Skocz do zawartości

Gdzie miejsce dla Orange Ekstraklasy od sezonu 2008/2009?


Bartek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

OE byla i bedzie w Canal+ bo nikt inny ne wylozy tyle kasy bo wtopi i to okropnie.

Poza tym beda bramki w otwartej tv i 4 mecze w sezonie,wiec starczy.

jak kogos nie stac na 29 zl (a prawde mowiac wychodzi zawsze mnie -promocje) to niech nie oglada.

OE jest produktem ekskluzywnym i powinien byc kodowany..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OE jest produktem polskim do którego prawa powinna mieć otwarta TV.Co to za liga krajowa,którą oglada na 40 milionów ledwie milion.

/ale juz i tak sie przyzwyczajono,fajnie ze chociaż te 4 mecze będą,

ale jak ktośma wygrać to fajnie jakby był to POLSAT(W N nie wierze zabardzo),

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy milion abonentow daje milion widzow?Chyba kazdy abonent ma jakas rodzine,znajomych itd...Z tego miliona czesc nie oglada,ale duzo wiecej moze ogladac bedac w gosciach u abonentow.Ogladalnosc hitow rundy moze wynosic nawet i blisko 3mln...

OE jest produktem polskim do którego prawa powinna mieć otwarta TV.Co to za liga krajowa,którą oglada na 40 milionów ledwie milion.

W Polsce nie ma tylu ludzi,przyrost spadl,powyjezdzali.Jest moze ze 34 mln.W kazdym cywilizowanym kraju europejskim ligi krajowe sa kodowane,inna sprawa jest ze na ten "luksus"stac wieksza czesc spoleczenstwa niz u nas,a i sama popularnosc pilki jest tez duzo wieksza.Biorac wszystko pod uwage,proporcje wydaja sie bardzo zblizone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aldek aleś przysolił ;) .... ja mam do najbliższego klubu pierwszoligowego ok 100 km, więc jedyna możliwość oglądanie OE to TV.

 

A po drugie, mimo że na CP siatkówka non stop, to i jak tak chodzę na Mostostal....jaki wniosek :?: live to live, nawet ciepła kanapa i zimne piwo nie zastąpią emocji ze stadionu czy hali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak informował PZPN. Problem jest jeszcze jeden. Zależy wszystko bowiem od typu rozwiązania całego przetargu - czy będzie rozwiązany metodą "złotego strzału" czy też poprzez negocjacje. Jeśli to 1 to zwycięzcę poznamy 10 czy tam 11 grudnia, ale jeśli będą negocjacje to automatycznie termin się przedłuży. "Złoty strzał" jest lepszy dla abonentów, bo cena będzie prawdopodobnie niższa niż ta, którą uzyskano by poprzez negocjacje.

 

Nie jestem fanem ligi, ale podoba mi się zamysł kanału Ekstraklasa TV. Jeżeli jest on tak lansowany przez ITI to moim zdaniem nic nie stoi na przeszkodzie, by ITI zawarła to w ofercie w przetargu. Mają pół roku na stworzenie ów kanału i niech go zaproponują kablówkom i platformom. Myślę, że to byłoby najlepsze rozwiązanie, bo wiadomo kto odpowiada za transmisję, przygotowanie, wiadomo też kto bierze ryzyko na siebie - ale również ewentualne zyski. Zyskują też Ci, którzy chcą oglądać ligę, bo mają ją wszędzie. Zyskuje N, bo zyskuje ważną ofertę sportową i niezłą kartę przetargową. Pytanie jest jeszcze jedno. Czy np. odbywałoby się to tak, że wszystkie mecze są na takim kanale czy też może część jest tylko retransmisją (a reszta w N?) Czy też może Cyfra+ i Cyfrowy Polsat dostaną ew. wersję SD, a w N będzie HD? Możliwości już na takim poletku jest sporo i jak sądzę gdyby platformy w to wesżły to byłaby to też niezła promocja samej N - i tu też trochę w to nie wierzę, że C+ i CP tak pomogą nowemu graczowi.

