Skocz do zawartości

Rezygnacja z Polsat Box


jupi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous
Witam wszystkich. Mój wujek, mieszkający i odbierający CP w Finlandii, w lipcu 2012 przedłużył umowę na bodajże 28 m-cy.

Twój wujek nie prawa korzystać z CP w Finlandii. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

umowa podpisana 18.01.2011 na 29 miesięcy, standardowo 3 miesięczny okres wypowiedzenia a potem przechodzi na czas nieokreślony.

Jak wypowiem teraz umowę z zapisem "Umowę niniejszą wypowiadam z zachowaniem 3-miesięcznego okresu wypowiedzenia ze skutkiem na koniec ostatniego okresu rozliczeniowego określonego w umowie" to będzie okej? Nie chce tego zrobić ani za wcześnie żeby mi nie naliczyli kary ani za późno żeby się nie wpakować w dodatkowe opłaty. Nie wiem jak oni liczą te 29 miesięcy bo jak dla mnie 24 miesiące minęły w styczniu to teraz będzie 26 miesięcy od zawarcia więc wypowiadam no i zostaje 3 miesiące więc powinno być okej ale prawnikiem nie jestem i wiem że łatwo popełnić błąd w tych terminach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt ci kary nie naliczy ważne by wypowiedzenie dotarło do CP przed upływem 3 miesięcy przed końcem umowy .

Ps. a nie masz w PWU "Zone Romantica" :?: bo jeśli tak to już w kwietniu będziesz mógł zakończyć umowę bo ten "muuuj" (i nie tylko) :mrgreen:ulubiony kanał ma zakończyć istnienie więc z tego byś też mógł skorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem od razu wypowiedzenie dzisiaj te 3-miesięczne. Nie chce się bawić w spory prawne z Polsatem nt Zone Romantica. Nie wiem nawet czy mam Zone Romantica, miałem pakiet za 59,90 Familijny HD + Sport HD. W sumie to zależy mi tylko na Eurosporcie, Polsat Sport i TVP Sport, zrobiłem sobie listę około 20 kanałów a reszty nie oglądam więc rezygnuje. Nie chce więcej płacić za te bzdety. Ostatnio doszły te kanały Viasat - są całkiem fajne, oprócz nich History, Travel, Discovery, NatGeo, Animal Planet i jeszcze parę innych- reszta to typowy [beep] żeby była duża liczba kanałów. Najchętniej dobrałbym sobie sam kanały i płacił za te które chce no ale tak się pewnie nie da.. Swoją drogą to nie wiem dlaczego TVP Sport, TVP Kultura i TVP Historia nie są ogólnodostępne cyfrowo naziemnie w multipleksie, za co jest ten abonament:/

Nie wiecie jak to jest z dekoderem? Mam HD 5000 ale nigdzie wprost w umowie nie mam napisane że dekoder jest moją własnością, na fakturze mam "zryczałtowana opłata z tytułu udostępnienia głównego dekodera" oraz Protokół odbioru sprzętu - "Dekoder udostępniony abonentowi na podstawie niniejszej umowy" a w punkcie 13. umowy "Po rozwiązaniu umowy Abonenckiej Dekoder który stanowi własność Abonenta wraz z udostępnioną przez CP Kartą zapewnią, bez ponoszenie dodatkowych opłat aktywacyjnych, dostęp do ogólnodostępnych kanałów (...), chyba że Abonent postanowi inaczej. W takim wypadku Abonent będzie zobowiązany do zwrotu Karty na własny koszt i ryzyko"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz fakturę, na której jest sprzedaż dekoder? Nie, masz udostępnienie. Gdyby była sprzedaż to wtedy pkt. 13 by Cię obowiązywał. Czytanie ze zrozumieniem. Inaczej mówiąc, ten fragment "Po rozwiązaniu umowy Abonenckiej Dekoder który stanowi własność Abonenta" należy rozumieć jako "w przypadku gdy dekoder został zakupiony na własność przez Abonenta..." Jasne? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: Czy rezygnował ktoś z CP zamówionego telefonicznie na okres 29miesięcy (lub dłużej) po okresie roku, powołując się na Ustawę "O ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za produkt niebezpieczny"? Ustawa mówi, że w przypadku, gdy umowa jest zawarta na okres dłuższy, niż jednego roku, przechodzi wtedy w umowę na czas nieokreślony, oraz, że obowiązuje miesięczny okres jej wypowiedzenia (chyba, że strony ustalą krótszy okres wypowiedzenia). W n-ce możliwe było wypowiedzenie umów zawartych na 24 miesiące bez konsekwencji, powołując się na powyższą ustawę. Pytam, jak jest w CP, ponieważ tutaj w regulaminach jest użyty termin: okres promocyjny, który niekoniecznie musi być tożsamy z okresem umowy na czas określony...

