Skocz do zawartości

Gdzie miejsce dla Orange Ekstraklasy od sezonu 2008/2009?


Bartek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zapomnijcie o tym że TVP , Polsat i TVN będzie pokazywała mecze na swoich głównych kanałach. Musieli by transmitować 8 meczy tygodniowo + powtórki tak jest na Canal +. Pewnie wielką niezgodą było by która stacja miała by transmitować hit kolejki a która derby- tak z wielkiej kłótni byłby wielki baijze l Tak czy owak dla równowagi musiałby być przetarg na poszczególne mecze :lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Prosty przykład sponsor zainwestuje jak TV pokarze określoną ilośc meczy a ile TVP pokazałby w tygodniu? Jakie kluby by na tym zyskał? Tylko te dobre. A tutaj każdy ma gwarantowaną kasę.

zresztą wystarczy popatrzeć na PLS albo DBE jak sie odbiły jak sa pokazywane w prywatnych stacjach.

 

Właśnie ,że w siatkówce i koszykówce polskie kluby lepiej radzą sobie na arenie międzynarodowej i przychodzi tam wielu znanych i perspektywistycznych zawodników np.Skra Bełchatów i Prokom te kluby regularnie nieźle grają w europejskich rozgrywkach ,a naszym klubom piłkarskim niestety się nieudaje na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poruszona została kwestia widowni na trybunach. Wytłumaczcie mi jak to jest, że na jedną kolejkę ligową OE przychodzi ok. 50ys (zliczone 8 meczów), a na wyjazd do Chorzowa chętnych jest oficjalnie 450 tys? (nieoficjalnie jest pewnie jeszcze więcej chętnych).

Frekwencja OE:

13 kolejka - 35 667 widzów

14 kolejka - 50 700 widzów

Ludzie chcą jechać ze Szczecina, Gdańska, czy Warszawy te kilkaset kilometrów. A na mecz ligowy droga jest 50-100 razy krótsza, a i bilety kilka razy tańsze i chętnych nie ma.

Po prostu Polska żyje tym meczem z Belgią, żyją reprezentacją, kadrą, trenerem, chcą wiedzieć o wszystkim - nawet jaka będzie pogoda i skąd przyjechała trawa.

 

OE Polaków dzisiaj nie interesuje, została zmarginalizowana. Ludzie oglądali kiedyś mecze Legii, Widzewa, a dziś oglądają Skrę Bełchatów, Atlas Wrocław i skoki narciarskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam sobie przeczysz Fiant. na reprezentacje jest tylu chętnych, bo ludzie chcą oglądać Polaków, którym dobrze idzie w eliminacjach, a czemu im dobrze idzie? bo mają dobrego trenera i zawodników, także z ligi polskiej. kibice nie interesują się Legią i Widzewem? śmiech na sali. warszawscy piłkarze zawodzą w tym sezonie, a jeśli już o (L) głośno to ze względu na rozrabiających pseudokibiców. z kolei Widzew walczy o utrzymanie i daleko mu do wielkiej formy, ale wejdź sobie na strony tych klubów - liczy się tylko OE, a nie PP, czy PE, więc z czym do ludzi. możemy zmienć temat dyskusji i zapytać, czy piłka w małych miasteczkach ma sens, czy nie zwiększyć liczby drużyn w OE itd. ale sam fakt, że przetarg na te rozgrywki budzi tyle emocji świadczy o popularności naszej ligi, a nie o tym, że nikt się nią nie interesuje. nawet na tym forum możesz poczytać, że abonenci wszystkich platform chcieliby OE w swojej ofercie, więc dyskusja wydaje się zamknięta.

 

idąc Twoim tokiem myślenia w otwartej tv da się wszystko wypromować i sprzedać - nawet ping pong, byle by tylko był nadawny w prime timie. Małysz, siatkarze i Kubica to tylko wyjątki potwierdzające regułę, dodatkowo nadawcy MUSZĄ najważniejsze wydarzenia sportowe pokazywać w kanałach otwartych, bo tak nakazuje im ustawa. o popularności danych dyscyplin świadczy ich dostepność (fakt) i reprezentowany poziom. gdyby OE była tak marginalizowana i niepopularna to nie było by tylu rozpalonych głów w związku z przetargiem, prawda?

 

Edycja RafiX: Skasowałem zbędne cytowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem OE powinna zostac w canal+ , ale nie moze byc tak , ze cierpia na tym pozostale ligi , ktore posiada ta stacja. Musza zdecydowanie lepiej ukladac ramowke i nie oszczedzac na prawach do innych lig w szczegolnosci angielskiej i hiszpanskiej.