 

Pytanie też, czy starczy treści, by zapełnić cały kanał? Sądzę, że każdy klub musiałby przygotowywać jakiś program, musiałoby być sporo publicystyki, może retransmisje II i niższych lig? Może też jakieś transmisje Pucharu Polski czy Pucharu Ekstraklasy? No nie wiem, ale to też pewien kłopot.

 

Co nie zmienia faktu, że moim zdaniem idea jest bardzo fajna i kierunek (chyba) słuszny. Choć w przeciwną stronę - takiego kanału chyba nigdzie nie ma, a to oznacza, że to się może nie opłacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A muszę przyznać, że nie patrzyłem na to z tej strony, że to ITI może taki kanał stworzyć... No muszę przyznać, że to już jest realniejsze rozwiązanie moim zdaniem... I nawet byłoby opłacalne dla ITI i Nki.

C+ na 100% wziąłby ten kanał. Jak C+ to i CP chciałaby. Kablóweczki chętnie zawsze takie premium wezmą i w efekcie idea kanału byłaby taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek znowu piszesz jakieś bzdury. ITI ani inna telewizja nie mogą stworzyć takiego kanału jak Ekstraklasa TV jaki jest w ty artykule. . Chyba, że wygrają przetarg na dotychczasowych zasadach. To byłoby złamanie prawa sprzedaży praw medialnych Ekstraklasy.

 

A co do samego pomysłu to jest on chory bo to jest próba Bońka na wyciągniecie większej kasy dla bierniejszych klubów. Wisła czy Legia na tym by grubo straciły.

A ten kanał generował by wysokie koszty i zanim nastąpiłby zarobek to kluby by musiał w to zainwestować.

Koszty praw OE to nie tylko to co zarabiają kluby ale i koszty transmisji i tak licząc łącznie to prawa będą kosztować około tych 600 milionów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już gdzieś o tym pisałem... C+ nie jest głupi i uruchamiająć OE w HD wyznaczył standardy innym firmom, które chciałby do tego prawa... nie wygra przecież firma, która będzie chciała pokazać te rozgrywki tylko w SD, bo to wbrew logice i przede wszystkim biznesowi... nie można dać praw komuś, kto zepsuje promowany latami produkt, który zyskuje coraz większą rangę... zatem zostaje na polu bitwy, obok C+, N, bo CP dopiero rozkręca interes HD i w tej sprawie ma niewielkie doświadczenie, a jego oferta, jeśli się pojawi, będzie pro forma... o TVP nie wspominając... a skoro zostaje N to zostaje też po staremu, czyli cała liga na C+, a magazyn (i newsy) do grupy ITI... z drugiej strony gdyby OE trafiła na inną platformę to wreszcie doszło by do realnej polaryzacji rynku, a co za tym idzie także zmiany strategii samego C+, wszak straciliby ich sztandarowy produkt... nierealne wg mnie, ale teoretycznie ciekawe... bo to by się wiązało z większą ilościa transmisji z zagranicznych lig, więc kibic miałby w czym wybierać, bo teraz - tak naprawdę - nie ma wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się chyba na mnie uwziął ;-)

 

Tak, jasne, mówię to właśnie - niech ITI przestanie mówić, że firma Orange Ekstraklasa może zatrzymać dla siebie prawa i uruchomić kanał samodzielnie. To nierealne, bo nie ma doświadczenia, nie ma zaplecza. Jedyna możliwość stworzenia takiego kanału to wykup praw przez jedną z firm i dopiero jeśli ta firma zechce, może tworzyć taki kanał. Jeśli ITI tak lansuje ten pomysł (bo to moim zdaniem oni stoją za tym projektem, a nie Boniek. Boniek to chce decentralizacji praw - chociaż czemu to nie wiem, nie wiem jaki on ma w tym interes) to ja mówię tak: OK. Bierzcie udział w przetargu, wpisujcie jako dodatkowy argument za wami, ze robicie oddzielny kanał, który zaoferujecie konkurencji. Tyle i aż tyle. Normalne działania biznesowe, a nie jakieś podchody czy też podsuwanie pomysłów komuś kto będzie miał raczej małe szanse na zrealizowanie projektu. Jeśli wygrają - chwała im za to, jeśli uda mi się rozpropagować ligę.

