Skocz do zawartości

Gdzie miejsce dla Orange Ekstraklasy od sezonu 2008/2009?


Bartek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A to tekst z Media2 zwracam szczególną uwagę na końcówkę w której się mówi że abonenci innych platform będa mieli możliwość nabyć Multi Pakiet poprzez zaabonowanie go.Oto ten tekst:

-"Canal+ o piłkarskich niejasnościach

Łukasz Szewczyk, 1 lutego 2008, godz. 15:32

Płatna telewizja Canal+, zwycięzca przetargu praw do transmisji polskiej piłki nożnej, odnosząc się do ostatnich publikacji prasowych, w przesłanym do mediów komunikacie wyjaśnia formy dystrybucji Canal+ zawierającej mecze Ekstraklasy.

Canal+ CyfrowyKanały Canal+ dostępne są w ofercie platformy Cyfra+ (zarówno drogą satelitarną, jaki i poprzez sieć DSL TP) oraz w ofercie sieci kablowych. Nowa forma dotarcia kanałów Canal+ do szerszej grupy abonentów to Multipakiet Canal+, czyli pakiet zawierający Canal+, Canal+ Film, Canal+ Sport i Canal+ Sport 2, a także opcjonalnie Canal+ Film HD i Canal+ Sport HD – czytamy w komunikacie.

 

Od grudnia 2007 Multipakiet Canal+ jest oferowany jako niezależna oferta satelitarna, czyli bez konieczności nabycia pakietu Cyfry+. Oznacza to, że każdy kibic może go nabyć oglądać rozgrywki ligowe, bez względu na posiadany pakiet telewizyjny, platformę czy sieć kablową. Wcześniej należy podpisać odpowiednią umowę. Powyższe zasady dystrybucji zawarto w ofercie przetargowej przedstawionej przez Canal+ Cyfrowy Ekstraklasie, informuje Canal+.

 

Rzeczniczka Canal+ zapewnia, że spółka Canal+ Cyfrowy nie zobowiązała się do udostępnienia kanału pozostałym platformom cyfrowym w celu włączenia go do ich oferty programowej. Prawdą jest natomiast, że abonenci pozostałych platform będą mieć łatwy dostęp do oferty Canal+ poprzez możliwość zaabonowania niezależnego Multipakietu.

Canal Plus"- Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z punktu widzenia abonenta różnica jest jedynie taka i aż taka że trzeba dokupić samodzielny dekoder zamiast (polsat) lub obok (Polsat, N) dekodera platformowego, a może i wymienić konwerter. W postaci samodzielnego pakietu jest on atrakcyjny dla ludzi lubiących sam film i sport oraz dla tych co mają antenę naziemną, zbiorczą lub coś podobnego. Nawet jak się z zasady nie ogląda TVP, Polsatu czy TVN to i tak prawie każdy jakieś wiadomości lub pogodę potrzebuje.

 

Wydaje mi się że ten multipakiet to taka bomba o której wiadomo że w końcu wybuchnie tylko jeszcze nie wiadomo kogo zabije.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Podejrzewam, że Multipakiet C+ nie będzie cieszył się jakimś wielkim zainteresowaniem. Kto chciał oglądać najnowszą ofertę filmową oraz polską piłkę ligową już dawno jest abonentem Cyfry+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80% przed TVN'em czy Polsatem to spędzają raczej ci, którzy sami nie wiedzą co chcą oglądać. oglądają bo chcą zabić, albo po prostu zmarnować czas. :roll: ja TVN czy Polsat w przeciętny dzień oglądam przez 5 minut, by obejrzeć wiadomości sportowe, a tak to głównie Canal+ Sport, Eurosporty, Polsaty sportowe i Sportklub, jeszcze ewentualnie TVP gdy lecą tam mecze; czasami Discovery, albo jakas komedia na Canal+ lub serial na Cartoon Network dla rozluźnienia, wieczorami MTV - gdybym miał MTV2 to bym pewnie je oglądał też. :D wiem czego chce od telewizji i to sobie wybieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bledne liczenie,trzeba liczyc tych co maja szerszy dostep,a nie tylko do kablowek badz CP.Mowmy o powaznej tv.Wiekszosc ma dostep do naziemnej,badz kablowek,stad taka ogladalnosc.Ja np.TVP nie ogladam prawie wcale,Polsatu w ogole,a TVN sporadycznie...jesli juz to TVN 24.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piłkarskiej Ekstraklasie grozi rozłam. Spółka może przestać istnieć, a organizowanie rozgrywek ligowych i prawa do ich pokazywania mogą wrócić do PZPN. Doprowadzić do tego może Legia, która nie wyklucza wyłamania się z umowy klubów z Canal+, dotyczącej transmisji meczów ligowych przez najbliższe trzy sezony. Jeśli TVN, który należy do tego samego koncernu ITI co Legia, nie dostanie praw do prezentowania ligi, najbardziej medialny klub w Polsce może opuścić spółkę. W efekcie tego mecze Legii na swoim stadionie pokazywać będzie TVN, a nie Canal+.

