Skocz do zawartości

Polskie kluby w europejskich pucharach


Egzystencjalny Paw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

fazy grupowej awansowały w ostatnich latach drużyny z teoretycznie słabszych lig od polskiej i z mniejszym budżetem, więc jakieś szanse zawsze są.

- Ostatnio w fazie grupowej grały zespoły z Węgier Słowacji czy Danii

- Musimy mieć szczęście w losowaniu i doświadczenie ( wzmacniać się nowymi zawodnikami ,a u nas jest odwrotnie trzeba kilku liderów sprzedać )

- Powinna przydać się pomoc psychologa , aby nie było wpadek w końcówkach spotkań ( przykładów daleko nie trzeba szukać Wisła Kraków w Atenach i Nikozji czy ostatnio Sląsk )

- i dobrego trenera z "jajami " Urban jako trener Legi jest dobry tylko na polską ligę a w pucharach grają męczarnie ( oglądam mecz z Molde i widzę chaos)

Edit Legia wyrównuje bramke zdobył Dwaliszwili :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@macko95 - Jak dla mnie właśnie nie taki dobry, bo polskie zespoły powinny jak najwięcej wygrywać, żeby zdobywać punkty do rankingu. Jak będą remisować, czy przegrywać z drużynami z Norwegii, Azerbejdżanu, czy Kazachstanu to co dopiero pomyśleć, jak trafią na lepsze zespoły, np... Club Brugge :). Mam taką refleksję, że dziś Legia grała tak, jakby ich rywalem była Barcelona, a wczoraj Lechia grała tak, jakby rywalizowała z Molde ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamięta z was ktoś że brakowało nam ledwie pół punktu aby mieć 2 drużyny w LM ( wicemistrz od 2 rundy mistrz rozstawiony w 3 rundzie !) chyba w 2004 później wpadki Wisły Kraków kompromitacje innych klubów ( Wisły płock z Venspilsem Gks-u Katowice z Cementarnicą Skopje Poloni Warszawa albo Amica Wronki )sprowadziły nas na dno( a jeszcze w 2000 roku nasze kluby dochodziły do 3 rundy LM i 2 Pucharu Uefa mielismy co najmniej 2 zespoły ,teraz to jest faza grupowa LE ) Honor uratował ostatnio Lech a później Legia i Wisła ( szkoda tylko że w Nikozji nie "pilnowali się " do ostatniego gwizdka ) też nagrały troche punkcików do rankingu . Obecnie straciliśmy Piasta w 2 rundzie a Legia gra fatalna pierwszą polowę w drugiej gra lepiej , Lech nie pokazuje nic Śląsk zagrał dobry 1 mecz a drugi to chyba odpścił ( czekam co pokaże z FC Brugge )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Legia rozkręciła się w drugiej połowie, myślałem że uda się nawet wygrać ten mecz. Pierwsza połowa bez komentarza. Sporo jeszcze do poprawy, ale jest dobry wynik i tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamięta z was ktoś że brakowało nam ledwie pół punktu aby mieć 2 drużyny w LM

 

Z tego co widzę, ranking za sezony 1999/2000 - 2003/2004 jest tym o czym mówisz. Do 15 Norwegii brakowało nam wtedy 0,150 pkt!

 

Wynik Legii z jednej strony dobry, z drugiej jednak jest trochę niedosyt. Przez końcowe 15 minut grali w przewadze przy wyniku 1-1, była szansa nawet na zwycięstwo. Jednak jeśli drużyna z Warszawy chce awansować do 4 rundy, musi poprawić grę bo jak zagrają tak jak w pierwszej połowie dziś, o awansie nie mają co marzyć.

 

Liczę tak szczerze na dwie drużyny w fazie grupowej LE. Na LM nie napalam się zbytnio ale niech Legia przejdzie to Molde i ma LE. Lech rozstawiony będzie w 4 rundzie eliminacji i może spokojnie wywalczyć sobie prawo gry w tych rozgrywkach. Na Śląsk nie liczę, ich rywal to jednak wyższa półka od nich i awans Wrocławian będzie dla mnie niespodzianką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczylem, ze Legia pokaze sile - a nie pokazala nic. Norwegia - duzo slabsza liga od polskiej. Molde w lidze gra fatalnie - Legia rozwala rywali. Legia wlasnie powinna byc w formie i pojechac Molde. Jestem strasznie zdenerwowany, ze glupio traca punkty.

 

Co do rankingu i punktow - bardziej oplacalne jest wygrywac mecze i odpasc w ostatniej rundzie eliminacji LM, pozniej grac w grupie LE i znow wygrywac/zdobywac duzo punktow. Awans na remisach do grupy LM nic nie da - rywale w grupie beda z kosmosu, wiec nie ma szans na jakikolwiek zacny dorobek. Czyli to podwojna strata - mniej zdobytych pkt w eliminacjach i zdewastowanie w grupie LM.

