować w MPEG-4, co nie byłoby fair dla Polsatu)

4. Sprawy technicznie są do dogadania. Obie korporacje nie zaczynają od zera, choć nie ulega wątpliwości, że pierwsze miesiące mogą być "szalone". Ale tak byłoby w każdym wypadku, gdyby przetarg wygrał nie-Canal+

 

Co nie zmienia faktu, że uważam, iż Ekstraklasa ciut za późno ogłosiła przetarg. Dziś już powinniśmy wiedzieć, gdzie będą rozgrywki. A tak pomiotamy się jeszcze pewnie do lutego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie wpadl mi sobotni fakt i wynurzenia szefa sportu faktu ,jest to dla nie szmatlawiec / zona go jednak czyta/ ale ze lige pokazywala droga stacja i te jego wynurzenia. Oburzylo mnie , obok mnie na osiedlu za 40 kanalow placa 25 zl / so oba polsaty sport i eurosporty , sportklub/ i nikt z znajomych nie dal by za 1 kanal 16 zl / a jak liga nie gra pol roku to same powtorki na okraglo/. ludzie pomysl jest do dopracowania , ale to oni dyktuja warunki , ze na 6 lat / moze tez oferta pierwokupu albo sami sobie go przedluza/. canal + wypronowal polske lige i teraz jest tylko opluwany , ze to droga stacja , dla wybranych . ludzie teraz 3 kanaly sport i filmy 29 zl , to duzo a ci za jeden kanal 16 zl i sa zbawcami ludzi w polsce . Poraz kolejny polsat gdy zostaje osmieszony na przetargu / nie umi zlozyc w terminie oferty, albo daje wiecej a oni ich niechca , bo prawda jest inna - liga mistrzow, bundesliga np./ cos wymysla a n informuje ze to jedyna uczciwa oferta. oferta jest ciekawa , ale ja uwazam ze niech ja dopracuja do nastepnego przetargu a teraz troche szacunku dla tego co c+ zrobil dla naszej pilki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daltego sa dwa wyjscia:

Ale C+ da te ~150mln i ma liga ale podwyzyszy abo albo odda lige angielska albo hiszpanska

Odpusci i tez bedzie musiala podniesc abo za C+

 

Jednym slowem ITI i Polsat pokazalo ogromne cwaniactwo i wyrachowanie.

Abonament nie wzrośnie po wygraniu przetergu, ani nie zmniejszy się po przegraniu. Zagraniczych lig też nie będą musiał oddawać, bo to są kilkakrotnie mniejsze kwoty od OE. W Cyfrze nie pracują idioci, żeby się rzucić na jedne prawa, a potem tracić inne ze względu na brak kasy.

Wszyscy mówią, że strata OE będzie ciosem dla Cyfry, ale przecież niewykluczone, że Cyfrze zostanie kasa z przetargu i OE :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiedzmy powstanie kanał E TV a kablówki i Cyfra go nie wezmą /bo za wysoka cena/ i potraktują go tak niechętnie jak TVP sport :?: I nici z tych 6 mln ab.a pamiętajmy aby ten kanał przynosił zyski to musiał by mieć 4-5 mln ab. od zaraz. Nie sądzę aby to uzyskał 1 czy 2 lat.A Canal+ jest już dostępny na Cyfrze ,kablówkach w internecie to daje już co najmniej 1,5- 2 mln ab.Myślę że Polsat/ITI /wspólny kanał to blef aby podbić cenę nic więcej. Uwierzył bym w tą spółkę w tedy jak Polsat i TV4 trafiłby do N-ki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem ostatnio takie plotki :D, ale pewnie ktoś słyszał, że powstaje konsorcjum i źle przekazał dalej. A ja powiem inaczej: Co jeśli kablówki, które miały Canal+ i w których widzowie oglądali OE nie doda kanału? Gwarantuję odpływ abonentów. Tym bardziej, że platformy cyfrowe oferują u nas często więcej niż kablówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład Areny. Kupili Bundeslige i co? Stracili na tym i to ogromnie. Premiere miała jakieś starty, jednak nie runęła i w efekcie to ona na tym zyskała.

Czym mniej wykupi kanał tym większe starty dla konsorcjum a jak będą starty to albo sprzedadzą prawa albo zaczną brać kasę od abonentów.

 

Tutaj nadawcy mogą zablokować ładnie ten projekt. Jakoś w tym momencie OE ogląda coś ponad milion licząc C+ i kablówki więc nagle nie znajdzie się 5 milionów chętnych na dodatek płacących więcej.

 

To jest gra na podbicie. Zresztą jak ESA sprzedała by te prawa za 100 mln to byłby ładny przekręt bo tyle dawał C+. Idea kanału jest taka aby zmusić C+ do zapłacenia większej kasy co jest na rękę Walterowi. Dobrze wie, że będą negocjacje z C+, Miklas w nich zapewne będzie uczestniczył więc kombinują wykorzystując Solorza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagle wśród sporej części widzów Canal+ pojawia się opinia jak to świetna jest Liga Mistrzów, a jak mafijna i kiepska jest Orange Ekstraklasa. Haha, dla mnie to trochę hipokryzja z Waszej strony. Kupujecie produkt, za który płacicie i nie odpowiada wam on w części, na którą łożycie największą część abonamentu C+

 

W tym roku Canal+ ma jeszcze kilka innych przetargów (Liga francuska, NBA, WNBA, Euroliga) i jak sądzę w razie przegranej będzie walczył o te prawa właśnie. Także i pełnej obniżki nie należy się spodziewać, jeśli także na tych polach konkurencja walczyłaby chociaż na podbicie ceny.

