Skocz do zawartości

Polskie kluby w europejskich pucharach


Egzystencjalny Paw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Owszem Niemcy i Anglicy pokazują mecze z wcześniejszych faz, ale zapomnialeś o bardzo ważnej rzeczy. Niemcy i Anglicy nie grają w pierwszych rundach eliminacyjnych. Także jak już to pokazują te ostatnie fazy i jestem przekonany, że jeżeli nasze drużyny dojdą do tych faz, to Polsat pokaże te mecze przynajmniej w TV4. Jeżeli zaś chodzi o TVP. Wtedy kiedy TVP miało te prawa nie było TVP Sport. Teraz pewnie też niektóre mecze by tam wrzucali.

Tylko w Polsce jest bardzo możliwe, że polskie kluby się pożegnają z el. na pierwszych rundach i już nie będzie co pokazywać.

 

TVP Sport jest od 2006, z tym że początkowo dostępny był tylko w n. I pokazywał wszystkie mecze równolegle z TVP1/2, TVP Sport powstał jakiś czas po tym jak TVP przedłużyła prawa do LM i Pucharu Uefa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker
Nie pokazując meczów polskich drużyn w europejskich pucharach Polsat łamie ustawę o Krajowej Radzie Radiofonii. Konkretnie zaś art. 20b ust. 1 i 2. Zapisy te brzmią:

 

"Art. 20b. 1. Nadawca programu telewizyjnego może nadać bezpośrednią transmisję z wydarzenia o zasadniczym znaczeniu społecznym, zwanego dalej "ważnym wydarzeniem", tylko:

1) (14) w programie ogólnokrajowym w rozumieniu ustawy lub koncesji, dostępnym w całości bez opłaty, z wyłączeniem opłat abonamentowych w rozumieniu ustawy z dnia 21 kwietnia 2005 r. o opłatach abonamentowych i podstawowych opłat pobieranych przez operatorów sieci kablowych, lub

2) jeżeli to samo wydarzenie jest transmitowane przez nadawcę programu spełniającego wymogi określone w pkt 1, na podstawie umowy z nadawcą, który nabył prawa do transmisji danego wydarzenia, lub z innym uprawnionym, z zastrzeżeniem ust. 6.

2. Ze względu na duże zainteresowanie społeczne za ważne wydarzenia uważa się między innymi:

1) letnie i zimowe Igrzyska Olimpijskie;

2) półfinały i finały mistrzostw świata i Europy w piłce nożnej, a także wszelkie inne mecze w ramach tych imprez z udziałem reprezentacji Polski, w tym mecze eliminacyjne;

3) inne mecze z udziałem reprezentacji Polski w piłce nożnej w ramach oficjalnych rozgrywek oraz mecze z udziałem polskich klubów w ramach Ligi Mistrzów i Pucharu UEFA".

 

Jeśli więc mecze naszych drużyn nie zostaną pokazane na antenie otwartej, to będzie podstawa do złożenia doniesienia do prokuratury na Polsat.

1. Pucharu UEFA już nie ma ;)

2. Jak na razie polskie kluby są na etapie eliminacji, które nie są oficjalnie uważane za część Ligi Mistrzów/Ligi Europejskiej. Oficjalna egida UEFA w tym względzie rozpoczyna się od 4. rundy, więc przy dobrych wiatrach Wisła dopiero po rozegraniu 4 spotkań "musiałaby" być pokazana w otwartej. No a taka Jagiellonia - po sześciu ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nadzieja, że mecz Skonto-Wisła będzie na żywo w otwartym Polsacie.Tak wynika z dzisiejszej informacji z oficjalnej strony Przeglądu Sportowego - sports.pl

Tutaj kawałek informacji mówiącej o tym spotkaniu:

Po losowaniu par drugiej rundy kwalifikacji do Champions League okazało się, że Biała Gwiazda trafiła na drużynę z Rygi, czyli całkiem niedaleko od Tallina. Dodatkowo ustalono już oficjalnie, że mecz zostanie rozegrany 12 lipca o godzinie 20.30 (transmisję z tego spotkania ma przeprowadzić Polsat w otwartym kanale)

