Skocz do zawartości

Odbiór MPEG-4 AVC, Sprzęt ,Kodowanie,


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Odświeżę trochę temat nowe telewizory Sony z 2 najwyższych serii czyli W3000 i X3000/3500 mają wbudowany dekoder AVCHD i bez problemu odbierają to co w warszawie tam testują choć z tego co widziałem to przekaz AVCHD jak i DVB-T w Warszawie jest dużo gorszy w porównaniu z tym co można zobaczyć z nadajnika w Wiśle.

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety trzeba będzie się do tych oszczędności na paśmie w postaci mpeg4 chyba przyzwyczaić.

,Albo bardzo daleko od telewizora usiąśc i zmrużyć oczy.Może z wiekiem nie będę miał już tego problemu jak zaczne ślepnąć to będę mówił że jest ok .Na razie nadawcy nie wmówią mi żadnej nowej generacji i nie przekonają ,że cyfryzacja dąży do zwiększenia jakości i komfortu oglądania. 8)

 

pozdrawiam

 

 

update 9.11.2007

Dobra wiadomość dla miłośników DVB-T w Wielkopolsce

user yerry na forum emitela poinformował :

 

Od dzisiaj, tj. 9 listopada, po skomplikowanym technicznie i kosztownym procesie inwestycyjnym, EmiTel uruchomił emisję w k.39 (MPEG-4 AVC) z głównego systemu antenowego z pelną docelową mocą ERP 50kW. EmiTel dołączył również emisję POT k.23 (MPEG-2) do głównego systemu antenowego zapewniając tym samym osiągnięcie docelowej mocy ERP 50kW.

 

Potwierdzam że idzie wuchta. Tak że możecie teraz testować i dzielić się z innymi użytkownikami forum w jakiej odległości odbieracie te testowe transmisje.Będzie to ważne jaki zasięg faktycznie ma maszt w Górze /k Śremu przy mocy 50 kW .

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post pod postem ,ale chciałbym aby wszyscy byli poinformowani:

 

Luboń 9.11.2007 godz 20:00

 

kanał 39 ----previterbi 7,78 e-4 5s 7,55e-4 COFDM AGC:164 50KW

kanał 23----previterbi 6,54 e-4 5s 6,30 e-4 COFDM AGC 160 50KW

 

proszę emitel aby jeszcze poprawił dżwięk na k39 i powrócili do ustawień z pierwszych dni testów , bo neotion sie nie wyrabia i dżwięk rzęzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lub odbiornik DVB-T z gniazdem DVB-CI, gdzie można włożyć transkoder MPEG-4 ;p

Ale tylko w Poznaniu i warszawie jest transmisja w MPEG-4, w innych regionach nie, ale pamiętaj że oficjalnie w Polsce ma być transmisja tylko w MPEG-4 więc podczas kupowania sprzętu musisz myśleć przyszłościowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, ale za nim będzie w całej Polsce DVB-T to jeszcze lata miną :evil: niech ten rząd się postara i zrobi coś z tym, wkońcu to oni też o tym decydują, nowy rząd to niech myslą przyszłościowo, powinni być liberałami a nie konserwatystami, przynajmniej w dziedzinie TV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Jakoś nie wierzę, że coś się nagle ruszy w tym temacie. Zobaczcie na budowy dróg u nas... Każdy mówi, że jest źle, a później nic z tym nie robi. Podobnie jest ze wszystkim co dotyczy tego kraju i tak samo będzie pewnie z tym zagadnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

James nie martw się .Na pewno rozkręci się teraz ten interes .Tylko muszą rozpędzić krajową radę ciemnogrodu i przekazać kompetencje Pani Streżyńskiej(mam nadzieję że nie pomyliłem nazwiska). Ona tylko jedyna z poprzedniej ekipy w miarę rozsądnie gadała i podejmowała jakieś decyzje.Cała reszta bała się piiierdnąąąć i nie wychylała się przed szereg.(by premierek tysiąc lecia nie zdenerwował się 8) . No teraz przyszedł czas na decyzje jeśli nie podejmie ich PLATFORMA to już nie wiem kto może zdecydować.