 

Co do TVP to niech lepiej pokazuja rozgrywki drugiej ligi i zrobia porzadny magzyn ze skrotami z drugiej ligi wtedy wszyscy beda zadowolenie bo kluby zyskaja sponsorow co spowoduje wzrost pozomu drugiego frontu. Po kilku latch dobrej roboty w drugiej lidze TVP moze nauczy sie pokazywac pilke i wtedy moze startowac o OE.

 

Magazyn z bramakami powinien byc w nidziele w TVN lub Polsacie a najlepiej w obu tych stacjach i jeszcze w TVP ale o godzinie miedzy 17 a 21 wtedy skroty mogliby ogladac wszyscy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny przykład 2 ligi. Pewna firma była w stanie zainwestować trochę kasy w piłkarzy z Pruszkowa. To było na przełomie sierpnia i września. Drużyna grała wtedy dobrze. Warunek określona liczba transmisji w TV. I nie była to duża liczba meczy jakie wymagała firma ale oczywiście TVP Warszawa na zapytanie odpowiedziała, że nie mają miejsca w ramówce. I chyba tylko 1 czy 2 mecze były pokazane na żywo licząc 3 mazowieckie drużyny. TVP mając do dyspozycji TVP Sport i regionalne TVP mogłaby pokazać praktycznie każdy mecz 2 ligi. Niech oni zajmą się lepiej tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spirit - nie chodziło mi o to, że ludzie nie oglądają Legii i Widzewa bo źle im idzie, tylko znaleźli sobie "środek zastępczy", gdyż Ligi polskiej nie ma w otwartym kanale, a np. F1 jest :)

 

Nie chcę się z Wami sprzeczać, bo rozumiem oba stanowiska :) I tak naprawdę ciężko mi się w tej materii sprzeczać z Wami, tymbardziej, że liga i tak będzie w C+, nadal stadiony będą puste w 50%, a widownia OE będzie znikoma.

Chciałem tylko zwrócić uwagę tutaj na coś, o czym poczytałem na gazeta.pl i z czym się zgodziłem - OE jest tylko dla fanatyków i to też nie fanatyków polskiej piłki a raczej wybranego klubu (Wisły, Legii, Lecha itp.).

 

Możemy oczywiście sobie wmawiać, że 20 tysięczna widownia raz na miesiąc to jest to i robić z tego wielkie halooo przez tydzień przed meczem i po nim. Możemy sobie wmawiać, że 800 widzów na meczu PE z 1,7 mln miasta to szczyt możliwości (ponoć znowu jakieś protesty :lol: ). Możemy nawet mówić, że liga polska się rozwija... Możemy, bo to przecież nic nie kosztuje... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak naprawdę ciężko mi się w tej materii sprzeczać z Wami, tymbardziej, że liga i tak będzie w C+, nadal stadiony będą puste w 50%, a widownia OE będzie znikoma.

Chciałem tylko zwrócić uwagę tutaj na coś, o czym poczytałem na gazeta.pl i z czym się zgodziłem - OE jest tylko dla fanatyków i to też nie fanatyków polskiej piłki a raczej wybranego klubu (Wisły, Legii, Lecha itp.).

 

Możemy oczywiście sobie wmawiać, że 20 tysięczna widownia raz na miesiąc to jest to i robić z tego wielkie halooo przez tydzień przed meczem i po nim. Możemy sobie wmawiać, że 800 widzów na meczu PE z 1,7 mln miasta to szczyt możliwości (ponoć znowu jakieś protesty :lol: ). Możemy nawet mówić, że liga polska się rozwija... Możemy, bo to przecież nic nie kosztuje... ;)

 

no i Fiant jesteś właśnie przykładem ignoranta, o którym mówiłem. nie ogladasz OE, a wiesz najlepiej heh... w PP i PE kluby wystawiają rezerwy, bo najbardziej prestiżowe są rozgrywki OE, więc się ośmieszasz takimi poglądami. to tak jakby zakładać, że mecz sparingowy i mecz w LM Arsenalu są tak samo ważne, bo grają Kanonierzy - bezsens. nie wszystkie stadiony są puste - podawałem przykłady Poznania, Krakowa - a zapomniałem o Kielcach, Zabrzu i jeszcze paru innych miastach, ale nie będę Ci tłumaczył dlaczego na OE przychodzi 80-90% widzów wypełniających stadion, a na inne rozgrywki 50%, bo dla wszystkich jest to oczywiste, tylko dla Ciebie nie heh...

 

i mała prywata na koniec. w OE nie kibicuje nikomu, choć może powinienem ze względu na miasto, w którym gra pierwszoligowy klub, więc nie jestem fanatykiem. po prostu lubie futbol i pewnie wielu ludzi, którzy mają C+ dla OE ma podobne podejście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Poznaniu w 14 kolejce było 15000 widzów. Czyli połowa stadionu była pusta.

13000 to wynik Wisły. Jakby nie patrzeć 33% puste ;)

7000 dla Legii, czyli też połowa krzesełek zarasta mchem.

