Skocz do zawartości

Odbiór MPEG-4 AVC, Sprzęt ,Kodowanie,


Rekomendowane odpowiedzi

Do komputera planuje zakupić taką kartę: Leadtek WinFast DTV Dongle http://pclab.pl/art20310-8.html w postaci klucza USB, która odbierze sygnał w MPEG-2 i MPEG-4 AVC przy pomocy kodeków odpowiednich i programu DVB Viewer.

 

Myślałem też o Medion USB z Allegro.pl, ale znajomy zakupił i miał kłopot z odbiorem kanałów z kablówki.

 

Na tym ci nie pójdzie. WinFast to nie najlepszy wybór. U mnie jakość jak w 352x288! :evil: Kup odbiornik DVB-T na USB a najlepiej AirStar 2. SkyStary i AirStary cieszą się dużą popularnością.

 

mialem sky stara 2 teraz mam technotrend'a, a air star 2 na usb jest drogi. W moim wypadku w grę wchodzi tylko karta DVB-T naUSB (brak wolnych PCI bo mam tylko dwa). Niech ktoś poleci coś innego nie drogiego, ale sprawdzonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

celowo nowy post - zupelnie inny temat niz poprzedni

 

http://s009.wyslijto.pl/?file_id=34184431404846762644

- to nowy dluzszy filmik, tym razem tvp info (co ciekawe technicy tvp poznan znowu zapomnieli zdjac wlasnego loga i w poznaniu naziemnie i dvb-t tvp info leci caly czas z logie tvp poznan). udalo mi sie tez za pomoca dvb viewera i kodeka lead h.264 obejrzec material. kodek ffdshow wywala program, adobe niedekoduje (zgubione klatki, piksele) a cyberlinka - mimo ze rozkodowuje to strasznie gubi klatki. problem w tym ze lead jest platny a wersja darmowa ogranicza sie do uciecia po 30 sec i zawieszenia czesciowo aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiał z Poznania jest poprawny, kilka szczegółów:

Fdshow, wersje z ostatnich tygodni odtwarzają bez zawieszki, niestety jakość nie jest najlepsza, podobnie VLC 0.9 oraz najnowsze kompilacje mplayer, co nie dziwi bo oba są na tym samym ffmpeg.

Ffmpeg obsługuje od pewnego czasu PAFF interlacing w H264 ale w ograniczonym zakresie.

Na dzień dzisiejszy pozostaje odtwarzanie tego .ts komercyjnymi kodekami czyli Cyberlink (trial po wygaśnięciu playera zazwyczaj zostawia działające kodeki) CoreAVC, wspomniany Lead oraz Elecard.

Podsumowując H264 w odbiornikach nie-komputerowych: zakładając, że jakimś cudem pokażą się tanie moduły transkodujące, to zostaje jeszcze temat DVD recorderów (chyba 100% jest tylko z tunerami analog + DVB-T MPEG2) - czy tam można coś w ogóle wkładać, a może soft?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ProgDVB próbowałeś? Albo ściągnij nowszą wersję PowerCinema.

 

probowalem, wykryl mi ladnie POT juz dawno temu, ale mam problem z jego koniguracja. lekko kuci sie z karta. w tej chwili nie moge odpalic skanowania...

Gdzieś w sieci widziałem jakąś wersje ProgDVB Elecard Edition. Przystosowaną do AVC. Poszukaj może ta ruszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sadownik, jeżeli u nas będzie AVC (a na to wygląda), producenci sprzętu sami będą przywozić do nas urządzenia radzące sobie z AVC, bo inaczej ich sprzęt będzie bezużyteczny u nas. To są testy i producenci na razie się tym nie przejmują się, bo i tak tylko garstka ludzi wie że DVB-T się u nas nadaje. ;p

 