 

Przewiduję zasięg Śremu na jakieś 90 km w od nadajnika (w rzadkiej zabudowie , w większych miastach będzie problem ) i przy zastosowaniu dobrej kierunkowej YAGI. Proponuję byśmy tutaj opisywali miejscowości w jakich odbieramy te cyfrowe transmisje. Wiemy już że działa w RAWICZU prawie 60 km od nadajnika I GNIEŻNIE 60 km od nadajnika z max paskiem jakości sygnału na Brawiach ,więc widać że zasięg jest całkiem całkiem . Kto wie może doleci nawet do Trzebnicy i na przedmieścia Wrocławia. No ale ze spekulacjami musimy się wstrzymać i poczekać na jednoznaczne sygnały testerów z dalej od Śremu położonych miejscowośći. Przypominam że maszt w Śremie stoi :Długość geograficzna: 16°59'12" E i szerokość geograficzna: 52°07'04" N posadowiony jest na 87m npm i ma wysokość 288 metrów . Piszcie gdzie i z jaką jakością odbieracie.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest duża szansa Shadowriver przy dobrej yagi-uda i wysokim punkcie kto wie ? Choć mogą to uniemożliwić te wzgórza przed Wrocławem Cóż jeśli nie spróbujesz nie będziesz wiedział.

W zeszłym tygodniu jechałem do Zakopanego i słuchałem Śremu aż pod sam Wrocław np 92,3 program 1 PR 94,6 RMF i 96,4 PR3 (no ale to były 120 KW i fm).Słychać było by i dalej gdyby nie idiotyczny dobór częstotliwości w Polsce i interferencje od innych nadajników

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzebnica na 100% - zwróćcie uwagę, że anteny tv w Trzebnicy od strony Poznania są ustawione na Poznań. Więc moim zdaniem bez problemu.

Żórawina z nadajnikiem 10x słabszym dolatywała do Leszna.

Sądze, że Wrocław też powinien być osiągalny przy kierunkowej antenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę zaczyna się robić ciekawie .Może w najbliższym czasie emitel ładne mapki zaprezentuje. Jeśli będzie ładna pogoda to przejadę się do Śremu zrobić zdjęcia i zobaczymy co tam się zmieniło na maszcie. Pytanie do moderatorów :: A propo można by zrobić gdzieś na forum miejsce na takie zdjęcia nadajników ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że przesadziłem z optymizmem co do tej odległości. Według danych, które podałeś wyżej do nadajnika w linii prostej mam 64 km, mieszkam w małym mieście, antena to zwykła siatkówka powierzona jakieś 10 lat temu bez dbałości o szczegóły, jak pisałem wcześniej tv pokazuje maksymalny poziom sygnału na obu kanałach, nawet podczas dzisiejszych opadów śniegu, więc zasięg tego szczególnie przy zastosowaniu anteny kierunkowej jest naprawdę imponujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę państwa. Do nadajnika mam ok. 90 km (kierunek Głogów). Antena to Telkom-Telmor ARS-860P25. Odbiór wszystkich kanałów w MPEG2 na Sony Bravia idealny. Kanały TVP telewizor też znalazłi zapisał. Dźwięk jest obrazu w MPEG4 oczywiście nie ma bo nie mam jeszcze modułu z MP4. Może podrzucę fotki na forum jak znajdę czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Alledrogo można dostać tunery na USB opisane jako DVB-T. Czy one odbiorą MPEG4? Bo w opisach aukcji nigdzie nie znalazłem informacji o jakimkolwiek MPEG. Czy dekodowanie jest realizowane software-owo?

 

W przypadku kart wewnętrznych jest to bez znaczenia, bo zdekodować mpeg 4 można za pomocą odpowiedniego oprogramowania (np. dvb dream) i filtrów, jak jest tunerami USB to nie wiem, ale podejrzewam, że tak samo, bo chyba nie montowali w nich sprzętowego dekodera mpeg 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm uproszczę ^^ tunery komputerowe tylko odbierają surowe dane DVB a jej obróbką zajmuje się program do tunerów, zwykle przepuzczają przez DirectShow, więc korzystają z zwykłych kodeków, do MPEG-2 używają tych od DVD, a z MPEG4 poradzi sobie każdy kodek divxo podobny, a z AVC powinien sobie poradzić x264.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...