Dalej to już 4500 Widzewa i jakieś grosze reszty.

To są dla Ciebie te pełne stadiony???

 

OE oglądam sporadycznie (tak więc może pół ignorant :P). Kilka meczów Legii widziałem, mecz mistrza z wicemistrzem, chyba ze 2 razy Koronę, na Wisłę też natrafiłem. Ale z tych wszystkich meczów pamiętam podsumowanie jakiegoś meczu, gdzie C+ nie mógł zrobić chociażby 1 minutowego skrótu, bo na boisku się nic nie działo :lol: Komentator sam się z tego uśmiał :)

 

Tutaj macie listę (dzisiaj opublikowana) 150 kupionych meczów. Kibic się emocjonował, zapłacił abonament, a wynik był znany już przed spotkaniem. Miłe, nieprawdaż?

Tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziki tej kasie od C+ wyszliśmy z kryzysu w jakim byliśmy w latach 90.

 

To ja cos pominąłem? Czy mi sie wydaje, czy to od czasu "kasy C+" rok w rok nasi pucharowicze kompromitują się w Pucharach?

 

w latach 90 mieliśmy wspaniałe wyniki w klubowej kopanej. Że przypomnę: Legia w 1/2 finału PZP, Legia w 1/4 finału LM, Widzew udział w LM... Teraz też chce taki kryzys kolego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda jest taka ze jesli OE sie znajdzie w n czy C+ dalej bedzie taka slaba i w zasadzie nic nie bedzie znaczyc, jedynym sposobem i najlepszym miejscem na OE jest Polsat Sport poniewaz ten kanał dociera do 4,5 mln domow wiec nawet jakby puscili 1 mecz tygodniowo to juz jakos by wiecej ludzi to widzialo niz np 600tys w c+ czy zalozmy ok 100tys w n, nie mowie tutja o tvp bo znajac zycie to penie by nie mieli miejsca w ramowce na Oe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981
najlepszym miejscem na OE jest Polsat Sport poniewaz ten kanał dociera do 4,5 domow
:?::?::?::?:

 

Te 4,5 domu to chyba jakaś pomyłka. To C+ ma znacznie więcej, w takim przypadku i nawet n też jest lepsza :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepszym miejscem na OE jest Polsat Sport poniewaz ten kanał dociera do 4,5 mln domow wiec nawet jakby puscili 1 mecz tygodniowo to juz jakos by wiecej ludzi to widzialo niz np 600tys w c+ czy zalozmy ok 100tys w n

 

domel... PS jest w kablówkach, podobnie jak C+ ze swoją paczką... to że ludzie nie chcą płacić za lepszy produkt to już niestety polska mentalność ("biore tylko to co darmowe"), a nie biznes.

 

oczywiście wszyscy optymiści, którzy widzą OE na innej platformie niż C+ nie wiedzą, albo nie chcą wiedzieć, że takie rozgrywki same się nie sfinansują i ich obecny abonament pójdzie w górę, a to się wiąże z odpływem ludzi, bo przecież teraz PS jest teoretycznie wszędzie darmowy.

 

co ty opowiadasz nsport moze ma wiekszy zasieg po popatrz na to PS jest prawie w kazej kablowce i w najwiekszej platfromie cyfrowej, a Canal+ kto ma tylko nie liczni i to jeszcze uzytkownicy pakietow najwyzej platnych, a Polsat sport zazwyczaj jest w najtanszych pakietach

 

sęk w tym, że ci 'nieliczni' płacą tyle, by C+ miał kasy jak lodu, więc wcale nie jest ich tak mało, jak się wszystkim wydaje. wg ostatnich danych Cyfra+ ma ok. 1 mln abonentów. ile z nich ma paczkę C+, a ile ciągnie te kanały prosto z kablówek nie wiadomo, ale na pewno nie jest to mała liczba, skoro najlepiej oglądane mecze w zeszłym roku to widownia rzędu 100-200 tys. na mecz, a przecież wiadomo, że nie każdy kto bierze C+ robi to dla sportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@domel, powtarzam po kolejny, jakby CP wygrało, dla OE strworzonyby został odrębny kanał, oczywiście dodatkowo płatny.

 

kazdy wie ze bedzie ten kanal dodatkowy jednak nie znaczy to ze zaden mecz nie pojdzie w PS czy PSextra, a moze nawet nie kiedy pojawic sie w tv4 i polsacie po to aby zarobic na reklamach, takze nic tu nie chce mowic ale to jest jedna z lepszych opcji popatrzymy na siatke, pilke reczna czy kosza wszystkie te pojawily sie w PS tv4 zyskaly znaczna popularnosc ale takze i sponsorow a co za tym idzie kluby maja wiecej kasy kupuja lepszych zawodnikow i lepiej graja no nic zobacyzmy za 3 tygodnie gdzie bedzie OE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...