Skocz do zawartości

Rezygnacja z Polsat Box


jupi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja po prostu nie rozumiem ludzi. Jak można biorąc pakiet z kanałami HD nie wziąć dekodera HD. Przecież w tym momencie płacimy za coś, z czego nie możemy w pełni korzystać. Jednakże z własnej głupoty, gdyż sami w ten sposób pozbawiamy się dostępu do tego. Drugą sprawą jest to, że CP powinien całkowicie wycofać dekodery SD, ewentualnie trzymać je tylko jako dekodery zastępcze dla klientów, którym zepsuje się dekoder. Jestem zdania również, iż CP powinien zacząć powolutku wymieniać klientom dekoder SD na HD, po czym powinni pomyśleć o przełączenu transporderów do DVB-S2 i MPEG-4. Na Hot Birdzie już prawie miejsca brak, więc powinni o tym pomyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wynika z zapisu w umowie.

Czy chodzi o ten zapis: Warunkiem odbioru pakietów programów HD jest posiadanie Urządzenia Dekodującego HD? Bo jeśli tak to nie jest to jednoznaczne jeśli chodzi o wypowiedzenie umowy w przypadku wycofania kanału HD z oferty. Pakiet mini HD zawiera kanały HD za który to pakiet i zawarte w nim kanały (w tym kanały HD) płacę! A ten zapis tylko chroni CP przed pozwami, że ktoś nie może oglądać kanałów HD bo ma dekoder SD...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można biorąc pakiet z kanałami HD nie wziąć dekodera HD.

A ja nie mogę zrozumieć dlaczego przy braniu pakietu z kanałami HD można wziąć dekoder HD, ale już w trakcie trwania umowy nie można wymienić dekodera SD na HD, za który się przecież dodatkowo płaci co miesiąc 5 zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekodery SD są dostępne tylko przy Mini HD, a zainteresowani tym Pakietem przeważnie mają TV CRT, więc ja ich rozumiem, bo płacąc 5zł więcej zyskują dostęp w zasadzie tylko do TVP HD, nie liczę TVN HD+1. Dekoderów zastępczych obecnie już nie ma, a proces wymiany jest przeprowadzany przy okazji przedłużeń umów, w wielu wypadkach nie da się przedłużyć umowy bez wymiany dekodera na HD (Nie mówie o MiniHD). To jest biznes, za darmo nie wymienią bo to olbrzymie koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest biznes, za darmo nie wymienią bo to olbrzymie koszty.

I tu się mylisz podwójnie! Po pierwsze nie za darmo ale za 5 zł miesięcznie. Po drugie CP nie wymienia dekodery SD na HD, ale tylko udostępnia dekodery HD bo przecież większość tych, którzy mają dekoder SD ma go na własność, a dekodera HD na własność nie dostają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest biznes, za darmo nie wymienią bo to olbrzymie koszty.

I tu się mylisz podwójnie! Po pierwsze nie za darmo ale za 5 zł miesięcznie. Po drugie CP nie wymienia dekodery SD na HD, ale tylko udostępnia dekodery HD bo przecież większość tych, którzy mają dekoder SD ma go na własność, a dekodera HD na własność nie dostają...

A na co ci na wlasnosc? Ja mam darmowe wypozyczenie przy zerwaniu umowy nie zostaje mi w domu kolejny bezuzyteczny sprzet bo mam inne. Mam caly czas gwarancje na niego bo wlascicielem jest cp a nie tylko 2 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam tak, nie ma tu co dywagować, najwięcej by chcieli Ci to najmniej płacą. W APSach jest taka zasada, że jak przychodzi klient z problemami i nic mu nie pasuje to na bank ma Pakiet Mini :) Tak z przymrużeniem oka to piszę... Taka jest oferta, jak komuś nie pasuje niech nie bierze (zresztą CP specjalnie nie zachęca do Pakietu Mini).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały HD są bezpłatnie w Pakiecie MINI dla użytkowników dekoderów HD.

Wrócę jeszcze raz do tego. Ja rozumiem to tak: płacąc za pakiet mini HD 14,90 CP oferuje Ci 20 kanałów, w tym 4 kanały HD. Z tym zastrzeżeniem, że kanały HD możesz odbierać pod warunkiem posiadania dekodera HD: Warunkiem odbioru pakietów programów HD jest posiadanie Urządzenia Dekodującego HD. W takim przypadku jeśli CP wycofa z oferty któryś z tych 20 kanałów, nawet kanał HD, to każdy posadacz tego pakietu może wypowiedzieć umowę. Co ja zamierzam zrobić zaraz tylko jak pojawi się taka możliwość. Nie mam zamiaru męczyć się jeszcze dwa lata z najgorszym chyba dekoderem SD w ofercie CP (Echostar 717A)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to już inna bajka. Jak się pojawi to skorzystam, jak nie to nie...

W APSach jest taka zasada, że jak przychodzi klient z problemami i nic mu nie pasuje to na bank ma Pakiet Mini :) Tak z przymrużeniem oka to piszę...

Niestety w tym kraju nie każdy rozumie, że należy szanować każdego klienta. Bo ten z najniżym pakietem jest często najbardziej wierny i przez lata CP ma z niego więcej kasy niż z tego z wyższym. Ja jestem w CP 5 lat.

(zresztą CP specjalnie nie zachęca do Pakietu Mini).

Parafrazując to można napisać tak: zresztą CP specjalnie i tak nie dba o klienta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem w dyskusji o tych dekoderach HD wynika z tego, że CP zmusza nas do przejścia z MINI HD na Familijny HD.