 

- Rozłam to ostateczność - powiedział nam prezes ITI i współwłaściciel Legii Mariusz Walter, wyrażając jednocześnie nadzieję, że Canal+ i TVP udostępnią pakiet medialny innym telewizjom. - Mam pisemną gwarancję, że Canal+ użyczy sygnału innym nadawcom, a więc także TVN i Polsatowi, by mogli na swych antenach rozpowszechniać ligową piłkę. Zrozumiałe jednak, że będzie to usługa odpłatna - potwierdził dziennikowi "Polska" prezes Ekstraklasy Andrzej Rusko.

 

Wiadomo, że Canal+ lekką ręką nie odda konkurencji czegoś, na co w skali trzech lat wyłożył aż 360 min zł. Przeciwnie, szef redakcji sportowej Canal+ Jacek Okieńczyc oznajmił, że bezpłatnie prawami nie zamierza się dzielić z nikim. - Prawa nabyliśmy na zasadzie ekskluzywności, a to jednak coś zupełnie innego niż ogólnodostępność. Owszem, ligę będzie też można oglądać na innych niż Cyfra+ platformach, ale tylko po wykupieniu tzw. multipakietu Canal+, który dzisiaj kosztuje 39 zł- zaznaczył dyrektor Okieńczyc.

Trudno się dziwić takiej postawie zwycięzcy przetargu, bo przecież Canal+ chce odzyskać zainwestowane w pozyskanie praw pieniądze. Canal+ nie spełni więc oczekiwań prezesa Waltera i przy nieugiętej postawie obu stron rozłam w Ekstraklasie wydaje się być nieunikniony.

 

Ideą założenia spółki Esktraklasa była centralizacja praw telewizyjnych i ich w miarę sprawiedliwy, oparty na kompromisie podział między akcjonariuszami. 50 proc. kwoty uzyskanej ze sprzedaży praw trafia po równo do wszystkich klubów ligi, 25 proc. dzielone jest według medialności drużyn, a pozostałe 25 - według zajętego miejsca w tabeli.

Prezesowi Walterowi taki wariant podziału pieniędzy może nie odpowiadać. Twierdzi bowiem, że połowa rynku, jeśli chodzi o oglądalność ligi, przypada na Legię. Dlatego też wolałby pokazywać mecze swojej drużyny w swojej stacji i generować większość wpływów z reklam.

 

- Jeżeli klub chce wyłamać się z Ekstraklasy, to jego suwerenna decyzja i ma do tego prawo - uważa wiceprzewodniczący rady nadzorczej Ekstraklasy Jacek Masiota. Jest tylko jedno "ale". Klub sam nie może sprzedać praw telewizyjnych. Bo paragraf 14 statutu PZPN mówi, że wspówłaścicielami tych praw są PZPN i kluby współtworzące Ekstraklasę łącznie. Aby więc odbyła się transmisja meczu, muszą się na to zgodzić wszystkie strony: PZPN, klub gospodarz i drużyna gości.

Legia więc, żeby pokazywać swoje mecze w TVN, musiałaby dostać zgodę przeciwnika. Najprostszy sposób na jej uzyskanie to przeciągnięcie na swoją stronę paru innych klubów (np. Lecha Poznań, Wisły Kraków), których mecze między sobą transmitować będzie stacja Waltera.

 

- Wszystko jest możliwe, także taki czarny scenariusz. Straciłaby na tym spółka i cała ligowa piłka - uważa przedstawiciel PZPN w Ekstraklasie SA Zbigniew Koźmiński.