Będę wdzięczny za info, czy ktoś to już przerabiał.

 

Obecnie mam abo w n, oraz dwie umowy w CP na mini (rodzice, dziadkowie), ale patrząc na kanały niegwarantowane w nc+ zastanawiam się nad migracją, ale do CP :D. Wtedy chciałbym się pozbyć umów na MINI i wziąć w zamian CP z MR za free, a dziadkom ustawię lepiej antenę i 16 kanałów poleci bez problemu z NTC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego prawa i nigdy nie było, tzn nie można stosować takiego prawa. Chyba z księżyca spadłeś. Nawet nie wiem jak taki post mam skomentować. To wszyscy by brali umowy przez telefon na 29miesięcy, bo wtedy zazwyczaj jest 6 miesięcy gratis i po roku wypowiadali. Zastanów się, poczytaj, może zapisz się na jakieś studia i wtedy wróc i zacznij pisać mądrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

n-ka też na początku robiła problemy, ale później jakoś zaczęli to respektować (jak również jednomiesięczny okres wypowiedzenia w okresie nieoznaczonym, podczas gdy nawet w regulaminie mieli zapis o 3-miesięcznym okresie). W necie można znaleźć różne batalie (finalnie na zakończone pozytywnie dla konsumentów) z operatorami na ten temat, m. in. z cyfrą, czy orange, ale nie słyszałem nic na temat CP, dlatego pytam tutaj na forum.

Zgadzam się, że w przypadku nowych umów, operator tutaj byłby stratny (chociaż obecne umowy w CP na stronie są wszystkie na 15 miesięcy).

 

Nic, spróbuję, poprzepycham się z nimi. Ustawa jest, wydaje się, że ma zastosowanie również do umowy z CP (zauważ, że art. 7 tej samej ustawy mówiący o 10 dniowym okresie do odstąpienia jest respektowany przez CP).

Sam też prawnikiem nie jestem (a nawet daleko mi do tego), dlatego w przypadku odrzucenia mojego wypowiedzenia będę się radził mądrzejszych. Dużo nie ryzykuję z pakietem mini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się wydaje że ta ustawa tego nie dotyczy, patrz Art 5, a jeśli dotyczy to tam jest napisane "Umowę zawartą na czas dłuższy niż rok poczytuje się po upływie tego terminu za zawartą na czas nieokreślony". To wcale nie oznacza po upływie roku, a może oznaczać po upływie terminu zawarcia umowy. W sumie jest to tak stosowane, sam tak miałem. Nikt nie dzwonił, ja nie dzwoniłem to umowa na następne 12 miesięcy bez zmiany umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że w CP jest rolowanie umowy na kolejny rok.

Artykuł piąty tyczy się do umów zawieranych poza lokalem przedsiębiorstwa, tutaj mamy rozdział 2, umowy zawierane na odległość.

Nie do końca się zgodzę z twierdzeniem:

To wcale nie oznacza po upływie roku, a może oznaczać po upływie terminu zawarcia umowy
.

 

Porównaj sobie identyczny zapis w k.c. art. 661 § 1 odnośnie najmu http://prawo.money.pl/kodeks/cywilny/dz ... e/art-661i jego interpretację: http://www.mg.gov.pl/node/10251 (Czasem ustawodawca rozst[beep] za samych zainteresowanych, jak długo trwać będzie umowa najmu. Dzieje się tak wówczas, gdy strony zdecydują się na umowę na czas oznaczony, ale z zastrzeżeniem jakiegoś bardzo odległego terminu. I tak najem zawarty na czas dłuższy niż lat dziesięć poczytuje się po upływie tego terminu za zawarty na czas nieoznaczony (art. 661 § 1 k.c.. Ta sama zasada obowiązuje w relacjach między przedsiębiorcami – tyle że tam wspomniany okres wynosi nie dziesięć, ale 30 lat (art. 661 § 2 k.c.). Jaki cel ma takie ograniczanie stronom swobody zawierania umów? Otóż ustawodawca przyjmuje, że przy tak długim okresie umowy obowiązywanie reguły, iż wypowiadać wolno tylko umowy terminowe, mogłoby prowadzić do pokrzywdzenia którejś ze stron ).

 

Dla mnie, jako laika, jest niejasne, czy możemy możemy uniknąć kary za wypowiedzenie umowy przed końcem okresu promocyjnego, jak to jest ujęte w regulaminie. Muszę zapytać jakiegoś studenta prawa. Po prostu myślałem, że ktoś już to przerabiał i podzielił się na forum (nie czytałem całego wątku, a search nic ciekawego nie znalazł), dlatego zapytałem.