To nie LM jest taka super,ze oh i ach,tylko to ze gra we wtorek i srode,dzieki czemu swietnie zapelnia ramowke platformy,ktora ma porzadne ligi,a wdodatku jest tanszym produktem(prawa,a szczegolnie ze nie ponosi sie kosztow transmisji).Na nasza lige psiocze od conajmniej poczatku sezonu,zanim byla mowa o przetargu,wiec te uwagi kieruj sobie w inna strone.

Placenie 16 zl za ten produkt jest zenujace,ale jesli ktos sobie zyczy prosze bardzo.Faktycznie na tym polega wybor...ze nie place takiej kasy co ma wartosc 8,a w porywach 10 zl.

Przetargi o ktorych wspominasz,takze nie kazdy warto wygrywac.NBA-mozna powalczyc,jesli sie z cena nie przesadzi; WNBA-totalny bezsens,kto to w ogole oglada? ; Euroliga-ma sens..Jesli chodzi o koszykowke to tyle,ja i tak jej nie ogladam,ale sa na to chetni,wiec moze byc tak jak napisalem. Z kolei liga francuska-tu mozna podbijac cene i niekoniecznie ja brac,bo naprawde niewielu abonentow ona interesuje w calosci.Poziom niezly,ale i tak slabo sie ja oglada i podejrzewam ze zainteresowanie jest najmniejsze sposrod wszystkich lig w C+.Powiazanie Cyfry z Francuzami jest coraz mniejsze i nie musi to wplywac na obowiazek tego zakupu.Jesli ludzie zarzadzajacy Cyfra sa w stanie myslec samodzielnie,to takze maga ja odpuscic,o tyle by za nia nie przeplacac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, az szkoda wj*bywać teraz za wciskanie bzdur gościom, którzy mówili o sprawiedliwej umowie C+ wtedy :roll::lol:

 

 

Teraz rozumiecie, iz C+ jest troszkę dalej nowej umowy. A teraz audytorzy sprawdzą inne przetargi jakie wygrała C+ (standardowa procedura) i pamiętacie co wtedy mówiłem o Premiere League. Może i wybrali Angole lepszą jakość jaka zapewnia C+, ale jesli - nie daj Boze - warunki w jaki sposób umowa została podpisana bedą też nie do końca legalne to będzie kapa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jest jakaś decyzja w sprawie OE ale zapewne wynik jej poznamy dopiero jutro oto ze strony http://www.ekstraklasa.org/info zaproszenie na konferencje prasową-"Zaproszenie na konferencję prasową Ekstraklasy SA

Poniedziałek, 07 Stycznia (15:35)

 

Serdecznie zapraszamy dziennikarzy na konferencję prasową dotyczącą przetargu na prawa audiowizualne do meczów piłkarskiej Ekstraklasy w trzech kolejnych sezonach, począwszy od sezonu 2008/2009.

 

W konferencji wezmą udział przedstawiciele Ekstraklasy SA i firmy Sportfive.

 

Spotkanie odbędzie się we wtorek, 8 stycznia 2008 roku o godzinie 11.00 w budynku PKOL (Warszawa, ul. Wybrzeże Gdyńskie 4, VI piętro, Klub Olimpijczyka). Prosimy o potwierdzanie udziału w konferencji: e-mail media@ekstraklasa.org-" No to do jutra.Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 stron pisania, analizowania, dochodzenia, a pewnie i tak C+ wygra :lol:

No ale przynajmniej było miło i przetarg nie był już tak oczywisty w grudniu jak wydawało się to w np. kwietniu ;)

 

No może być też tak jak mówi mój poprzednik - na główny pakiet jeszcze trochę poczekamy :lol:

 

Tak czy siak, ktokolwiek by tego nie wygrał - to jest moi drodzy Cyrk na Kółkach :P Szkoda tylko, że za naszą kasę :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz rozumiecie, iz C+ jest troszkę dalej nowej umowy. A teraz audytorzy sprawdzą inne przetargi jakie wygrała C+ (standardowa procedura) i pamiętacie co wtedy mówiłem o Premiere League. Może i wybrali Angole lepszą jakość jaka zapewnia C+, ale jesli - nie daj Boze - warunki w jaki sposób umowa została podpisana bedą też nie do końca legalne to będzie kapa....

Anglicy sprzedali Premiership temu, komu uznali za stosowne, jakby chcieli to mogli ją dać nawet za darmo, a UOKiK'owi nic do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawop, ale C+ juz tak. A kary nie dostanie PL, ino właściwy jej przedstawiciel w Polsce, którzy tez podlega pod Urząd 8) A czy PL jest taka prawa? We Włoszech swego czasu tez zrobili podobny wałek, za który tamtejszy przedstawiciel Angielskiej ligi dostał bodaj 20 mln jouro w plecy. W tych sprawach bryluje akurat Dorma i FOm, które jednak nic gałką wspólnego nie mają.

 

Tak czy siak - C+ ma 8 mln w plecy i kontroli od [beep]y na karku. I to wszystko z własnej winy. To może -nie musi - być przysłowiowy gwóźdź do trumny OE w C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...