 

Legia i Wisła to nie Real czy Barcelona

 

- Tylko w Hiszpanii obowiązuje decentralizacja praw telewizyjnych

- mówi odpowiadający za sprawy prawne w Ekstraklasie SA przedstawiciel Lecha Poznań Jacek Maciota. - Prawa do Realu Madryt i Barcelony mają inne stacje, ale tylko dlatego, że kluby te chętnie oglądane są nie tylko w Hiszpanii, lecz na całym świecie. Naszym zespołom, z całym szacunkiem dla Legii, Wisły czy Lecha, to na razie nie grozi. Zatem i indywidualna sprzedaż tych praw przez nasze kluby też nie jest opłacalna. Lech teraz nie jest zainteresowany decentralizacją praw. Hipotetycznie zakładając, to np. cztery kluby z ligi mogłyby pokazywać mecze rozgrywane między sobą w innej niż Canal+ stacji. Wierzę, że do tego nie dojdzie i zwycięży zdrowy rozsądek. Poza tym między klubami Ekstraklasy obowiązuje pacta sunt servanda, czyli zasada mówiąca, iż umów należy dotrzymywać. Legia także powinna respektować tę zasadę.

 

źródło: Dziennik Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czego można spodziewać się po firmie z PRL? ITI to jedna z nielicznych założonych w PRL firm nadal działających. I jasno widać, że wyznają zasadę, że tylko oni mają racje. A pisze o tym bo walter zachowuje się jak sekretarz partyjny.

Ja się nie mogę doczekać jednego, kiedy ta banda idiotów [beep]i z walterem na czele zostawi Legie w spokoju. Bo przez tych śmieci klub się kompromituje. I niech walter nie [beep]y, że nie zapełni stadionu przez tv bo jego marketing promujący ludzi do przychodzenia na stadion jest tak wielki. Jedna wojenka brak argumentów, teraz druga wojenka także brak argumentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wartości kontraktów medialnych w niektórych krajach Europy według Gazety.pl

Premiere League (Wlk. Brytania) 764

Ligue 1 (Francja) 650

Bundesliga (Niemcy) 220

Liga Jupiter (Belgia) 36

Orange Ekstraklasa (Polska) 35

Premjer-Liga (Rosja) 17,5

 

Dane w Euro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czego można spodziewać się po firmie z PRL? ITI to jedna z nielicznych założonych w PRL firm nadal działających. I jasno widać, że wyznają zasadę, że tylko oni mają racje. A pisze o tym bo walter zachowuje się jak sekretarz partyjny.

Ja się nie mogę doczekać jednego, kiedy ta banda idiotów [beep]i z walterem na czele zostawi Legie w spokoju. Bo przez tych śmieci klub się kompromituje. I niech walter nie [beep]y, że nie zapełni stadionu przez tv bo jego marketing promujący ludzi do przychodzenia na stadion jest tak wielki. Jedna wojenka brak argumentów, teraz druga wojenka także brak argumentów.

 

Cos mi sie wydaje, ze ostro przesadzasz i uwazaj co piszesz, bo mozesz miec personalne problemy przez takie teksty - internet nie jest anonimowy! Czego tobie nie zycze.

Co ma wspolnego z dzialaniami ITI data zalozenia firmy. Zakladam, ze ty nie jestes z PRLu czyli ekstra mlodzieniaszek - to fajnie zazdroszcze ;D

 

Teraz idzie o duze pieniadze - gra robi sie ostra i widac, ze ciagle moze sie wiele zdarzyc. Widze jakis sens w idei Waltera - dlaczego kluby z czolowki tabeli nie mialyby np. zarobic wiecej skoro sa takie mozliwosci? Widze tez sens w tym aby zmienic czesc pryncypalow z Ekstraklasy o tajemniczej przeszlosci wraz z Sportfive, ktora podlaczyla sie do kranu z kasa i po ostatniej konferencji, nie mam zludzen, ze to jest dziwne towarzystwo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest przesada te pieniądze za OE :evil: To rosyjską ligę ,która jest o wiele lepsza można kupić za połowę ceny OE !Ekstraklasa SA i Sport Five trochę przesadziliście ,a chcieliście jeszcze więcej wydoić.

 

Jeśli wygrał Canal+ to niech będzie OE właśnie tam ,nie wiem po co te pretensje ITI.Co nie zmienia faktu ,że i tak przepłacili znacznie ,bo NASZA OE nie jest tyle warta :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale taka prawda jest. walter wieloletni członek partii zakłada firmę która sprowadza sprzęt videao i kasaty z zagranicy. Bez zgody władz to nie było możliwe. Sorry ale w tamtych czasach, żeby coś takiego załatwić trzeba mieć przychylność władz. Dostanie w tamtych czasach paszportu graniczyło z cudem a nie mówię o działalności międzynarodowej. Argumentacja tamtych lat został u niego nadal.

 

Zakaz stadionowy mi da, że pisze prawdę. Tak było. Opieram się jedynie na faktach a nie oskarżam o jakiś dziwne rzeczy.