 

Myślę, że póki co, nie ma sensu ciągnąć tego wątku, jak będę wiedział coś więcej, wrócę do niego.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tu kilka prawników na tym forum, więc na pewno chętnie się wypowiedzą, ale już była tutaj o tym mowa, że nie ma to zastosowania i pewnie tyczy się czegoś innego. Tak jak napisałem, podpisując najdłuższą umowe zawsze masz miesiące gratis, a co w przypadku gdy niekiedy na telefon można właśnie otrzymać 12 miesięcy gratis a następne 12 w normalnej cenie, bo i takie umowy widziałem? Wtedy po 12 miesiącach mogę rozwiązać umowę i operator z tego nie ma nic? Bujda na resorach i tyle. Fajnie, że pogrzebałeś, ale jednak wydaje mi się, że ten paragraf nie tyczy się tego, a jeśli tyczy to operatorzy tak skonstruowali swoje umowy, żeby ten punkt nie miał zastosowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) wydaje mi się, że ten paragraf nie tyczy się tego, a jeśli tyczy to operatorzy tak skonstruowali swoje umowy, żeby ten punkt nie miał zastosowania.

 

Skoro w przypadku n-ki to działało, to powinno mieć też zastosowanie dla CP. Poza tym, nie widzę powodu, żeby akurat ten artykuł nie obowiązywał, skoro obowiązują inne (np. 10-dniowy okres do wypowiedzenia umowy). Tutaj jak zauważyłeś, może być jakiś kruczek w samym regulaminie CP, który będąc zgodnym z ustawą i tak nakłada na klienta koszty w przypadku zakończenia umowy przed końcem okresu gwarantowanego.

Fajnie byłoby, gdyby jakiś prawnik zaglądnął w ten wątek (skoro są tutaj tacy) i naświetlił sprawę, jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie ww. ustawy to ona niestety nie obowiązuje ponieważ umowa zawierana z CP nie jest ani umową na odległość ani zawieraną poza lokalem przedsiębiorstwa.

 

Proszę o pomoc w mojej sprawie bo CP ewidentnie utrudnia mi rozwiązanie umowy..

Dnia 4.08.2011 zawarłem umowę na Pakiet Familijny HD, okres podstawowy 18 m-cy. W regulaminie widnieje zapis że umowa po Okresie podstawowym, (jeżeli 3 okresy przed jej zakończeniem nie złoży się oświadczenia o jej wygaśnięciu) ulega przedłużeniu na kolejne 12 miesięcy -zwane Okres Dodatkowy.

Dnia 19.12.2012r wysłałem do CP oświadczenie o przekształceniu umowy na czas nieokreślony, dotarło do nich 21.12. Po kilku dniach pracownik zadzwonił i poinformował że umowa ulegnie przekształceniu i będę płacił o 10 złotych więcej - 49 złotych zamiast 39 zł. Zgodnie z tym, Okres Podstawowy trwał do 4.02.2013 roku - potem CP naliczył mi nową kwotę abonamentu - 49 zł. Dnia 8.02 wysłałem wypowiedzenie umowy - pisząc że '...wypowiadam umowę zawartą dnia 4.08 która z dniem 4.02 przekształciła się w umowę na czas nieokreślony z zachowaniem obowiązującego 3 miesięcznego wypowiedzenia". Po kilku dniach znów telefon z CP - straszenie karą bo wypowiedzenia doszło zbyt późno :x ( jaki cudem skoro umowa była już przekształcona na czas nieokreślony) . Następnie CP naliczył abonament w kwocie jaka obowiązywała poprzednio - 39,90 złotych.

W piątek przyszło do mnie pisemko z Cyfrowego Polsatu ostrzegające przed karą umowną - i informujące że mój okres Podstawowy kończy się 04-02-2014 roku :?:

Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć dlaczego CP postępuje w ten sposób. Wydaje mi się że wszystko zrobiłem zgodnie w procedurami ale może gdzieś popełniłem błąd?

Jutro rano zamierzam tam ponownie zadzwonić ale jak dotąd nie udało mi się spotkać pracownika który wytłumaczyłby mi dlaczego jest tak a nie inaczej. I wybieram się też do Rzecznika Konsumenta.

Bardzo proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie ww. ustawy to ona niestety nie obowiązuje ponieważ umowa zawierana z CP nie jest ani umową na odległość ani zawieraną poza lokalem przedsiębiorstwa.

 

Niby dlaczego? To gdzie jest zawierana? Bynajmniej, nie na Łubinowej czy jakimkolwiek APS.

Zamówiłem poprzez formularz na stronie, Pani zadzwoniła, poinformowała mnie o kosztach przesyłki, dostałem dekoder kurierem i w jego obecności podpisałem umowę, którą on odebrał ode mnie.

Jest to więc umowa zawarta na odległość.

 

W weekend naskrobię maila do powiatowego rzecznika praw konsumenta, zeskanuję umowę, regulamin i zapytam, czy w.w. ustawa ma tutaj zastosowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...