 

Kwestią otwartą rzeczywiście pozostają koszty prowadzenia kanału. Dlatego myślę, że taki kanał stworzyć jedynie w Polsce może jedynie Canal+, Polsat i ITI. Nie ma innej możliwości na dziś. Jeśli opłaca się z kosztami prowadzić Canal+ za 30zł przy powiedzmy milionie abonentów, to myślę, że krzywa popyt/podaż da radę i da się zrobić dość tani kanał, który znajdzie sporo abonentów i będzie opłacalny.

 

Dziwię się z drugiej strony trochę, bo biorąc pod uwagę, że to pomysł ITI, to oznacza że oni są zainteresowani przetargiem, czyli Canal+ na pewno nie będzie sam. Ale najwyraźniej ITI nie chce przepłacać lub przypadkowo wpakować się w zbyt duże ryzyko finansowe. Trochę mi się to nie podoba, bo wóz albo przewóz, ale cóż - na pewno mają prawo do podpowiadania jakichś rozwiązań, a to co przedstawili głupie nie jest.

 

Liga w HD akurat myślę po prostu musiała się pojawić. A czy ważne jest to, że liga jest w HD czy w SD? Hmm, chciałbym w to wierzyć. Wierzyć, że liczy się też jakość. Tylko nie wiem czy to nie jest nadmierny optymizm. Bo tak naprawdę liczy się kasa - i to jest w zasadzie jedyne kryterium jeśli chodzi o złoty strzał. Przy negocjacjach to owszem - może to mieć jakieś znaczenie, ale tylko jeśli propozycje finansowe Canal+ i ITI oraz innych podmiotów będą na mniej więcej tym samym poziomie. Przy większych różnicach wygra ten, kto da więcej.

 

A tak na koniec - życzę Cyfrze+ przegranej. Żeby się opamiętali, bo mam wrażenie, że zapomnieli o tym, że rynek ciągle się zmienia i jeśli chce być się liderem to trzeba ciągle nad tym pracować. No chyba, że nie chcą być liderem - wtedy ok, ale ja w to nie wchodzę. Ale może to złudne wrażenie w momencie, gdy nowy operator jeszcze nie wykrystalizował swojej oferty. Ale nie miejsce na taką dyskusję tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek danie takie projektu ITI to to samo jakby przedłużenie umowy teraz z C+ bez przetargu.

To jest pomysł Bońka po to aby kluby jak Widzew miały większy wpływ z transmisji. Boniek nie chce decentralizacji praw bo na tym starci tylko chce większych przychodów dla małych klubów a to grozi rozlałem tych bogatych klubów jak Legia czy Wisłą.

ten pomysł jest chory i nie realny bo kluby na nim stracą finansowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się chyba na mnie uwziął ;-)

 

Liga w HD akurat myślę po prostu musiała się pojawić. A czy ważne jest to, że liga jest w HD czy w SD? Hmm, chciałbym w to wierzyć.

 

 

Bartek to nie chodzi o to czy jakość się liczy, czy nie, ale w tym momencie jest to jeden z punktów, które nalezy spełnić żeby któś mógł nabyć prawa. wyobrażasz sobie, że C+ daje powiedzmy 50 mln euro, a jakaś firma X 100 mln euro i wygrywa, po czym nie pokazuje 3 meczów na kolejke tylko 1 i nie w HD tylko w normalnej jakości? przecież to wszystko jest obwarowane przepisami i nierealnym jest żeby wygrała firma, która składa gorszą ofertę, a przez wprowadzenie OE w HD teraz PODSTAWOWĄ jakością, którą musi zagwarantować nowy nadawca jest HD... właściciel nie może działać na niekorzyść spółki, prawda? ESA nie może własnego produktu sprzedać komuś, kto go pokaże gorzej niż było to robione do tej pory, prawda? no więc zostaje C+ i N, a reszte wyłuszczyłem wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widać postawę ITI taką,że chcieliby ligę,lecz w kanale OE TV który miałby powstać,więć pewnie przetarg odpuszczą,

zobaczymy czy CP powalczy,byc może tak,ale czy stać ich?

pewnie wiec wygra cyfra-szkoda ze tak pewnie bedzie,

licze na OE TV,ale cos ostatnio wogole scichlo o OE w TV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...