Co do kodeków trzeba pamiętać że to kodeki programowe, a nie sprzętowe i przystosowane do odtwarzania materiałów z plików, a nie bardzo szybkich stabilnych (bo internet wolniejszy bywa) strumieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje sobie odpuscic moduly transkodujace obnizajace jakosc obrazu i poszukac normalnych tunerow DVB-T/MPEG4 AVC. Pytanie dlaczego takich tunerow nie ma w ofercie Hollexa? Czyzbyscie odpuszczali rynek setek tysiecy osob znajdujacych sie obecnie w zasiegu ciekawych programow jak TVP Sport dostepnych bezplatnie? Jezeli nie bedziecie sprzedawac takich tunerow one pojawia sie na gieldach czy w internecie u innych sprzedawcow i to oni a nie wy na nich zarobia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zapytaj siebie pytanie, ile osób wie o DVB-T w Polsce ;> wniosek odpowiedzi będzie prosty... producentom po prostu się nie opyla, dlatego nie wypuszczą sprzętu z MPEG-4, bo to oni decydują czy są u nas dekodery z MPEG-4 AVC i po jakiej cenie, jak u nas oficjalnie ruszy u nas DVB-T na AVC to producenci będą sami się starać zmniejszyć cenę ;p to są przecie testy... ile razy to było mówione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie - machina ruszyła, zwłaszcza dzięki ostatniemu zwiększeniu zasięgu emisji ze Śremu - brawo TP Emitel :wink: Głównym założeniem jest ściągnąć odbiorniki DVB-T/MPEG-4 w przystępnej cenie już na starcie - w Europie jest kilku producentów, którzy weszli w temat DVB-T/MPEG-4, ale nie zawsze cenowo są to rozwiązania na polską kieszeń (na szczęście są wyjątki ;) ).

 

Jeśli uda się zrealizować aktualne pomysły, władze nie wymyślą znowu czegoś w temacie DVB-T, co namiesza w temacie, to pojawiłyby się dwie grupy odbiorników: DVB-T/MPEG-4, oraz DVB-T/MPEG-4 ze wsparciem HD - pierwsza grupa byłaby tańsza i kierowana do mniej wymagającego odbiorcy - druga High End.

 

Zobaczymy co z tego będzie. Póki co przyznaję też rację @Shadowriver - nadal emisji jest zdecydowanie za mało - producenci boją się sparzyć jak przy MPEG-2 (ten sprzęt się nie sprzedaje już, jedną z przyczyn jest fakt, że nie przyda się w przyszłości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa odbiorniki DVB-T/MPEG-4 AVC jest nawet polski producent takich odbiornikow wiec nie widze problemu zamieszczenia oferty sprzedazy takich tunerow w Hollexie. Po tym jak widac zainteresowanie ludzi kupnem kart do PC, transkoderow uwazam ze popyt jest brak obecnie jest podazy, sprzedawcy nie nadazaja za sytuacja a lepiej zeby ludzie korzystali z lepszych rozwiazan (tunery) niz gorszych (transkodery)... Oczywiste jest ze powinny sie pojawic w sprzedazy rozne odbiorniki - jedne tanie SD dla niewymagajcych HD i szukajacych niedrogich rozwiazan oraz HD choc to raczej sprawa przyszlosci ale na pewno beda tacy co zechca je kupic juz dzis. Na poczatku pasjonaci kupia odbiorniki za kazda cene wiec nie przesadzalbym z szukaniem najtanszych produktow, po prostu odbiorniki powinny byc dostepne w sklepie bo chetni na zakup juz sa i bedzie ich coraz wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię. Mało kto będzie chciał wydać 100 zł na coś co odbiera te same kanały które ma ze zwykłej anteny siatkowej. Nie wspomnę już o ClarkeTech HD. Cena 359,00 € . Bez wątpienia będą schodzić jak świeże bułeczki :D Głównie wśród emerytów i rencistów :lol:

Pisałem na poprzedniej stronie że rozpropagować DVB-T mogą jedynie tunery wbudowane w tv ew. tanie Combo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niskobudżetowe tunery mnie nie interesują. (chińszczyzna) 8) Ale na przykład ludzie którzy planują kupić tuner satelitarny HD ,to zamiast pojedyńczego satelitarnego mają za 200zł drożej satelitarny + naziemny. Ja na przykład mam zamiar w grudniu taki nabyć. Jak pojadę do Berlina w Grudniu to przy okazji kupię.