 

Nie wiem po co komu polski zespol w LM - narazie trzeba sie zajac dobra gra w LE, gdzie rywale sa w zasiegu. Legia czy inny polski zespol w grupie LM za kazdym razem bedzie konczyc tak jak w ostatnim sezonie Dynamo Zagrzeb.

 

Po prostu Polska nie ma druzyny na walke jakakolwiek w LM na ta chwile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Nie wiem po co komu polski zespol w LM - narazie trzeba sie zajac dobra gra w LE, gdzie rywale sa w zasiegu. Legia czy inny polski zespol w grupie LM za kazdym razem bedzie konczyc tak jak w ostatnim sezonie Dynamo Zagrzeb.

 

Po prostu Polska nie ma druzyny na walke jakakolwiek w LM na ta chwile.

Jeżeli masz zastrzyk gotówki z LM to możesz budowac coraz lepszą drużynę. W LE dostaje się grosze w porównaniu do LM

 

Legia w pucharach ok. Ale czy Lech powinien tam grać? Nie mają kadry na walkę na 2 frontach i może się powtórzyć sytuacja z sezonu 10/11.

Lepiej Lech powinien się skupić na zdobyciu tytułu Mistrza Polski bo zdobywanie ich to nie jest najmocniejsza strona Lecha. A Legia w ostatnich latach była 19 razy w tabeli przed Lechem na 20 sezonów. Jak Lech będzie grał w LE to kibice będą czekać kolejne 17 lat na kolejne MP. Lech od 20 lat poza 1 wyjątkiem co sezon ogląda plecy Legii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczylem, ze Legia pokaze sile - a nie pokazala nic. Norwegia - duzo slabsza liga od polskiej. Molde w lidze gra fatalnie - Legia rozwala rywali. Legia wlasnie powinna byc w formie i pojechac Molde. Jestem strasznie zdenerwowany, ze glupio traca punkty.

 

Co do rankingu i punktow - bardziej oplacalne jest wygrywac mecze i odpasc w ostatniej rundzie eliminacji LM, pozniej grac w grupie LE i znow wygrywac/zdobywac duzo punktow. Awans na remisach do grupy LM nic nie da - rywale w grupie beda z kosmosu, wiec nie ma szans na jakikolwiek zacny dorobek. Czyli to podwojna strata - mniej zdobytych pkt w eliminacjach i zdewastowanie w grupie LM.

 

Nie wiem po co komu polski zespol w LM - narazie trzeba sie zajac dobra gra w LE, gdzie rywale sa w zasiegu. Legia czy inny polski zespol w grupie LM za kazdym razem bedzie konczyc tak jak w ostatnim sezonie Dynamo Zagrzeb.

 

Po prostu Polska nie ma druzyny na walke jakakolwiek w LM na ta chwile.

oj przestańcie w końcu narzekać polska liga nie jest taka słaba jak się wam wydaje tak owszem mogłaby być mocniejsza ale bez przesady gdyby była słaba czy 2 lata temu dwa polskie kluby awansowały do fazy pucharowej ligi europejskiej mi się nie wydaje owszem Wisła dzięki szczęściu ale ono jest potrzebne w każdej dziedzinie życia a Lech by tez nie wyszedł 2 razy z grupy tez chyba nie czy mamy zespól na ligę mistrzów może i nie mamy ale gdyby legia awansowała do ligi mistrzów to nie byłoby tak tragicznie jak niektórzy mówią pod warunkiem jeśli by grała lepiej niż w 1 połowie z molde co do dynamo Zagrzeb to owszem jest tam dużo talentów ale klub jest zile zarządzany a po za tym poziom piłki się wyrównuje wiec głowa do góry i będzie dobrze może jestem nie poprawnym optymista ale takich ludzi tez świat potrzebuje i od razu mam prośba jeśli jakieś słowo napisze z błędem ortograficznym proszę mi wybaczyć mieszkam na Białorusi do polskiej szkoły nie chodziłem polskiego nauczycielem się od dzieciństwa oglądając telewizje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej, sukcesem będzie jakiś wymęczony remis. Ale strach się bać co by było gdyby Molde kończyło ten mecz w 11. Obawiam się że wepchnęli by 2 bramkę, bo obrona Legii przy stałych fragmentach gry nie istniała. A tiki-taka Urbana to się nadaje na klasę okręgową. Jak wywalą jeszcze przed rewanżem tego pozoranta i zatrudnią trenera to jest szansa w rewanżu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...