16:9 rulez - wiem jest to przykre, ale prawdziwe. Też mam MINI HD i też sam problem co ty. :/ Teraz to CP skupił się na internecie niż na klientach TV. :crazy: Jak to mówią co jest do wszystkiego to jest do niczego. CP powinien tylko zająć się TV, a nie Telefony i internet. Zaraz będzie że gdybam . :evil: Ale to jest moje przemyślenia, ale jak CP zajmował się tylko TV to było OK. A teraz to widzimy jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Nikt nikogo nie zmusza. To Twój wolny wybór. Przecież nikt Cię nie zmuszał, do podpisania umowy. Ja też mam Mini HD, z modułem CAM. Moduł jest HD, a leciwy Ferguson AF 8018 UCI, jeszcze jest SD. Ale jeżeli nawali, to kupię inny odbiornik, już wtedy HD, i będę mieć zapewniony odbiór kanałów HD. Dodatkowo, w każdej chwili, mogę dać zlecenie, że chcę w danym miesiącu oglądać pakiet Familijny HD. Rozumiem Twoje rozgoryczenie, ale nie generalizuj, i nie mów że wszyscy powinni tak samo myśleć jak Ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej śmieszy mnie to, że na tym forum w dziale telewizji n jest też taki wątek jak rezygnacja z N i analogicznie w dziale Cyfry też jest taki temat. Wynika stąd, że we wszystkich platformach są niezadowoleni z ich działalności. Wobec tego kłania się stare przysłowie: Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze raz powtórzę, że opłata 19,90 za pakiet MINI HD nawet gdy nie masz jeszcze telewizora HD jest niezła. Oczywiście dla kogoś ktoś telewizji prawie nie ogląda. I tak jak przedmówcy już tu pisali, nikt nikogo do niczego nie zmusza.Idż do innej platformy gdzie za taką kwotę dostaniesz wszystko i dekodery HD bez żadnych opłat :o A i nie oczekujcie, że CP będzie się super troszczył o Pakiet MINI HD. Ten pakiet taki jest i taki pewnie zostanie, ewentualnie jak wejdą TVP 1 i 2 w HD. to dołączą do tego pakietu i wsio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj, nie byłbym taki pewien, czy okazja do bezkarnego rozwiązania umowy z CP w najbliższym czasie się pokaże.

Wszystko wskazuje na to, że TVN HD+1 jednak zostanie wyłączony, ale później niż pierwotnie zapowiadano. Na początku informowano o planowanym zakończeniu przekazu kanału TVN HD z godzinnym przesunięciem czasowym w dniu 4 listopada 2011 r. Z końcem października informację zdementowano, ale według bieżących informacji promocyjnych oferty n na kartę TVN HD+1 zostanie wycofany 31 stycznia 2012 r.

 

A więc jeśli macie umowę na pakiet mini HD oraz dekoder SD, a CP Was olewa i nie chce wymienić dekodera na HD (a właściwie udostępnić za 5 zł miesięcznie) to wkrótce pojawi się szansa. Należy wypowiedzieć umowę w związku z wycofaniem kanału TVN HD+1, a następnie podpisać nową na pakiet mini HD wraz z dekoderem HD. Ewentualnie jak zadzwonią z CP żeby przekonać do pozostania to postawić warunek wymiany dekodera na HD...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc jeśli macie umowę na pakiet mini HD oraz dekoder SD, a CP Was olewa i nie chce wymienić dekodera na HD (a właściwie udostępnić za 5 zł miesięcznie) to wkrótce pojawi się szansa.

 

Słuchaj. Wyślij im wypowiedzenie, ale nie z jakiegoś wyimaginowanego powodu (typu że kasują program którego i tak nie mogłeś oglądać) tylko z realnego: nie jesteś zadowolony z usługi, bo nie możesz oglądać kanałów HD. Grozi Ci zapłacenie kary przy zerwaniu umowy ale powiem Ci, że CP więcej zarobi jeśli przedłuży Ci umowę z dekoderem HD, niż jak zapłacisz tę karę. Więc zapewne będą chcieli do Ciebie zadzwonić i przedstawić Ci jakąś ofertę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo,

powiedzcie mi ile musiałbym zapłacić za rozwiązanie umowy przed czasem z CP?

Bo tak szczerze powiedziawszy płacę za Familijny + Relax Mix 59 zł i nic tam nie mam, Polsat HD, TVN HD i TVP HD.

 

W Nce mam to wszystko co w CP i nawet więcej i HD za 48 zł.

Jeszcze mógłbym wziąć multiroom za 10 zł w N i miałbym na dole to samo i na górze też to samo... i w HD.

 

Ile bym musiał zapłacić za rezygnację z CP?

 

Umowę podpisałem w sierpniu w tamtym roku na 2 lata.

 

Ostatnio dzwoniłem to koleś coś mi mówił tak podpisał Pan umowę na 2 lata ale jest jeszcze jakiś okres dodatkowy plus 6 miesięcy? Wkręcili mnie chyba po całości w tym :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile bym musiał zapłacić za rezygnację z CP?

Masz to dokładnie opisane w umowie.

Ostatnio dzwoniłem to koleś coś mi mówił tak podpisał Pan umowę na 2 lata ale jest jeszcze jakiś okres dodatkowy plus 6 miesięcy? Wkręcili mnie chyba po całości w tym :/

To też jest w umowie. Poczytaj ją.

Wyliczyć można łatwo - ulga jaką Ci przyznali podzielić na ilość miesięcy całej umowy i wynik razy ilość miesięcy do końca umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...