 

Clarke na cześć wielkiego Artura dzięki, któremu mamy telewizję satelitarną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię. Mało kto będzie chciał wydać 100 zł na coś co odbiera te same kanały które ma ze zwykłej anteny siatkowej. Nie wspomnę już o ClarkeTech HD. Cena 359,00 € . Bez wątpienia będą schodzić jak świeże bułeczki :D Głównie wśród emerytów i rencistów :lol:

Pisałem na poprzedniej stronie że rozpropagować DVB-T mogą jedynie tunery wbudowane w tv ew. tanie Combo

 

A ja mam przeciwne zdanie 100zl za mozliwosc ogladania

TVP Sport, TVP Historia, TVP Kultura a moze i TVN Warszawa o zapewniam cie bede kupowac. No ale wybralismy MPEG-4 wiec zamiast 100zl bedzie 400zl i klapa ale my zawsze musimy isc pod prad. Jezeli oni licza ze ktos kupi za 400zl STB zeby ogladac to samo co teraz w MPEG-4 to sa idiotami.

 

Cyfryzacja powinna sie odbyc ze multipleks dostaje w przetargu albo TVP

albo POT razem z zoobowiazaniem z rezygnacji z JEDNEGO kanalu analogowego w terminie 2-3 lat. Wtedy to multipleks moze byc BOGATSZY co spowoduje ze ludzie sami sobie kupia te STB bo beda mieli wartosc dodana (pakiet kanalow niedostepnych do tej pory). Np multipleks dostaje TVP uruchamia

wszystkie kanaly w tym TVP Film i Rozrywka po dwoch latach rezygnuje

z np kanalu 51 (wwa). Ktory trafia na kolejny przetarg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uwazam ze dla wielu osob ktor chca miec TVP Sport a nie chca co miesiac bulic n-ce tuner za 400zl nie bedzie stanowil problemu finansowego, a wielu pasjonatow bedzie kupowac Z CIEKAWOSCI jak to dziala nie patrzac na koszty. Oczywiscie nie mowa tu o rynku masowym i emerytach ale Hollex chyba nie rozprowadza tunerow glownie wsrod emerytow? Tunery Combo tez moga byc interesujace choc tak najprawde najwiekszym powodzeniem cieszylyby sie tanie tunery DVB-T MPEG-4 AVC (bez HD) ewentualnie drogie kombajny combo HD DVB-S/T MPEG4. Nie powinno byc tak ze aspirujcy do nowoczesnosci sklep Hollex nie bedzie posiadal w ofercie najnowszych rozwiazan, za to beda one dostepne na gieldach u "zwyklych" handlarzy a sadze ze do tego niedlugo dojdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuję zrezygnować z mpeg4 jeśli nie ma być HD w DVB-T przez najbliższe lata. Wychrzanić z muxa TVP --- tvp info ,które do pięt nie dorasta TVN 24 i jest żenująco kwadratowe.

 

A --tvp1 tvp2, historia, kultura, sport włączyć w mpeg2 8) Bedzie szybciej ,taniej,ŁADNIEJ i bezboleśnie. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko że przejście z MPEG2 do MPEG4 stanie się bardziej boleśniejsze, lepiej teraz odpalić MPEG 4 niż później się męczyć, gdy wyspy Brytyjskie będą główkować jak tu przejść na MPEG-4, my będziemy automatycznie po ;] Tak samo pomyślała platforma n i zobaczycie że wyjdzie im to na dobre. Jeżeli narzekacie na tempo uruchamiania nadwania, wersja MPEG raczej nie ma znaczenia...

Sprzęt to nie problem, mówiłem producenci sami będą cisnąć sprzęt z MPEG-4 bo po wyłączeniu analogu ich sprzęt stanie się bezużyteczny. Teraz robienie sprzętu do MPEG-4 się nie opyla, bo tylko garstka wie w ogóle o istnieniu DVB-T...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...