 

sports.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż dowiedziałem się, ze osoby nie mające dostępu do Polsat sport extra na którym to jest transmitowany mecz Jagi będą mogły obejrzeć jego retransmisję na Polsat Sport o 23:00 tego samego dnia, 01.07.2011 r. o 10:00 bądź 02.07.2011 r. o 11:30. A co do szans Wisły to myślę, że są wyższe niż drużyn walczących o Ligę Europy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacje mam dobre poniewaz juz wiem (ze strony Polsatu), że pokażą powtórkę meczu Jagi na Polsat Sport i to trzy razy, rewanz w Pawłodarze będzie transmitowany na Polsat Sport, a mecze Wisły takze na Polsat Sport. Za to Śląsk vs. Dundee można obejrzeć na kanale otwartym. I jestem zadowolony z Polsatu jak nigdy od czasu kiedy pokazuje mecze polskich druzyn w pucharach(moze dlatego że mam polsat sport:D). Dzisiaj zmagań Jagi nie oglądam, ale chętnie sobie obejrzę powtórkę jutro o 10:00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maciopl98- Już widziałem ten news. Tylko jest jeden problem. Według wszystkich źródeł(m.in. uefa.com) mecz Irtysz-Jaga ma się rozpocząć o godzinie 15 czasu polskiego, a w polsacie sport i futbol ta transmisja jest o 17. Najwyraźniej w polsacie się pomylili lub godzina meczu zostanie zmieniona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaga - Irtysz 1:0

Bramka: Tomasz Frankowski 80`

 

No cóż o tym meczu powiedzieć. Wstyd, że pomimo tego, że z godzinę graliśmy w przewadze, to strzeliliśmy tylko jedną bramkę. Słaba forma graczy ze stolicy Podlasia, bardzo duża nieskuteczność i wielka niedokładność w grze. Sam Franek meczu nie wygra, a takie okazje jakie mieli Seratlić czy Skerla to trzeba wykorzystywać. W oczy rzuczała się bardzo dyspozycja Burkhardta, brakowało jego rajdów, dośrodkowań i piekielnych strzałów z dystansu. Na pewno Jadze grało się ciężko, bo jednak Kazachowie bronili się nawet w 8-9, ale tak jak wcześniej mówiłem, sytuacje były. Reasumując, mam przeczucie, że w Pawłodarze będzie bardzo, bardzo ciężko. Wiadomo, warunki klimatyczne to jedno, ale drugą sprawą jest to, że jednak taki wynik daje wielkie nadzieje Kazachom, którzy wiedzą, że u nich gra się strasznie trudno i mogą wykorzystać szansę na awans. Trzymam kciuki za Jagę, ale gra ewidentnie do poprawy.

 

PS: Tego Coulibaly`ego to ja bym bardzo chętnie w Ekstraklasie widział, bardzo dobry obrońca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy słaba forma to ciężko powiedzieć, bo jednak to Jagiellonia była zespołem zdecydowanie lepszym.Zawiodła skuteczność, bo przy tej ilości sytuacji, powinno skończyć się przynajmniej na trzech bramkach.

 

Ale zostawmy styl w spokoju.Ważne, że nasz reprezentant w pucharach wygrał i zdobył pierwsze 0.250 pkt. do rankingu krajowego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie taktyka za mało kombinacyjna jak na tego rywala, strzały z każdej pozycji były niepotrzebne. Jak Jaga zaczęła grać kombinacyjnie od razu mieliśmy kilka sytuacji, a po strzałach z daleka? Jeden słupek i jeden strzał dość spokojnie obroniony przez bramkarza z Irtyszu. Ale tak jak kolega wyżej napisał: " Ważne, że nasz reprezentant w pucharach wygrał i zdobył pierwsze 0.250 pkt. do rankingu krajowego " i takie nastawienie powinniśmy mieć po tym meczu. A co do rewanzu to powiem tak: Wierzę w Jagę i myślę że przejdzie tego rywala. Kbosk: Rewanż według mnie będzie pokazywany, a Polsat zmieni po prostu godziny(widocznie wtedy mecz miał się odbyc o 17:00)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...