Skocz do zawartości

Philips DSR 3201


MaCMSZ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...

E... wszystko prócz obrazu miga. Czyli: rozkład programów(to się chyba nazywa EPG), napisy w filmach na Canal+, tabelka z informacją jaki jest program przy przeskakiwaniu z jednego na drugi, ogółem: wszystko co się pokazuje po naciśnięciu pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ktoś zauważył, że działa już w tym dekoderze Diseqc? Oczywiście takie okrojone A-HotBird B-Astra, ale ważne że jest.

Wystarczy zaktualizować oprogramowanie o wersji 47.

Dziwi mnie tylko to, że Cyfra się nie pochwaliła tym faktem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy obecnie jest możliwość utworzenia własnej listy kanałów w powyższym dekoderze? Mam podstawowy+ czyli pi razy oko co piąty kanał i jest to trochę irytujące :D najlepsze jest to że na liście sa kanały HD :D ciekawe po co? zeby abonent miał kompleks mniejszości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest identycznie. Powrót do strony głównej.

 

Canal+ Sport: Podczas magazynów ligowych Serie A i La Liga wokół ekranu jest szeroka, czarna ramka.

Od pewnego czasu mam to samo na TVN24. Czarna ramka raz jest szersza raz węższa. Co jest tego powodem :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarna ramka raz jest szersza raz węższa. Co jest tego powodem :?:

 

Jeżeli masz telewizor w formacie 4:3, to z pewnością windowbox (wiki). TVN24 stosuje podczas reklam (i nie tylko) pillarbox (wiki), aby zmieścić obraz 4:3 w nadawanym 16:9 dodając czarne pasy po bokach. Philips, żeby zmieścić obraz 16:9 w telewizorze 4:3, stosuje letterbox (wiki) dodając czarne pasy na górze i na dole. W sumie powstaje piękna czarna ramka ;)

Nic na to nie poradzisz. Na szczęście mam panoramiczny TV, a zwykły jest podpięty do Mediasata. Mediasaty stosują metodę pan&scan (wiki), czyli ucinają te czarne pasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info z adreu http://[beep]/showthread.php?t=406983

Philips dsr-3201 aktualizacja softu z obsługą Diseqc!

Informujemy, że na satelicie dostępna jest nowa wersja oprogramowania do dekodera Philips DSR 3201.

Nowe oprogramowanie obsługę przełącznik Diseqc, co umożliwia odbiór programów z dwóch satelitów (Hot Bird i Astra). Instalacja antenowa powinna być skonfigurowana w następujący sposób:

Hot Bird - wejście 1 (A) przełącznika,

Astra - wejście 2 (B) przełącznika.

 

Aby zaktualizować oprogramowanie należy:

1. Włączyć dekoder na kanał Hallmark (nr 44).

2. Wejść do menu przyciskiem MENU na pilocie.

3. Wybrać opcję AKTUALIZACJA OPROGRAMOWANIA naciskając przycisk 8 na pilocie.

4. Potwierdzić aktualizację przyciskiem OK.

 

Dekoder samoczynnie wyłączy się i rozpocznie ładowanie oprogramowania. Aktualizacja trwa kilka minut. W czasie aktualizacji na wyświetlaczu LED przewija się komunikat "Auto update". Podczas aktualizacji nie należy naciskać żadnych przycisków na pilocie i panelu przednim oraz odłączać dekodera od sieci i instalacji antenowej.

Po załadowaniu oprogramowania dekoder włączy się ponownie.

 

Aby sprawdzić czy dekoder załadował nowe oprogramowanie należy:

1. Wejść do menu przyciskiem MENU na pilocie.

2. Wybrać opcję PARAMETRY TECHNICZNE przyciskiem 7.

3. Wybrać opcję WERSJA OPROGRAMOWANIA przyciskiem 2.

 

Najnowsza wersja oprogramowania nosi nr 47.

Jeśli wyświetli się informacja "wersja 44" (co oznacza, że dekoder nie załadował oprogramowania) należy:

1. Wybrać kanał nr 44 (Hallmark).

2. Wyłączyć dekoder przyciskiem STANDBY na pilocie.

3. Włączyć dekoder ponownie.

4. Powtórzyć procedurę ładownia oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie.

A ja mam z tym dekoderem przeboje. Otóż po ok pół roku użytkowania zauważyłem że bez niczyjej ingerencji przełączają się w nim programy, potrafi się również sam włączyć ze stanu czuwania. Pierwsze podejrzenie padło na pilota ale po wyciągnięciu baterii z niego sytuacja również się powtarzała i w związku z tym wykluczyłem pilota. W związku z tym że dekoder był na gwarancji poszedłem do dystrybutora i oczywiście bez problemów został wymieniony ale pracownik bardzo się zdziwił i stwierdził że nigdy o czymś takim nie słyszał :? I wydawałoby się że teraz powinno byc wszystko ok ale... z nowym egzemplarzem jest dokładnie to samo :shock: i dlatego postanowiłem napisać tutaj. Czy ktoś z Was spotkał się z takim przypadkiem? Czy może szukać przyczyny gdzieś indziej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...