 

Po co był ten przetarg skoro wszyscy mają mieć? To powinien być przetarg na realizatora sygnału a nie na prawa medialne.

Widać jak zawsze brak argumentów, dużo kłamstw i obłudy u całej bandy waltera, z miklasem na czele. Oni nie umieją usiać do stołu i porozmawiać jak człowiek z człowiekiem tylko grają przez media. Sprawa kibiców na Legii wygląda tak samo.

Banda [beep]i i tyle.

 

PS. Skąd wzięły się określenie towarzyszu walter, czy mordo ty moja? To jest autentyczna historia i fakty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mniej Arsenal drugi członek tego zbudowanego naprędce konsorcjum CP nie robi takiego fermentu i tego całego zamieszania.Nie dość że pierwsza fazę ITI olało nie składając żadnej oferty a obecnie ubrali sie w szaty ratujących dostępność OE tylko czyimś kosztem.Ciekawie jak by to oni wyłożyli sami te 380 mln.by tak chętnie sprzedawali póżniej konkurencji ten tort.A jestem tylko ciekawy co by było gdyby tak C+ wygrała przetarg za pierwszym podejściem to co by wtedy p.Walter wymyślił i też żądał możliwości odkupienia meczy.Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie krzycz tak ciągle mad85 bo sobie gardło zedrzesz a nazwiska pisz z wielkiej litery. Trochę kultury na forum nie zaszkodzi.

Celowo pisze z małej. Dla mnie to banda [beep]i i nie tylko dla mnie i tak pozostanie. Niech zwijają manatki i won i tylko to mnie interesuje. Tylko szkoda, że nie zagrożą wyjściem z Legii bo to aby było przejęte z aplauzem. Jak można szanować kogoś kto kłamie w żywe oczy? I nie mowie o prawach medialnych.

Kłamstwo obłuda to charakterystyka działania waltera, on zawsze musi coś dodać bo nie umie przegrać. Winni są inni tylko nie on.

 

A co do przetargu to po co on był? Po co Ekstraklasa SA sprzedała prawa medialne jak mają być dostępne dla wszystkich?

To chyba powinien być przetarg ale na realizatora przekazu a nie taki jak teraz.

Tylko walterek nie wie o co gra. Kluby które wyjdą mogą zostać zablokowane i nie dostanę zł z transmisji chyba ze liczyć 2-3 mecze pomiędzy nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc, to Walter ma rację. OE to 4 kluby a kasę trzeba dzielić na 16...

Teraz kasa jest 2,5x większa więc i różnica między tym co może zarobić Legia czy Wisła a między tym co zarobią się powiększa.

 

Ile Legia może dostać z puli 120mln? Pewnie coś koło 10mln... Na reklamach swoich seriali TVN zarabia 20mln, a na Tańcu nawet 40mln na sezon. Nawet jak kasę z reklam trzeba byłoby na 2 podzielić, to łaski nie robią, bo zgarną tą samą kasę co od C+...

 

Wiśle i Legii to byłoby zdecydowanie na rękę... Lechowi i Koronie też...

Tylko nie mówcie mi o "biednym" zapleczu OE, które tylko tylko się kompromituje i korumpuje... Doszło do tego, że jak są wrzutki w pole karne i obrońca/bramkarz nie sięga piłki, to ludzie się zastanawiają czy to celowo, czy nie... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze walter porownuje sie do barcelony ze oni biara wiecej kasy za transmisje, niech oni kogos w pucharach pokonaja a do barcelony im daleko. a najwazniejsza sprawa to felieton kmity w ps , jest tam zawarte ze nie jest pewny ze c+ dalo wiecej kasy / znowu polsat dawal wiecej ale przegral , to chore/ a drugie ze za 16 zl dostep do ligi mialo 9 milionow ludzi i ze c+ jest winny ze zadna druzyna nie gra w lidze mistrzow. nawed z klasa nie mozna przyznac sie do porazki, po pierwsze rozmawialem z abonamentami cp i sa zadowoleni z ceny familijnegoi ze suma 16 za jeden kanal to duzo ,wiem rozmawialem tylko z kilkoma, ale sam zastanawiam co beda pokazywac jak liga nie gra przez 6 miesiecy.mam c + / 99 zl z hd / i n / 32 zl sport i filmy / jabym dal te 16 zl za ten kanal ale watpie ze bylo bych ich duzo . polsat ponosl porazke i jak zawsze plecie bzdury , pan kmita powinien sie zastanowic co pisze bo repreznuje dobra firme/ mialem rok , juz nie mam ale szanuje cp , bo kazdemu nalezy sie szacunek/ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...